Lai arī tā ir viena no attīstītākajām valstīm Eiropā, Nīderlande cauri gadsimtiem ir spējusi nosargāt savu neatvairāmo šarmu - arī mūsdienās tā joprojām ir tulpju, vējdzirnavu, koka tupelīšu, Holandes siera un ūdens kanālu zeme. Pilsētu nami te izkrāsoti teju visās varavīksnes krāsās, varbūt tādēļ, lai tie uzlabotu omu tad, kad līst, kas Nīderlandē nav retums. Tomēr šeit cilvēki reti steidzas un pārdzīvo par sīkumiem. Lasīt vairāk
Tā vietā viņi izvēdina galvu, dodoties savās ikdienas gaitās ar riteņiem (Nīderlandē velosipēdu ir vairāk nekā iedzīvotāju), pie pusdienām izdzer prāvu alus kausu un nekad neatsakās no sirsnīgas sarunas. Ceļojot šeit, brīžiem jābrīnās, kā daudzie apskates objekti var būt satilpuši tik mazā valstiņā - karaliski dārzi, baltu smilšu kāpas, gotiskas katedrāles un pirmklasīgi mākslas muzeji. Taču zini - Nīderlandē patiesi iespējams teju jebkas!
Rādīt mazākAmsterdama
-1
Nīderlandē naudas vienība ir eiro: EUR. Apgrozībā atrodas banknotes 5, 10, 20, 50, 100, 200 un 500 euro vērtībā un monētas 1 2, 5, 10, 20, 50 centu un 1, 2 euro vērtībā.
~1.00 €
~0.45 €
230V/50Hz
10% dzeramnaudā no kopējās summas jau skaitās pat ļoti daudz. Parasti tur atstāj ne vairāk kā 3–6% no summas.
Ziedi veido eksporta pamatu. Nīderlande, kas aizņem 0,008% zemes virsmas, ieņem trešo vietu pasaulē lauksaimniecības preču eksportā, pie tam lauksaimniecībā strādā tikai 5% iedzīvotāju
Nīderlande bieži tiek saukta par Holandi, lai gan patiesībā šis termins attiecas tikai uz divām Nīderlandes provincēm: uz Ziemeļholandi un Dienvidholandi.
Aptuveni puse no Nīderlandes nelielās teritorijas atrodas zem jūras līmeņa - no apūdeņošanās to pasargā daudzie dambji.