Šeit saule spīd savādāk, naktis ir garākas un dzērieni patīkamāki!

Senos laikos Bodrumā, kas ir populārs brīvdienu kūrorts, dzīvojis slavenais grieķu vēsturnieks Hērodots. Ja Jūs saista valdzinoši ciemati ar mājām, kas krāsotas baltā krāsā un apšūtas ar purpura rakstiem, kilometriem garas smilšu pludmales un iespēja nodarboties ar ūdens sportu, tad Bodruma ir īstā vieta,kur ieplānot pavadīt brīvdienas. Kūrorts atrodas uz skaistas pussalas. Ar savu burvību tā neatstās vienaldzīgu nevienu!

Lūdzu uzgaidiet
Diemžēl pēc ievadītajiem parametriem nekas netika atrasts
Zvaigznes: min 1 zv.
  • Diemžēl pēc ievadītajiem parametriem nekas netika atrasts

Foto galerija

Priekšstatījums

Fakti par Bodrumu

Iepirkšanās

Bankas atvērtas no 8:30 līdz 12:00. Rajonos, kur atpūšas liels skaits atpūtnieku, tās ir atvērtas katru dienu. Brīvdienās lielākā daļa iestāžu un organizāciju nestrādā. Pirmdienās ir slēgti muzeji.

Valūta

Naudas vienība ir Turcijas lira :YTL. Apgrozībā atrodas šādas banknotes, 100 TRY, 50 TRY, 20 TRY, 10 TRY, TRY 5 un 1 TRY. Monētu nominālvērtība - 50, 25, 10 un 5, un 1. Populārs ir arī ASV dolārs un Euro. Tomēr labāk samainīt naudu uz vietējo valūtu.  Norēķini ar maksājuma kartēm nav īpaši izplatīti,tāpēc labāk nodrošināties ar skaidru naudu.

Elektrība

Elektrība ir 220 V un 50 Hz. Elektrības sistēmā šeit nereti mēdz būt nevienmērīgs spriegums, tāpēc jābūt uzmanīgam. Ja ceļojat ar klēpjdatoru, mēģiniet paņemt no mājām strāvas stabilizatoru. 

Dzeramais ūdens

Krāna ūdeni nav ieteicams dzert. Labāk pirkt dzeramo ūdeni.

Veselība

Nav nepieciešamas nekādas īpašas vakcīnas. Tomēr par ļaunu nenāktu noskaidrot vai standarta potes joprojām darbojas- sevišķi pret stingumkrapjiem, poliomelītu un vēdertītu. Ārsta pakalpojumi ir dārgi, tādēļ noteikti iegādājaties veselības apdrošināšanu.

Laika starpība

Nav

Dzeramnauda

Restorānos bieži vien dzeramnauda jau ir ierēķināta apmaksas summā. Tomēr par labu žestu tiks uzskatīts,ja atstāsiet 10% no  rēķina summas viesmīlim vai viesnīcas kalpotājiem.

Tālrunis

Starptautiskais kods – 90. Zvanot uz Latviju jāspiež 00371 + pilsētas kods + abonenta numurs.

Vai zināji, ka...

  • Aizdomīgās vietās ēst nebūtu ieteicams. Pārliecinites,kas zivis vai gaļa ir kārtīgi termiski apstrādātas. Labāk izvairīties no vēžveidīgajiem un austerēm, jo tās var nebūt svaigas. Ieteicams dzert tikai pasterizētu pienu.
  • Lai gan Turcija tiek uzskatīta par mierīgu valsti, ieteicams ievērot drošības pasākumus pret zādzībām. Naudu nēsājiet tikai zem apģērba. It īpaši uzmanīgi esat vietās,kur rakstūrīgs liels cilvēku pūlis. Uzmanība nekaitēs arī bankomātu tuvumā. 
  • Izvairities izmēģināt visu, ko piedāvā svešinieki. Neuzmanības gadījumā var sākties saindēšanās vai alerģijas. Ja vietējais iedzīvotājs sāk kliegt un apvainot,ka esat nogānījis viņa dāsnumu un viesmīlību, dodieties uz tuvāko policijas iecirkni vai banku,kurā ir apsardze, lai izvairītos no kādām nopietnām nepatikšanām.
  • Tradicionālās dzimumu segregācijas rezultātā turku vīrieši mēdz uzskatīt, ka jebkura sieviete, kas pārvietojas viena, ir uzrunājama. Laulības gredzens vai saulesbrilles palīdzēs izvairīties no nevēlamas uzmanības.
  • Restorāni ar uzrakstu Aile vai Aile Salonu ir paredzēti tikai sievietēm.
  • Vietējie iedzīvotāji labprāt fotografējās par samaksu. Tomēr nevajadzētu fotografēt sievietes melnās parandžās, savukārt, fotografējot vīriešus, tomēr labāk to darīt ar viņu piekrišanu.
Laika apstākļi šobrīd - Turcija, Bodruma
weather
Dienā
weather
Naktī
Vidējā gaisa temperatūra dienā (°C)
0°C
+15°
JAN
+15°
FEB
+17°
MAR
+21°
APR
+26°
MAI
+30°
JŪN
+34°
JŪL
+33°
AUG
+31°
SEP
+25°
OKT
+19°
NOV
+16°
DEC
Vidējā gaisa temperatūra naktī (°C)
0°C
+8°
JAN
+8°
FEB
+9°
MAR
+13°
APR
+16°
MAI
+20°
JŪN
+23°
JŪL
+22°
AUG
+20°
SEP
+16°
OKT
+12°
NOV
+9°
DEC
Vidējā ūdens temperatūra (°C)
0°C
+18°
JAN
+17°
FEB
+17°
MAR
+17°
APR
+19°
MAI
+22°
JŪN
+24°
JŪL
+25°
AUG
+24°
SEP
+22°
OKT
+20°
NOV
+18°
DEC
Saulainas dienas (skaits mēnesī)
21
JAN
20
FEB
25
MAR
24
APR
28
MAI
30
JŪN
31
JŪL
31
AUG
29
SEP
26
OKT
23
NOV
21
DEC
Saņemt piedāvājumu Atvērt