Daudzveidīgā Meksika, Gvatemala, Hondurasa, Beliza!

4.0

Ceļotāju Vērtējums
1 atsauksme

Maza Grupa

Kas bija šie maiji un ko mēs par viņiem varam uzzināt? Lai kādas nebūtu to izcelsmes rašanās versijas pirms vairāk kā 4000 gadiem, vislabāk pašiem izstaigāt seno maiju takas to dzimtenē. Tas ir neparastu krāsu, skaņu, garšu, smaržu, kultūru un ainavu raibs un sulīgs kokteilis. Ļaujies azartiskam priekam, iepazīstot seno maiju svētvietas, šarmantās koloniālās pilsētas, tropiskos džungļus un vulkānus, alas un ūdenskritumus! Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
21.11.2017 08.12.2017 18 Vietu nav 3895 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja Ineta Pētersone. Grupas sapulce 09.11.pl.18:15

Ceļojuma programma

Mehiko – Teotiuakana – Tuxtla Gutierrez – San Kristobala – Mesilla – Atitlana  Chichicastenangola – Antigva – Kopana – Quirigua – Flores – Tikala – Beliza – Barjerrifs – Četumala – Tuluma – Kankūna

1. DIENA, OTRDIENA, 21.11. RĪGA – MEHIKO

No rīta pl. 4.30 tikšanās Rīgas lidostā, pl. 6.25. lidojums Rīga – Fraknfurte un pl. 13.20 lidojums Frankfurte - Mehiko. Ap pl. 18.45 ierašanās Meksikas galvaspilsētā, transfērs uz viesnīcu un atpūta pēc lidojuma. Nakts viesnīcā Mehiko.

2. DIENA, TREŠDIENA, 22.11. MEHIKO – TEOTIUKANA  MEHIKO

Dienu sāksim ar 9 miljonu iedzīvotāju pilsētas Mehiko apskati, iepazīsimies ar vēsturisko  centru, izstaigājot šarmantās vecpilsētas ielas, apbrīnosim vareno Zokalo laukumu - galveno nacionālo svinību, rituālu un demonstrāciju vietu, kas ir īsts muzejs zem klajas debess! Metropolitan katedrāle pēc tās apskates dodamies uz  arheoloģisko brīvdabas muzeju Teotiuakanas kompleksu – varenās acteku civilizācijas maģisko vietu. Tā savulaik bijusi 3.lielākā pilsēta pasaulē ar vairāk kā 200 tūkstošiem iedzīvotāju, bijusi galvenais reģiona reliģiskais, kultūras un ekonomiskais centrs, kuras civilizācija mīklaini zudusi m.ē. 9. gs. Novērtēsim Saules un Mēness piramīdu varenību. Pēcpusdienā apskatīsim Sv. Gvadelupes baziliku, kas ir katoļticīgo svētvieta Meksikā jau kopš 1531.gada, kopš brīnumainās Jaunavas Gvadelupes parādīšanās. Nakts viesnīcā Mehiko.

3. DIENA, CETURTDIENA, 23.11. MEHIKO – TUXTLA GUTIERREZ – SAN KRISTOBALA

Rīta lidojums uz Tuxtla Gutierrez, lai dotos tālāk uz vareno Sumideiro kanjonu, kura klintis vietām paceļas 1000 m augstumā. Vizinoties ar kuteri pa upi, varēs apbrīnot ar alām un rituāliem altāriem izraibinātos kalnus, vērot bagāto floru un faunu. Leģendārs ir vietējās cilts indiāņu lepnums un gods, kas izvēlējās nāvi, nolecot dziļajā aizā, bet nepadevās spāņu konkistadoriem. Pēcpusdienā ceļš uz San Kristobalu - katoļu garīdznieku dibināto koloniālo pilsētiņu ar pagājušo gadsimtu arhitektūras pērlēm un īpašu šarmu, kur laiks, šķiet, apstājies. Nakts viesnīcā San Kristobalā.

4. DIENA, PIEKTDIENA, 24.11. SAN KRISTOBALA – MESILLA – ATITLANA

Šodien šķērsosim Gvatemalas robežu, lai dotos uz vienu no pasaules krāšņākajiem un senatnes pētnieku un poētu apjūsmoto - Atitlana ezeru. Tas iegūlis trīs varenu vulkānu – Atitlan, San Pedro un Toleman klēpī, veidojot mākslas cienīgas dabas ainavas. Interesanti, ka tulkojumā no maiju valodas Atitlan nozīmē vieta, kur varavīksne ņem savas krāsas. Nakts viesnīcā Atitlanā.

5. DIENA, SESTDIENA, 25.11. ATITLANA EZERS

Šodienu pavadīsim pie Atitlan ezera, sēdīsimies laivās un baudīsim ezera ainavas. Apmeklēsim mierīgās, seno tradīciju apvītās Gvatemalas pilsētas un ciematus, kas izvietojušās Atitlan ezera krastos. Nakts viesnīcā Atitlanā.

6. DIENA, SVĒTDIENA, 26.11. ATITLANA – CHICHICASTENANGO – ANTIGVA

Mūsu ceļš turpināsies uz vienu no mazajām un “baltajām” (tā tās dēvē māju baltā apmetuma dēļ) kalnu pilsētiņām Chichicastenango. Šī Gvatemalas pilsēta izvietojusies kalnu virsotņu apvidū 1965 metru augstumā un ir mājvieta vienam no krāšņākajiem rokdarbnieku tirgiem, iespējams, pat visā Amerikā. Slavenā rokdarbu tirgus diena Chichicastenango notiek ceturtdienās un svētdienās, kurp dodas ne tikai apkārtējo reģionu amatnieki un rokdarbu meistari, bet arī pārdevēji no visas Gvatemalas. Apskatīsim pilsētu un tā kā šī ir svētdiena, tad apmeklēsim arī vietējo tirgu. Dienas turpinājumā dosimies uz maiju civilizācijas sirdi – UNESCO pasaules mantojuma iekļauto pērli Antigvu. Pēc ierašanās apmeklēsim vēsturisko pilsētas centru ar tās laukumu un unikālo Nāras strūklaku, kā arī Antigvas katedrāli. Nakts viesnīcā Antigvā.

7. DIENA, PIRMDIENA, 27.11. ANTIGVA

Šodien dosimies ārpus Antigvas uz kafijas plantāciju, lai apmeklētu un noskaidrotu šejienes kafijas audzēšanas un pagatavošanas metodes. Agrāk šajā reģionā kafijas pupiņas kalpojušas kā nauda. Pēcpusdienā dosimies pārgājienā uz Pacaya vulkāna krāteri, bet svarīgs noteikums, vulkānam jābūt mierīgam. Nakts viesnīcā Antigvā.

8. DIENA, OTRDIENA, 28.11. ANTIGVA – KOPANA

Pēc brokastīm turpināsim ceļu uz mūsu nākamo zemi – Hondurasu, pēc robežas šķērsošanas dosimies uz Kopanu, kur atrodas piramīdu komplekss, kas apliecina seno astronomu, celtnieku un skulptoru izcilās zināšanas un prasmes, kas iemūžinātas senās Akropoles tempļos. Veltīsim laiku, lai kopīgi iepazītu šo savadīgu vietu. Nakts viesnīcā Kopanā.

9. DIENA, TREŠDIENA, 29.11. KOPANA – QUIRIGUA – FLORES

Iepazīsim vienas no līdz šim lielākajām atrastajām maiju civilizācijas stēlām jeb kapu pieminekļiem, kas atrodas Quirigua pilsētā. Stēlas rotātas ar hieroglifiem, kas vēstī par notikumiem vairākus gadsimtus senā pagātnē. Apskatīsim tā saukto E-Stēlu, kas sasniedz 8 metru augstumu. Pēc tam turpināsim mūsu ceļu un vēlreiz ieradīsimies Gvatemalā. Mūsu nākamais mērķis – Flores pilsēta, kas Peten Itza ezera krastā. Nakts viesnīcā Flores.

10. DIENA, CETURTDIENA, 30.11. FLORES – TIKALA – BELIZE CITY

Šodien apmeklēsim džungļos paslēpušos vareno Tikalu, kas uzskatāma par maiju impērijas galvaspilsētu un pamatoti iekļauta UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Tikala ir viena no svarīgākājām valsts aizsargājamajām teritorijām ar vairāk kā 3000 būvēm un kultūrvēsturiskām liecībām. Liela daļa Tikalas kompleksa vēl joprojām atrodas zem biezas augu segas. Turpinām ceļu uz Belizu - vienu no mazākajām Centrālamerikas valstīm. Ierašanās valsts lielākajā pilsētā Belize city. Nakts viesnīcā Belize city.

11. DIENA, PIEKTDIENA, 01.12. BELIZE CITY – BARJERRIFS

Dienu veltīsim jūras priekiem,dosimies uz piekrastes barjerrifu iepazīt jūras iemītniekus. Būs iespējas snorkelēt. Koraļļu rifs, kas stiepjas gar valsts krastiem, ir otrs lielākais pasaulē ar cilvēka darbības netraucētu krāsainu un savdabīgu jūras dzīvnieku un augu valsti. Nakts viesnīcā Belize city.

12. DIENA, SESTDIENA, 02.12. BELIZE CITY – ČETUMALA

Turpināsim ceļu pa Belizu, dodamies uz Orange Walk, lai dotos izbraucienā pa New River upi, kuras krastos dižojās varenu koku audzes ar vīteņiem un krāšņām savvaļas orhidejām to zaros. Te savas balsis skandina vairāk k ā 1 0 0 tropisko putnu sugu, bet  upes dzelmē mīt krokodili. Apmeklēsim arī Lamanu – Belizas lielāko maiju senpilsētu, kuras kolekcijas artefakti vēstī par 2000 gadu  garās maiju vēstures periodiem. Pēcpusdienā šķērsosim Meksikas robežu. Nakts viesnīcā Četumalā.

13. DIENA, SVĒTDIENA, 03.12. ČETUMALA – TULUMA – KANKŪNA

Dodamies uz iespaidīgo, stāvu kaļķakmens sienu ieskauto Tulumu, kas izvietojusies gleznainā vietā Karību jūras krastā. Tā uzskatāma par svarīgāko agrīnā perioda maiju  kultūras pieminekli. Turpinām ceļu uz Jukatanas pussalas kūrortu Kankūnu, kur varēsim atgūt spēkus,  baudīt sauli un jūru. Viesnīca komplektā ar viss iekļauts jeb All Inclusive programmas. Nakts viesnīcā Kankūnā.

14. DIENA – 16.DIENA, 04.12. – 06.12. KANKŪNA

Brīvas dienas atpūtai ar viss iekļauts ēdināšanu. Pēc izvēles iespējamas arī papildus aktivitātes: Playa del Carmen ciemata apmeklējums, Čičenicas kompleksa apmeklēšana, Konsuela – ūdenslīdēju un snorkelētāju iecienīta vieta un citi. Nakts viesnīcā Kankūnā.

17. DIENA, 07.12. KANKŪNA – RĪGA

Atvadāmies no Meksikas un dodamies uz Kankūnas lidostu. Pl. 22.45 lidojums Kankūna – Frankfurte, nakts lidmašīnā.

18. DIENA, 08.12. RĪGA

Pl. 21.15 lidojums Frankfurte - Rīga. Ap pl. 00.20 ierašanas Rīgas lidostā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Mehiko un Kankūna – Rīga;
 • naktsmītnes 3* un 4* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • 16 brokastis un 4 dienas viss iekļauts 4* viesnīcā Kankūnā;
 • aprakstā minētās ekskursijas, ieejas maksas parkos un apskates objektos;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angļu valodā runājošs vietējais gids.

 Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam;
 • valstu tūrista iebraukšanas/izbraukšanas nodevas kopā ~ 78 USD.

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru 645 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 12.09.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 10.10.;

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (02.10.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas pirms ceļojuma (03.10. – 16.10.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (16.10.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Papildus informācija

Izbraukšana Piezīmes
21.11.2017 Grupas vadītāja Ineta Pētersone. Grupas sapulce 09.11.pl.18:15

Ceļojuma cena spēkā, piesakoties līdz:

 • 16.08.2013.

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļetes Rīga – Mehiko, Kankuna – Rīga, iekšzemes lidojumi, lidostu nodokļi 

IEVĒRĪBAI! Lidostu nodokļi var mainīties no tūroperatora neatkarīgu apstākļu dēļ. 

 • Tūroperators patur tiesības izmainīt ceļojuma cenu saskaņā ar šīm izmaiņām
 • maksa par transporta pakalpojumiem ceļojuma laikā
 • maksa par vietu divvietīgā numurā 3*, 4* un 5* viesnīcās 
 • brokastis, All Inclusive (viss iekļauts) programma kūrortviesnīcā Riviera Maya
 • aprakstā minētās ekskursijas un ieejas biļetes
 • angliski runājošu vietējo gidu un latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru – 387 LVL

IEVĒRĪBAI! Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, piemaksa par vienvietīgu numuru
IEVĒRĪBAI! Piedāvājums spēkā grupai no 12 personām.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas, kā arī uzskaitītās ekskursijas Izvēlei 
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam
 • valsts tūrista iebraukšanas/izbraukšanas nodevas 50 - 75 USD/4 valstīm (nodevu apjoms maksājams uz robežas, tas var mainīties, to nosaka katras valsts likumdošana)
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem
 • ASV vīzas izmaksas (80LVL) vai ESTA iebraukšanas atļauju noformēšana, ja ir jaunā LR pilsoņu parauga pase (10 LVL) 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās

IEVĒRĪBAI! LR pilsoņa pase, kas izdota 01.07.1992. - 30.06.2002. nav derīga ceļošanai. LR pase, kas izdota 01.07.2002. -19.11.2007. un kuras derīguma termiņš ir 50 gadu, un nepilsoņa pase, kura izdota 10.04.1997. - 19.11.2007. un kuras derīguma termiņš ir 50 gadu, sākot ar 01.11.2010. nav derīga ceļošanai, izņemot ceļošanu uz valstīm, kas piemēro Schengen aquis noteikumus par robežkontroles atcelšanu pie iekšējām robežām.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 300 LVL avansa iemaksas
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 05.09.13.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 03.10.13.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no ceļojuma līdz 15.09.13., tiek ieturēti 300 LVL
 • atsakoties no ceļojuma 15.09. – 25.09.13., tiek ieturēti 50% ceļojuma summas
 • atsakoties no ceļojuma pēc 25.09.13., tiek ieturēti 100% ceļojuma summas

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai “Par PVN”, kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu .
Grupas sapulce: Jēkaba aģentūras birojā Jēkaba Kazarmās

Maiju civilizācijas noslēpumi - Meksika, Gvatemala, Hondurasa un Beliza

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.