Centrālamerikas daba Kostarikā

Maza Grupa

Kostarika pasaulē slavu ieguvusi savas dabas un aktivitāšu plašā piedāvājuma dēļ. Viena no pasaules vadošajām zemēm dabas tūrismā un aktīvā atpūtā. Izvietojusies Centrālamerikā starp Nikaragvu un Panamu šī zeme piedāvā lieliskus laikapstākļus un brīnišķīgu dabu. Tulkojumā no spāņu valodas Kostarika nozīmē “bagātais krasts”. Izbaudīsim šo dabas bagāto krastu Kostarikā.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
26.10.2020 08.11.2020 14 Vietu nav 3360 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs Andžejs Reiters

Ceļojuma programma

Rīga – San Jose – Boca Tapada – Arenal vulkāns – Rio Celeste  Monteverde – Manuel Antonio – San Jose Rīga

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Ceļojums dabas mīļotājiem;
 • Jāievēro iebraukšanas noteikumi saistībā ar Covid 19;
 • Valstī saziņai tiek izmantota spāņu valoda.
 • Jārēķinās, ka atgriežoties Latvijā, balstoties uz SPKC tā brīža noteikumiem, var nākties ievērot 10 dienu pašizolāciju.

1. DIENA, PIRMDIENA, 26.10.  RĪGA – FRANKFURTE – MEHIKO – SAN JOSE

No rīta tikšanās Rīgas lidostā. Lidojums 06:20 Rīga – Frankfurte. Turpinājumā Frankfurte – Mehiko, pēc tā Mehiko – San Jose. Ap pusnakti ierašanās Centrālamerikas zemē Kostarikā, robežas šķērsošana un brauciens uz viesnīcu. Nakts viesnīcā San Josē.

2. DIENA, OTRDIENA, 27.10. SAN JOSE

Pēc brokastīm dienu veltīsim Kostarikas galvaspilsētai San Jose. Gūsim pirmos iespaidus par šo zemi, tās cilvēkiem un vēsturi pirms sākam mūsu piedzīvojumu pa Kostarikas krāšno dabu. Nakts viesnīcā San Josē.

3. DIENA, TREŠDIENA, 28.10. SAN JOSE – BOCA TAPADA

Sāksim ceļu ārpus galvaspilsētas uz Kostarikas lietus mežiem, pirmā mūsu tikšanās ar vietējo dabu aptuveni divu stundu garā pārgājienā pa to. Pēc tā brauciens uz Boca Topada -  tropisko lietus mežu teritoriju. Tā atrodas valsts ziemeļos netālu no Nikaragvas robežas un atklāj plašu dabas un putnu daudzveidību. Kāpsim laivās un dosimies pa San Carlos upi, brauciena laikā vērosim vietējos dzīvniekus. Nakts lodge tipa naktsmītnē lietusmežā.  

4. DIENA, CETURTDIENA, 29.10. BOCA TOPADA

Dienu veltīsim aktivitātēm Boca Topada apkārtnē. Pastaigas pa lietusmežu, brauciens ar kanoe laivām. Nakts lodge tipa naktsmītnē lietusmežā.  

5. DIENA, PIEKTDIENA, 30.10. BOCA TOPADA – CANO NEGRO ARENAL VULKĀNA NACIONĀLAIS PARKS

Turpināsim ceļu pa Kostariku, apmeklēsim Cano Negro dabas rezervātu, viena no valsts svarīgākajām mitrāju teritorijām. Putnu migrācijas, cukurniedru un ananāsu audzes. Kāpsim motorlaivās un brauksim pa Rio Frio upi. Brauciena laikā, acīgi vērojot, iespējams redzēt mērkaķus, iguānas, bruņurupučus un plašo augu valsti. Ceļosim uz Arenal vulkānu, vienu no valsts galvenajiem aktivitāšu centriem. Nakts viesnīcā netālu no Arenal vulkāna.

6. DIENA, SESTDIENA, 31.10. ARENAL VULKĀNA NACIONĀLAIS PARKS

No rīta dosimies pārgājienā pa Arenal nacionālo parku, tropu lietusmeži un nepilnus 30 gadus senais izvirdums veido savdabīgu ainavu. Pastaigas gar vulkānu, dabas baudīšana un atgriešanās naktsmītnē. Nakts viesnīcā netālu no Arenal vulkāna.

7. DIENA, SVĒTDIENA, 01.11. ARENAL VULKĀNA NACIONĀLAIS PARKS – RIO CELESTE

Šodien ceļosim uz Rio Celeste upi, tā ir viena no ainaviskākajām upēm Kostarikā un atrodas Tenorio vulkāna nacionālajā parkā. Dosimies pārgājienā gar to, vērojot dabu un sasniedzot ūdenskritumu. Pēc tā turpināsim pārgājieni līdz skatu punktam no kura paveras Tenorio vulkāns. Pastaigas un dabas baudīšana. Nakts lodge tipa naktsmītnē.

8. DIENA, PIRMDIENA, 02.11. RIO CELESTE

Baudīsim dabu Tenorio vulkāna nacionālajā parkā, pārgājiens vērojot daudzveidīgo dabas un dzīvnieku valsti. Šeit vietām sastopami tapīri, mērkaķi un dažādi reptiļi. Dosimies cauri lietus mežam un redzēsim upes savdabīgo gaiši zilo krāsu. Savdabīgi karstie avoti, kas veidojušies tuvējā vulkāna ietekmē. Nakts lodge tipa naktsmītnē.

9. DIENA, OTRDIENA, 03.11. RIO CELESTE MONTEVERDE

Ceļosim uz Monteverdes “mākoņu meža” rezervātu. Šī ir viena no pasaules pazīstamākajām ekotūrisma vietām, kā arī viena no pasaules iespaidīgākajiemm savvaļas un dabas rezervātiem. Rezervātā dzīvo arī vairākas apdraudētas dzīvnieku sugas. Aptuveni 2000 dažādu koku un augu sugas, aptuveni 400 putnu sugas, aptuveni 100 zīdītāju sugas un aptuveni 1200 abinieku un reptiļu sugu, kā arī simtiem dažādu orhideju sugu. Dabas baudīšana un nakts viesnīcā pie dabas. Kad iestāsies tumsa, dosimies pastaigā, lai vērotu nakts dzīvniekus.

10. DIENA, TREŠDIENA, 04.11. MONTEVERDE

Diena Monteverde rezervātā, pastaigas pie dabas. Šeit pieejama īpaša aktivitāte, pastaiga pa “mākoņu mežu” kas izveidota 3 km garumā kokos veidotā pastaigu takā. Nakts viesnīcā pie dabas.

11. DIENA, CETURTDIENA, 05.11. MONTEVERDE – MANUEL ANTONIO

Ceļosim uz Kostarikas jūras piekrasti. Brauciens uz Klusā okeāna krasto izvietojušos Manuel Antonio nacionālo parku. Šeit atklājas vēl neredzētās palmas un plašie ūdeņi. Šī ir īpaša vieta, jo atrodas pie paša ūdens. Dzīvnieku valsts, smilšainas pludmales, pastaigu takas un lietusmežs, šis ir īpašs salikums. Šeit atrodamas arī dažādas aktivitātes kā snorkelēšana, izjādes ar zirgiem un, protams, pastaigas pie dabas. Nakts viesnīcā 350 m no jūras.

12. DIENA, PIEKTDIENA, 06.11. MANUEL ANTONIO

Diena pie dabas Manuel Antonio nacionālajā parka. Pastaigas kopā ar vietējo gidu un dabas iepazīšana. Pēcpusdienā iespējams izvēlēties kādu papildus aktivitāti vai atpūsties. Nakts viesnīcā 350 m no jūras.

13. DIENA, SESTDIENA, 07.11. MANUEL ANTONIO SAN JOSE FRANKFURTE

Brīvs rīts parka teritorijā, ap pusdienas laiku sāksim ceļu uz civilizāciju, brauciens uz San Jose lidostu, vakarā lidojums uz Frankfurti.

14. DIENA, SVĒTDIENA, 08.11. FRANKFURTE – RĪGA

Dienā ierašanās Frankfurtē, vakarā lidojums Frankfurte – Rīga, ap 00:20 ierašanās Rīgā

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojums Rīga – Frankfurte – Mehiko – San Jose - Frankfurte – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes 3*/4* viesnīcās divvietīgā numurā, kā arī logde tipa naktsmītnēs;
 • 9 brokastis;
 • aprakstā minētās ekskursijas un objektu apmeklēšanas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angļu valodā runājošs vietējais gids.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam;

Piemaksa: par vienvietīgu numuru 938 Euro.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: Pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgiešanās.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc pilnas apmaksas;   

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms ceļojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu pēc sekojošiem anulācijas noteikumiem:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.
 • ja Covid 19 ierobežojumu dēļ ceļojums nevarēs notikt, iemaksātā nauda tiks atgriezta.

APDROŠINĀŠANA

Informējam, ka apdrošināšana, lai  segtu kompleksā tūrisma pakalpojuma līguma izbeigšanas izmaksas, ja līgumu izbeidz ceļotājs, vai palīdzības izmaksas (ieskaitot repatriāciju) negadījuma, slimības vai nāves gadījumā, ir brīvprātīga.

VAKCINĀCIJA

Informāciju par epidemioloģisko situāciju jebkurā pasaules valstī, ieceļošanai obligātām un rekomendējošām vakcinācijām Klients uzzina Sabiedrības veselības aģentūras Vakcinācijas dienestā, interneta mājaslapā www.vd.lv.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ceļojums tiek nodrošināts, ja ir pieteikušās vismaz 8 personas;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 20 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Jēkaba Ceļojumi patur tiesības mainīt dienu kārtību un apskates objektu secību.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators “Jēkaba aģentūra”.

Izbraukšana Piezīmes
26.10.2020 Grupas vadītājs Andžejs Reiters

Centrālamerikas daba Kostarikā

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.