Dakāra un Senegāla Valsts svētkos

Senegālas galvaspilsēta Dakāra izvietojusies pašā tālākajā Āfrikas kontinenta rietumu punktā – uz Zaļā raga, ko apskalo Atlantijas okeāna siltie ūdeņi. Portugāļu jūrasbraucēju atklāta un pēc tam pārejot no holandiešiem pie angļiem un, visbeidzot, franču iekarotāju pārņemta, tā jau no 16. gadsimta kļuva par Rietumāfrikas nozīmīgāko ostu un vergu tirdzniecības punktu. Mūsdienās pilsētu apdzīvo vairāk nekā miljons cilvēku un te vērojami visam kontinentam raksturīgie kontrasti – elegantām koloniālajā stilā celtajām ēkām un mūsdienīgām jaunbūvēm līdzās atrodas trūcīgo āfrikāņu mājokļu kvartāli ar savu izpratni par sabiedrisko vietu tīrību, uz labas kvalitātes ceļa cenšas sadzīvot ēzeļu pajūgi ar Ferrari... Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
14.11.2020 20.11.2020 7 Vairāk kā 6 879 € Programma
REZERVĒT

Ceļojuma programma

Dakāra un Senegāla Valsts svētkos

14.11.2020: Dakāra - Rīga 07:00 - 14.35

20.11.2020: Rīga - Dakāra 16:00 - 03:00

Atļautais bagāžas apjoms: 6 kg rokas bagāža un 15 kg reģistrētā bagāža.

 

 

Lidojums - 879 EUR

Lidojums + 4* viesnīca Hotel Royam 4* ar brokastīm un vakariņām - 1349 EUR

Lidojums + 3* viesnīcā Hotel Africa Queen 3* superior istaba ar brokastīm un vakariņām - 1349 EUR

1. DIENA, sVĒTDIENA, 15.11.  Dakāras un Goree salas ekskursija

08.30 no viesnīcas. Pilnas dienas ekskursijas laikā vispirms dosimies uz Senegālas galvaspilsētu Dakāru, kur apskatīsim ievērības cienīgākos objektus – Āfrikāņu Memoriālo katedrāli ar tās bizantijas stila arhitektūru, Prezidenta pili, Neatkarības laukumu, ko ietver ēkas koloniālajā stilā, kas mijas ar modernām jaunceltnēm, dzelzceļa staciju ar garšvielu tirdziņu līdzās. Aplūkosim arī Dakāras Lielo mošeju. Viesosimies amatnieku ciematā Soumbédioune un apskatīsim smilšu gleznojumu galeriju. Pēc pusdienām ar kuģīti pārcelsimies uz līdzās esošo Goree salu. Salā apskatīsim d'Estrée fortu, kurā mūsdienās atrodas vēstures muzejs, Vergu māju, kā arī Koloniālajā laikā būvēto ēku grupu, kas atrodas uz klints. Ekskursijas ilgums ~8h

Cena: 80 EUR
Cenā ietilpst: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, kuģīša biļete, ieejas biļete Vergu mājā, pusdienas (ūdens, limonāde vai alus, un kafija iekļauta)

2. DIENA, PIRMDIENA, 16.11.  Joal - Fadiouth apmeklējums

08.30 no viesnīcas. Pusi dienas ilgā ekskursijā apmeklēsim Joal – Fadiouth – pilsētu un kopienu, kas atrodas Senegālas piekrastē, uz dienvidiem no Zaļā raga pussalas, netālu no robežas ar Gambiju. Žoala atrodas uz kontinenta, bet Fadiousa – uz salas, kas veidojusies no gliemežvākiem un savienota ar kontinentu ar koka tiltu. Pusotras stundas pastaigas laikā apskatīsim pilsētu, amatnieku ostu, katoļu kapsētu, klētis, kas būvētas uz pāļiem upē.

Cena: 50 EUR
Cenā ietilpst: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, vietējais nodoklis.

3. DIENA, OTRDIENA, 17.11.  Bandia rezervāta apmeklējums

08.30 no viesnīcas. Ekskursijas laikā ar džipiem izbraukāsim Bandia rezervātu, kas plešas 1000ha teritorijā, baobabu meža vidū un kur Senegālai raksturīgie dzīvnieki var justies pilnīgā brīvībā. Dabiskā vide redzēsim žirafes, bifeļus, zebras, krokodilus, zaļos pērtiķus, uc. Gids pastāstīs arī par vietējo augu valsti un šeit sastopamajiem putniem. Ekskursijas ilgums ~ puse dienas. Uzturēšanās ilgums rezervātā ~2h

Cena: 60 EUR
Cenā ietilpst: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, sāls raktuvju apmeklējums, 4x4 izbrauciens pa smilšu kāpām.

4. DIENA, TREŠDIENA, 18.11. Retbas Rozā ezera apmeklējums

08.30 no viesnīcas. Pusi dienas ilgajā ekskursijā apmeklēsim slaveno Rozā ezeru, kas ir otrā sāļāka ūdenskrātuve pasaulē ( pēc Nāves jūras). Tas atrodas apm. 30km uz ziemeļaustrumiem no Dakāras un pazīstams arī kā vieta, kur noritēja Dakāras rallija noslēguma posms. Ezera vārds radies tā krāsas dēļ, kas ir rozā, pateicoties īpašu mikroaļģu koncentrācijai. Ezers atrodas tikai 500m attālumā no Atlantijas okeāna, no kura to šķir kāpu un krūmāju zona. Ūdens krāsa mainās no koši rozā, kad saule ir pusdienlaikā, līdz violetam – krēslas stundā. Rudenī ūdens krāsa ir bālāka nekā citos gadalaikos.
Ezeram ir liela ekonomiska nozīme apkārtējo ciematu iedzīvotāju dzīvē, kuri šeit iegūst un pārdod sāli. Ekskursijas noslēgumā būs iespēja ar apvidus auto izbraukāt arī piekrastes kāpu zonu ( šī ekskursijas daļa nav domāta cilvēkiem ar vāju vestibulāro aparātu!).

Cena: 60 EUR
Cenā ietilpst: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, sāls raktuvju apmeklējums, 4x4 izbrauciens pa smilšu kāpām.

5. DIENA, CETURTDIENA, 19.11. Ekskursija uz Soloumas upes deltu

08.30 no viesnīcas. Pilnas dienas ekskursijas laikā dosimies dienvidu virzienā no Dakāras uz apm. 100 km attālo Soloumas upes deltu, kas iekļauta UNESCO Tradicionālās kultūras ainavu sarakstā. Tā ir plaša teritorija, ko veido, dubļu lauki, purvāji, mangrovju audzes un kanāli ar apm. 200 mazām saliņām, no kurām dažas ir pārklātas ar mežu. Zvejnieki šo vietu apdzīvojuši no senseniem laikiem un tam kā pierādījums kalpo ap 218 cilvēku veidoti pilskalni, kuros atrodami aizvēsturiski apbedījumi un senlietas. Ekskursijas laikā viesosimies vietējā tirgū, kas norit reizi nedēļā, izbrauksim ar motorlaivu pa kanāliem un atpakaļceļā iegriezīsimies vienā no nozīmīgākajā Senegālas zvejas ostām, lai redzētu, kā krastā atgriežas vietējo iedzīvotāju koši izkrāsotās kanoe laivas.

Cena: 80 EUR
Cenā ietilpst: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Sine Saloum Delta dabas rezervātā, izbrauciens ar motorizētu kanoe laivu pa upes deltu, pusdienas (ūdens, limonāde vai alus, un kafija iekļauta).

Papildus informācija

VIESNĪCAs

Hotel Africa Queen 3* (superior istaba ar brokastīm un vakariņām) atrodas piekrastes kūrorta La Somone teritorijā, pirmajā līnijā no okeāna, Atlantijas okeāna krastā, apm. 77km attālumā no Dakaras. Viesnīcai ir restorāns un divi bāri, no kuriem viens atrodas pie baseina, bet otrs - pludmalē. Viesnīcai piederošajā privātajā pludmalē pieejamas sauļošanās gultas un saulessargi. Peldēties var arī āra baseinā, kuram līdzās atrodas baseins, kas domāts bērniem. Istabās pieejams: gaisa kondicionieris, TV, bezmaksas WI-FI. Piedāvājumā iekļautas brokastis un vakariņas. Visās istabās tiek nodrošināti moskītu tīkli. Tās grupējas ap baseinu. Tuvāk baseinam izvietotas augstākas kategorijas istabas.

Hotel Royam 4* (ar brokastīm un vakariņām) atrodas Atlantijas okeāna piekrastes kūrortā Saly Portudal. Bungalo tipa viesu mājiņas izvietojušās tropu dārza vidū, līdzās viesnīcas peldbaseinam un apmēram 150m attālumā pludmales. Katrā bungalo pieejams gaisa kondicionieris, bezmaksas WI-FI, minibārs un terase. Viesnīcā ir bārs un restorāns, kurā piedāvā bufetes tipa brokastis un vakariņas ar vietējās un franču virtuves ēdieniem. Viesnīca sniedz dažādu aktivitāšu iespējas: te var noīrēt velosipēdu, veikt izjādes ar zirgiem, nodarboties ar fitnesu, dažādiem ūdens sporta veidiem, makšķerēt, spēlēt galda tenisu. Tiek piedāvāti arī skaistumkopšanas pakalpojumi un masāžas. Viesnīcas teritorijā atrodas bezmaksas autostāvvieta. Aptuveni 3 km attālumā no viesnīcas izvietoti golfa laukumi. Veikali un bāri sasniedzami nelielas pastaigas attālumā.

Par ceļojumu

Ceļojums piemērots visiem, kurus interesē atklāt un izpētīt jaunas valstis citā kontinentā ārpus Eiropas, tiem, kuri spēj pieņemt citas mentalitātes cilvēku izpratni par komfortu, kārtību un precizitāti, tiem, kuri atvērti visam neierastajam un neparastajam, kā arī tiem, kas vēlas baudīt tropu sauli un okeāna silto ūdeni novembrī.

Higiēna: Senegālā dzeršanai drīkst lietot tikai veikalā pirktu ūdeni pudelēs, jāizvairās arī no ledus pievienošanas bezalhokoliskajiem dzērieniem. Dodoties uz ilgāku laiku ārpus viesnīcas, noderīgi paņemt līdzi salvetes vai tualetes papīru.

Veselība: stingi tiek rekomendēta plašu pakalpojumu klāstu ietveroša veselības apdrošināšanas polise, īpašu vērību pievēršot, lai tajā iekļauti medicīniskā transporta un repatriācijas pakalpojumi.
Tiek ieteiktas vakcīnas pret A un B hepatītu, ierobežots malārijas risks pastāv visu gadu – tāpēc nepieciešami pretmalārijas profilakses pasākumi, par kuriem laicīgi jākonsultējas ar medicīnas darbiniekiem Latvijā. Lielāks malārijas risks ir, atrodoties ilgstoši pie stāvošiem ūdeņiem. Savukārt, galamērķī jāguļ zem pretmoskītu tīkliem, jālieto moskītus atbaidošus līdzekļus un, sākot ar krēslas iestāšanos, jāvelk garās bikses un krekli ar garām piedurknēm.

Drošība: ceļojot Senegālā, jābūt piesardzīgiem Dakārā no kabatzagļu veiklajām rokā un agresīviem ubagotājiem. Senegālā un it īpaši Dakārā jāuzmanās no ceļu satiksmes negadījumiem.

Gaisa temperatūra: 26-29C dienā, 22-25C naktī

Ūdens temperatūra: 25-27C

Laikapstākļi: apmēram 10 saulainas stundas katru dienu, lietus iespējamība 1%

Jāņem līdz: peldkostīms, līdzekļi pret UV starojumu, galvassega, saulesbrilles, viegls, visu ķermeni nosedzošs apģērbs vakara pastaigām, lai izvairītos no moskītu kodieniem

Elektrība: 230V – nav nepieciešams pārveidotājs/adapteris

Laika starpība ar Latviju: 2 stundas mazāk

Valūta: Rietumāfrikas CFA franks (XOF), oficiālais kurss 1€= 656 XOF, dažviet var norēķināties arī ar euro vai dolāriem . Visērtākais – līdzi ņemt euro maza nomināla naudas vienībās.

Grupu ekskursijās pavadīs latviski un krieviski runājoši FlyMeAway grupas vadītāji.

Atļautais bagāžas daudzums: 6 kg rokas bagāža un 15 kg reģistrētā bagāža

Lidojumu izpilda avio kompānija SmartLynx Airlines ar Airbus 320 tipa lidmašīnu.

Lidojuma kopējais ilgums turpceļā ar tehnisko nosēšanos degvielas uzpildei Kasablankā: 9h 35min

Rīga – Kasablanka: 5h 15min

Kasablanka – Dakāra: 3h 35min

Lidojuma kopējais ilgums atpakaļceļā ar tehnisko nosēšanos degvielas uzpildei Kasablankā: 9h 00min

Dakara - Kasablanka: 3h 20min

Kasablanka – Rīga: 4h 55min

Svarīgi!
Senegālā ES pilsoņi var uzturēties bez vīzas 90 dienas gadā. Līdzi jābūt pasei ar derīguma termiņu vismaz 6 mēneši pēc ceļojuma pēdējās dienas.
Latvijas Republikas nepilsoņiem vīza ir nepieciešama. Iesakām vērsties pie speciālistiem no "AR-TUR" vīzas noformēšanai.
Krievijas Federācijas pilsoņiem vīza, dodoties uz Senegālu, ir nepieciešama. Arī to var kārtot pie "AR-TUR", ja ir uzturēšanās atļauja Latvijā. Orientējošs vīzas izgatavošanas laiks - 3 nedēļas.

Dakāra un Senegāla Valsts svētkos (ar Flymeaway)

Priekšstatījums