Atrodi Āfriku sevī!

Sveiki, ceļojumu garšas alkstošie dēkaiņi! Mūsu pirmā ekspedīcija uz Zelta krastu – Ganu – noslēdzās 2019. gada nogalē. Nu ir klāt jauns gads, un jauni cilvēki ir gatavi doties pretī mūžīgajai vasarai, svešai kultūrai un smaidīgiem cilvēkiem, no kuriem daži balto rasi redzēs, iespējams, pirmoreiz. Iepriekšējā ekspedīcijā pārbaudījām sevi, izmēģinājām aprīkojumu, izveidojām maršrutu un guvām tik daudz emociju kā vēl nekad. Lasīt vairāk

Ilgums Cena
14 dienas no 2850 € SAŅEMT PIEDĀVĀJUMU
Aizpildi pasūtījuma formu un saņem cenas piedāvājumu šim ceļojumam!

Ceļojuma programma

Ekspedīcijas norises laiks: 26.03. - 08.04.2020.

Ekspedīcijas izmaksas: 2850 EUR vienai personai.

Ekspedīcijas dalībnieku skaits: 5–7.

Brauciena ilgums: 14–16 dienas (atkarīgs no lidojumu grafika).

Atrodi Āfriku sevī!

Sveiki, ceļojumu garšas alkstošie dēkaiņi! Mūsu pirmā ekspedīcija uz Zelta krastu – Ganu – noslēdzās 2019. gada nogalē. Nu ir klāt jauns gads, un jauni cilvēki ir gatavi doties pretī mūžīgajai vasarai, svešai kultūrai un smaidīgiem cilvēkiem, no kuriem daži balto rasi redzēs, iespējams, pirmoreiz. Iepriekšējā ekspedīcijā pārbaudījām sevi, izmēģinājām aprīkojumu, izveidojām maršrutu un guvām tik daudz emociju kā vēl nekad. Sākotnēji mūsu brauciena pamatdoma bija iestaigāt tādu kā tūristu taciņu nākamajiem dēkaiņiem, ko, viegli rikšojot, ar smaidu sejā varētu izbaudīt jebkurš interesents, kas sevī jūt vilinājumu iepazīt Āfriku. Ar prieku jāsaka, ka tādas takas nebūs! Katrs no braucieniem būs ar kaut ko unikāls – sākot ar cilvēkiem, ko satiksim ceļā, beidzot ar situācijām, kurām stāsimies pretī. Tikai tā var iepazīt īsto Āfriku!

Kas mūs sagaida?

Katru dienu mūs sagaida kas cits. Nebeidzama cilvēku burzma vienā no lielākajiem Rietumāfrikas tirgiem. Džungļu ainavas, kas liek aizrauties elpai un justies kā Livingstonam, kad viņš Āfrikā sastapa ārpasaulei nezināmu civilizāciju. Cilvēku tradicionālās un sadzīviskās dīvainības. Aizdomas raisošs autotransporta tehniskais stāvoklis. Ne īpaši labas viesnīcas, viesu mājas vai ciemata hosteļi. Bērnu smiekli un fantastiski garšīgi augļi. Mūs sagaida ūdens – tāds ūdens, kas remdē slāpes tā, kā nekur citur pasaulē. Mūs sagaida nogurums un prieks par paveikto – nobraukto, uzkāpto, noieto. Marta beigās, kad Āfrikas svelme būs savā pīķa stundā, mums būs iespēja izbaudīt rīta rosmi kopā ar džungļiem un to iemītniekiem, jo svelme un ūdens trūkumus vieno visu dzīvo radību. Mēs izbrauksim visus Ganas reģionus, mums būs iespēja salīdzināt galvaspilsētas Akras spozmi un valsts ziemeļu daļas pilsētu vienkāršību, ieraudzīt atšķirīgo cilvēkos un kultūrā dažādos valsts nostūros. Iepriecināsim kāda ļoti nabadzīga un ārkārtīgi cilvēcīga ciemata bērnus. Mēs redzēsim, kā aug kakao, un varēsim nogaršot šokolādes pirmsākumus. Iepazīsim zelta ieguves procesu – tas gan nebūs īpaši legāls, bet tāpēc ne mazāk saistošs. Mēs iedziļināsimies ne tajās gaišākajās vēstures liecībās, apmeklējot vergu tirdzniecības fortus, kas stiepjas gar visu Rietumāfrikas krastu. Ik uz soļa mūs gaidīs kas interesants un nepiedzīvots. Vēlies iepazīt Āfriku pa īstam? Piesakies mūsu braucienam!

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

Šis ceļojums piemērots ir piemērots Tev, ja esi cilvēks, kas gatavs izrāpties no savas komforta zonas, un neesi pārgudrs īgņa. Neko pārcilvēcīgu mēs nedarīsim, bet slodze brīžiem būs. Savas mantas būs jānes pašam. Būs aizraujoši karsti. Dažkārt, lai sasniegtu kādu mērķi vai sagaidītu kādu notikumu, būs jābūt ellīgi pacietīgam un nosvērtam, jo grupas vadītājs Mārtiņš par visu parūpēsies, taču būs brīdi jāuzgaida. Bremzētāji, protestanti, kaprīzie un citi smagsvari no grupas izstumti netiks, tie tiks vienkārši ignorēti. Un tikai tāpēc, lai pavadonis varētu vairāk laika veltīt tiem, kas tādi nav. Protams, ar pavadoni visu varēs sarunāt, taču savā attieksmē būs jābūt tādam, kāds Tu vēlētos, lai citi ir pret Tevi. Tādēļ, ja tomēr atrodi sevī kādas nūģa pazīmes, labāk netērē laiku un izvēlies sev piemērotāku atvaļinājuma formātu.

Svarīgi apzināties, ka Āfrikā Tevi NEGAIDA fajansa podi, tīri kristāla trauki, kondicionēts gaiss un ekskluzīvs serviss. Nebūs arī pavāra baltā cepurē ar PVD izziņu rokā. Arī nazis un dakšiņa būs īpaši un būs jāizvilna pirms katras ēdienreizes, jo Ganā tiek ēsts ar rokām. Būs augļi , daudz un dažādi. Tie tur garšo pilnīgi citādi, nekā tie nabadziņi mūsu veikalu plauktos. Ir pāris elementāras lietas, kas Ganā jāievēro – ja to darīsi, viss būs kārtībā. Par šīm lietām es katram individuāli un visiem kopā atgādināšu vairākkārt. Jā, īstā Āfrika ir mežonīga, bet tieši to mēs vēlamies sajust un tieši to mēs meklēsim arī sevī.

Mārtiņš Arents par sevi

Esmu bijis Āfrikā ļoti daudz reižu, un katru reizi tā mani ar kaut ko pārsteidz. Pārsvarā esmu tur braucis strādāt, kas ir ļāvis šo valsti iepazīt ne no tūrista skatu punkta. Esmu redzējis Āfriku no dažādiem rakursiem un dažādās situācijās – gan labās, gan citādās. Esmu iepazinies ar dažādiem cilvēkiem – gan labiem, gan citādiem. Šobrīd dažus no labajiem es varu droši saukt par labiem čomiem. Ar prieku esmu  pavadonis, kurš parāda īsto Āfriku arī citiem. Šo kontinentu iepazīt un saprast pilnībā nevar. Tas vienmēr pārsteidz. Ar ko Āfrika pārsteigs šoreiz? Tas vēl jānoskaidro. Ar katru grupas dalībnieku iepazīstos individuāli, tad arī tiek detaļās apspriests brauciena plāns un maršruts. Pāris nedēļas pirms ekspedīcijas neformālā gaisotnē tiekas arī visa dalībnieku grupa.

Cenā iekļauts:

 • lidojums Rīga–Akra–Rīga;
 • naktsmājas (gandrīz katru nakti paliksim kādā citā vietā);
 • dokumentu noformēšana vīzas saņemšanai;
 • tūrisma vīza ieceļošanai Ganā;
 • sauszemes transports (gan izīrēts, gan sabiedriskais);
 • degvielas izmaksas;
 • ekskursijas;
 • vietējo gidu pakalpojumi (angliski un vietējās valodās);
 • pavadoņa pakalpojumi (latviski, angliski, krieviski);
 • ēdināšana (ar ēdināšanu, tāpat kā ar viesnīcām var gadīties pārsteigumi; starp pastāvīgu augļu baudīšanu ēdīsim vienu līdz divas reizes dienā);
 • ikdienas augļu deva;
 • dzeramais ūdens.

Cenā nav iekļauts:

 • ceļojuma apdrošināšana;
 • personīgie tēriņi;
 • dzeramnauda vietējiem palīgiem;
 • dzeltenā pase un potes;
 • taksometru pakalpojumi;
 • mobilo sakaru nodrošināšana (Local SIM);
 • nakts uzdzīve.

Pirms katra brauciena grupas vadītājs tiekas ar katru ceļot gribētāju individuāli, lai izrunātu visas ceļojuma detaļas.

Piesakies ekspedīcijai: Jolanta - tālr.: 67 359 452, jolanta@jekaba.lv

Ganas ekspedīcija ar Mārtiņu Arentu

Priekšstatījums