Daudzveidīgā Turcija - Stambula, Kapadokija, Antālija

Maza Grupa

Stambula apbur jau no pirmā soļa. Tā ir kā krustceles starp Austrumiem un Rietumiem, ir ļoti viegli uztverama un saprotama. Rietumnieciski veikali, kafejnīcas un restorāni ir blakus skaistām mošejām un austrumu saldumu veikaliem. Esot Kapadokijā pirmoreiz, neviļus piezogas doma, ka atrodaties uz citas planētas. Iespaidīgās ielejas, klinšu veidojumi, krāšņās ainavas raksturo Kapadokiju, kas ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Tie, kuriem ir laimējies pabūt Kapadokijā, nebeidz vien atstāstīt leģendu, ka mijkrēslī, pa vienu no klints sienām no savām pazemes slēptuvēm izlido labās fejas. To ieraudzīt gan varot tikai tie, kuriem ir laba un tīra sirds un kuri nav pazaudējuši spēju ticēt brīnumiem un pasakām.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
18.09.2020 26.09.2020 9 Vairāk kā 6 1390 € Programma
REZERVĒT

Ceļojuma programma

Rīga  Stambula – Bosfora jūras šaurums – Kapadokija – Antālija pie Vidusjūras  Rīga

Ceļojumā paredzēti 12 ceļotāji

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • 3 iekšējie lidojumi;
 • Ceļojumam 2 daļas: pirmā - aktīvā – iepazīsim Stambulas skaistākās vietas un izstaigāsim ar kājām Kapadokijas interesantākās vietas un otrā – atpūta pie Vidusjūras;

1.DIENA,  PIEKTDIENA, 18.09.  RĪGA – STAMBULA

10:15 tikšanās Rīgas lidostā un 12:15 – 15:50 lidojums Rīga – Stambula. Jau autobusā dodoties uz viesnīcu, pilsēta pārsteidz. Tās daudzo arhitektūras šedervu dēļ to dēvē par austrumu žilbinošo skaistuli, tāpat kā Londonu, Ņujorku vai Parīzi sauc par pasaulē varenākajām pilsētām. Brīvs vakars. Nakšņošana 4* viesnīcā Stambulā.

2.DIENA, SESTDIENA, 19.09.  STAMBULA – ZILĀ MOŠEJA – LIELAIS TIRGUS

Šodien apmeklēsim Stambulas visievērojamākās vietas. Stambulas vecpilsēta glabā veselu sauju pērļu: Sofijas Katedrāli (Hagia Sophia) – sauktu arī par Dievišķās gudrības baznīcu; Vācu strūklaku (German Fontain), ko Stambulai dāvinājis Vilhelms II; Hipodromu, kurā savulaik romieši un bizantieši sacentās braucienos ar kaujas ratiem; Ēģiptiešu obelisku (Egyptian Obelisque) – izcirstu no monolīta rozā Asuānas granīta, kas ir vecākais piemineklis, ko var redzēt Stambulā. Zilā mošeja (Blue Mosque) – izceļas ar milzīgajiem izmēriem un izsmalcinātu greznību, tomēr interesantākais ir tas, ka pārpratuma dēļ mošejai ir 6 minareti, divu vai četru vietā. Tajā senajā laikā 6 minareti bija tikai pravieša mošejai Mekā. Lielais tirgus (Grand Bazar) – fantastisks kaulēšanās, pirkšanas – pārdošanas piedzīvojums. Kas tāds ir tikai Stambulā! Nakšņošana 4* viesnīcā Stambulā.

3.DIENA, SVĒTDIENA, 20.09.  STAMBULA – TOPKAPI PILS – MUZEJS– BOSFORA LĪCIS  KEISERI

Viena diena Stambulā ir par maz, tādēļ paliksim vēl vienu un dosimies uz Topkapi pili - muzeju, kas ir nozīmīgs ne tikai Turcijai, bet visai Balkānu pussalai. Muzejs ir kā nesalīdzināmi bagāta dārgumu lāde: četri pils pagalmi, auditorijas zāle, vēsturiskās virtuves, karaliskie staļļi, dārzi, kioski veido stāstu par Osmaņu vēsturi, mākslu un tās kultūru. Ielūkosimies garšvielu tirgū (Spice Market), kur gaisā virmo neskaitāmas austrumu smaržas. Brīdis Rustem Pasha mošejā, kura ir viena no mazākajām pilsētā, bet ievērojama ar  īpaši  smalkām flīzēm, kas pārklāj mošejas iekšējās un ārsienas. Vēlāk kruīzs pa Bosfora jūras šaurumu. Vakarā lidojums uz Keiseri. Ļausimies jauniem piedzīvojumiem mistiskajā Kapadokijā. Nakšņošana Kapadokijā 4* viesnīcā.

4. DIENA,  PIRMDIENA, 21.09.  STAMBULA – KEISERI – ESENTEPE – AVANOS

Kapadokija ir sens novads mūsdienu Turcijas teritorijā, Anatolijas pussalā. Tās nosaukums cēlies no hetu valodas un nozīmē tīrasiņu zirgu zeme. Kapadokijas vēsture aizsākās 5. tūkstošgadē pirms mūsu ēras. Vairāku tūkstošu gadu laikā ūdens un vējš ir izcirtuši no vulkāniskā tufa brīnišķīgus dabiskus kanjonus, stabus, torņus un pat piramīdas. Visu savu pastāvēšanas periodu Kapadokija ir atradusies dažādu civilizāciju krustcelēs, esot pakļauta te hetu, te persiešu, Romas un Osmāņu impērijām. Goreme pilsētā atrodas brīvdabas muzejs - ieleja ar klinšu baznīcam, kurās, savukārt, ir freskas no Jaunās Derības. No Esentepes panorāmas punkta paveras pasakas cienīga ainava ar neskaitāmiem skursteņiem, kas izaug tieši no zemes. Goremes brīvdabas muzejs glabā senas freskām klātas baznīcas, kapellas un klosteru kolekciju. Mūku ieleju atpazīsim pēc tās trīsgalvu skursteņiem. Īsts pārsteigums ir Devrenta ieleja – ar Mēness virsmai līdzīgu ainavu un nelieliem smailiem apkārtnē izkaisītiem klinšu paliktņiem (skursteņiem). To mēdz dēvēt arī par iztēles ieleju: daudzās  klintīs var saskatīt līdzību ar kādu no dzīvniekiem. Kapadokija slavena arī ar saviem amatniekiem: podniekiem, vīndariem, audējiem un akmeņkaļiem. Keramikas māksla šai apriņķī bija izplatīta jau hetu valdīšanas periodā, šo tehniku līdz pat šodienai izmanto Avanosas amatnieki. Arī mēs ielūkosimies kādā no Avanosas pilsētas keramikas darbnīcām. Nakšņošana Kapadokijā 4* viesnīcā.

5. DIENA, OTRDIENA, 22.09. DERINKUYU – IHLARA IELEJAS PĀRGĀJIENS (~5h)

Izvēlei: agrā rīta stundā, kad gaiss vēl dzidrs, iesakām doties fantastiskā lidojumā ar balonu virs Kapdokijas. Pasākums par papildus samaksu ~ 200 USD. Kapadokijā ir milzīgs skaits alu tempļu, kriptu un klosteru, kuru vēsture skaitāma sākot ar Kristus dzimšanu. Bet Derinkuju pazemes pilsēta būvēta 1. tūkstošgadē pirms mūsu ēras. Savulaik, Romas impērijas laikā, to apdzīvoja vairāki tūkstoši cilvēku. Ceļojumu pa Kapadokiju noslēgsim ar gājienu (~ 5 stundas) uz Ihlara ieleju. Lai nokļūtu ielejā – neliels pārbaudījums: - būs jāpieveic 350 pakāpieni uz leju līdz sasniegsim Belisrima ciemu. Atvadu vakariņas un folkloras šovs. Nakšņošana Kapadokijā 4* viesnīcā.

6. DIENA, TREŠDIENA, 23.09.  KEISARI  ANTĀLIJA

Iespaidi un emocijas drūzmējas galvā, tādēļ laiks mazāk aktīvai nodarbei – dosimies uz Turcijas kūrortpilsētu Antāliju, atpūsties pie Vidusjūras, ļaujot prātam izsvērt un novērtēt iepriekšējās dienās sajusto un redzēto. Lidojums Keisari – Antālija. Nakšņošana Antālijas kūrortā 5* viesnīcā ar – viss iekļauts - programmu.

7. DIENA, CETURTDIENA, 24.09.  ANTĀLIJA

Brīvais laiks un atpūta pie Vidusjūras. Nakšņošana Antālijas kūrortā 5* viesnīcā ar – viss iekļauts - programmu.

8. DIENA, PIEKTDIENA, 25.09.  ANTĀLIJA

Brīvais laiks un atpūta pie Vidusjūras. Nakšņošana Antālijas kūrortā 5* viesnīcā ar – viss iekļauts - programmu.

9. DIENA,  SESTDIENA, 26.09.  ANTĀLIJA – RĪGA

Pēc brokastīm transfērs uz lidostu. 12:25 – 13:55 lidojums Antālija - Stambula, 15:30 – 18:30 Stambula - Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Stambula, Antālija – Stambula – Rīga (nododambā bagāža 30kg)
 • iekšējie lidojumi: Stambula – Keiseri; Keiseri – Antālija (nododambā bagāža 20kg)
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • dzīvošana 4* un 5* viesnīcās divvietīgos numuros; 
 • 2 brokastis (Stambulā), 2 brokastis, 2 pusdienas un 2 vakariņas (Kapadokijā) un Viss iekļauts programma Antālijas kūrortā;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krievu valodā runājoši vietējie gidi;
 • ieejas biļetes programmā minētajos apskates objektos.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnaudas vietējiem gidiem un autobusu vadītājiem;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • Izvēlei: Kapadokijā iespēja lidot ar gaisa balonu. Papildus maksa 200 EUR / personai;

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 290 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiek rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • otrā iemaksa 50% no atlikušās summas jāveic ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma (10.07.);
 • atlikušās summas pilna samaksa jāveic ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma (07.08.).

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (30.07.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49-36 dienas pirms ceļojuma (31.07. - 13.08.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (14.08.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti: ceļošanai derīga pase.

Grupas sapulce: netiek rīkota, informācija  -  2 nedēļas pirms ceļojuma elektroniski e-pastā.

Ievērībai:

 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma Par PVN izmaiņu gadījumā, arī atkarībā no degvielas cenas, lidostu nodokļu un ASV dolāra kursa pieauguma;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380. 

Daudzveidīgā Turcija - Stambula, Kapadokija, Antālija

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.