Mūžīgās dabas vienreizīgums Kuriļu salā Iturupā un Sahalīnā

Maza Grupa

Tālie Austrumi vēl nesen likās nesasniedzami. Nu varam apgalvot – Tālie Austrumi ar mums kļūst tuvāki. Jūsu vērtējumam un izvēlei nododam jaunu ceļojumu pa Sahalīnas un Kuriļu salas arhipelāga salām. Sahalīna lepojas ar daudzveidīgām dabas ainavām: Ohotskas jūras lagūnas, grotas, aizas un ūdenskritumi, vulkānu un vēja radītās dabas formas. Kuriļos – ģeotermiskie lauki ar dubļu vulkāniem, karstie avoti un ezeri, bambusu audzes un abās salās – Tālo Austrumu unikālā ēdienkarte ar ikriem un svaigu jūras zivju delikatesēm.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
09.09.2020 20.09.2020 12 Vairāk kā 6 3560 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja: Olita Jakovele

Ceļojuma programma

Rīga – Maskava – Južnosahaļinska – Iturupa sala, Kuriļska – Ohotskas jūras piekrastes dabas ainavas – Klusā okeāna piekrastes dabas ainavas – Južnosahaļinska – Maskava – Rīga

Grupā plānoti 15 ceļotāji

Līdz 29. februārim spēkā īpašā cena 3680 Eur 3560 Eur!

  Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Ceļojums dabas mīļotājiem: vulkāni, klintis, ģeotermiskie lauki ar dubļu vulkāniem, putni, Ohotskas jūras piekraste ar daudzveidīgiem ģeoloģiskiem veidojumiem, dzintars, vulkāna ezeri, termiskie avoti, Klusais okeāns;
 • 2 ēdienreizes - Tālo Austrumu ēdienkarte ar ikriem un svaigu zivju ēdieniem;
 • Aktīvs ceļojums: vairāki pāris stundu pārgājieni;
 • Labi lidojumu savienojumi – Maskavā gaidīšanas laiks starp lidojumiem tikai 3–4 stundas;
 • Lidojums Južnosahaļinska – Iturupa sala un atpakaļ;
 • Vairāki pārbraucieni ar autobusu 2-3 stundas;  
 • Laika apstākļi septembrī: dienā +15˚C + 20˚C, naktī +5˚C +7˚C. Iturupa salā raksturīgi, ka laiks bieži dūmakains un lietains. Ļoti ieteicams labs lietusmētelis un ērti apavi (botas).

1. DIENA, trešdiena, 09.09. RĪGA – maskava  – Južnosahaļinska

13:10 pulcēšanās Rīgas lidostā. 15:20–17:00 lidojums Rīga – Maskava. 20:25 lidojums Maskava – Južnosahaļinska.

2. DIENA, ceturtDIENA, 10.09. Južnosahaļinska

12:35 ierašanās Sahalīnas salas administratīvajā centrā Južnosahaļinskā. Transfērs uz viesnīcu. Īsa atpūta pēc garā lidojuma. Ir nolidoti 10 671 kilometri. Pulkstenis rāda 9 stundas vairāk nekā Rīgā. Pēcpusdienā dosimies agrās vakariņās un baudīsim jūras veltes. Vēlāk ekskursija pa izgaismoto piejūras pilsētu. Nakts viesnīcā Južnosahaļinskā.

3. DIENA, piektdiena, 11.09.  Južnosahaļinska – Kuriļska Iturupa salā

No rīta lidojums uz Kuriļsku Iturupa salā. Pēc pusdienām dosimies ekskursijā pa Kuriļsku – trešo lielāko pilsētu Sahalīnas un Kuriļu salu arhipelāgā. Kitovoje ciemā apmeklēsim termālo ūdeņu atveseļošanās kompleksu Karstie ūdeņi. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts viesnīcā Kuriļskā.

4. DIENA, sestdiena, 12.09. Kuriļska – Ohotskas jūras piekraste   

Nav viegli iedomāties to dabas kopuma daudzveidību un bagātību, kāds sastopams Kuriļu salās. Šodien iepazīsim tikai nelielu tās daļu - Iturupas salas ziemeļu daļas Ohotskas jūras piekrasti, kurā viens aiz otra atrodas dabas veidoti pārsteigumi: Oļas līcis ar ūdenskritumiem; Melnie akmeņi, satriecošs dabas stihijas veidojums - Baltās klintis, ūdenskritumi Buru līcī, ņerpu un jūras lauvu atpūtas vieta (pie veiksmes redzēsim šos dzīvniekus). Tornaja līcis atvērs pāris vēstures lapas: ar būvēm, kas liecina par krievu un japāņu strīdu risināšanas veidiem; ar japāņu karavīru celtām piestātnes paliekām, daļēji saglabājušos kara vajadzībām būvēto šaursliežu dzelzceļu. Interesants ir Ohotskas jūras lagūnas ezers Sopočnoje, kurā mītot zivis - plēsoņas. Dienas beigās piedzīvojumi termālo ūdeņu dziednīcā Vanniņas (Vannočki). Atgriežamies viesnīcā Kuriļskā. Brokastis, vakariņas. 

5. DIENA, svētdiena, 13.09. Kasatkas līcis un vulkāns baranskovo – klusā okeāna piekrastē

1941. gada 26. novembrī no Kasatkas līča Klusā okeāna piekrastē sākās japāņu uzbrukums ASV kara bāzei Perlharborai. Īpaša nozīme un interesants apskates objekts ir Velna klints, kurā japāņi izkala tuneli līdz okeāna krastam. Tunelis saglabājies joprojām. Mērosim ceļu cauri tunelim. Kuriļu salu arhipelāgs atrodas seismiski aktīvajā darbības un cunami bīstamajā zonā. Zemestrīces un cunami ir ikdienišķa parādība. Ne mazākas intereses vērts ir Baranskija aktīvas darbības vulkāns. Tā nogāzes izraibinātas ar dubļu vulkāniņiem, minerālavotiem un citiem ģeotermiskiem veidojumiem. Pārsteigums ir Kūpošā upe ar  Katla avotiem un Zilo ezeru. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts viesnīcā Kuriļskā.

6. DIENA, pirmdiena, 14.09. Jankito plato – Sahalīnas sala

Šodien divi galvenie notikumi – dosimies uz Klusā okeāna piekrasti. Jankito līcis un Jankito plato veidojušies  Bogdana Hmeļnicka vulkāna izvirduma rezultātā un tos klāj dīvainās formās sastinguši lavas lauki. Vēlāk lidosim uz Sahalīnas salu. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Južnosahaļinskā.

7. DIENA, otrdiena, 15.09. Sahalīnas sala. Klusais līcis – paradīzes vieta

Šodien dosimies uz Dzintaru pludmali Ohotskas jūras piekrastē, kur atrodami lielāki un mazāki dzintara gabaliņi. Tālāk dosimies uz Vzmorje ciematu, kur skatīsim torijus - sintojiešu tempļa vārtus, kas saglabājies no japāņu laikiem. Sahalīnas zivju tirgi absolūti atšķiras no ierastā priekšstata par tirgu. Neticami, bet īsts brīnums, Klusā okeāna un Ohotskas jūras krabju daudzveidība tirgū ir ierasta ikdienas parādība. Pie Ohotskas jūras apbrīnas vērts ir Klusais līcis. Ne velti ievērojamais krievu jūras braucējs un ceļotājs I.F.Krūzenšterns to nosaucis par paradīzes stūrīti uz zemes. Brokastis. Pusdienas jūras piekrastē, lauka apstākļos. Nakts viesnīcā Južnosahaļinskā.

8. DIENA, trešdiena, 16.09.  Zemes ragi veļikan un Ptičij

Salas austrumu piekrastē spēcīgie vēji un stiprie jūras viļņi no milzīgiem akmens bluķiem radījuši veselu kompozīciju. Gājienā pa jūras krastu redzēsim brīnumaini skaistas akmens arkas, kolonnas, vēja un viļņu sadarbībā radušās akmens mežģīnes, līči  un putnu tirgus. Arkās un dīvainas formas akmens alās apmetušās neskaitāmas putnu kolonijas. Brokastis un piknikveida pusdienas. Nakts viesnīcā Južnosahaļinskā.  

9. DIENA, ceturtdiena, 17.09. KORSAKOVA – BUSES EZERS  MOLUSKI  DIENVIDSAHALĪNA

Korsakova ir jauna pilsēta stundas brauciena attālumā no Južnosahaļinskas. Tās atpazīstamība saistās ar Japānas, Krievijas un Indijas milzīgo dabas gāzes kopuzņēmumu, kas tapis pēdējos gados. Tik vien kā skats uz grandiozo rūpnīcas kompleksu tiek katram iebraucējam. Vēl stundas brauciens un esam pie Buses ezera. Vai esi braucis pa ezeru, kura virsma vizuļo no austeru daudzuma? Tas, ko redzēsim, būs neticami. Moluski – dabas bagātība, kas raksturīga Sahalīnai: austeres, ķemgliemenes,  gliemenes. To paši savām rokām celsim laukā no ezera. Pusdienās baudīsim vietējā pavāra gatavotas pārsteidzoši gardas molusku delikateses. Brokastis un piknikveida pusdienas. Nakts viesnīcā Južnosahaļinskā.

10. DIENA, piektdiena, 18.09. Velna un Velnenes tilti

Neskaitāmus noslēpumus glabā daudznozīmju mistiskie Velna un Velnenes tilti – unikālu konstrukciju inženiertehniskas būves. Lielākā daļa daudzo ievērojamo apskates objektu Sahalīnas salā saistīti ar japāņu valdīšanas laika periodu. Ceļotāji ierodas pat no zemeslodes otras puses, lai tikai izjustu šīs vietas enerģētiku un pieskartos vēsturiskajiem Sahalīnas salas noslēpumiem. Brokastis un pusdienu paciņa. Nakts viesnīcā Južnosahaļinskā.

11. DIENA, sestdiena, 19.09.  Vardes atsegums Sahalīnas salā

Leģenda vēsta, ka vietā, kur šobrīd atrodas Vestočkas ciemats un Vardes atsegums, agrāk atradās seno vietējo iedzīvotāju – ainu, Gudrības templis. Šurp viņi ieradās, lai aprunātos ar debesu gariem un pabūtu vienatnē ar dabu. Līdz pat šodienai šo vietu apmeklē mūsdienu burvji un ufologi. Bez tam, šeit notiek noslēpumainas un neizskaidrojamas parādības, kas dara uzmanīgus zinātniekus un ekstrasensus. Interesanti, ka klintis te stāv viena pret otru kā planētas Saules sistēmā. Brīvais laiks. Izvēlei: par papildus maksu iespēja apmeklēt Novadpētniecības muzeju. Brokastis un atvadu vakariņas. Nakts viesnīcā Južnosahaļinskā.

12. DIENA, svētdiena, 20.09. Južnosahaļinska – MASKAVA – RĪGA

Brokastis. Dosimies uz zivju tirgu, lai iegādātos mājās vešanai kvalitatīvās Tālo Austrumu delikateses. Transfērs uz lidostu. 15.10 –15.50 lidojums Južnosahaļnska – Maskava. 18.15 – 19.55 lidojums Maskava – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļetes Rīga – Južnosahaļinska – Rīga, Južnosahaļinska – Kuriļska – Južnosahaļinska lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi;
 • Krievijas vīza;
 • naktsmītnes: 4* viesnīcā Južnosahaļinskā un 3* viesnīcā Kuriļskā divvietīgā numurā ar labierīcībām numurā;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • latviski runājošs grupas vadītājs un krieviski runājošs vietējais gids;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam (pie Krievijas vīzas).   

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnaudas.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 550 EUR.

Nepieciešamie dokumenti Krievijas vīzai:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās;
 • ieskanēta labas kvalitātes krāsaina pases kopija;
 • 1 foto 35mm x 45mm uz balta fona - jāiesniedz līdz 30.07.2019.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 800 EUR avansa iemaksas;
 • 2.iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā  70 dienas pirms ceļojuma - līdz 24.06;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā  42 dienas pirms ceļojuma - līdz 22.07.                     

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienām pirms ceļojuma (24.06.), tiek ieturēti 800 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas pirms ceļojuma (15.06. –28.07.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (28.07.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas;

 Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā 11. novembra krastmalā 29. Rīgā.      

Ievērībai:

 • ceļojuma cena var palielināties LR likuma Par PVN izmaiņu gadījumā, kā arī atkarībā no degvielas cenas, lidostu nodokļu un ASV dolāra kursa pieauguma;
 • ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt.
 • programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
09.09.2020 Grupas vadītāja: Olita Jakovele

Mūžīgās dabas vienreizīgums Kuriļu salā Iturupā un Sahalīnā

Priekšstatījums