Dižciltīgās Skotijas skaistums

Pārskats Galerija

Dižciltīgās Skotija skaistums

Maza Grupa

Skotija vilina ar fantastisku dabu, savdabīgu kultūru un senām pilīm. Skotijai ir mistikas pieskaņa – baznīcu torņos satupuši pūķi (kautrīgākais no tiem paslēpies Lohnesa ezera dzīlēs)un nacionālais dzīvnieks esot baltais vienradzis... Šī ir talantīgu un bezgala interesantu cilvēku zeme, kuri godā savas tradīcijas – daudzi skoti regulāri valkā tradicionālos kiltus (īpaši svētkos), daudz kur dzirdama dūdu spēle. Neviens nešaubās, ka skotiem ir trakoti labs viskijs. Vēl Skotijā jāizgaršo hagiss un skotu olas, saldummīļi novērtēs Dundee kūkas. Ja sajutīsiet īsto Skotijas garu, tā būs mīlestība uz visiem laikiem!

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
07.08.2021 14.08.2021 8 5 1695 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītājs Edvīns Lakstīgala. Sapulce netiek rīkota, informācija 2 nedēļas pirms brauciena elektroniski e-pastā.

Ceļojuma programma

Rīga – Aberdīna – Džon-O’Groatsa – Lohnesa ezers – Skajas sala – Glāzgova – Edinburga – Aberdīna – Rīga

Vai šis ceļojums Tev ir piemērots?

 • Brauciens 9-vietīgā mikroautobusā, grupas vadītājs pie stūres;
 • Grupas vadītājs nav gids, taču sniegs vispārīgu ieskatu par programmā minētajām apskates vietām
 • Trešajā un ceturtajā dienā būs garāki pārbraucieni, bet to kompensēs neaizmirstami daudzveidīgie dabas skati.

1. DIENA, SESTDIENA 07.08. RĪGA – ABERDĪNA

Plkst. 14:30 tikšanās Rīgas lidostā, 16:35 lidojums Rīga–Aberdīna. Aberdīnu sauc par Rožu un granīta pilsētu. Gan vecās, gan jaunās mājas būvētas no granīta ar plēstā akmens jumtiem. Šī pilsēta mirdz saulē, izceļot daudzkrāsainās rožu dobes. Nakts viesnīcā Aberdīnā.

2. DIENA, SVĒTDIENA 08.08. ABERDĪNA – BALMORALA – DAFTOVNA – INVERNESA  LOHNESA

Balmoralas pils–viena no Skotijas slavenākajām pilīm, karalienes Elizabetes II privātā vasaras rezidence. Tā būvēta no vietējā granīta skotu baronu stilā. Pēc pils apskates dosimies uz viskija zemi, kur Grampjanu kalnos Spejas upes baseinā izsenis darbojas desmitiem viskija ražotņu. Apmeklēsim viskija darītavu Daftounā, iepazīsim šī dzēriena vēsturi un ražošanas noslēpumus, baudīsim degustāciju. Tad mūsu ceļš vedīs uz Skotijas Augstkalnes galvaspilsētuInvernesu, kas izvietojusies pie Nesas upes ietekas Meri-Fertas līcī. Ievērības cienīga ir vecpilsēta un 18.gs. celtais cietoksnis. Nakts viesnīcā Lohnesa ezera apkārtnē.

3. DIENA, PIRMDIENA 09.08. LOHNESA – DANROBINA – DŽON-O’GROTSA – TURSO  LOHNESA

Dosimies vēl tālāk uz ziemeļiem. Danrobinas pils–19.gs. vidus franču renesanses šedevrs ar daiļiem dārziem. Viss liecina par to, ka pilī mīt daudzspoku, tādēļ iekšā neiesim.Dosimies uz Lielbritānijas tālāko ziemeļaustrumu punktu Džon-o’Grotsu, ko vietējie nosaukuši par Pasaules malu. Nobrauksim gar okeāna krastu līdz Turso, tad pa citu ceļu dosimies atpakaļ uz viesnīcu Lohnesa ezera apkārtnē.

4. DIENA, OTRDIENA 10.08. LOHNESA  FORTAUGUSTA – EILEN DONANA – SKAJA  OBANA

Braucot gar Lohnesa ezera krastu, centīsimies pamanīt slaveno briesmoni. Redzēsim, kā kuģi brauc pa 19.gs. būvēto Ziemeļu un Īrijas jūras savienojošo Kaledonijas kanālu, pie Fortaugustas apskatīsim iespaidīgas slūžas. Tad dosimies uz rietumiem, kur atrodas viena no pasaules fotografētākajām pilīm –romantiskā Eilen Donana, par kuru tik daudz mistisku leģendu. Skaja–trešā lielākā Lielbritānijas sala, tā valdzina ar īpatnēju dabas skaistumu. Blakus Fortviljamsai Skotijas augstākā kalna Ben Nevis virsotnē 1345m virs jūras līmeņa arī vasarā mēdz būt sniegs. Šajā apkārtnē Glenko ielejā ir uzņemta filma Drošsirdisun ne tikai tā vien. Nakts viesnīcā Obanā.

5. DIENA, TREŠDIENA 11.08. OBANA – INVEVĒRIJA – LUSE – GLĀZGOVA  STĪRLINGA

Zvejnieku mazpilsēta Inverērija un tās apkārtnē Kempelu dzimtas pils ar plašām ieroču, mākslas darbu un trauku kolekcijām. Luses ciemats Lohlomonas ezera krastā. Suvenīru veikalos var nogaršot siltus sviesta cepumus un vietējās “gotiņu” konfektes. Skotijas lielākā pilsēta Glāzgova spēj pārsteigt ar kontrastiem – no noplukušām strādnieku mājām līdz pat mūsdienīgām dizaina ēkām. Pilsētas centra nami būvēti no dažādu krāsu smilšakmens blokiem, ļoti cienīgi un pamatīgi. Daudz Viktorijas laika celtņu, īpaši izteiksmīga ir dzelzceļa stacijas iekšpuse. Dekoratīviem ciļņiem greznotā majestātiskā katedrāle ir viena no nedaudzajām, kuru reformācijas laikā pasargāja no nojaukšanas. Apskatīsim arī Sv.Džordža skvēru, Valtera Skota monumentu un Klaidas upes krastmalu. Nakts viesnīcā Stīrlingas apkārtnē.

6. DIENA, CETURTDIENA 12.08. STĪRLINGA  EDINBURGA

Stirlinga – Skotijas karaļu kronēšanas vieta. Apskatīsim vecpilsētu un Vollesa monumentu (Viljams Volless vadīja skotu pretošanos angļu iekarotājiem Pirmā Skotijas neatkarības kara laikā). Pēc tam dosimies uz Skotijas patreizējo galvaspilsētu Edinburgu. Virs tās lepni slejas nocietinātā karaļu rezidence, kas celta neaktīva vulkāna bazalta klints virsotnē. Tai blakus viduslaiku pilsētas centrālā iela“Karaliskā jūdze”un vecpilsēta. Īpaši apbrīnojama arhitektūra ir ap Princeses ielas rajonu. Nakts viesnīcā Edinburgā.

7. DIENA, PIEKTDIENA 13.08. EDINBURGA – PĒRTA – GLEMISA  ABERDĪNA

Pērta – kādreizējā Skotijas galvaspilsēta, tā ievērojama ar Sv.Jāņa kristītāja baznīcu (12.gs.). Glemisas pils–pēc nostāsta tās īpašnieks kādā no pazemes kapelas telpām esot spēlējis kārtis ar pašu nelabo. Šeit karaliene māte pavadījusi bērnu dienas un šeit dzimuši visi trīs viņas bērni. Nakts viesnīcā Aberdīnā.

8. DIENA, SESTDIENA 14.08. ABERDĪNA  RĪGA

Skotijas austrumu piekraste ar klinšaino zvejnieku ciematu Stounhevenu un viduslaiku pilsdrupām Dannotaru. Klints galā būvētā pils bija Skotijas neieņemamākais cietoksnis (apskate no ārpuses). Ceļš līdz Aberdīnas lidostai. 17:50 lidojums Aberdīna –Rīga, ap 22:20 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojums Rīga – Aberdīna – Rīga ar AirBaltic;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnēm 3* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • 5 brokastis;
 • aprakstā minētās ekskursijas, ieejas maksas parkos un apskates objektos;
 • grupas vadītājs latviešu valodā.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošam personālam;

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: Pase, kas derīga 3 mēnešus pēc atgiešanās.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 10 nedēļas (70 dienas) pirms ceļojuma - līdz 27.05.2021.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 6 nedēļas (42 dienas) pirms ceļojuma - līdz 26.06.2021.               

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms ceļojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu pēc sekojošiem anulācijas noteikumiem:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (18.06.2021.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas pirms ceļojuma (19.06.2021. – 02.07.2021.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (līdz 02.07.2021.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summa.

APDROŠINĀŠANA

Informējam, ka apdrošināšana, lai  segtu kompleksā tūrisma pakalpojuma līguma izbeigšanas izmaksas, ja līgumu izbeidz ceļotājs, vai palīdzības izmaksas (ieskaitot repatriāciju) negadījuma, slimības vai nāves gadījumā, ir brīvprātīga.

VAKCINĀCIJA

Informāciju par epidemioloģisko situāciju jebkurā pasaules valstī, ieceļošanai obligātām un rekomendējošām vakcinācijām Klients uzzina Sabiedrības veselības aģentūras Vakcinācijas dienestā, interneta mājaslapā www.vd.lv.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ceļojums tiek nodrošināts, ja ir pieteikušās vismaz 8 personas;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 20 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Jēkaba Ceļojumi patur tiesības mainīt dienu kārtību un apskates objektu secību.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators “Jēkaba aģentūra”.

Izbraukšana Piezīmes
07.08.2021 Grupas vadītājs Edvīns Lakstīgala. Sapulce netiek rīkota, informācija 2 nedēļas pirms brauciena elektroniski e-pastā.

Dižciltīgās Skotijas skaistums

Priekšstatījums