Sahāras tuksneša karaliene Maroka

Maza Grupa

Maroka ir Fesa un Rabata, Kasablanka un Meknes ar visām to skaistajām vēsturiskajām vietām, tirgiem un laukumiem, bet vēl smeldzīgāka, izjustāka un īstāka Maroka ir tās iekšienē, kur saimnieko zemnieks un berbers, kur tuksneša smiltis grauž acis, kur ūdens upēs izžūst un atklājas patiesās vērtības. Medinas un mošejas, pludmales un berberi, smaržas, skaņas, pārsteidzošas ainavas, berberu apmetnes un sarkanīgās tuksneša smiltis, un austrumu tirgi – sajūtu kopums, ko sniedz Maroka. Tā ir viena no tām Āfrikas kontinenta zemēm, kurā var izbaudīt Sahāras tuksneša skaistumu, Atlasa kalnus ar ciedru koku mežiem to pakājē, iepazīt viskrāšņāko floras un faunas dažādību.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
04.10.2020 11.10.2020 8 Vietu nav 1524 € Programma

Ceļojuma programma

Marakeša – Ait Ben Haddou – Ouarzazate – Atlasa kalni – Agdez – Zagora – Sahāras tuksnesis – MhamidFoum ZguidTaliouneTaroudant – Agadira – Atlantijas okeāns – Essauouira – Marakeša

Vai šis ceļojums Tev piemērots?

 • Divi gari pārbraucieni;
 • Viena nakts berberu teltī bez labierīcībām.

1. DIENA, svētdiena, 04.10, RĪGA – marakeša

04:30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 06:35 – 07:50 lidojums Rīga – Frankfurte. 11:15 - 13.:5 lidojums Frankfurte – Marakeša. Transfērs uz viesnīcu. Vēlāk īsa Marakešas apskates ekskursija. Marakeša - tūkstoš palmu, sarkanbrūno piļu un mošeju pilsēta ar Djema el Fna laukumu, tirgotājiem, čūsku dīdītājiem, akrobātiem, burvjiem un Austrumu stāstniekiem. Vakariņas ar šovu. Ieteikums uz vakariņām ņemt līdzi siltāku jaku. Nakts viesnīcā Marakešā.

2. DIENA, pirmdiena, 05.10. marakeša – Ait ben haddou – Quarzazate  Agdez

Pēc brokastīm dosimies pāri sarežģītam Atlasu kalnu rajonam, pāri 2260 m augstajai Tizi-in-Tichka pārejai uz Quarzazati – karavānu pilsētu uz bijušā Zīda un sāls ceļa. Quarzazate ir zināma kā vieta, kur sākas visi piedzīvojumi Sahāras tuksnesī. Pa ceļam piestāsim UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļautajā sārtā smilšakmens cietokšņpilsētā Kasbah Ait Benhaddou, kas savulaik kalpojusi kā pierturvieta atpūtai karavānu ceļa veicējiem.  Vairākas ainas no filmas Gladiators ir filmētas tieši šeit. Tālāk dosimies uz Agdez, kas atrodas Marokas garākās Draa upes ielejā. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Agdez.  

3. DIENA, otrdiena, 06.10.  Agdez – zagora – Mhamid

Šodienas ceļš būs neceļš – griezīsimies nost no senā karavānu ceļa un turpināsim virzīties starp upi un kalniem. Vairāki ciemati līdz pat Zagorai, ļaus ieskatīties vietējo ļaužu ikdienas dzīvē. Zagora ir ievads Sahāras tuksnesī – ar palmu oāzēm, māla cietokšņiem un piemīlīgiem berberu ciematiem. Tamgroute apmeklēsim Korāna bibliotēku un keramimas izstādājumu darbnīcu. Mhamid ir pēdējā oāze Draa upes ielejā pirms tuksneša. Te savu autobusu nomainīsim uz džipiem un pa pilnīgu bezceļu sasniegsim Sahāras tuksneša skaistuli - Erg Cheggaga kāpu rajonu. Tālu prom no civilizācijas, nekurienes vidū, rodas ārpusreālā sajūtas. Te kāpas paceļas līdz pat 50 m augstumam. Dienas ritējumā kāpu krāsa mijas viena pēc otras. Tuksnesī jāpavada nakts berberu teltīs - tā ir fantastiska iespēja gulēt zem zvaigžņotām Āfrikas debesīm. Brokastis un vakariņas. Nakts berberu teltīs ar labierīcībām ārpus telts.

4. DIENA, trešdiena, 07.10.  Mhamid – foum-zguid  taliouine

Šodien turpināsim baudīt tuksneša burvību. Braucam ar džipiem līdz Foum Zguid. Bezgalīgs plašums ar kāpām un smiltīm. Ir domām, kur ieskrieties. Foum Zguid mūs sagaida autobuss. Tuksnesis paliek aiz muguras. Dodamies ceļā uz berberu paklāju galvaspilsētu Taznakhet, kur skatīsim berberu paklājus kādā no viņu darbnīcām. Caurbrauksim Taliouine  - safrāna audzēšanas reģiona galvenajai pilsētai. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Taliouine.

5. DIENA, ceturtdiena, 08.10. taliouine – Taroudant  agadira

Mūsu šodienas galamērķis ir nokļūt pie Atlantijas okeāna Agadirā. Pa ceļam apmeklēsim Mazo Marekešu – Taroudante, kas skaitās viena no vecākajām Marokas pilsētām ar bagātīgu kultūras un arhitektūras mantojumu. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Agadirā.  

6. DIENA, piektdiena, 09.10. agadira  essaouira

Agadira ir populārākā Marokas kūrortpilsēta. No tās šodien pārbrauksim uz Essaouira, arī kūrortu Atlantijas okeāna piekrastē. Brauciens vīsies pa gleznainu ceļu Souss upes ielejā, kur bagātīgi aug argāna audzes. Argāna eļļu, sauktu par šķidro Marokas zeltu, iegūst no argāna koka augļiem. Essaouira ir maza, bet ļoti pievilcīga okeāna piekrastes pilsētiņa ar medinu, kurā atrodas neskaitāmi veikaliņi un kafejnīcas, kur baudīt kafiju un jūras veltes. Brokastis un vakariņas.  Nakts viesnīcā Essaouira.

7. DIENA, sestdiena, 10.10. essaouira

Esam pelnījuši atpūtu. Brīva diena pie jūras. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Essaouira.

8. DIENA, svētdiena, 11.10. essaouiramarakeša

Brokastis. Transfērs uz Marakešas lidostu. Pa ceļam apskatīsim skaistāko no skaistākajiem Majorelle dārzu. 14.50 – 19.35 lidojums Marakeša – Frankfurte. 20.50 – 23.55 lidojums Frankfurte - Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Marakeša – Rīga un lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi (autobuss, džipi) ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes: 4* viesnīcās divvietīgā numurā un  1 nakts kamieļvilnas teltī (WC ārpus telts);
 • ēdienreizes pēc apraksta;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • latviski runājoša grupas vadītāja un angliski runājošu vietējo gidu pakalpojumu apmaksa ekskursiju dienās.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnaudas.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 145 EUR

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2.iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā  70 dienas pirms ceļojuma - līdz 26.07.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā  42 dienas pirms ceļojuma - līdz 23.08.                

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienas pirms ceļojuma (15.08.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas pirms ceļojuma (16.08. – 29.08.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (29.08.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma Par PVN izmaiņu gadījumā, kā arī atkarībā no degvielas cenas, lidostu nodokļu un ASV dolāra kursa pieauguma;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Sahāras tuksneša karaliene Maroka

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.