Irāna Imanta Ziedoņa un Hafesa dzejas noskaņās

Pārskats Galerija

Irāna Imanta Ziedoņa un Hafesa dzejas noskaņās

4.8

Ceļotāju Vērtējums
8 atsauksmes

Maza Grupa

Senās Persijas atbalss joprojām jūtama un skatāma jaunās, mūsdienu Irānas sejā. Apmeklējot krāšņās mošejas, nelielos kalnu ciematus, daudzkrāsainos dārzus, gūstam dziļāku ieskatu šajā noslēgtajā zemē. Neaizmirstamas kļūst pastaigas pa seno un tuksnešu pilsētu šaurajām ieliņām, vērojot antīkos zoroastriešu tempļus un pasakainos austrumu tirgus, tiekoties ar pasaulē draudzīgākajiem vietējiem cilvēkiem. Par Irānu dzirdēti dažādi viedokļi: zeme, kur valda radikālais islāma režīms, citiem tā varētu asociēties ar Irāku, vēl citiem ar kaut ko noslēgtu, mistisku. Tās patiesā seja atklājas tikai tiekoties un vieglītēm pieskaroties, tad tā uzdzirkstīs un patiesi pārsteigs.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
05.04.2020 15.04.2020 11 Vairāk kā 6 1895 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja Olita Jakovele

Ceļojuma programma

Rīga – Teherāna – KashanAbuyanedIsfahanYazdPasagrad – Persepolis – Širaza – Rīga

Grupā līdz 15 ceļotājiem

Vai šis ceļojums ir piemērots Tev?

 • Kultūrvēsturisks ceļojums pa vienu no drošākajām valstīm pasaulē;
 • Iespēja piedalīties Imanta Ziedoņa dzejas tulkojuma persiešu valodā prezentācijā Teherānā;
 • Ceļojums ieteicams cilvēkiem, kuriem patīk iepazīt neparastas kultūras, cilvēkus un dabu;
 • Vienīgā valsts pasaulē, kur zoroastrisms saglabājies kā dzīva reliģija;
 • Nav iespējas izņemt no naudas automāta vietējo valūtu. Līdz jāņem skaidra nauda;
 • Viens garš pārbrauciens 7 – 8 stundas;
 • Sievietēm obligāti, esot publiskās vietās, jānēsā lakats vai kapuce, kas nosedz matus.

Ieteicamā literatūra: Anita Amirrezvani romāns Ziedu asinis.

1. diena, svētdiena,  05.04. Rīga – Stambula – Teherāna

17.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 19.25 – 22.25 lidojums Rīga - Stambula. 23.55 lidojums Stambula – Teherāna.

2. diena, pirmdiena,  06.04. Teherāna  

04.35 ierašanās Teherānā. Transfērs uz viesnīcu atpūtai. Teherāna pieskaitāma pie Irānas jaunajām pilsētām. Tās vecums nav vairāk kā 300 gadu. Pēc brokastīm apmeklēsim šaha pilis. No divām pillīm, kurās dzīvoja pēdējais šahs un viņa tēvs, Niavaran ir mazākā. Pils ir kā simbols šahu aristokrātiskajam dzīves stilam. Zaļā pils – viena no skaistākajām šaha pilīm Teherānā. Vēlāk ar pacēlāju uzbrauksim augstāk kalnos un dosimies nelielā pastaigā.  Mirklis ar saules rietu virs Teherānas. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Teherānā.

3. diena, otrdiena, 07.04. teherāna – Imanta ZiedoņA GRĀMATAS PREZETĀCIJA

Šodien svētku diena Latvijai un Irānai. Mūsu tautas izcilais dzejnieks Imants Ziedonis iznes pasaulē latviešu tautas vērtīgākās atziņas, bagātinot un stiprinot persiešu un latviešu tautu saites. Dosimies uz Imanta Ziedoņa dzejas izlases persiešu valodā tulkojuma prezentāciju. Dienas atlikušajā daļā estētisku baudījumu smelsimies, apmeklējot vecāko vēsturisko pieminekli – grandiozo, iespaidīgo un grezno Golestanas pili un Irānas vēstures muzeju. Tirgus apmeklējums – neatņemama ceļojuma sastāvdaļa. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Teherānā.

4. diena, trešdiena, 08.04. teherāna KashanMaranjab tuksnesis

Irāna ir tuksnešu zeme. Maranjab tuksnesis atrodas Irānas vidienē un ir viens no skaistākajiem Irānā. Pa ceļam uz to, apmeklēsim ziedu un zaļumu pilsētu Kashan, kuras lepnums un bagātība ir rožu eļļas ražošana. Fin - persiešu dārzs Kashanā kādreiz kalpojis kā atpūtas vieta ar pirtīm. Izrādās, ka pirts jumti ir vienreizējs variants, kā redzēt pilsētu no augšas. Kā savulaik dzīvojuši aristokrāti, skatīsim Tabatabaeeha greznajā privātmājā. Atlikusī dienas daļa – būšana dabā. Maranjab tuksneša ainavas ar kāpām sniedz baudījumu acīm. Kāpsim vienā no kāpām.  Smiltīs izslīd soļi – no diviem tikai viens nes augumu uz augšu līdz viens pēc otra sasniegsim stāvās kāpas augstāko vietu. No kāpu augšas skatīsim ikdienas brīnumu – saules rietu ar gandrīz tūlītējo tumsas iestāšanos. Dodoties lejā no kāpas, ieklausīsimies, kā tuksnesis dzied, mums brienot pa smalkajām smiltīm. Izvēlei par papildus maksu: brauciens ar džipiem pa kāpām. Brokastis un vakariņas. Nakts autentiskā bijušā Zīda ceļa naktsmītnē – caravansarai. Tajā saglabāts viss, kā tas senos laikos bijis – tostarp labierīcības ārpus numura. Nakts Caravansara.

5. diena, ceturtdiena, 9.04. Abouzeidabad Caravansarai Abuyanedisfahan

No rīta, caurbraucot uz Isfahanu, piestāsim un kājām izstaigāsim seno ciematu – Red Abuyaned, kas ir kā dzīvs antropoloģijas un arhitektūras muzejs. Tās apbūvē raksturīga sarkanbrūnā krāsa, ko tai piešķir smilšakmens. Iebraucot Isfahanā dodamies uz  Khajou tiltu, par kuru saka, ka tas esot persiešu tiltu arhitektūras piemineklis. Si-o-se Pol - trīsdesmit trīs arku tilts saistīts arneskaitāmām vēsturiskām norisēm un tūkstošiem dzīves stāstu. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Isfahanā. 

6. dienapiektdiena, 10.04. isfahan

Isfahana ir Irānas pērle, viena no skaistākajām pilsētām islama pasaulē. Šeit atrodas Karaliskais laukums ar Imam un šeiha Lotfullah mošejām, AliQapu pils ar apkārtni, Gheisarieh tirgus vai Grand bazārs, kas ir viens no izcilākajiem, lielākajiem un vecākajiem Tuvo Austrumu tirgiem. Augstu velvju ieskauts, tas stiepjas divu kilometru garumā. Chehel Sotoon pils – dēvēta arī par četrdesmit kollonu pili. Vanka katedrāle – ir lielākā un skaistākā armēņu baznīca Irānā. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Isfahanā.

7. diena, sestdiena, 11.04. Isfahan – Yazd

No rīta dosimies ceļā uz Yazd pilsētu. Pa ceļam apstāsimies Naien pilsētā, kur apskatīsim tradicionālo Pirnia māju, kas ir lielisks arhitektūras un mākslas paraugs šī reģiona tuksneša ēkām. Dzīvojamo istabu rotā gleznas, pārsteidzošs korāna stāstu gleznojums un izsmalcināta kaligrāfija. Piektdienas mošeja, netālu no Yazdas, ir vecākā mošeja Irānā. Yazd irprovinces galvaspilsēta un zoroastrisma kultūras centrs. Tā atrodas oāzē - divu tuksnešu tikšanās vietā. Pilsēta slavena ar roku darbu darinājumiem, īpašiem zīda izstrādājumiem un izsmalcinātiem austrumu saldumiem. Yazd pilsētā atrodas viens no zoroastriešu Uguns tempļiem, kurā jau 1500 gadus nenodziestoši deg svētā uguns. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Yazd.

8. diena, svētdiena, 12.04. yazd – pasagrad – Širaza

Pēc brokastīm - Klusuma tornis - apbedījumu vieta, kas atrodas kalna virsotnē. To agrāk izmantoja zoroastrieši, lai apbedītu mirušos. Garš pārbrauciens pa pustuksnesi uz Širazu. Pa ceļam piestāsim Abarkouh pilsētā, kura lepojas ar milzu lielu četrtūkstošu gadu vecu cipresi. Bijušās impērijas galvaspilsētā Pasargadā apmeklēsim visnozīmīgāko pilsētas objektu - valdnieka Kīra (Cyrus Great) kapa vietu – mauzoleju. Tad turpināsim ceļu uzskaistāko pilsētu Irānā - Širazu. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Širazā.

9. diena, pirmdiena, 13.04. Širaza – Persep0lis – Širaza

Persepolis un Naqhsh-e Rostam Nekropolis ir irāņu tautas dižākais arhitektūras piemineklis. Karalis Darius 500 gadus pirms Kristus dzimšanas uzsāka tās celtniecību, kas ilga aptuveni 150 gadus. Mūsdienās Persepolis ir iekļauta UNESCO pasaules aizsargājamo objektu sarakstā. Atgriežoties Širazā, pa ceļam apskatīsim Korāna (Quran) vārtus, kas ieved Širazā. Tiek uzskatīts, ka ceļotāji, kas iziet cauri vārtiem, saņem Svētās grāmatas – korāna svētību veiksmīgam ceļojumam. Īpaša lappuse persiešu dzīvē saistās ar persiešu izcilajiem dzejdariem Hafezu un Saadi. Persiešiem dzejnieka Hafesa dzeja kļuvusi par tautas folkloru, kuru izmanto kā avotu problēmu risinājumiem ar vēstījuma nozīmi. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Širazā.

10. diena, otrdiena, 14.04. Širaza

Brokastis. Širaza - romantikas, mīlestības, lakstīgalu, filozofu, rožu un orhideju, karaļu un poēzijas pilsēta. Eram dārzs slavens ar cipresēm un brīnišķīgu pili, kas rotāta ar atstarojošām virsmām. Pārsteidzoša ir 18. gadsimta Rozā mošeja (Nasir-ol-Molk), kurā iespīdot saulei, mošeja iekrāsojas zelta krāsā un spožās vitrāžas atspogoļojas  uz mošejas grīdas. Noslēgumā - apgaismotā šaha Ali Ebn Hamzeh svētnīca, kuras dēļ Irānā ierodas tūkstošiem svētceļotāju. Atvadu vakariņas. Nakts viesnīcā Širazā.

11. diena, trešdiena, 15.04. Širaza – Stambula – rīga

Transfērs uz lidostu. 03.10 – 05.40 lidojums Širaza - Stambula. 08.20 – 11.20 Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Stambula – Teherāna, Širaza – Stambula – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes 3* un 4* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • ēdienreizes pēc apraksta;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • Irānas vīzu izmaksas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā, krieviski vai angliski runājoša vietējā gida pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru345 EUR  

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas (26.01.) pirms ceļojuma;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas (23.02.) pirms ceļojuma.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienām pirms ceļojuma (15.02.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 - 36 dienas pirms ceļojuma (16.02. – 29.02.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas (līdz 29.02.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās;
 • aizpildīta vīzu anketa;
 • 1 krāsaina pases fotogrāfijas izmēra foto uz balta fona jāiesniedz līdz 20.03.

Ievērībai!

 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr.380.

Izbraukšana Piezīmes
05.04.2020 Grupas vadītāja Olita Jakovele

Irāna Imanta Ziedoņa un Hafesa dzejas noskaņās

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.