Irāna Imanta Ziedoņa un Hafesa dzejas noskaņās

4.8

Ceļotāju Vērtējums
8 atsauksmes

Maza Grupa

Senās Persijas atbalss joprojām jūtama un skatāma jaunās, mūsdienu Irānas sejā. Apmeklējot krāšņās mošejas, nelielos kalnu ciematus, daudzkrāsainos dārzus, gūstam dziļāku ieskatu šajā noslēgtajā zemē. Neaizmirstamas kļūst pastaigas pa seno un tuksnešu pilsētu šaurajām ieliņām, vērojot antīkos zoroastriešu tempļus un pasakainos austrumu tirgus, tiekoties ar pasaulē draudzīgākajiem vietējiem cilvēkiem. Par Irānu dzirdēti dažādi viedokļi: zeme, kur valda radikālais islāma režīms, citiem tā varētu asociēties ar Irāku, vēl citiem ar kaut ko noslēgtu, mistisku. Tās patiesā seja atklājas tikai tiekoties un vieglītēm pieskaroties, tad tā uzdzirkstīs un patiesi pārsteigs.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
21.10.2020 30.10.2020 10 Vairāk kā 6 1875 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja Olita Jakovele

Ceļojuma programma

Rīga – Teherāna – Imanta Ziedoņa dzejas grāmatas persiešu valodā prezentācija Teherānā – KashanAbuyanedIsfahanYazdPasagrad – Persepolis – Širaza – Rīga 

Grupā aptuveni 15 ceļotāji

Vai šis ceļojums ir piemērots Tev?

 • Kultūrvēsturisks ceļojums - ieteicams cilvēkiem, kuriem patīk iepazīt neparastas kultūras, cilvēkus un dabu;
 • Imanta Ziedoņa dzejas grāmatas, persiešu valodā, prezentācija Teherānā;
 • Nav iespējas izņemt no naudas automāta vietējo valūtu. Līdz jāņem skaidra nauda;
 • Viens garš pārbrauciens 7 – 8 stundas;
 • Sievietēm obligāti, esot publiskās vietās, jānēsā lakats vai kapuce, kas nosedz matus.

Ieteicamā literatūra: Anita Amirrezvani romāns Ziedu asinis.

1. diena, trešdiena,  21.10. Rīga – Stambula – Teherāna

10.15 pulcēšanās Rīgas lidostā. 12.15 – 15.15 lidojums Rīga - Stambula. 21.00 lidojums Stambula – Teherāna.   

2. diena, ceturtdiena,  22.10. Teherāna – Imanta ziedoņa dzejas grāmatas prezentācija 

00.40 ierašanās Teherānā. Transfērs uz viesnīcu atpūtai. Šodien svētku diena Latvijai un Irānai. Mūsu tautas izcilais dzejnieks Imants Ziedonis iznes pasaulē latviešu tautas vērtīgākās atziņas, bagātinot un stiprinot persiešu un latviešu tautu saites. Dosimies uz Imanta Ziedoņa dzejas izlases persiešu valodā tulkojuma prezentāciju. Vēlāk - Teherānas apskates ekskursija. Teherāna pieskaitāma pie Irānas jaunajām pilsētām. Tās vecums nav vairāk kā 300 gadu. Vecākais vēsturiskais piemineklis – grandiozā, iespaidīgā un greznuma pārbagātā Golestana pils. No divām pillīm, kurās dzīvoja pēdējais ķēniņš un viņa tēvs, Niavaran ir mazākā. Pils ir kā simbols šahu aristokrātiskajam dzīves stilam. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Teherānā.

3. diena, piektdiena, 23.10. teherānaKashanMaranjab tuksnesis

Šodien dosimies dziļāk Irānas vidienē uz vienu no skaistākajiem Irānas tuksnešiem – Maranjab. Pa ceļam apmeklēsim ziedu un zaļumu pilsētu Kashan, kuras lepnums un bagātība ir rožu eļļas ražošana, sevišķi izceļas Fin - persiešu dārzs un krāšņās Borugerdi un Tabatabaeeha greznās privātmājas. Maranjab tuksneša ainavas ar kāpām sniedz baudījumu acīm, mainot krāsu atkarībā no gaismas daudzuma. Kā brīnums starp kāpām iegūlis savādas formas sāls ezers. Pastaigā pa tuksnesi, ieklausīsimies, kā tas dzied, mums brienot pa smalkajām smiltīm. No kāpu augšas vērosim ikdienas brīnumu – saules rietu un gandrīz tūlītējo tumsas iestāšanos. Izvēlei: izjāde ar kamieļiem, brauciens ar džipiem pa kāpām. Nakts autentiskā bijušā Zīda ceļa naktsmītnē – Caravansarai. Tajā saglabāts viss, kā tas senos laikos bijis – tostarp labierīcības ārpus numura. Otra galvenā iezīme – unikāla kulinārā pieredze neatkārtojamu vietējo ēdienu gatavošanā. Brokastis un vakariņas. Nakts Caravansarai viesnīcā.

4. diena, sestdiena, 24.10. Abouzeidabad Caravansarai Abuyanedisfahan

No rīta, caurbraucot uz Isfahanu, redzēsim seno ciematu – Red Abuyaned, kas ir kā dzīvs antropoloģijas un arhitektūras muzejs. Tās apbūvē raksturīga sarkanbrūnā krāsa, kas piešķir tai sevišķu izskatu. Savukārt, Isfahana pārsteidz ar pili Chehel Soton, kurai ir četrdesmit kolonnas, ar Khajou tiltu, par kuru saka, ka tas esot persiešu tiltu arhitektūras piemineklis, ar neskaitāmām vēsturiskām norisēm un tūkstošiem dzīves stāstiem saistīto Si-o-se Pol - Trīsdesmit trīs arku tiltu. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Isfahanā. 

5. diena, svētdiena, 25.10. isfahan

Isfahana ir Irānas pērle, viena no skaistākajām pilsētām islama pasaulē. Šeit atrodas Karaliskais laukums ar Imam un šeiha Lotfullah mošejām, AliQapu pils ar apkārtni, Gheisarieh tirgus vai Grand bazārs, kas ir viens no izcilākajiem, lielākajiem un vecākajiem Tuvo Austrumu tirgiem - augstu velvju ieskauts, tas stiepjas divu kilometru garumā. Vanka katedrāle – ir lielākā un skaistākā armēņu baznīca Irānā. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Isfahanā.

6. diena, pirmdiena, 26.10. Isfahan – Yazd

No rīta dosimies ceļā uz Yazd pilsētu. Pa ceļam apstāsimies Naien pilsētā, kur apskatīsimies tradicionālo Pirnia māju, kas ir lielisks arhitektūras un mākslas paraugs šī reģiona tuksneša ēkām. Dzīvojamo istabu rotā gleznas, pārsteidzošs Korānisko stāstu gleznojums un izsmalcināta kaligrāfija. Piektdienas mošeja netālu no Yazdas, ir vecākā mošeja Irānā. Yazd irprovinces galvaspilsēta un zoroastrisma kultūras centrs. Tā atrodas oāzē - divu tuksnešu tikšanās vietā. Pilsēta slavena ar roku darbu darinājumiem, īpašiem zīda izstrādājumiem un izsmalcinātiem austrumu saldumiem. Yazd pilsētā atrodas viens no zoroastriešu Uguns tempļiem, kurā jau 1500 gadus nenodziestoši deg svētā uguns. Otra pilsētas iezīme - Klusuma tornis ir apbedījumu vieta, kas atrodas kalna virsotnē. To agrāk izmantoja zoroastri, lai apbedītu mirušos. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Yazd.

7. diena, otrdiena, 27.10. yazd – pasagrad – Širaza

Pēc brokastīm garš pārbrauciens pa pustuksnesi uz Širazu. Pa ceļam piestāsim Abarkouh - leģendārā pilsētā ar daudzām dubļu mājām un vismaz četrdesmit tūkstošu gadu senu vēsturi. Bijušās impērijas galvaspilsētā Pasagradā apmeklēsim visnozīmīgāko pilsētas objektu - valdnieka Kīra kapa vietu – mauzoleju un brauksim uz skaistāko pilsētu Irānā - Širazu. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Širazā.

8. diena, trešdiena, 28.10. Širaza – Persep0lis – Širaza

Persepolis un Naqhsh-e Rostam Nekropolis ir irāņu tautas dižākais arhitektūras piemineklis. Karalis Darius 500 gadus pirms Kristus dzimšanas uzsāka tās celtniecību, kas ilga aptuveni 150 gadus. Mūsdienās Persepolis ir iekļauta UNESCO pasaules aizsargājamo objektu sarakstā. Atgriežoties Širazā, pa ceļam apskatīsim Quranvārtus, kas ieved Širazā. Tiek uzskatīts, ka ceļotāji, kas iziet cauri vārtiem, saņem Svētās grāmatas – korāna svētību veiksmīgam ceļojumam. Īpaša lappuse persiešu dzīvē saistās ar persiešu izcilajiem dzejdariem Hafezu un Saadi. Persiešiem viņu dzeja kļuvusi par tautas folkloru, kuru izmanto kā avotu problēmu risinājumiem ar vēstījuma nozīmi. Izvēlei:  Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Širazā.

9. diena, ceturtdiena, 29.10. Širaza

Brokastis. Širaza - romantikas, mīlestības, lakstīgalu, filozofu, rožu un orhideju, karaļu un poēzijas pilsēta. Eram dārzs slavens ar cipresēm un brīnišķīgu pili, kas rotāta ar atstarojošām virsmām. 18. gadsimta Rozā mošeja - Nasir-ol-Molk,kurā iespīdot saulei, mošeja iekrāsojas zelta krāsā un Narenjestan pils. Pēcpusdienā Karim Khan Zand komplekss ar mošeju, senām pirtīm un tirgu. Noslēgumā - apgaismotā šaha Cheragh svētnīca, kuras dēļ Irānā ierodas tūkstošiem svētceļotāju. Atvadu vakariņas. Nakts viesnīcā Širazā.

10. diena, piektdiena, 30.10. Širaza – Stambula – rīga

Transfērs uz lidostu. 02.55 – 06.55 lidojums Širaza - Stambula. 09.15 – 11.20 Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Stambula – Teherāna, Širaza – Stambula – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes 4* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • ēdienreizes pēc apraksta;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • Irānas vīzu izmaksas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā, krieviski vai angliski runājoša vietējā gida pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru315 EUR  

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas (12.08.) pirms ceļojuma;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas (09.09.) pirms ceļojuma.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienām pirms ceļojuma (01.09.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 - 36 dienas pirms ceļojuma (02.09. – 15.09.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas (līdz 15.09.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās;
 • 1 krāsaina pases fotogrāfijas izmēra foto uz balta fona jāiesniedz līdz 01.10.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai:

 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma Par PVN izmaiņu gadījumā, kā arī atkarībā no degvielas cenas, lidostu nodokļu un ASV dolāra kursa pieauguma;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
21.10.2020 Grupas vadītāja Olita Jakovele

Irāna aiz noslēpumu plīvura

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.