Gruzija virs mākoņiem - nezināmā Tušetija

5.0

Ceļotāju Vērtējums
2 atsauksmes

Maza Grupa

Septembris ir lielisks laiks, lai dotos iepazīt un izbaudīt Sakartvelo. Laukos notiek vīnogu vākšana, spiešana un vīna gatavošana, mums būs iespēja ielūkoties šajos procesos. Iepazīsim arī Gruzijas vēsturi Tbilisi, Kutaisi un Mchetā. Ciemosimies Gruzijas daļā, kas atroda virs mākoņiem – Tušetijā. Reģions, kas ļoti atšķiras no visas pārējās Gruzijas un mainīs mūsu standarta priekštatus par šo valsti. Centīsimies maksimāli izbaudīt visus šīs zemes sniegtos labumus – vīnus, ēdienus, mūziku un siltās, cilvēciskās attiecības.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
11.09.2020 21.09.2020 11 Vairāk kā 6 1399 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja Jolanta Lipska.

Ceļojuma programma

Rīga – Stambula – Batumi – Kutaisi – Martvili kanjons – Kinčhas ūdenskritums – Mcheta – Zemais Omalo Doča – Dartlo – Tbilisi – Stambula  Rīga

Grupā līdz 16 ceļotājiem

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Braucieni džipos, kalnu serpentīni;
 • Jārēķinās ar aukstumu kalnos, naktī var būt līdz 0 vai pat -3 grādiem;
 • Kalnos dzīvošana viesu mājā ar ierobežotu elektrības padevi;
 • Nav piemērots ceļotājiem, kuriem bijušas muguras, kakla, galvas traumas.

1. DIENA, PIEKTDIENA, 11.09. RĪGA – STAMBULA – BATUMI

10:00 pulcēšanās lidostā. 12:15 - 15:15 lidojums Rīga – Stambula. Lidojums Stambula – Batumi 16:20 - 19:25. Iekārtošanās viesnīcā. Brīvs vakars pastaigai pilsētā.

2. DIENA, SESTDIENA, 12.09.  BATUMI

Pēc brokastīm dosimies uz Batumi Botānisko dārzu. Šeit ir apkopoti vairāk kā 5000 dažādu augu un koku. Izstaigāsim dažas no šī dārza takām, uztaisīsim lielisku foto. Pēc tam Adžārijas reģiona galvaspilsēta Batumi – Era laukums ar Medejas statuju, Gruzijas “mazo Itāliju” – Piazza laukumu, Batumi pareizticīgo katedrāle. Pusdienās piedalīsimies adžārijas hačepuri pagatavošanas meistarklasē. Ko paši sacepsim, to arī ēdīsim. Pēc pusdienām brīvs laiks pilsētas apskatei vai peldei Melnajā jūrā. Ap 19:00, tie kuri vēlēsies, varēs iepazīties ar izgaismoto Batumi vakara ekksursijā, Batumi bulvāris, skulptūra “Ali un Nino mīlestība”, Alfabēta tornis, krāsainās strūklakas. Atgriešanās viesnīcā.

3. DIENA, SVĒTDIENA, 13.09. BATUMI – KINČHAS ŪDENSKRITUMS KUTAISI

Brokastis, pārbrauciens (~160 km) uz Kinčhas ūdenskritumu, kas atrodās jau Imeretijas reģionā. Parkā ir vairāki ūdenskritumi. Izstaigājot taku, ir iespējams izbaudīt dabas veidotās skaistās ainavas. Pēc lieliskas pastaigas esam nopelnījuši pusdienas – pikniku. Pēc ekskursijas dosimies uz Kutaisi (~50 km). Vakarā brīvs laiks, lai pastaigātos pilsētas centrā, aplūkotu centrālo laukumu ar strūklaku un atrastu labāko kafejnīcu vai restorānu vakariņām. Nakts viesnīcā Kutaisi.

4. DIENA, PIRMDIENA, 14.09. KUTAISI – BAIA`S WINE – KUTAISI

Šodien izpētīsim kā aug vīnogas Imeretijā. Dosimies uz Baia`s Wine saimniecību, kurā saimnieko divas māsas. Iepazīsimies ar vīna gatavošanas tehnoloģiju, uzglabāšanas veidiem un kopā ar nelielām pusdienām, degustēsim dažādus vīnus. Atgriežamies Kutaisi ( ~ 50 km), lai iepazītos ar pilsētu – seno Kolhīdas caristes galvaspilsētu. Baltais tilts, Sarkanais tilts, “klaču” parks. Iegriezīsimies arī Kutaisi tirgū, lai nopirktu garšvielas, pupiņas vai kādu ķiploku. Atgriešanās viesnīcā, neliela atpūta pirms došanās vakariņās pie vietējā saimnieka. Nakts viesnīcā Kutaisi.

5. DIENA, OTRDIENA, 15.09. KUTAISI – UPLICIHE – MCHETA  TBILISI

Brokastis. Ceļš (~ 160 km) uz antīko Upliscihes alu pilsētu, kas izcirsta smilšakmenī, tā pastāv jau kopš 7.gs. pirms Kristus – ar pagānu rituālu zāli, vairāk kā 100 dzīvojamām istabām, vīna gatavošanas ierīcēm, seno tirgus vietu, ūdens uzkrāšanas sistēmu, to sauca par Valdnieka cietoksni. Pusdienās paši gatavosim hinkaļus un tos arī degustēsim. Ceļš uz Tbilisi (~ 25 km). Iekārtošanās viesnīcā. Brīvs vakars, lai dotos pilsētas izpētē un atrastu kādu labu vietu vakariņām. Nakts viesnīcā Tbilisi.

6. DIENA, TREŠDIENA,  16.09. TBILISI

Pēc atpūtas un brokastīm, dodamies Tbilisi apskates ekskursijā: Sameba, jeb Sv. Trīsvienības ortodoksālā pareizticīgā baznīca – lielākā baznīca gan Gruzijā, gan arī visā Kaukāzā, Metekhi templis, Abanotubani rajons – sērūdeņraža pirtis, kas būvētas austrumu stilā un 19. gadsimta gruzīnu dzīvojamās mājas, lepni Mtkvari upes krastā izslējusies Narikala citadele – Tbilisi lielākais cietoksnis. Šarmantā un mājīgā vecpilsēta ar šaurām ieliņām, kurās izvietoti nelieli suvenīru un seno paklāju veikaliņi un Sioni katedrāle. Savukārt, dinamiskā Rustavelli avēnija ir Tbilisi galvenā dzīvības dzīsla. Pusdienas gruzīnu restorānā. Brīvs vakars ar iespēju apmeklēt sērūdens pirtis un iepazīt pilsētu. Nakts viesnīcā Tbilisi.

7. DIENA, CETURTDIENA,  17.09. TBILISI – ALAVERDI KLOSTERIS – ZEMO OMALO  DOČU

no rīta ar džipiem dosimies uz kalnu reģionu Tušetiju (~ 190 km). Pa ceļam apstāsimies pie Alaverdi katedrāles – kas ir galvenais garīgais centrs Kahetijā. Alaverdi klosteris šeit jau ir no 6. gadsimta, katedrāle no 11. Gadsimta. Cauri Abano pārejai dosimies uz Tušetiju, kas atrodas Kahetijas reģiona ziemeļos. Vēsturiski šeit dzīvojusi etnogrāfiskā grupa – tušini. Iekārtojamies viesu mājā Zemo Omalo ciematā. Tušetijā ļoti labi ir apvienoti dabas veidojumi un cilvēku roku darinājumi. Tie ir dzimtu ciemi ar torņiem. Pastaiga līdz Keselo ciemata torņiem. Izbraucot cauri Gomecari aizai, nokļūsim Doču ciematā, kas ir Tušetijas Nacionālā parka tālākais punkts, ko apmeklē tūristi. Vakariņas un nakts viesu mājā Zemo Omalo ciematā.

8. DIENA, PIEKTDIENA,  18.09. PIRIKITI AIZA – DARTLO – DANO – KVAVLO

Brokastis. Šodienu veltīsim Tušetija reģionai dabai un vēsturei. Baudīsim elpu aizraujošus skatus. Adrenalīna pieplūdumu mums nodrošinās kalnu serpentīni, pa kuriem dosimies pētīt Tušetiju – Gruzijas reģionu virs mākoņiem. Nelielajos ciematiņos apskatīsim to, kas palicis no seno kalniešu varenības un meistarības. Pikniks brīvā dabā. Pēcpusdienā atgriežamies Zemo Omalo ciematā. Vakariņas un nakts viesu namā.

9. DIENA, SESTDIENA, 19.09. KVEMI OMALO – ŠENAKO – DIKLO  TBILISI

Šajā dienā dosimies uz Tbilisi pusi. Pa ceļam apskatīsim ievērības cienīgās vietas Tušetijas reģionā. Šeit nodarbojas ar aitkopību, iespējams, ka satiksim dažus no ganāmpulkiem, kas tiek pārdzīti no vienām ganībām uz otrām. Vērosim kalniešus, viņu mieru, vēl nesabojāto ar lielpilsētas “labumiem”. Pusdienu pauze brīvā dabā. Vakarpusē atgriešanās “civilizācijā”, Tbilisi. Brīvs vakars, vakariņas pašu izvēlētajā kafejnīcā. Nakts viesnīcā Tbilisi.

10. DIENA, SVĒTDIENA, 20.09. TBILISI                 

Brokastis. Esam atgriezušies pilsētas burzmā. Pārbraucam uz pirmo Gruzijas galvaspilsētu – Mchetu (~ 60 km). Pēc pusdienām pilsētas apskate -  Svetichoveli katedrāle, kas slavena ar svētās Kristus mantijas glabātuvi. Skaistā gājēju ieliņa, kurā var aplūkot un iegādāties daudz un dažādus suvenīrus. Ielūkosimies rotu veidotāju galerijās, kurās varēsim apskatīt un nopirkt sudraba un emaljas izstrādājumus. Pagaršosim un nopirksim mājiniekiem gardās čurčellas un papildināsim garšvielu krājumus. Atgriezīsimies Tbilisi, brīvs laiks pastaigai, pusdienām. Vakarā dosimies kopīgās vakariņas.

11. DIENA, PIRMDIENA, 21.09. TBILISI – STAMBULA  RĪGA

Agrā rītā atvadīsimies no Gruzijas, lai atgrieztos Latvijā. Transfērs uz lidostu, 05:40 – 07:20 lidojums Tbilisi – Stambula, 08:20 – 11:20 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 •  lidojuma biļete Rīga – Stambula – Batumi – Tbilisi – Rīga, lidostu nodokļi;
 •  transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 •  naktsmītnes 3* viesnīcās un viesu namos divvietīgā numurā;
 •  9 brokastis, 7 pusdienas, 4 vakariņas, degustācijas, kā norādīts programmā;
 •  aprakstā minētās ekskursijas un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 •  grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krieviski runājošs vietējais gids.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 •  programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 •  veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 •  dzeramnaudas šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam (apm. 30 EUR).

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 200 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 •  piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 •  vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 03.07.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 31.07.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 •  atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (23.07.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (24.07. – 16.08.) piems ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas (17.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

 Nepieciešamie ceļojuma dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr.380.

Izbraukšana Piezīmes
11.09.2020 Grupas vadītāja Jolanta Lipska.

Gruzija virs mākoņiem - nezināmā Tušetija

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.