Kazahstāna - Dziedošais barhāns un Tjanšana kalni

4.7

Ceļotāju Vērtējums
3 atsauksmes

Maza Grupa

Kazahstāna, stepes valsts, kas atrodas pašā Eirāzijas centrā, daudziem cilvēkiem pasaulē joprojām ir terra incognita, nezināmā zeme. Kazahstāna ir pasaulē lielākā valsts bez robežas ar jūru. Tās teritorija ir 2 724 900 km2 un tā ir lielāka nekā visa Rietumeiropa. Kazahstānas nacionālais dzēriens ir fermentēts ķēves piens – kumiss. Zirgu gaļa ir dominējošā kazahu virtuvē. Savulaik Kazahstānu caurvija vairāki Zīda ceļa maršruti. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
17.05.2020 27.05.2020 11 Vairāk kā 6 1657 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītājs Andžejs Reiters

Ceļojuma programma

Almati – Altin Emel nacionālais parks – Dziedošā kāpa  Žarkenta – Osekas aiza – Šalkode upes ieleja – Tuzkola ezers – Kolsai ezeri  Čarinas kanjons – Kaindi ezers  Lielais Almati ezers  Almati

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Ceļojums dabas mīļotājiem;
 • Viens garāks gājiens gar ezera krastu ~ 4 stundas;
 • Dzīvošana dažas naktis viesu mājās un teltīs;

1. DIENA, SVĒTDIENA, 17.05 RĪGA – ALMATI

21:30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 23:35 tiešais lidojums Rīga – Almati. Nakts lidmašīnā.

2. DIENA, PIRMDIENA, 18.05. ALMATI – ALTIN EMEL NACIONĀLAIS PARKS

Ielidojam Almati. Agrās brokastis un sāksim džipu ceļojumu pa Almati reģionu. Mūsu pirmā pietura ir Altin Emel nacionālais parks, kas atrodas 250 km attālumā no pilsētas, tas ir viens no lielākajiem dabas parkiem Kazahstānā. Nosaukums "Altyn Emel" ir radies no mongoļu valodas, kas nozīmē "Zelta balsti". Parks ir unikāla dažādu dabas ainavu kombinācija, no plakanas zemes līdz augstiem kalniem, kas nosaka tās floras un faunas bagātību. Pēcpusdienā ieradīsimies Altin Emel parkā. Pēc pusdienām viesu mājā, apmeklēsim Aktau - balto krītu kalnus, kuru vecums ir 400 miljoni gadu. Vakariņas un nakts viesu namā.

3. DIENA, OTRDIENA, 19.05. ALTYNE EMEL PARKS – ŽARKENTA – OSEK AIZA  ŽARKENTA

Šodien mēs turpinām izpētīt Altin Emel nacionālo parku. Mūsu nākamā vieta ir Dziedošās kāpas. Šī dabas parādība slavena ar to, ka smilšu kāpa izdala skaņu, kas līdzinās ērģeļu melodijai. Pārbrauciens uz Žarkentu. Dunganas mošeja, kas uzcelta interesantā arhitektūras stilā. Pēc pusdienām dosimies uz Osek aizu, kas atrodas pie Dzhungarian kalniem. Apskatīsimieleju un ezerus. Atgriežamies Žarkentā, vakariņas un nakts viesnīcā.

4. DIENA, TREŠDIENA, 20.05. ŽARKENTA – ŠALKODE UPES IELEJA

Pēc brokastīm dosimies uz Šalkode upes ieleju (~ 350 km), tās garums 40 km. Vasarās šeit ir treknas ganības, uz šejieni tiek sadzīti daudzie ganāmpulki, kuri mielojas ar zāli. No saviem senčiem kazahi mantojuši salokāmo māju – jurtu. Jurtās dzīvo gani, kuri pieskata mājlopus. Lieliska vieta atpūtai gan dvēselei, gan ķermenim. Šeit mēs iepazīsimies ar vietējām tradīcijām, amatniecību un nomadu dzīvesveidu. Pusdienas un vakariņas mums gatavos vietējie meistari. Nakts teltīs.

5. DIENA, CETURDTEINA, 21.05. ŠALKODE UPES IELEJA – TUZKOLA EZERS – BAJANKOLASUPES IELEJA

No rīta dosimies uz Bajankolas upes ieleju. Pa ceļam apstāsimies pie Tuzkola ezera, kas atrodas 1950 m.v.j.l.m. tas ir viens no sāļākajiem ezeriem Kazahstānā, ezera sāļums mainās atkarībā no sezonas, tas var sasniegt gandrīz tādu pašu līmeni kā Nāves jūrā vai Lielajā sāls ezerā ASV. Bajankolas ielejā iebraukt ar auto nevar, pilnībā to var aplūkot tikai ar helikopteru no gaisa. No ielejas augstumiem varēsim redzēt gan jurtas, gan ganāmpulkus, gan izbaudīt skaistos skatus. Vakarā atgriezīsimies pie Tuzkola ezera, vakariņas un nakts teltī.

6. DIENA, PIEKTDIENA, 22.05. TUZKOLA EZERS – TEKES UPE – KOLSAI EZERI

Šodien apskatīsim Tekes upi, upes garums 438 km, no kuriem 85 km ir Kazahstānas daļā un 45 km upes ir kopīga robeža Kazahstānai un Ķinai. Upei ir divas pietekas Labā Teke un Kreisā Teke. Upes sākās Terskei Ala Tau nogāzē, veidojās no ledājiem, līdz ar to, no decembra līdz martam upe parasti sasalst. Pēc upes izpētes, dosimies uz viesu māju, kas atrodas pie Kolsai ezeriem. Vakariņas un nakts viesu mājā.

7. DIENA, SESTDIENA, 23.05. KOLSAI EZERI

Trīs augstkalnu ezeri tiek dēvēti par Ziemeļtjanšana pērli. Nosacīti tos dēvē par Kolsai -1, Kolsai -2, Kolsai -3, atrodas 1700m, 2252 m, 2650 m.v.j.l. Iespaidīgs ir arī ezeru dziļums, dziļākā vieta ir pirmajā ezerā – 80m. Tie veidojušies, kad kalnu nogruvums aizsprostojis Kolsai upi. Šodien dosimies nelielā pārgājienā uz pirmo un otro ezeru, gājiena ilgums, aptuveni 3 – 4 stundas vienā virzienā. Tie kuri vēlēsies, par papildus maksu varēs doties izjādē ar zirgiem (~ 15 EUR). Vakariņas un nakts viesu mājā.

8. DIENA, SVĒTDIENA, 24.05. KOLSAI EZERI  KAINDI EZERS – ČARINAS KANJONS  ALMATI

Brokastis. Pārbrauciens uz Kaindi ezeru - tulkojumā no kazahu valodas nozīmē ”bagāts ar bērziem”. Kaindi ezers ir 400 metru garš un vietām 30 metru dziļš. Ezers ir īpašs ar to, ka tajā zem ūdens aug mežs un daļa no kokiem redzami arī virs ezera. Ezers izveidojies ievērojama kaļķakmens zemes nogruvuma dēļ, ko 1911. gadā izraisīja Kebina zemestrīce. Tālāk mūsu ceļš vedīs uz vienu no unikālākajiem dabas pieminekļiem Kazahstānā - Čarinas kanjonu (~200 km). To bieži dēvē arī par ASV Lielā kanjona “mazo brāli”, tā garums ir 154 km. Pašreizējo izskatu kanjons ieguva, aptuveni pusmiljona gadu atpakaļ. Dabas apstākļi radījuši ainavu, kas līdzinās fantastiskai karalistei ar pilīm, nezināmu radījumu figūrām un citiem objektiem. Mēs dosimies uz “Pils ieleju”, līdz Čarinas upei, pastaiga ilgs, apmēram, 40 minūtes, kuras laikā varēsim apskatīt dabas veidotās figūras, daudzām no tām ir doti mistiski vārdi - "Sfinksa", "Velna pirksts", "Raganu ieleja", "Titānika nogrimšana", u.c. (~ 2.5 km), neliela atpūta, lai papriecātos par upi un kanjonu un tad, atpakaļ uz džipu stāvvietu. Tālāk jau mūsu ceļš vedīs uz Almati. Vakariņas un nakts viesnīcā Almati.

9. DIENA, PIRMDIENA, 25.05. ALMATI

Almati – bijusī Kazahstānas galvaspilsēta. Apskates ekskursija - Medeopasaulē augstākā slidotava un Čimbulaka slēpošanas kūrorts, kas atrodas 2230 metru augstumā virs jūras līmeņa. No Kok-Tobe kalna (1100m.v.j.l.) varēsim papriecāties par Almati panorāmu, parkā atrodas vienīgais Bītlu piemineklis visā NSV. Apmeklēsim Zaļo tirgu, kur iegādāsimies aromātiskos dienvidu augļus. Apmeklēsim vienu no vecākajiem Almati parkiem - Panfilova parku, kuru grezno Zenkovas katedrāle. Pastaigāsimies pa Almati “Arbatu”, gājēju ielu, pilsētas vēsturisko centru. Dosimies arī uz Kok-Tebe, ar pacelāju pacelsimies virs pilsētas un palūkosimies uz to no augšas. Transfērs uz viesnīcu. Brīvs vakars.

10. DIENA, OTRDIENA, 26.05. ALMATI

Brokastis.  Šodien dosimies uz kazahu etnisko ciemu “Huns”, šajā ciemā varēsim gūt priekšstatu par dzīvi kazahu nomados. No brīža, kad mūs sagaidīs ar rituālu “Shashu”, līdz pat dienas beigām, būsim ieskauti kazahu viesmīlībā, tradīcijās un rituālos. Apskatīsim filca amatnieku izstādi, “Besikke salu” - šūpuļa dāvināšanas vai “Tusau kesu” – pirmo soļu, rituālus, jaunu vīriešu cīkstēšanās zirgu mugurā - "Atpen audaryspak". Pusdienas. Pēcpusdienā atgriešanās Almati. Brīvs laiks. Vakariņas pašu izvēlētajā krodziņā. Nakts viesnīcā Almati.

11. DIENA, TREŠDIENA, 27.05. ALMATI

No rīta transfērs uz lidostu, tiešais lidojums Almati – Rīga. 08:50 – 11:20.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Almati – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes 3*/4* viesnīcās divvietīgā numurā, nakts viesu namā un teltīs;
 • 11 brokastis, 7 pusdienas un 7 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krievu valodā runājošs vietējais gids. 

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnaudas šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa:  VIENVIETĪGS NUMURS IESPĒJAMS TIKAI PILSĒTAS VIESNĪCĀS. VIESU NAMOS UN TELTĪS NEVAR GARANTĒT VIENVIETĪGO   IZMITINĀŠANU.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija, un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 08.03.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 05.04.;   

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (28.03.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas pirms ceļojuma (29.03. -11.04.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (12.04.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
17.05.2020 Grupas vadītājs Andžejs Reiters

Kazahstāna - Dziedošais barhāns un Tjanšana kalni

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.