Vasaras kalnu turiāde Karpatos

Maza Grupa

2020. gadā ar prieku dosimies uz Karpatu kalniem, kur ikvienam ir pa spēkam uzkāpt to augstākajā virsotnē – Hoverlā (2061 m v.j.l.). Tatarivā, senā kalnu kūrortā, pavadīsim gandrīz septiņas dienas, izstaigājot šaurās kalnu takas, iepazīstot ukraiņu dvēseles dziļumu un sajūtot savstarpēji draudzīgo attieksmi. Turiādes un grupas vadītājs: Uldis Alksnis - sporta meistars kalnu tūrismā un nenogurstošs pasaules apceļotājs; Olita Jakovele – vada grupas un pārgājienus apkārt Latvijai, ir iedvesmojoša un aizrautīga ceļa gājēja.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
15.08.2020 23.08.2020 9 Vietu nav 885 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāji: Uldis Alksnis un Olita Jakovele

Ceļojuma programma

Rīga – Ļvova – Tatariva – Jasiņa – Jaremče – Mikuliči – Zarosļaka – Tatariva – Ļvova – Rīga

Vai šis ceļojums ir man piemērots?

 • Aktīvs ceļojums ar pārgājieniem ik dienu, ar iespēju katram izvēlēties savu iešanas tempu un attālumu;
 • Pārgājiena ilgums no 4 līdz 7 stundām. Maksimālais augstums – 2061 m v.j.l.;
 • Dzīvošana 3* viesnīcā;
 • Pusdienas kalnu pārgājienam gādā katrs pats;
 • Ceļojuma laikā 2 gari braucieni: viens – lai nokļūtu kalnos, otrs - lai izbrauktu no kalniem;
 • Pārgājiena dienu secība un maršruti var atšķirties no apraksta, atkarībā no laikapstākļiem!

1. diena, sestdiena, 15.08. Rīga – Ļvova (296 m v.j.l.)

22.00 pulcēšanās Rīgas lidostā. 23.45 lidojums Rīga – Ļvova.

2. diena, svētdiena, 16.08. Ļvova – Tatariva  (750 m v.j.l.)

01.40 ierašanās Ļvovā. Transfērs no Ļvovas uz kalnu kūrortu Tatarivā, kur pavadīsim visu turiādes laiku. Brauciens aizņems aptuveni 5-6 stundas. Tā laikā pacentīsimies pagulēt, lai dienas otrajā pusē varam doties vieglā aklimatizācijas gājienā uz Jahidnas kalnu. Ikvienam dota iespēja iet savā solī, bez steigas. Vakariņas. Nakts 3* viesnīcā Tatariva.  

3. diena, pirmdiena, 17.08. Tatariva – Svidoveca kalni – Tatariva

Jasiņa – ciemats, kur sāksies šodienas pārgājiens. Mērosim kilometru pēc kilometra pa Svidoveca kalniem, kas ir vieni no nomaļākajiem un pirmatnējākajiem Aizkarpatu reģioniem. Alpīnās pļavas un kristāldzidrie kalnu ezeri – pārgājiena mērķis. Jasiņā uzkavēsimies, skatoties UNESCO aizsargāto koka baznīcu. Tad ar džipiem pa kalnu ceļu uzbrauksim līdz Dragobratai. Tālāk ar kājām. Gendarmes un Bļizņecu virsotnes – mūsu šodienas pārgājiena skaistākais posms, ko vēl vairāk uzspodrina starp abām virsotnēm iegūlušais Ivora ezers.  Skaistais gājiens paliek aiz muguras. Kvasi ciematā mūs gaida transports. Atgriežamies Dragobratā un tad Tatarivo. Brokastis, vakariņas. Nakts 3* viesnīcā Tatarivo.

4. diena, otrdiena, 18.08. Tatariva – Bukovinas kalni – Tatariva

Šodien no Tatarivas brauksim uz Jaremče (550m v.j.l.) – sākuma punktu šodienas gājienam. Šodienas uzdevums  -  sasniegt Makovitsa (964 m) un Staiki virsotnes PokutskoBukovinas kalnu grēdā. Sākumā taka vijas lēzeni pa līdzenu virsmu, vēlāk, tuvojoties virsotnēm, iešana kļūst grūtāka, jo taka stāvāka. Atceramies, ka iesildīšanās pirms uzsākam gājienu, ir vienkāršākais veids, kā izvairīties no traumām un kāju muskuļu sāpēm. Kāpšana augšup mīsies ar atpūtas brīžiem un līdzpaņemto uzkodu nobaudīšanu. Gājiens noslēgsies Ukrainas garākajā ciematā – Mikuliči. Ar autobusu atgriezīsimies Tatarivu. Brokastis un vakariņas. Nakts 3* viesnīcā Tatarivo.

5. diena,trešdiena, 19.08. Tatariva – Gorgani kalni – tatariva

Gorganu kalnu grēda un tās dabas kopums ietilpst Karpatu pirmanējo dižskabāržu dabas rezervāta sastāvā un vienlaikus ir Pasaules dabas mantojuma sarakstā kā īpaši aizsargājama dabas teritorija. Ir divi gājiena varianti: īsais: Homiaka virsotne – Zvenets ūdenskritumi (11.5km, pacēlums 755 m) un garais: Homiaka virsotne – Siņaka – Bukovina (16.2 km, pacēlums 1200 m). Abos variantos sagaidāma pārvietošanās pāri lielu akmeņu krāvumiem un priežu zvilnāju laukiem vairāku kilometru garumā. Atgriežamies Tatarivā. Brokastis un vakariņas. Nakts 3* viesnīcā Tatarivā.

6. diena, ceturtdiena, 20.08. Tatariva  – Čornogorje kalni  – Tatariva

Lai nokļūtu pārgājiena sākuma punktā, izmantosim divus transporta līdzekļus – ar autobusu līdz Vorohktai un vilcienu līdz pārgājiena sākuma punktam. Dienas ieguvums – noieti 17 km, pacēlums 700 m un neizmērojamas sajūtas lūkojoties gleznainajās Polonina Kukula un Čornogorjes kalnu ainavās. Brokastis un vakariņas. Nakts 3* viesnīcā Tatarivā.

7. diena, ceturtdiena, 21.08. Tatariva –  hoverla virsotne – Tatariva

Zarosļakas kalnu ciemats ir pārgājiena sākuma punkts uz Karpatu augstāko virsotni Hoverlu (2061 m). Tas ietilpst Karpatu Biosfēras rezervāta sastāvā. Rezervāts izveidots, lai aizsargātu pirmatnējo dižskābaržu audzes. To savā aizsardzībā paņēmis UNESCO dabas aizsardzības fonds. Kalna taka uz Goverla virsotni vijas pa Karpatu skaitākajām ainavām. Kāpienu sāksim no 1300 m augstuma. Pacēlums – 800 m. Pa ceļam būs redzams Vorohkta viadukts, ko savulaik mēģināja izbūvēt Austro-Ungārijas valdība, lai ar dzelzceļa līniju savienotu Adrijas jūru ar Melno jūru. Lai sasniegtu virsotni, kāpiena nobeiguma posmā, jādodas pa stāvu nogāzi uz augšu. Tas prasīs lielāku spēku piepūli. Bet no Goverla augšas paveras plašs skats uz apkārtni, kas sagādās prieku par paveikto. Dodoties lejup, mēģināsim saskatīt Prutas upes izteku un pēc neilga laika jau būsim lejā. Atgriežamies Tatarivā. Brokastis un atvadu vakariņas. Nakts 3* viesnīcā Tatarivā.

8. diena, sestdiena, 22.08. Tatariva – Ļvova

Kalnu dienas ir noslēgušās. Pēc brokastīm braucam uz Ļvovu. Tā ir viena no senākajām pilsētām Ukrainā. Viss tās centrs ir UNESCO pasaules mantojuma objekts. Pilsētā atlikušo laiku varam izmantot katrs pēc savām interesēm. Varam  izpētīt vēsturisko apbūves arhitektūras stilu daudzveidību, apmeklēt slaveno Operas namu. Katrā solī te var izjust Ļvovas pārsteidzošo atmosfēru un enerģiju, ko izstaro vecās akmens būves un cilvēku plūsma pa vecpilsētu. Gleznainās alejas, romantiskie soliņi un kafejnīcas aicina pierimt straujajā skrējienā un saglabāt atmiņā pilsētas vienreizējo pulsu. Jura kalnā ir vērts apmeklēt Svētā Jura katedrāli. Iespaidīga ir kapsēta. Ja vēlēšanās ņems virsroku, vakaru varat pavadīt kādā no daudzajiem āra restorāniem vai kafejnīcām. Brokastis. Nakts 3* viesnīcā Ļvovā.

9. diena, svētdiena, 23.08. Ļvova – Rīga

Agri no rīta transfērs uz Ļvovas lidostu. 09.05 – 11.00 lidojums Ļvova - Rīga

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Ļvova – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes 3* viesnīcā divvietīgā numurā;
 • ēdienreizes pēc apraksta;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā, krieviski runājoša vietējā gida - instruktora pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 150 EUR  

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas (06.06.) pirms ceļojuma;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas (04.07.) pirms ceļojuma.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienām pirms ceļojuma (26.06.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 - 36 dienas pirms ceļojuma (27.07. – 10.07.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas (līdz 10.07.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: pase, derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās

Ievērībai:

 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma Par PVN izmaiņu gadījumā, kā arī atkarībā no degvielas cenas, lidostu nodokļu, ASV dolāra kursa pieauguma;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;         
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
15.08.2020 Grupas vadītāji: Uldis Alksnis un Olita Jakovele

Vasaras kalnu turiāde Karpatos

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.