Tadžikistānas pērle Fanu kalni un vēsturiskais Pamira trakts

Maza Grupa

Fanu kalni ir Pamira-Alaja kalnu skaistākais rajons, kas nevilšus ar savu šarmu ievilina ceļotāju arvien dziļāk augstkalnos. Šis piedzīvojumu ceļojums vedīs mūs pa Pamira traktu - vienu no augstākajiem kalnu rajoniem pasaulē: gar dziļām aizām, stāvām klintīm, straujām kalnu upēm. Ceļā iepazīsim neatkārtojamo augstkalnu dabu un cilvēkus, kuru dzīvi vada skaudrie dabas apstākļi. Ceļojums sākas Tadžikistānas galvaspilsētā Dušanbe un noslēdzas Kirgizstānas pilsētā Oša. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
11.06.2020 25.06.2020 15 Vietu nav 2985 € Programma

Piezīmes:
Uldis Alksnis

Ceļojuma programma

Rīga – Dušanbe – Iskanderkula ezers – Kulikolona ezers – Pandžikenta   Kalaikhumba – Horoga – Iškašima – Langara – Bulunkula un Jašilkula ezeri – Aličura – Murgaba – Karakula ezers – Ļeņina virsotnes bāzes nometne – Oša – Rīga

Kāpēc izvēlēties šo ceļojumu? Vai šis ceļojums piemērots Tev?

 • Piedzīvojumu ceļojums ar mērķi iepazīt vēsturiskā Pamira trakta kalnu ainavas ar pastaigām kalnos un braucot pa augstkalnu maģistrāli, pazīstamu kā ceļš M41;
 • Augstkalnu klimats - absolūtie augstumi no 800 - 4700 m v.j.l. Iespējama augstkalnu slimības simptomu parādīšanās;
 • Naktsmītnes: viesnīcās, viesu mājās, privātmājās (home stay, 4-vietīgās istabās) un 4-vietīgās jurtās;
 • Ceļojums ar džipiem. Mašīnā 4 cilvēki.
 • Brauciena galvenie akcenti: dažādas etniskās grupas un to dzīvesveids, brauciens gar Tadžikistānas un Afganistānas robežu, vienreizējie augstkalnu dabas skati, neierastie vietējo ēdieni un dzērieni;
 • Jārēķinās ar pilnīgi citu komforta zonu, salīdzinot ar ierastajiem apstākļiem mājās un citos ceļojumos;
 • Hindukuša un Pamira kalnu ainavas ar virsotnēm virs 7000 m v.j.l.

1. diena, ceturtdiena, 11.06. Rīga – Maskava ALMATi

12.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 14.25 – 16.10 lidojums Rīga – Maskava. 21.00 lidojums Maskava – Almati. Nakts lidmašīnā.

2. diena, piektdiena, 12.06. Almati – Dušanbe

04.25 ielidosim Almati. 11.05 – 12.00 nākošais lidojums Almati – Dušanbe. Vietējais laiks – 2 stundas vairāk nekā mājās. Braucam uz viesnīcu. Pēc atpūtas īstais laiks iepirkties tirgū – ķirši, zemenes, lai veldzētu pavasara izsalkumu ar dienvidu augļiem. Neliela Dušanbe apskates ekskursija un drīz jau vakariņas. Nakts Dušanbe viesnīcā.

3. diena, sestdiena, 13.06. dušanbe – Iskanderkula ezers – Saritaga (3-4st.)

Ceļojumam divas daļas: pirmā – skanošie Fanu kalni ar kanjoniem, ezeriem, upēm, alpīnām pļavām; otra daļa – vesturiskais Pamira trakts un augstkalnu ainavas. Esam atpūtušies un varam doties piedzīvojumos pa pasaulē augstākajiem Pamira un vieniem no skaistākajiem pasaulē Fanu kalniem. Šodienas uzdevums - nokļūt Saritagā, no kuras sākas ceļi uz Fanu kalnos paslēptām vienreizējām dabas ainavām. Jau braucot turp, sajūsminās dabas veidotās gleznas ar kanjonu izgrebtām kalnu grēdām un dziļām ielejām. Dabas vienreizīgums atklāsies, jo sevišķi, izbraucot Anzoba tuneli un tuvojoties Iskanderkula ezeram. Pēcpusdienā dosimies pārgājienā gar upi, kuras krastus ieskauj stāvas kalnu nogāzes. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts homestay.

4.  diena, svētdiena, 14.06. Saritaga  Iskanderkula ezers  Artuša

Vērojot kalnus un ielejās apmetušos ciemus, dzīvi neskartā dabā, turpinām doties augstāk kalnos – uz Artušas kempingu. Pusdienas un atkal ceļš zem kājām – šoreiz bez transporta. Cauri kadiķu zvilnājiem dodmies uz Čukurala ezeru. Brokastis, pusdienas,vakariņas. Nakts kempingā.

5. diena,pirmdiena, 15.06. Artuša – Kulikalona ezers – Pandžakenta (2 st.)

Pārgājiena sākuma daļā, taka vijas gar upi lēzeni uz augšu, līdz sasniegsim trīs ieleju krustpunktu. Turpinām gājienu pa taku līdz kalnu pārejai. No tās paveras brīnišķīga ainava uz ledāja klāto Čimtargas virsotni un alpīno Kulikalona ezeru tā pakājē. (5-6 st., 9 km, gājiens no 2372 m v.j.l. līdz 3557 m). Atgriežamies Artušas kempingā un braucam uz Pandžakentas pilsētu. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts viesnīcā.

6. diena, otrdiena, 16.06. Pandžakenta – Septiņi ezeri – Dušanbe (5 st.)

Stundas brauciena attālumā pa kalnu ceļu, kur terasveida nogāzēs izkaisīti ciematiņi, sasniegsim pirmo no Septiņiem ezeriem. Pabūsim pie katra no ezeriem. Tie atšķiras ar ūdens krāsu, ko nosaka dominējošais minerāls. Pie septītā, ar nosaukumu – Hazor Čašma, baudīsim pusdienas un tad dosimies tālāk uz Dušanbe. Fanu kalnu aplis ir noslēdzies. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakšņosim Dušanbe viesnīcā.

7. diena, trešdiena, 17.06. Dušanbe – Kolob – Kalaikhumba (370 km, 6-7 st.)

Esiet sveicināti, uzsākot ceļojuma otro daļu – pa Pamira traktu. Kad ieradīsimies Kalaikhumbā, tikai tad patiesi būsim Pamira kalnos, bet pa ceļam piestāsim 11. gadsimtā celtā Hulbuka pilī. No Kalaikhumbas mūsu ceļš aizvijas gar Pjandžas upi, kas ir robežupe starp Tadžikistānu un Afganistānu. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakašņosim viesu mājā. (WC ārpus istabām).

8. diena, ceturtdiena, 18.06. Kalaikhumba – Horoga (250 km, 6 st.)

Šodien brauksim pa ceļu, kur mūs ne tikai kārtīgi sakratīs, bet arī izšūpos. Ceļš pa Pjandžas upes krastu, vērojot kā otrpus upes dzīvo Afganistānas tadžiki. Neticami, bet Pjandžas upes krastos, sevišķi Horogā, kur līdz vakaram jānokļūst, var sastapt tadžikus ar gaišu ādas krāsu un zilām acīm. Ja Horogā atliks laiks, apmeklēsim tirgu un botānisko dārzu. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts viesnīcā Horogā. Beidzot WiFi!

9. diena, piektdiena, 19.06. Horoga – Iškašima – Langara (290 km)

No Horogas pa Pamira traktu dodamies uz Langaru. Pirmā pietura pie Garmčašmas karstajiem avotiem. Gatavībā jātur peldkostīmi un dvielis, jo par papildus maksu ir iespēja iegremdēties karstajos minerālavotos.  Namadguti ciemā apskatīsim Khahkha cietoksni, kura vēsture aizsākas 3. gadsimtā. Vēl iespaidīgāks ir Jamčuna cietoksnis, kuru arī apmeklēsim. Pudienosim pie Bibi Fatimas karstajiem avotiem. Vietējās sievietes tic, ja peldas avotos, tas paaugstina sievietes auglību. Nākošā pieturvieta Sufi Muborakqadama muzejs un saules pulkstenis. Savukārt Vrangā var redzēt Budas pēdas nospiedumu akmenī. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts viesu mājā Langarā (WC ārpus numura).

10. diena, sestdiena, 20.06. langara – Fr.Engelsa virsotnes rajons – Langara (ap 7 st. pārgājiens)

Priekšā izaicinājums: pārgājiens Fr. Engelsa virsotnes rajonā. Kāpiens nav grūts, ar lēzenu pacēlumu, bet pietiekoši garš, lai nogurdinātu. Kāpjot uz augšu, visu laiku mūs pavadīs Hindikuša kalnu grēdas majestātiskie skati un sulīgi zaļā Pjandžas upes ieleja. Vēlāk atgriezīsimies lejā Langarā, kur nakšņosim viesumājā. Brokastis, pusdienas, vakariņas.

11. diena, svētdiena, 21.06.  Langara – Bulunkul – Aličura (150 km, 6 st.)

Atstājam zaļās ielejas aiz muguras, dosimies pāri Kargushi pārejai (4300 m), kur dominē iespaidīga klinšaina kalnu ainava. Pa ceļam uz Aličuru redzēsim divus augstkalnu ezerus, kas iegūluši starpkalnu ielejā. Tie ir: Jašilkuls un Bulunkuls. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts ļoti vienkāršā viesu mājā.

12. diena, pirmdiena, 22.06. Aličura – Murgaba – Karakuls (270 km, 7 st. )

Austrumpamirs ir Tadžikistānas teritorija, bet pamatiedzīvotāji šeit kirgīzi. Gadsimtiem ilgi viņi piekopuši nomadu dzīves veidu. Joprojām daļa no viņiem dzīvo jurtās kalnos un lopi ganās vasaras ganībās. Ilgi paliks atmiņā iespaidīgas ainavas ar kirgīzu jurtām, aitu bariem, zirgiem un jakiem, kas klejo pa tuksnešaino augstkalnu plato. Murgaba. Tā atrodas plakankalnes centrā, kuru no visām pusēm ieskauj dučiem virsotņu, kuru galotnes sniedzas vairāk kā 6000 m augstumā. Tomēr arī šeit atrodams kāds suvenīru veikaliņš un vietējais tirgus. Pēc pusdienām dosimies pāri Akbaltala pārejai (4655 m) uz Pasaules jumta plašās un sausās teritorijas pērli - Karakula ezeru, kurš iegūlis milzīga nokrituša meteorīta veidotā ieplakā. Ģeoloģiski ezers ir fascinējošākā vieta uz zemeslodes. Pievakarā pastaiga pie ezera – neredzēta skaistuma piepildīta ainava pārspēs visas iepriekš iztēlē radītās vīzijas. Pie Karakula ezera nakšņosim viesu mājā. Brokastis, pusdienas, vakariņas (dalītas WC).

13.  diena, otrdiena, 23.06. Karakuls – Kizilarta robežpunkts – tulparkula ezers (180km, 6 st.)

No Karakula ezera cauri Kirgizstānas - Tadžikistānas robežpunktam pirmā apdzīvotā vieta ir Sary Moghul, kur pusdienojam. Stundas  brauciena attālumā atrodas Tulparkula ezers, kas atrodas Ļeņina smailes (7134 m) pakājē. Dodamies turp. Brokastis, vakariņas, pusdienas. Nakti pavadīsim tradicionālā jurtā. (4 cilvēki jurtā, nav dušas).

14. diena, trešdiena, 24.06. tulparkula ezers – Oša (243 km, 5 stundas)

Izaicinājums ceļojuma beigās – priecājoties un jūsmojot par ledāju neaptveramo skaistumu, pakāpties baltu sniegu klātās Ļeņina smailes virzienā līdz Ceļotāju pārejai (4130 m). Pārgājiens turp – 3 stundas, atpakaļ – 2 stundas. Pēcpusdienā pārbrauciens uz Ošu. Tā ir laba iespēja apsvērt ceļojuma detaļas, pārdomāt un izdarīt secinājumus par lielām un mazām lietām savā dzīvē, par dzīvi kā skaistu piedzīvojumu un izaicinājumu. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts viesnīcā Ošā.

15. diena, ceturtdiena, 25.06. Oša – maskava – rīga

Transfērs uz lidostu. 05.30 – 07.10 lidojums Oša – Maskava. 09.15 – 10.55 Maskava – Rīga.

Ieteicamās līdzņemamās lietas:

 • Rezerves baterejas;
 • Galvas lampa;
 • Sporta apavi un labi pārgājienu zābaki;
 • Trekinga nūjas (salokāmās);
 • Pretapdeguma krēms;
 • Līdzeklis pret insektiem;
 • Piemērots apģērbs siltam laikam (kā mūsu vasarā) un silts apģērbs, laikam, kad esat kalnos.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Maskava – Almati, Almati – Dušanbe.  Oša – Maskava – Rīga;  
 • četrvietīgi džipi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes  viesu mājās, pie vietējiem privātmājās (home stay 4-vietīgās istabās), viesnīcās divvietīgos numuros; 4-vietīgās jurtās;
 • brokastis, pusdienas un vakariņas katru dienu, izņemot 2. dienā tikai vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā, krieviski runājoša vietējā gida pakalpojumi;
 • Tadžikistānas  vīzas; GBAO (KBAA) atļauja.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam;

Piemaksa par vienvietīgu  numuru:  informācija būs maijā.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas (30.04.) pirms ceļojuma;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas (30.04.) pirms ceļojuma.

  Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz  50 dienām pirms ceļojuma (22.04.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 - 36 dienas pirms ceļojuma (22.04. -06.05.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas (līdz 06.05.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās un 2 brīvām vīzu lapām;
 • 2 fotogrāfijas 3.0 x 3.5 cm . Jāiesniedz mūsu birojā līdz 08. maijam.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
11.06.2020 Uldis Alksnis

Tadžikistānas pērle Fanu kalni un vēsturiskais Pamira trakts

Priekšstatījums