Pārgājiens: Kārsava - Līdumnieki

Apmīļo Latviju ar saviem soļiem un savām domām – pievienojies mūsu pārgājieniem un iepazīsim Latviju kopā!

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
18.07.2020 19.07.2020 2 Vietu nav 7 € Programma

Ceļojuma programma

JĒKABA CEĻOJUMU PROJEKTA "APKĀRT LATVIJAI" DIVU DIENU PĀRGĀJIENS:
Kārsava - Līdumnieki. DISTANCE: ~ 48 KM

Turpinot Māras ceļu, uz pilnu klapi izbaudīsim izslavēto latgaļu viesmīlību. Gardu muti ēdīsim pēc sentēvu receptēm cepto latgaļu maizi, un piesiesim dūšu ar šmakovkas čarku – tad Malnavas muiža un senatnīgais parks tai apkārt rādīsies vēl gleznaināki. Aiz Kārsavas ieklausīsimies purvu guldzēšanā, līdz aiz pakalna ieraudzīsim Goliševas baznīcas zilos kupolus, kas lepni rotā saules pielietos baznīcas mūrus.

 REĢISTRĀCIJA SLĒGTA! DALĪBNIEKU SKAITS NOKOMPLEKTĒTS!

SVARĪGI! Visiem gājējiem ir jānokārto Valsts robežsardzes izsniegta speciālā caurlaide pierobežas joslas apmeklējumam!  Speciālo caurlaidi var pieprasīt un saņemt, izmantot e-pakalpojumu vienotajā pakalpojumu portālā www.latvija.lv vai arī ar iesniegumu  griezties jebkurā Valsts robežsardzes struktūrvienībā. Neskaidrību gadījumā  par pierobežas joslas speciālo caurlaižu pieteikšanas un saņemšanas kārtību lūdzam zvanīt uz diennakts informatīvo tālruni 67075616. http://www.rs.gov.lv/index.php?id=803&top=0 

1. diena, sestdiena, 18.07. Bozova - Goliševa ~ 24 km 

No pl. 9:30 Tikšanās Bozovas dzelzceļa stacijā.  Atrašanās vieta:http://b.link/maps602

No pl. 9:30 - 10:00 Dalībnieku reģistrācija. Automašīnas tiek atstātas pulcēšanās vietā, vakarā pēc gājiena šoferi ar organizēto transportu tiks aizvesti tām pakaļ.

Pl. 10:00 Rīta aplis, dosimies ceļā cauri Kārsavai, kur sasveicināsimies ar vienu no pirmajiem 1836 ceļa stabiņiem. Nonākism Malnavā, kur priekšā aizraujoša iepazīšanās ar Latgolys šmakovkys dadzynuotovys saimnieku Jāni Krivtiežu, viņa stāstījumā gūsim priekšstatu par Malnavas muižu, parku, kas stādīts 1830 gadā, un izzināsim šmakovkas darināšanas noslēpumus, kā arī tiksim pie pagaršošanas. Ekskursija ar degustāciju 4 Eur/pers., tiem, kuri nedegustēs šmakovku - ekskursija 3 eur./pers). 

Izvēlei pusdienām iespējams pieteikties svaigi vārītai skābeņu zupai ar lauku labumu uzkodām (5 eur/pers. ar gaļas kūpinājumiem un 4 eur/pers. - veģetāra). 

Pēc pusdienām dosimies ceļā kopā ar Jāni Krivtiežu. Iziesim no Latgolys šmakovkys dadzynuotovys caur Malnavas muižas parku, līdz nokļūsim līdz pirmajam šķērslim, mazajai upītei ar oficiālo nosaukumu, Ījevkas strauts, ko vietējie tās līkloču dēļ ir iesaukuši par Ķīseļupīti, šķērsojot to, bridīsim pa Jāņu zālēm - nepļautām pļavām, kur atdursimies pie Rītupes krasta (senāk Ūdrupe, kas laicīgo varu maiņas rezultātā, tulkojot uz krievu valodu, no Ūdrupes kļuva par Utroju un, tulkojot atpakaļ - par Rītupi). Viens no sarežģītākajiem uzdevumiem būs atrast stabilu bebru aizsprostu, lai šķērsot Rītupi, kur otrā pusē, šķērsojot neskaitāmus meliorācijas grāvjus, mēs nonāksim pie vietējā "Lielā kanjona" (foto, neliela ūdens pauze).  Turpinājumā mazliet pasauļosimies, ejot pa grantēto ceļu, līdz noslēpsimies no saules lielākajā mežu masīvā novadā, kur meklēsim industriālo mantojumu - kūdras raktuves. Blakus būs iespēja nopeldēties aizaugušā ugunsdzēsēju dīķī. Ceļa turpinājumā būsim tikai mēs, daba, nu un pa kādam robežsargam...

Tuvojoties Goliševai, piestāsim vietā, kur pagājušajā rudenī tika filmēta filma par otro pasaules karu. Īstā vieta, lai uzņemtu foto pie filmētāju atstātā suvenīra, kuru, skatoties filmu, varēs arī atcerēties (filma iznāks nākamgad). Tad jau pēdējie kilometri, kas paskries nemanot, domājot par vakariņām!:)

Pl. 17:30 No Goliševas skolas visi šoferi ar autobusu tiek aizvesti uz Bozovu pēc savām mašīnām.  Atrašanās vieta: https://bit.ly/2YIVZ7m Nakšņošana Goliševas skolā uz saviem matračiem ar saviem gulēšanas piederumiem vai savās  teltīs (2,- Eur/pers)

Pl.19:00 Vakariņas  (3,00- Eur/pers) nakšņošanas vietā.

Pēc vakariņām pavadīsim laiku, piedaloties prāta spēlē “Alberts”, kas ir piemērota jebkura vecuma un profesijas cilvēkiem. Spēles autori ir vietējie jaunieši no Kārsavas un “Alberta” turnīri tradicionāli tiek organizēti katru gadu. Jautrā erudīcijas viktorīna mudinās atcerēties reiz skolā apgūto un trenēs mūsu loģiku. Komandas sastāv no 3 personām un vecumam nav nozīmes. 

2. diena, svētdiena, 19.07. Goliševa - Līdumnieki ~24 km 

Pl. 8:30  Brokastīs pankūkas, kafija, tēja (2,50  Eur/pers) 

Pēc brokastīm šoferi aizdzen savas mašīnas līdz Līdumnieku estrādei.

Pl. 9:30 No Līdumnieku estrādes šoferi un otrās dienas jaunpienācēji ar organizēto autobusu tiek atvesti uz Goliševu, lai kopīgi dotos pārgājienā. 

Pl. 10:00 Rīta aplis pie Goliševas kultūras nama. 

Pusdienpauze ar savām līdzpaņemtajām maizītēm. 

Pārgājienu noslēgsim Līdumniekos pie estrādes. Pēc pārgājiena ir iespēja iestiprināties ar auksto zupu, kā arī tikties ar līdumniekiem un iepazīt šo tālo ciemu.

ievērībai:

 • Tehniskais transports pārgājiena laikā tiks nodrošināts pēc konkrēta izsaukuma. Bērni līdz 14.g.v. tehnisko palīdzību izmanto tikai kopā ar vienu no vecākiem, jo tehniskais transports nogādā gājējus vai nu līdz saviem auto, vai līdz nakšņošanas vietai;
 • Aicinām pārgājiena dalībniekus draudzīgi apvienoties braucienam uz pārgājienu, lai šoferu būtu pēc iespējas mazāk (ierobežots vietu skaits šoferu pārvadāšanas transportā);
 • Dalības maksa: 12 EUR/pers. (senioriem - 8 EUR, skolēniem no 16 g.v. – 7 EUR, līdz 16 g.v. – bez maksas);
 • Lai izvairītos no rindām un burzmas reģistrācijas laikā, aicinām pārskaitīt dalības maksu un papildus izmaksas pirms pārgājiena ar pamatojumu “Dalības maksa pārgājienam”.
    Rekvizīti: SIA “Jēkaba Aģentūra”, Reģ. Nr.40003620095
    Bankas konts: Swedbank: LV09HABA0551004187151

 • Noteikti paņemt līdzi personu apliecinošus dokumentus un nokārtot pierobežas caurlaidi!

Papildus informācija

 • DALĪBAS MAKSĀ IETILPST:

  • konkrētā maršruta izstrāde;
  • transporta pakalpojumi pārgājiena laikā (šoferu nogādāšana līdz mašīnām);
  • tehniskās palīdzības nodrošināšana pārgājiena laikā;
  • ceļa koordinatora klātbūtne pārgājiena laikā.

  DALĪBAS MAKSĀ NAV IEKĻAUTS:

  • transporta izdevumi uz/no pārgājiena;
  • ēdienreizes;
  • nakšņošana.

  PAPILDUS IESPĒJAMS PASŪTĪT:

  • ēdienreizes (vakariņas pirmās dienas vakarā un brokastis otrās dienas rītā).

Pārgājiens: Kārsava - Līdumnieki

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.