Pa seno Zīda ceļu Armēnijā

Maza Grupa

Skatoties no Ararata kalna, paveras Armēnijas kalnainā ainava ar mežiem apaugušām nogāzēm, Sevana ezera ieplaku un straujām kalnu upēm, kuru krastos izveicīgie armēņi audzē vīnogas un kalnu plašumos pārvietojas kopā ar aitu un kazu ganāmpulkiem. Te skatāmi klosteri, kuros klusi var aizlūgt par labāku dzīvi, tam pretim Erevānas rosīgā kultūras un mākslas dzīve, baudāmi īpašie kafijas rituāli, izsmaržojams pasaulē slavenais armēņu konjaks un izgaršojama neatkārtojamā virtuve. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
16.08.2020 24.08.2020 8 Vietu nav 1185 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja Vita Ozoliņa

Ceļojuma programma

Rīga – Erevāna – Ejmiatsin  Khor Virap – Noravanka – Tatevas klosteris – Gori – Khndzoresk – Selimas pāreja – Sevans – Diližana – Karhunj – Džermuka – Areni – Erevana – Rīga

Grupā aptuveni 15 ceļotāji

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Visas naktis 4* viesnīcās;
 • Aktīva, plaša un daudzveidīga apskates programma. Iekļautas nozīmīgākās un interesantākās apskates vietas;
 • Daži pagari pārbraucieni.

Ieteicamā literatūra: Katrai armēņu ģimenei pieder divas grāmatas: Bībele un 10. gadsimtā armēņu mūka un dzejnieka Narekas Grigora Žēlabu grāmata. Žēlabu grāmata ir armēņu dzejas dižākais sasniegums, kurā cilvēks runā ar Dievu, grāmata, kurā cilvēks tuvojas dievišķajam, un Dievs - cilvēciskajam. Un tomēr Žēlabu grāmatas galvenais varonis ir cilvēks, saprātīga būtne, kas domā, spriež, jūt un cieš, cilvēks ar saviem priekšstatiem.

1. diena, svētdiena, 16.08.  Rīga – Erevāna

21:15 pulcēšanās Rīgas lidostā. 22.50 – 03.20 lidojums Rīga – Erevāna.

2. diena, pirmdiena, 17.08. erevāna – ejmiatsin – erevāna

03.20 ielidošana Erevānā. Transfērs uz viesnīcu un atpūta. Pēc brokastīm dosimies nelielā pastaigā pa pasaulē vienu no vecākajām pilsētām - Erevānu. Dibināta 782. gadā pirms mūsu ēras. Armēnija sevi uzskata par pirmo, kas ieviesa kristīgo ticību pasaulē. Par to liecina daudzie grandiozie monumenti, kas mūsdienās ietverti UNESCO kultūras mantojuma sarakstos. Bet Erevānas Kaskādes monuments un leģendārā filmu režisora Sergeja Parajanova māja – muzejs uzrunā mūs no šodienas skatu punkta. Braucam ārpus Erevānas - uz UNESCO mantojuma sarakstā ietverto Ejmiatsin monumentu, kurā atrodas armēņu katoļu oficiālā rezidence.Erevānā apmeklēsim arī Ararata konjaka fabriku. Konjaka degustācija un labāko konjaku iegādāšanās. Brokastis un vakariņas. Nakts 4* viesnīcā Erevānā.

3. diena, otrdiena, 18.08. erevāna – Khor Virap – Noravanka – Tatevas klosteris – gori

Šo dienu veltīsim Dienvidarmēnijas viduslaiku arhitektūras un dabas varenības vienotībai. Dienvidarmēnijas pērle ir KhorVirap klosteris, kurš dižojas ar ļoti bagātu vēsturi - gan reliģisko, gan laicīgo. Tas ir visnozīmīgākais  Armēnijas svētceļnieku galamērķis, ne tikai tādēļ, ka no šejienes paveras visskaistākie skati uz Ararata kalnu viņpus Armēnijas - Turcijas robežas, bet  šeit 13 gadu ieslodzījumu izcieta pirmais kristietības sludinātājs Armēnijā. Tālāk dosimies uz Noravankas klosteri – arhitektūras tīrradni, kas iecelts starp ķieģeļsarkanām klintīm  tieši virs dziļa kanjona. Klosteru komplekss (13.-14. gs.) atrodas skaistā vietā: no vienas puses to ieskauj iespaidīga klinšainu kalnu grēda, no otras - Arpas upe. Tas ir vienīgais klosteris, kur var redzēt unikālu Dieva Tēva skulptūru. Ararata pakājē plešas bagātīgi augļu dārzi un plašas vīnogu plantācijas. Līdzko caurbrauksim Ararata līdzenumu, tā pavērsies Dienvidarmēnijas skaistākie rajoni ar sarkanām klintīm, meduskrāsas ciematiem. Areni ciems armēņiem saistās ar bagātām vīna darīšanas tradīcijām. Te atrasta pasaulē vecākā vīna darītava. 6100 gadus sena. Areni vīna darītavā vīna degustēšana un to iegādāšanās. Tateva klosteris atrodas acu redzamības attālumā no Noravankas klostera. Lai to sasniegtu, ceļā dosimies ar Ginesa rekordu grāmatā iemūžināto gaisa tramvaju ar nosaukumu Tatevas spārni. Šķērsosim iespaidīgo Vorotanas upes veidoto aizu, tas savieno  divas apdzīvotas vietas – Galidzoras un Tatevas ciemus. Tā ceļa garums ir 5752 metri. Uzcelšanas ilgums – 10 mēneši. Šie divi parametri deva iespēju ierakstīties Ginesa rekordu grāmatā. Tatevas klosteris, laiku laikos, bijis izglītības un zinātnes atbalstītājs. Brokastis, vakariņas. Nakts 4* viesnīcā Goris. 

4. diena, trešdiena, 19.08. goris – khndzoresk – Karhunj  Džermuka

Khndzoresk ciematā, netālu no Goris pilsētas, stāvas aizas sienās iegūlusi sena alu pilsēta, stiepjas aptuveni 3 km garumā. Ilgu laiku tā bija biezi apdzīvota, bet 20.gadsimtā iedzīvotājus pārvietoja dzīvei uz kanjona augšas. 2012. gadā  aizas abas malas savienoja ar iekārtu šūpojošos tiltu (65 m augstu, 165 m garu). Vai vēlies pāriet to turp-atpakaļ? Nākošā pieturvieta ir Armēnijas StonheidžaKarahunj megalītiskais komplekss. Tas sastāv no simtiem atstatu stāvošiem milzu akmeņiem. Daļai no tiem augšējā daļā ir apaļš atvērums, kuru nozīme ir neskaidra. Pilsēta – sanatorija Džermuka atrodas uz plato, kuru ieskauj kalnu grēdas ar trīs tūkstoši metru augstām virsotnēm, alpīnās pļavas un mežu masīvi. Arpas upes dziļā ieleja sadala pilsētu divās daļās.Brokastis, vakariņas. Nakts 4* viesnīcā Džermukā.

5. diena, ceturtdiena, 20.08. Džermuka – Selimas pāreja – Sevans  Diližana

Armēnija savulaik bija nozīmīgs Zīda ceļa posms. Mantojumā no šiem ziedu laikiem Selimas pārejā atrodas vienīgais labi saglabājies karavan sarai – vieta – viesu māja, kur no garā ceļa atpūtās uzņēmīgie tirgotāji. Gavaras ciematā pievērsīsim uzmanību vienam no armēņu virtuves šedevriem: noskaidrosim, kas ir armēņu gata un piedalīsimies tās pagatavošanā. Sevana ezera nozīme armēņu dzīvē nozīmīga bijusi vienmēr. Dosimies uz Sevana ezera pussalu, kur atrodas Sevanavanka klosteru komplekss. Diližana atrodas Armēnijas ziemeļu daļā. Brokastis, vakariņas. Nakts 4* viesnīcā Diližanā.

6. diena, piektdiena, 21.08. Diližana  Atpūtas diena

Brīva diena, lai izmantotu viesnīcas baseina dotās priekšrocības (peldēšanās un sauļošanās) vai pastaigas Diližanas nacionālajā parkā. Diližana atrodas 1500 m augstumā. To vietējie dēvē par Mazo Šveici. Iegūlusi vairāku kalnu ieplakā, tā ir ideāla pastaigu un pārgājienu vieta. Vairāki klosteri un ciemati cieši pieguļ pilsētai, kurus var ērti izmantot kā pārgājiena galamērķus. Septiņus kilometrus no viesnīcas atrodas Diližanas nacionālais parks, kurā izveidotas daudzas pastaigu takas. Pilsētā uzmeklējiet statuju, kas veltīta krievu komēdijas Mimino aktieriem. Atcerieties noglaudīt aktieru degunu. Tas nodrošinās veiksmi. Visi ieteikumi, kā pavadīt brīvo laiku, ir rekomendējoša rakstura un par papildus samaksu. Brokastis un vakariņas. Nakts 4* viesnīcā Diližanā.

7. diena, sestdiena, 22.08.  Diližana – Erevāna (160 km)

Šorīt apmeklēsim Diližanas ģeoloģijas muzeju, kurā apkopotas ziņas par arheoloģiju, etnogrāfiju; skatāmas armēņu glenojumi socreālisma tehnikā un 16. - 19. gadsimta ārzemju gleznotāju darbi. Ceļā uz Erevānu, Gošas ciemā piestāsim apmeklēt viduslaiku klosteru kompleksu; Sagmosavankas klosteri Aragaca kalna rajonā. Aragaca kalna nogāze glabā armēņu alfabētam veltītu pieminekli: 39 no tufa izgrebtus burtus izveidoja armēņu akmenskaļi no visas Armēnijas. Šobrīd pagājuši 1608. gadi, kopš armēņu alfabēta ieviešanas. Brokastis, vakariņas. Nakts 4* viesnīcā Diližanā.

8. diena, svētdiena, 23.08. Gegharda klosteris – Erevāna

Apmeklēsim Matenadaranu - seno rokrakstu institūtu, kur glabājas vislielākais seno roksrakstu skaits pasaulē. Pa ceļam uz Erevānu piestāsim uz brīdi pie Gegharda klostera, kuru dēvē par alu klosteri un Garni, kas ir vienīgais labi uzturētais pagānu klosteris Armēnijā. Atgriežoties Erevānā, apmeklēsim viena cilvēka mūža darbu - Levona alu sistēmu. Brokastis. Atvadu vakariņas. Nakts 4* viesnīcā Erevānā.

9. diena, Pirmdiena, 24.08. Erevāna Rīga

Agri no rīta transfērs uz lidostu Erevānā. 04.20 – 07.00 lidojums Erevana – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Erevāna, Erevāna – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes 4* viesnīcās divvietīgā numurā.
 • divas ēdienreizes dienā;  
 • aprakstā minētās ekskursijas un ieejas maksas;
 • konjaka un vīna degustācijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā, angliski / krieviski runājošu vietējo gidu pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnaudas šoferiem, gidiem;
 • veselības apdrošināšana.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru230 EUR  

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas (07.06.) pirms ceļojuma;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas (05.07.) pirms ceļojuma;

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienas pirms ceļojuma (27.06.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 - 36 dienas pirms ceļojuma (28.06. – 11.07.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas (līdz 11.07.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas;

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās;   

Ievērībai:

 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma Par PVN izmaiņu gadījumā, kā arī atkarībā no degvielas cenas, lidostu nodokļu un ASV dolāra kursa pieauguma;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
16.08.2020 Grupas vadītāja Vita Ozoliņa

Pa seno Zīda ceļu Armēnijā

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.