Gruzija virs mākoņiem - nezināmā Tušetija

Maza Grupa

Septembris ir lielisks laiks, lai dotos iepazīt un izbaudīt Gruziju. Laukos notiek vīnogu vākšana, spiešana un vīna gatavošana, mums būs iespēja ielūkoties šajos procesos. Iepazīsim arī Gruzijas vēsturi Tbilisi, Kutaisi un Mchetā. Ja laiks būs labvēlīgs, redzēsim Kazbeku. Ciemosimies Gruzijas daļā, kas atroda virs mākoņiem – Tušetijā. Reģions, kas ļoti atšķiras no visas pārējās Gruzijas un mainīs mūsu standarta priekštatus par šo valsti. Pārvarēsim sevi un noiesim visu ceļu (~ 1 km) pa piekaramo tiltu Okaces kanjonā. Kā jau ierasts rudenī Gruzijā – baudīsim vīnus, vīnogas, arbūzus.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
11.09.2019 21.09.2019 11 Vietu nav 1326 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja Jolanta Lipska

Ceļojuma programma

Rīga – Tbilisi –  Tušetija – Kazbegi – Uplicihe – Boržomi – Kutaisi – Martvili – Okaces kanjons – Mcheta – Tbilisi –  Rīga

1. DIENA,TREŠDIENA, 11.09. RĪGA – TBILISI

21:30 pulcēšanās lidostā. 23:25 lidojums Rīga – Tbilisi. Nakts lidmašīnā.

2. DIENA, CETURTDIENA, 12.09. TBILISI

03:25 ierodamies Tbilisi agrā rītā, transfērs uz viesnīcu. Pēc rīta atpūtas un brokastīm dodamies Tbilisi apskates ekskursijā: Sameba, jeb Sv. Trīsvienības ortodoksālā pareizticīgā baznīca – lielākā baznīca gan Gruzijā, gan arī visā Kaukāzā, Metekhi templis, Abanotubani rajons – sērūdeņraža pirtis, kas būvētas austrumu stilā un 19. gadsimta gruzīnu dzīvojamās mājas, lepni Mtkvari upes krastā izslējusies Narikala citadele – Tbilisi lielākais cietoksnis. Šarmantā un mājīgā vecpilsēta ar šaurām ieliņām, kurās izvietoti nelieli suvenīru un seno paklāju veikaliņi un Sioni katedrāle. Savukārt, dinamiskā Rustavelli avēnija ir Tbilisi galvenā dzīvības dzīsla. Pusdienas gruzīnu restorānā. Brīvs vakars ar iespēju apmeklēt sērūdens pirtis un iepazīt pilsētu. Nakts viesnīcā Tbilisi.

3. DIENA, PIEKTDIENA, 13.09. TBILISI – ALAVERDI KLOSTERIS – ZEMO OMALO  DOČU

Agri no rīta ar džipiem dosimies uz kalnu reģionu Tušetiju.  Pa ceļam apstāsimies pie Alaverdi katedrāles – kas ir galvenais garīgais centrs Kahetijā. Alaverdi klosteris šeit jau ir no 6. gadsimta, katedrāle no 11. gadsimta. Cauri Abano pārejai dosimies jau uz Tušetiju, kas atrodas Kahetijas reģiona ziemeļos. Vēsturiski šeit dzīvojusi etnogrāfiskā grupa – tušini. Iekārtojamies viesu mājā Zemo Omalo ciematā. Tušetijā ļoti labi ir apvienoti dabas veidojumi un cilvēku roku darinājumi. Tie ir dzimtu ciemi ar saviem torņiem un pilīm. Pastaiga līdz Keselo ciemata torņiem. Izbraucot cauri Gomecari aizai, nokļūsim Doču ciematā, kas ir Tušetijas Nacionālā parka tālākais punkts, ko apmeklē tūristi. Vakariņas un nakts viesu mājā Zemo Omalo ciematā.

4. DIENA, SESTDIENA, 14.09.  PIRIKITI AIZA – DARTLO – DANO – KVAVLO

Brokastis. Šodienu veltīsim Tušetija reģionai dabai un vēsturei. Adrenalīna pieplūdumu mums nodrošinās kalnu serpentīni, pa kuriem dosimies pētīt Tušetiju – Gruzijas reģionu virs mākoņiem. Nelielajos ciematiņos apskatīsim to, kas palicis no seno kalniešu varenības un meistarības. Pikniks brīvā dabā. Pēcpusdienā atgriezīsimies Zemo Omalo ciematā. Vakariņas un nakts viesu namā.

5. DIENA, SVĒTDIENA, 15.09. KVEMI OMALO – ŠENAKO – DIKLO  TBILISI

Šajā dienā lēnām dosimies uz Tbilisi pusi. Pa ceļam apskatīsim ievērības cienīgās vietas Tušetijas reģionā. Šeit nodarbojas ar aitkopību, iespējams, ka mēs satiksim dažus no ganāmpulkiem, kas tiek pārdzīti no vienām ganībām uz otrām. Vērosim kalniešus, viņu mieru, vēl nesabojāto ar lielpilsētas “labumiem”. Pusdienu pauze brīvā dabā. Vakarpusē atgriešanās “civilizācijā”, Tbilisi. Brīvs vakars, vakariņas pašu izvēlētajā krodziņā. Nakts viesnīcā Tbilisi.

6. DIENA, PIRMDIENA, 16.09. TBILISI – KAZBEGI – GERGETI – TBILISI

Šodien brauksim uz trešo augstāko virsotni Gruzijas Kaukāza kalnos - Kazbeku (5033 m). Pa ceļam apskatīsimies Ananuri cietoksni, no kura paveras apbrīnojams skats uz ainavisko Žinvali ūdenskrātuvi. Tās dziļumos nogrimuši vairāki mazi ciematiņi un pat baznīca, kuras torni varot redzēt dienās, kad ūdens līmenis ir krities. Pusdienās izslavētie gruzīnu hinkāļi. Izbrauksim cauri 2200 m augstumā esošajam Gudauri, vienam no iecienītākajiem kalnu slēpošanas centriem. Kalnu ceļš ved pāri Krusta pārejai 2395 m augstumā. Gergeti Trīsvienības baznīca (14.gs) atrodas 2170 metrus virs jūras līmeņa un paver elpu aizraujošu skatu uz Kazbegi ieleju un Kaukāza kalnu virsotnēm. Turp nokļūt mums palīdzēs bezceļu auto džipi. Būs laiks pusdienām. Atgriezīsimies Tbilisi. Nakts viesnīcā Tbilisi.

7. DIENA, OTRDIENA, 17.09. TBILISI – UPLICIHE – BORŽOMI  KUTAISI

Pēc brokastīm dosimies uz Imeretijas reģiona galvaspilsētu Kutaisi. Antīkā Upliscihe alu pilsēta izcirsta smilšakmenī, tā pastāv jau kopš 7.gs. pirms Kristus – ar pagānu rituālu zāli, vairāk kā 100 dzīvojamām istabām, vīna gatavošanas ierīcēm, seno tirgus vietu, ūdens uzkrāšanas sistēmu, to sauca par Valdnieka cietoksni. Boržomi – kūrortpilsēta, kas sāk atgūt savu slavu ar savām ārstnieciskajām sanatorijām un slaveno minerālūdeni. Vakarpusē iebrauksim Kutaisi. Brīvs laiks, lai pastaigātos pilsētā, izpētītu vietējā vinotēkas, degustētu Imeretija reģiona vīnus un ēstu vakariņas pašu izvēlētajā krodziņā. Nakts viesnīcā Kutaisi.

8. DIENA, TREŠDIENA, 18.09. KUTAISI  MARTVILI – OKACES KANJONS – KUTAISI

Šodienas ceļš mūs vedīs uz Gordi ciemu, kurā atrodas Okaces kanjons. Šis dabas brīnums ilgu laiku nebija zināms un bija grūti pieejams tūristiem. Tagad šeit 140 m augstumā ir tilts, kas piestiprināts pie klints, pa šo tiltu dosimies 1 km garā, elpu aizraujošā pastaigā, lai izbaudītu fantastiskus skatus. Pēc pastaigas, kas kopumā aizņems, apmēram 2-3 stundas, būs laiks pusdienām katram pēc savas izvēles. Martvili kanjons mūs priecēs ar saviem ūdenskritumiem. Pēc aktīvas atpūtas, dosimies vakariņās pie vietējā Imeretijas zemnieka, nakts viesnīcā Kutaisi.

9. DIENA, CETURTDIENA, 19.09. KUTAISI – SATAPLIJAS NACIONĀLAIS PARKS

Lai labāk iepazītu vietējo kolorītu, dosimies uz Kutaisi tirgu, kur vienuviet ir gan smaržīgās Gruzijas garšvielas, čurčellas, augļi, sulguni siers, gan sen aizmirstās un no jauna atrastas lietas sadzīves vajadzībām. Pirms pirkšanas visu pagaršosim un kā lietpratēji, izteiksim savas domas par preci. Pēc šīs nelielās izklaides, brauksim uz Sataplijas alu, kurā redzēsim gan stalaktīdus, gan stalagmītus un saelposimies veselīgo gaisu. Pēc dienas aktvitātēm esam nopelnījuši pusdienas, kuras apvienosim ar Imeretijas reģiona vīnu degustāciju. Atgriešanās Kutaisi. Brīvs vakars pastaigai pilsētā un vakariņām pašu izvēlētaja krodziņā. Nakts viesnīcā Kutaisi.

10. DIENA, PIEKTDIENA, 20.09. KUTAISI – MCHETA – TBILISI

Pēc brokastīm dosimies jau uz māju pusi. Pa ceļam  apskatīsim Mchetu, kādreizējo Gruzijas galvaspilsētu, kurā atrodas Svetichoveli katedrāle, kas slavena ar svētās Kristus mantijas glabātuvi. Pagaršosim un noteikti nopirksim mājiniekiem gardās čurčellas, garšvielas. Atgriešanās Tbilisi. Brīvais laiks atpūtai. Vakariņas daudzbalsīgo gruzīnu dziesmu skaņās ar ugunīgām gruzīnu dejām, gardiem ēdieniem un dzērieniem. Nakts viesnīcā Tbilisi.

11.DIENA, SESTDIENA, 21.09. TBILISI  RĪGA

Agrā rītā atvadīsimies no Gruzijas, lai atgrieztos Latvijā. 04:40 – 07:15 lidojums uz Rīgu.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 •  lidojuma biļete Rīga – Tbilisi – Rīga, lidostu nodokļi;
 •  transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 •  naktsmītnes 3* viesnīcās un viesu namos divvietīgā numurā;
 •  9 brokastis, 5 pusdienas, 4  vakariņas, degustācijas, kā norādīts programmā;
 •  aprakstā minētās ekskursijas un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 •  grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krieviski runājošs vietējais gids.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 •  programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 •  veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 •  dzeramnaudas šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam (apm. 30 EUR).

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 200 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 •  piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 •  jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 03.07.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 31.07

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (23.07.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (24.07. – 16.08.) piems ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas (17.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
11.09.2019 Grupas vadītāja Jolanta Lipska

Gruzija virs mākoņiem - nezināmā Tušetija

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.