Turkmenistāna - Karakuma tuksnesis un Mēness kalni

Maza Grupa

Turkmenistāna ir neiepazīta un neparasta zeme. Pirmajā mirklī, ierodoties galvaspilsētā, tā pārsteidz ar daudzajām jaunām celtnēm un sakārtotu dzīves vidi. Taču tās šodienas labumus baudīsim tikai vienu nepilnu dienu. Ceļojuma mērķis – tuvāk iepazīt Karakuma tuksneša neparastās parādības, kalnu neparastās pārvērtības un iedzīvotāju neparasto dzīvesstilu. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
24.04.2020 04.05.2020 11 Vairāk kā 6 2050 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja Agnese Kalniņa

Ceļojuma programma

Rīga – Stambula – Ašhabada – Chuli kanjons – Leoparda kanjons – Kopetdaga austrumi – Kopetdaga rietumi – Balkanabada – Yangisuw – Karakuma tuksnesis – Turkmenbaši – Ašhabada – Stambula – Rīga

Grupā līdz 11 ceļotājiem

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots:

 • Laika starpība  - Turkmenistānā 2 stundas uz priekšu mūsu laikam; 
 • Absolūts ceļojums dabā, neskaitot Ašhabadu un Balkanabadu, kur redzēsim turkmēņu šodienas dzīvi;
 • Katru dienu plānoti pārgājieni aptuveni 8 -15 km garumā pa kalnainu apvidu un tuksnesi;
 • Nakšņošana teltīs; pāris naktis viesnīcās;
 • Ēdiens vienkāršs - gatavots lauku apstākļos, reizēm no pusfabrikātiem. Ieteikums: paņemt līdz spēcinošus produktus;
 • Ceļojuma laikā vairāki gari pārbraucieni.

1. diena, piektdiena, 24.04. Rīga – stambula  Ašhabada  

10.45 pulcēšanās Rīgas lidostā. 12.15 – 15.15 lidojums Rīga – Stambula. 20.20 lidojums Stambula - Ašhabada.

2. diena, sestdiena, 25.04. AŠhabada – Kopetdaga Austrumu kalni

Naktī 02.00 ielidojam Ašhabadā. Transfērs uz viesnīcu. Nakts viesnīcā Ašhabadā. No rīta pēc pavēlām brokastīm uzsākam savu piedzīvojumu ceļojumu. Izbraucot no Ašhabadas Kopetdaga kalnu virzienā, gandrīz uzreiz skatienam paveras klinšainais Chuli kanjons. Pirmais pārgājiens (~15 km)uz pārsteidzoši skaisto Leoparda kanjonu. Vakarā nometni celsim Kopetdaga kalnu otras augstākās  virsotnes Dushak Eretdag (2450 m) pakājē. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts divguļamās teltīs.

3. diena, svētdiena, 26.04. Kopetdaga Austrumu kalni  kopetdaga rietumu kalni  

Rīta pārgājiens (~15 km) vīsies augšup pa Dushak Eretdaga stāvo nogāzi. Tomēr mūsu mērķis nav sasniegt virsotni, jo tā ir militarizēta robeža starp Turkmenistānu un Irānu. Lai arī neesam virsotnē, skatiens ietver vienreizējas kalnu ainavas. Atgriežoties savā nomentnē, pa ceļam apmeklēsim Kovata alas ar pazemes minerālūdens ezeru, kas mums zināmas kā Bahardenas alas. Te var arī izmantot iespēju peldēt minerālūdens ezerā. Vēlāk brauksim uz Kopetdaga kalnu daļu, ko dēvē par Mēness kalniem. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts divguļamās teltīs.

4. diena, pirmdiena, 27.04.  kopetdaga rietumu kalni  Balkanabada

Rīta gājiens pa neparastajiem Mēness kalniem. Vēlāk pārbrauksim uz Balkanabadu – lielāko Turkmenistānas gāzes un eļļu ražošanas pilsētu, kur mūs sagaidīs atpūta viesnīca ar ar komfortabliem apstākļiem.  Tādejādi uz mirkli atgriezīsimies civilizācijā. Turkmenistānas rietumos ir aptuveni 30 dažāda veida dubļu vulkāni. Lielākais, Aligulu vulkāns, beidzis savu aktīvo darbību. Pa ceļam, ja laiks pietiks, piebrauksim pie apklusušā Boyadaga dubļu vulkāna un uzkāpsim tā virsotnē. Tajā tad arī uzkāpsim. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts Balkanabadā viesnīcā divvietīgos numuros.

5. diena, otrdiena, 28.04.  Balkanabada – yangisuw kempings

Šodien vairākas īsas pastaigas (kopā ap 8 km), lai redzētu senos Kaspijas jūras piekrastes veidojumus – iespaidīgos kanjonus. Tādēļ sēdīsimies mašīnās un dosimies uz Garabogazas līci. Pēc pastaigas gar majestātiskajām klintīm, turpināsim braucienu uz Yangisuvas kempingu, kur celsim savu nometni kanjona gultnē. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts divguļamās teltīs.

6. diena, trešdiena, 29.04.  Yangisuw – kempings

Lai iekrātu vēl duci iespaidīgu dabas skatu, pēc pastaigas gar Karabogazgola līča krasta klintīm, aizbrauksim uz Yangikala kanjoniem -  ar joslās plūstošām rozā, sarkanā un dzeltenā krāsā iezīmētām stāvām kanjona sienām un gaismēnu spēlēm. Yangikalakanjoni ir vieni no iespaidīgākajiem dabas veidojumiem Turkmēnistānā. Plaša klinšu ainava ar 60 – 100 metru augstām kaļķakmens klinšu sienām, iekrāsotas rozā, sarkanā un dzeltenā krāsā, liekapsvērt procesus, kas risinājušies pirms 5-6 miljoniem gadu, kad viss skaistums nācis pasaulē. Lielisks pierādījums, ka klinšu sienas un krāsas nākušas no jūras ir koraļļi, kas sastinguši kaļķakmenī. Tālāk doties mūs aicina Chilmamatkuma tuksnesis, kur smilšu kāpās celsim nometni. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts divguļamās teltīs.

7. diena, ceturtdiena, 30.04.  kempings – Karakuma tuksnesis

Astoņdesmit procentus no Turmenistānas teritorijas aizņem Kizilkuma un karakuma tuksneši. Tuksnesis un cilvēks – šodienas galvenā doma. Dosimies tuksnesī un pārbaudīsim savas prasmes un spēju tajā izdzīvot un līdz vakaram sasniegt patvērumu – nākošo apmetnes vietu. Tikai 18 km. Celsim teltis mānīgajās tuksneša smiltīs. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts divguļamās teltīs.

8. diena, piektdiena, 01.05. Duunchi kempings  Turkmenbaši

Diena bez pārgājiena. Visu dienu līdz vēlai pēcpusdienai būsim ceļā uz Turkmenbaši. Iekārtosimies viesnīcā. Atpūtīsimies. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts viesnīcā Turkmenbaši.

9. diena, sestdiena, 02.05.  Turkmenbaši  Ašhabada

Diena Turkmenbaši. Pilsētas apskates ekskursija. Avazas kūrorts, vietējā tirgus apmeklējums, kur jau varētu iegādāties aprikozes no jaunās ražas. Agrā pēcpusdienā dosimies uz vilciena staciju, lai brauktu uz Ašhabadu. Tikai brokastis. Nakts guļamvilcienā.  

10. diena, svētdiena, 03.05. Ašhabada

No rīta pussešos ieradīsimies Ašhabadā. No gandrīz neskartas dabas, kur pavadījām pārgājienu dienas, nokļūsim absolūtā kontrastu pasaulē – Turkmenistānas galvaspilsētā Ašhabadā.Transfērs uz viesnīcu. Īsa atpūta. Vēlāk  Ašhabadas ekskursija, ar trošu vagoniņu pacelsimies Kopetdaga kalnos, smelsimies jaunas idejas Iedvesmu alejā, apmeklēsim turkmēņu tīrasiņu Akhaltekes privāto zirgu staļļus. Ceļojumu noslēgsim ar turkmēņu tradicionālo ēdienu atvadu vakariņām un nakts ekskursiju Ašhabadā. Brokastis, vakariņas.Naktsviesnīcā.       

11. diena, pirmdiena, 04.05.  Ašhabada – Stambula rīga

Pēc pusnakts transfērs uz lidostu. 02.55 – 05.10 lidojums Ašhabada – Stambula. 08.20 – 11.20 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Ašhabada – Rīga un lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi: autobuss un džipi;
 • 3* viesnīca Ašhabadā divvietīgos numuros. Vieta divvietīgā teltī un nakšņošanas ekipējums (guļammmaiss, guļammatracis, spilvens), tualetes papīrs, mitrās salvetes, atkritumu maisi; ūdens āra gaisa temperatūrā roku, sejas, kāju mazgāšanai visās telšu apmetnēs; 1.5 litri dzeramā ūdens pudelēs zobu mazgāšanai; vakariņas pasniedz pie galdiņiem ar krēsliem, pusdienas – piknika formātā, ēdienreizēs ūdens un šķīstošā kafija, aprakstā minētās ekskursijas;
 • latviski runājošs grupas vadītājs, krieviski runājošu vietējo gidu un pavadoņu pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas,
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnaudas;
 • Turkmenistānas vīzas – 110 USD un Turkmenistānas migrācijas nodoklis – 15 USD jāapmaksā Ašhabadas lidostā;
 • maksa par fotogrāfēšanu UNESCO vēsturiskajos parkos.

Piemaksa par vienvietīgu numuru viesnīcā un teltī – 145 EUR.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i., līdz 14.02.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 6 nedēļas (42 dienas) pirms ceļojuma, t.i., līdz 13.03.  

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties 50  (05.03.) dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 - 36 (06.03. – 19.03.) dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas,
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (19.03) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ievērībai:

 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma Par PVN izmaiņu gadījumā, kā arī atkarībā no degvielas cenas, lidostu nodokļu un ASV dolāra kursa pieauguma;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā.

Izbraukšana Piezīmes
24.04.2020 Grupas vadītāja Agnese Kalniņa

Dabas neticamie brīnumi Turkmenistānā

Priekšstatījums