Turkmenistāna - Karakuma tuksnesis un Mēness kalni

Maza Grupa

Turkmenistāna ir neiepazīta un neparasta zeme. Pirmajā mirklī, ierodoties galvaspilsētā, tā pārsteidz ar daudzajām jaunām celtnēm un sakārtotu dzīves vidi. Taču tās šodienas labumus baudīsim tikai vienu nepilnu dienu. Ceļojuma mērķis – tuvāk iepazīt Karakuma tuksneša neparastās parādības, kalnu neparastās pārvērtības un iedzīvotāju neparasto dzīvesstilu. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
24.04.2020 04.05.2020 11 Vairāk kā 6 1995 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja Agnese Kalniņa

Ceļojuma programma

Rīga – Frankfurte – Ašhabada – Darvaza  Balishem –Ygdykala – Yangisuw – Gozli Ata – Balkanabada  Chuli kanjonas – Leoparda kanjons – Ašhabada – Frankfurte  Rīga

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots:

 • Laika starpība  - Turkmenistānā 2 stundas uz priekšu mūsu laikam; 
 • Absolūts ceļojums dabā, neskaitot Ašhabadu un Balkanabadu, kur redzēsim turkmēņu šodienas dzīvi;
 • Katru dienu plānoti pārgājieni aptuveni 15 km garumā pa kalnainu apvidu un tuksnesi;
 • Nakšņošana teltīs;
 • Ēdiens vienkāršs - gatavots lauku apstākļos, reizēm no pusfabrikātiem. Ieteikums: paņemt līdz spēcinošus produktus;
 • Ceļojuma laikā vairāki gari pārbraucieni.

1. diena, piektdiena, 24.04. Rīga – frankfurte  Ašhabada  

04.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 06.05 – 07.25 lidojums Rīga – Frankfurte. 13.30 – 23.20 lidojums Frankfurte - Ašhabada. Vīzu procedūras. Transfērs uz viesnīcu. Nakts viesnīcā Ašhabadā.

2. diena, sestdiena, 25.04. AŠhabada  Darvaza

No rīta dosimies iepazīt modernās Ašhabadas monumentus: Neitralitātes arku, Panorāmas ratu, Neatkarības laukumu. Pēc agrām pusdienām uzsāksim piedzīvojumu ceļojuma sākuma svarīgāko daļu -  ar džipiem brauksim dziļāk Karakuma tuksnesī. Vairāku simtu kilometru attālumā no Ašhabadas, Karakuma tuksneša vidū, atrodas Darvazas gāzes krāteris, kas deg jau 46 gadus un tiek saukts arī par Elles vārtiem. Šobrīd tas kļuvis par vienu no Turkmenistānas galvenajiem tūrisma apskates objektiem, ko aplūkot brauc interesenti no visas pasaules. Pa ceļam piebrauksim aplūkot arī ūdens un dubļu krāterus.  Lai pamazām aklimatizētos jaunajai videi, tuvojoties gāzes krāterim, iziesim pirmajā pārgājienā un virzīsimies gaišo liesmu virzienā. Šī būs iespaidīga nakts, guļot teltīs, blakus liesmojošam gāzas krāterim. Šodienas pārgājiena garums ~ 5 km. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts divguļamās teltīs.

3. diena, svētdiena, 26.04. Darvaza – Balishem

Brokastis ar degošo gāzes krāteri fonā. Ekspedīcija turpinās – ar džipiem pa Karakuma tuksneša bezceļiem, garām klejojošām apmetnēm līdz sasniegsim Islama apmetni, kur baudīsim pusdienas. Nakšņosim smilšu kāpās netālu no Balishema apmetnes, bet pirms tam - viegls pārgājiens pa tuksnesi. Vakariņosim pie ugunskura zem zvaigžņotām tuksneša debesīm.  Pārgājiens - ~ 5 km. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts divguļamās teltīs.

4. diena, pirmdiena, 27.04.  Balishem – Ygdykala alaman

Džipi mūs aizvedīs cauri Karakuma tuksnesim, kur redzēsim nomadu apmetnes ar jurtām, kamieļiem un draudzīgajiem ļaudīm. Brauciens virzās pa Uzboja upes seno gultni, kuras piekrastē manāmas Ygdykala cietokšņa drupas. Tas liecina par to, ka upe savulaik ir spēlējusi svarīgu lomu vietējo dzīvē. Lai vairotu šīs vietas neparastās sajūtas, dosimies nelielā pārgājienā (~ 5 km). Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts divguļamās teltīs.

5. diena, otrdiena, 28.04.  Ygdykala alaman – Koymat  Yangisuw

Virzīsimies uz Yangisuw. Pa ceļam Koymat ciematā apmeklēsim pārsteidzošu dabas untumu - Baltās klintis, kas atrodas kalnu un tuksneša krustcelēs. Dosimies nelielā pastaigā, lai aplūkotu  kristālbaltās klintis tuvumā. Vēlāk turpināsim ceļu uz Yangisuw, kur kanjona gultnē izvietosim nometni. Kanjona skaistās formas un krāsas piedod apkārtnei sirreālu iespaidu. Pirms desmitiem milijonu gadiem kanjons bijis pildīts ar ūdeni. Pateicoties tam, izveidojušās pārsteidzošas klinšu formas un krāsas, kas šodien iejūsmo pasaules apceļotājus. Pēc viegla pārgājiena pie Yangisuw klintīm, dosimies vakariņās. Kopā ar kājām šodien jānoiet  ~ 10 km.Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts divguļamās teltīs.

6. diena, trešdiena, 29.04.  yangisuw –Yangikala – Kemal Ata – Gozli Ata

Lai iekrātu vēl duci iespaidīgu dabas skatu, pēc pastaigas gar Karabogazgola līča krasta klintīm, aizbrauksim uz Yangikala kanjoniem -  ar joslās plūstošām rozā, sarkanā un dzeltenā krāsā iezīmētām stāvām kanjona sienām un gaismēnu spēlēm. Yangikalakanjoni ir vieni no iespaidīgākajiem dabas veidojumiem Turkmēnistānā. Tālāk ceļš mūs aizvedīs uz svētceļnieku vietu Kemal Atu. Kamēr tiks gatavotas pusdienas, izmetīsim loku pa apkārtni. Līdz vakaram sasniegsim Gozli – Atu – svētceļotāju galveno mītni. Kopā ar kājām šodien jānoiet  ~ 10 km.Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts svētceļotāju namiņos.

7. diena, ceturtdiena, 30.04. Gozli Ata – balkanabada

Pamazām atgriezīsimies civilizācijā. Dosimies uz Balkanabadu – lielāko Turkmenistānas gāzes un eļļu ražošanas pilsētu, kur mūs sagaidīs atpūta viesnīca ar ar komfortabliem apstākļiem. Brokastis, pusdienas - ēdināšana lauku apstākļos. Vakariņas – viesnīcā. Nakšņošana vienīcā Balkanabadā.

8. diena, piektdiena, 01.05.  balkanabada – Boyadaga – Chuli kanjons

Turkmenistānas rietumos ir aptuveni 30 dažāda veida dubļu vulkāni. Lielākais, Aligulu vulkāns, beidzis savu aktīvo darbību. Arī Boyadag dubļu vulkāns ir apklusis. Tajā tad arī uzkāpsim. Pa ceļam piestāsim Serdarā, kur viesosimies pie vietējās ģimenes un baudīsim pusdienas. Turpināsim pārgājienu pa Kopetdāga kalniem uz Kowatas alu – kas interesi izraisa ar tajā esošo pazemes minerālūdens ezeru. Vēlāk apmeklēsim Geok Depe mošeju. Nakšņosim pie Chuli kanjona. Pārgājiens ~ 5 kilometri. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts divguļamās teltīs.

9. diena, sestdiena, 02.05.  Chuli kanjons – Leoparda kanjons

Ar džipiem aizbrauksim uz pārgājiena sākuma punktu. Visas dienas pārgājiens uz pārsteidzoši skaisto Leoparda kanjonu. Vakarā nometni celsim nekurienē ar skatu uz Dushak Eretdag kalnu grēdu. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts divguļamās teltīs.

10. diena, svētdiena, 03.05. Leoparda kanjons Ašhabada

No rīta īss gājiens (~ 2 km) līdz vietai, kur mūs sagaidīs autobuss. Pa ceļam uzkāpsim pa Veselības kāpnēm (~ 8 km). No to augšas redzamas Nissas arheoloģiskais objekts un paveras skats uz apkārtējo ainavu. Pēcpusdienā jau būsim Ašhabadā. No gandrīz neskartas dabas, kur pavadījām pārgājienu dienas, nokļūsim absolūtā kontrastu pasaulē – Turkmenistānas galvaspilsētā Ašhabadā. Izstaigāsim Krievu tirgu, iegādājoties kādu gardu augli mājās vešanai; pilsētas centru un Iedvesmas aleju. Tad jau būs klāt laiks atvadu vakariņām. Dienas noslēgumā ekskursija – Ašhabada nakts gaismās.  Īsa nakts viesnīcā.  

11. diena, pirmdiena, 04.05.  Ašhabada – frankfurte  rīga

Pēc pusnakts transfērs uz viesnīcu. 03.30 – 08.20 lidojums Ašhabada – Frankfurte. 10.05 – 13.05 lidojums Frankfurte – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Ašhabada – Rīga un lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi: autobuss un džipi;
 • 3* viesnīca Ašhabadā divvietīgos numuros. Vieta divvietīgā teltī un nakšņošanas ekipējums (guļammmaiss, guļammatracis, spilvens), tualetes papīrs, mitrās salvetes, atkritumu maisi,
 • ūdens āra gaisa temperatūrā roku, sejas, kāju mazgāšanai visās telšu apmetnēs;
 • 1.5 litri dzeramā ūdens pudelēs zobu mazgāšanai;
 • vakariņas pasniedz pie galdiņiem ar krēsliem, pusdienas – piknika formātā, ēdienreizēs ūdens un šķīstošā kafija, 
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • latviski runājošs grupas vadītājs, krieviski runājošu vietējo gidu un pavadoņu pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas,
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnaudas;
 • Turkmenistānas vīzas – 110 USD un Turkmenistānas migrācijas nodoklis – 15 USD jāapmaksā Ašhabadas lidostā
 • maksa par fotogrāfēšanu UNESCO vēsturiskajos parkos.

Piemaksa par vienvietīgu numuru viesnīcā un teltī – 95 EUR.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i., līdz 14.02.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 6 nedēļas (42 dienas) pirms ceļojuma, t.i., līdz 13.03.     

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties 50  (05.03.) dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 - 36 (06.03. – 19.03.) dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas,
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (19.03) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ievērībai:

 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma Par PVN izmaiņu gadījumā, kā arī atkarībā no degvielas cenas, lidostu nodokļu un ASV dolāra kursa pieauguma;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
24.04.2020 Grupas vadītāja Agnese Kalniņa

Ceļojums Turkmenistānā pa Karakuma tuksnesi un Mēness kalniem

Priekšstatījums