Ziemas burvība Altaja kalnos

Maza Grupa

Braucienā pa Sibīriju ziemā iepazīsim īsto šī reģiona burvību. Nakšņošana Sibīrijas priežu koka mājās, kas izrotātas krievu stilā, to dekoratīvie elementi veidoti amatnieku rokām. Sibīrijas pirtis būvēja meistari Sanduny, tās ir piepildītas ar enerģiju un uzlabo veselību. Ceļojuma laikā vakaros pieejamas pirtis! Baudīsim vietējo virtuvi un sibīriešu ēdienus. Piedzīvosim folkloras vakarus, ziemas aktivitātes, brauciens uz pārsteidzošo Atlaja reģionu ziemā ir īpašs. Nakšņošana tūristu kompleksā viesmīlīgā mītnē, kas atrodas pie Seminskiy kalnu grēdas. Kompleksa lepnums ir pirts, kas būvēta no apšu baļķiem. Pirts apmeklēšana šajā tūrē būs īpaša, pēc karstās tvaika telpas varēs iemērkties ledus bedrē un pēc tam atkal relaksēties siltajā mucā.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
17.01.2020 26.01.2020 10 Vietu nav 2150 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja Agnese Kalniņa.

Ceļojuma programma

Rīga – Barnaula – Atlaja kalni – Belokuriha – Barnaula  Rīga

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Ceļojums uz Sibīriju, kur valda sava kārtība;
 • Iekļautas ēdienreizes pēc vietējiem paradumiem;
 • Ceļojums dabas mīļotājiem;
 • Zema gaisa temperatūra;
 • Naktsmītnes tūristu bāzēs, viesu namos un viesnīcās.

1. DIENA, PIEKTDIENA, 17.01. RĪGA – MASKAVA  BARNAULA

Ap plkst. 13:15 tikšanās Rīgas lidostā, 15:15 lidojums Rīga – Maskava, pēc tā 21:35 lidojums Maskava – Barnaulu.

2. DIENA, SESTDIENA, 18.01. BARNAULA – ALTAJA KALNI

No rīta ierašanās Barnaulā. Dosimies uz zeltrača Epiktet Olarovsky veco muižu, kur tagad atrodas Altaja Literatūras, mākslas un kultūras vēstures muzejs. Ēka celta 19. gadsimtā, pilsētas dižciltīgo muižu paraugs. Baudīsim brokastis un pēc tā vērosim ielu mākslas uzstāšanos kurā ar marionešu leļļu palīdzību tiek izspēlētas Ziemassvētku ainas. Brauciens uz naktsmītni Altaja kalnos. Nakts viesnu namā ar pieejamu pirti.

3. DIENA, SVĒTDIENA, 19.01. ALTAJA KALNI

Šodien mēs piedzīvosim 200 gadu senu vēsturi. No rīta uzģērbsim īpašus vecajos, dižciltīgos tērpus. Izbrauksim pa sniegbaltajiem laukiem vērojot dabu. Pēc tā kopīgi apgūsim un gatavosim slavenāko Sibīrijas ēdienu – pelmeņus jeb kā tos vēl mēdz saukt “maizes ausis”. Laika posms starp Ziemassvētkiem un Zvaigznes dienu tika uzskatīts par ļoti neparastu, jo šajā tumšajā gada laikā ļaunie spēki novājē un var pastāstīt par nākotni. Mēs spēlēsim smieklīgas spēles un dejosim apļa dejas, mācīsimies Ziemassvētku dziesmas un pamēgināsim atcerēties sapņus, kurus šovakar sapņojām. Nakts viesnu namā ar pieejamu pirti.

4. DIENA, PIRMDIENA, 20.01. ALTAJA KALNI

Šodien mērosim aptuveni 20 km ar instruktoru uz sniega mobīļiem. Brauksim uz Sibīrijas taigu uz dabas parku “Predgorye Altaya”. Redzēsim mežu - priedes, baltegles un bērzus, kas līdz pavasarim klāti ar biezu sniega segu. Šīs ainavas pavadīs visu ceļojuma dienu. Baudīsim uzkodas ar karstu tēju. Varbūt mums paveiksies un varēsim redzēt meža iemītniekus – stirnas, briežus vai lapsas. Nakts viesnu namā ar pieejamu pirti.

5. DIENA, OTRDIENA, 21.01. ALTAJA KALNI

Pēc brokastīm mēs apmeklēsim vienīgo officiālo paraplanierisma vietu aiz Urāliem. Šeit, instruktora pavadībā, ir iespēja izlidot ar paraplanieri. Tiem, kuri vēlās alternatīvu – piedāvājumā izbrauciens ar Sibīrijas haskijiem. Pēc aktivitātēm apmeklēsim siera karaļvalsti “Tri-A”. Siera fabrikā gatavo govs un kazu piena sierus. Būs iespēja degustēt mīkstos sierus ar dažādām piedevām, kā arī īpašo baltā pelējuma sieru un mājās gatavotās piena konfektes. Atgriežamies tūristu kompleksā un nakts viesnu namā ar pieejamu pirti.

6. DIENA, TREŠDIENA, 22.01. ALTAJA KALNI

Šodien vēl viena aktivitāte - kāzas! Izvēlamies lomu: būt līgavai, līgavainim, draugiem/draudzenēm vai godātam vecākam. Ceremonija notiks saskaņā ar senajiem Polijas vecticībnieku noteikumiem, kuri pirms pāris simtiem gadu apmetās Altajā. Tērpu izgatavošanas tradīcijas un ceremonijas noteikumus ievērosim ļoti rūpīgi. Pēc tam ballīte un svētku vakariņas, kuras tiek gatavotas atbilstoši vecajām receptēm, kas pasniegtas no paaudzes paaudzē. Nakts viesnu namā ar pieejamu pirti.

7. DIENA, CETURTDIENA, 23.01. ALTAJA KALNI

Pēc brokastīm brauciens uz neaizsalstošajiem ezeriem Katuņas upē. Altajs ir vienīgā vieta Sibīrijā, kur gulbji ziemo. Katru gadu novembrī vairāki simti gulbju ierodas šeit, lai pavadītu auksto sezonu. Pēc tam dosimies pie Altaja herbalogiem. Šeit uzzināsim par medicīnas augu izmantošanu veselības veicināšanai. Kopā ar viņiem gatavosim tējas un stipros dzērienus no balteglēm, smilkšērkšķiem un citiem augiem. Nogaršosim no Sibīrijas augiem gatavotus ēdienus. Nakts viesnu namā ar pieejamu pirti.

8. DIENA, PIEKTDIENA, 24.01. ALTAJA KALNI  BELOKURIHA

Šodien apmeklēsim Belokurihas pilsētu. Muižas muzejs Andreevskaja Sloboda ir 19. gadsimta zemnieku pagalmu paraugs. Visi muzeja eksponāti - no savrupmājas līdz sadzīves priekšmetiem tika saglabāti etnogrāfisko ekspedīciju laikā. Maizes mājā redzēsim kā glabājās graudi, ieskatīsimies dziednieka mājā. Šokolādes muzejā iepazīsimies ar

Krievijas “saldo” vēsturi, kura ir attēlota no šokolādes ilustrācijām ar pasaku personāžiem, vēsturiskām ilustrācijām un grāmatu sižetiem. Vakariņas krodziņā kas iekārtots karaliskās muižas stilā, kurā tiks demonstrētas ainas no N.V. Gogoļa darbiem. Arī ēdienu receptes šeit nāk no krievu rakstnieka, kurš, kā zināms, bija labs pavārs. Nakts viesnu namā ar pieejamu pirti.

9. DIENA, SESTDIENA, 25.01. ALTAJA KALNI  BARNAULA

Pēc brokastīm atgriezīsimies ceļojuma sākumpunktā – Barnaulā. Apmeklēsim akmens ēku, kas ir viena no senākajā Sibīrijas aptiekām. Pusdienu laikā baudīsim vijoles koncertu. Pēcpusdiena pilsētā un vakariņas. Nakts viesnīcā Barnaulā.

10. DIENA, SVĒTDIENA, 26.01. BARNAULA – MASKAVA  RĪGA

Agri no rīta brauciens uz lidostu, 06:55 lidojums Barnaula – Maskava, pēc tā lidojums Maskava – Rīga, ap 10:20 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • aviobiļete Rīga – Barnaula – Rīga;
 • 7 brokastis, 7 pusdienas un 7 vakariņas;
 • nakšņošana viesu namā un viesnīcā;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • Krievijas vīza;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un vietējā gida pakalpojumi krievu valodā.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem un apkalpojošam personālam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru: 285 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 08.11.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 06.12.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (28.11.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas (29.11. – 12.12.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (12.12.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
17.01.2020 Grupas vadītāja Agnese Kalniņa.

Ziemas burvība Altaja kalnos

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.