Gorillu vērošana Āfrikas sirdī Ugandā

Pārskats Galerija

Gorillu vērošana Āfrikas sirdī Ugandā

5.0

Ceļotāju Vērtējums
4 atsauksmes

Maza Grupa

Jau no pirmā brīža, ierodoties Entebes modernajā lidostā, kas atrodas netālu no Viktorijas ezera un ļoti tuvu ekvatoram, ir skaidrs, ka Uganda ir vieta, kur sagaidīt pārsteigumus. Kur vēl, ja ne Ugandā no rīta var vērot lauvas brīvi klīstam plašos savannu laukos, pēcpusdienā šimpanzes lietus mežos, tiksmināties par nīlzirgiem un pāris dienu vēlāk dūmakā tītajos kalnos tikties aci pret aci ar kalnu gorillām? Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
18.02.2021 28.02.2021 11 Vairāk kā 6 4390 € Programma
REZERVĒT

Ceļojuma programma

Rīga  Entebe – Murchison nacionālais parks – Kibale parks – Karalienes Elizabetes nacionālais parks – Bwindi parks – Gorillas – Mburo parks – Entebe – Rīga

Grupā aptuveni 12 ceļotāji 

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Lai iebrauktu Ugandā, nepieciešams dzeltenā drudža sertifikāts;
 • Ceļojums balstīts uz dabu un dzīvnieku pasauli;
 • Dzīvošana lodge tipa naktsmītnēs;
 • Gorillas drīkst apmeklēt no 16 gadu vecuma un nav atļauts cilvēkiem ar akūtām saslimšanām.

1. diena, CETURTdiena, 18.02. rīga – Stambula  ENTEBE

10:15 pulcēšanās Rīgas lidostā. 12:15 lidojums Rīga – Stambula. Turpinājumā 19:35 lidojums Stambula - Entebe.

 2. diena, PIEKTdiena, 19.02. Entebe – Murchison nacionālais parks

Ap 03:55 ielidošana Entebē. Brauciens uz viesnīcu. Pēc brokastīm uzsāksim ceļojumu pa Ugandu, dosimies uz Murchison nacionālo parku, kuru divās daļās sadala Nīlas upe. Parks ir daudzveidīgs, dienvidrietumos – kalnaini lietus meži, ziemeļrietumos – kalnaina savanna. Mežainajā daļā mājvietu radušas vairākas primātu sugas, to starp šimpanzes. Pa ceļam piestāsim Ziwa parkā, kur dzīvo degunradži, pastaiga un dzīvnieku vērošana. Pie Nīlas veldzi rod antilopes, bizoņi, žirafes un ziloņi. Parka iecienītākais dabas objekts ir ūdenskritums, kuru veido Nīlas upe ar spēku ieplūstot šaurā aizā un dārdinot savus ūdeņus lejup pa 40 metru augstām klintīm.  Nakts lodge tipa naktsmītnē. 

3. diena, SESTdiena, 20.02. Murchison nacionālais parks

Pēc brokastīmdosimies safari braucienā, kura laikā meklēsim ziloņus, bizoņus, ūdensāžus, nīlzirgus, žirafes, lauvas kā arī neskaitāmas putnu sugas. Pēc pusdienām – brauciens laivā pa Nīlu līdz Murchison ūdenskritumiem. Upes krastos reizēm parādās nīlzirgi un krokodili gozējas Nīlas krastā, ūdens buki un neskaitāmi putni visi šeit raduši mājas. Pēc ūdenskritumu apskates atgriešanās naktsmītnē. Nakts lodge tipa naktsmītnē.

4. diena, SVĒTdiena, 21.02. Murchison NACIONĀLAIS parks  Kibale parks

Pa dabas ainavām bagātu ceļu dosimies no ūdenskritumiem uz Kibales nacionālo parku. Ar sulīgiem lietusmežiem un daudzveidīgām dzīvnieku sugām bagāts šis parks. Tā īpašās vērtības ir vairāku izsīkstošu dzīvnieku sugu saglabāšana un atjaunošana: melnie, baltie, sarkanie kolobus pērtiķi, šimpanzes un vēl 13 dažādu sugu primātu. Nakts lodge tipa naktsmītnē.

5. diena, PIRMdiena, 22.02. Kibale parks – Karalienes Elizabetes nacionālais parks

No rīta dosimies pārgājienā pie šimpanzēm. Kopā ar vietējo pavadoni meklēsim šos dzīvniekus un uzzināsim par šimpanzēm un to dzīvesveidu. Pēcpusdienā pārbrauciens uz Karalienes Elizabetes nacionālo parku – atšķirīgu no citām Āfrikas ekosistēmām. No Rwenzori  kalnu ledājiem plūstošie ledāju ūdeņi parkā izveidojuši pārpurvotas teritorijas ar Georga un Edvarda ezeriem, kurus savieno Kazinga kanāls. Tūkstošiem nīlzirgu apdzīvo ezeru piekrasti. Pārējo parka daļu klāj savanna ar eiforbiju un dzelokšnu akāciju audzēm, kas dod patvērumu ziloņiem, lauvām, leopardiem un bufalo bariem. Nakts lodge tipa naktsmītnē.

6. diena,  OTRdiena, 23.02. Karalienes Elizabetes nacionālais parks

Karalienes Elizabetes nacionālais parks atrodas abās ekvatora pusēs Rifta ielejā un tiek dēvēts par Ugandas pērli. Parks turpinās Kongo Republikas teritorijā kā Virunga nacionākais parks. Parkam raksturīgas plašas pļavas ar krūmiem un biezokņiem, mežiem, purviem un ezera piekrasti. No rīta dosimies safari dzīvnieku vērošanā. Ap 200 km garumā parkā ir izveidots ceļu tīkls, lai vislabākajā veidā būtu iespēja satikt savvaļas dzīvniekus.  Gigantiskā savannas cūka rukšķina akāciju audzēs. Pēcpusdienā dosimies ar laivām pa Kazinga kanālu, kas sniegs unikālu pieredzi dzīvnieku iepazīšanā. Nakts lodge tipa naktsmītnē.

7. diena, TREŠdiena, 24.02. Elizabetes nacionālais parks – Bwindi NACIONĀLAIS parks

Pēc brokastīm pārbrauciens uz Bwindi nacionālo parku. Elizabetes parka dienvidu daļā vīģes kokos ik pa  laikam apmetas lauvas. Bwindi nacionālais parks  (1160 m v.j.l.) Ugandas iespaidīgākais parks. Tā teritorijā mīt 326 kalnu gorillas – parka lepnums, gandrīz puse no pasaulē sastopamajiem eksemplāriem. Nakts lodge tipa naktsmītnē.

8. diena, CETURTdiena, 25.02. Bwindi nacionālais parks  Gorillas

Ceļojuma svarīgākais un īpašākais brīdis. Līdz ar rītausmu dosimiees ceļā uz džungļiem, kur mīt puse no pasaules kalnu gorillām. Gorillas katru nakti vij ligzdu citā vietā. Viesošanās gorillu dzimtā atļauta tikai stundas garumā, kad  iespējams tos aplūkot gandrīz aci pret aci, toties atrast viņu šodienas apmešanās vietu, var aizņemt vairākas stundas. Gājiens var būt fizisks izaicinājums. Nakts lodge tipa naktsmītnē.

9. diena, PIEKTdiena, 26.02. Bwindi – Mburo nacionālais parks

Pēc vairāku stundu pārbrauciena, ieradīsimies vēl vienā parkā - Mburo. To aizņem, no līdz šim redzētā, atšķirīga ainava – pārpurvotas teritorijas, kur savas mājvietas atradušas neskaitāmu putnu sugas. Ieteicams paņemt līdzi binokli.  Vērot putnus – tā ir aizraujoša izklaide un izziņas process. Pēcpusdienā, dosimies ar laivām pa purvaino teritoriju, šeit mīt pelikāni, gārņi, zivju ērgļi kā arī  krokodili un nīlzirgi. Nakts lodge tipa naktsmītnē.

10. diena, SESTdiena, 27.02. Mburo  Entebe

Pēc brokastīm safari izbraucienspa Mboro nacionālo parku. Vēlāk pārbrauciens uz Entebi. Nakts viesnīcā pie Entebē.

11. diena, SVĒTdiena, 28.02. Entebe – stambula – rīga

Agrs brauciens uz lidostu. 04:50 lidojums Entebe – Stambula 11:30. Pēc tā 15:55 Stambula – Rīga, ap 18:00 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojums Rīga – Stambula - Entebbe – Stambula - Rīga;
 • dzīvošana 3* viesnīcās un lodge tipa naktsmītnēs;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • 8 brokastis, 8 pusdienas un 8 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas, ieejas maksas parkos un apskates objektos;
 • gorillu apmeklēšanas un šimpanzu apmeklēšanas atļaujas;
 • grupas vadītājs latviešu valodā un angļu valodā runājošs vietējais gids;
 • Ugandas vīza.

   Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošam personālam;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru690 EUR.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās. 

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 10 nedēļas (70 dienas) pirms ceļojuma - līdz 10.12.2020;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 6 nedēļas (42 dienas) pirms ceļojuma - līdz 07.01.2021.            

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms ceļojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu pēc sekojošiem anulācijas noteikumiem:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (30.12.2020.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas pirms ceļojuma (31.12.2020. – 13.01.2021.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (līdz 13.01.2021.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summa.

APDROŠINĀŠANA

Informējam, ka apdrošināšana, lai  segtu kompleksā tūrisma pakalpojuma līguma izbeigšanas izmaksas, ja līgumu izbeidz ceļotājs, vai palīdzības izmaksas (ieskaitot repatriāciju) negadījuma, slimības vai nāves gadījumā, ir brīvprātīga.

VAKCINĀCIJA

Informāciju par epidemioloģisko situāciju jebkurā pasaules valstī, ieceļošanai obligātām un rekomendējošām vakcinācijām Klients uzzina Sabiedrības veselības aģentūras Vakcinācijas dienestā, interneta mājaslapā www.vd.lv.

Obligāts dzeltenā drudža sertifikāts.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ceļojums tiek nodrošināts, ja ir pieteikušās vismaz 8 personas;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380;
 • Jēkaba Ceļojumi patur tiesības mainīt dienu kārtību un apskates objektu secību;
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators “Jēkaba aģentūra”.

Gorillu vērošana Āfrikas sirdī Ugandā

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.