Senā inku impērija Peru ar Amazones džungļiem

4.8

Ceļotāju Vērtējums
5 atsauksmes

Maza Grupa

Senās civilizācijas apjaušana ir tā, kas padara Peru tik intriģējošu. Viena no pasaulē iespaidīgākajām, mistiskākajām valstīm. Koloniālās pilsētas, kurās jūtams spāņu konkistadoru mantojums, senās inku pilsētas, mistiskās svētvietas, Maču Pikču un Naskas līniju mīkla. Andu kalni Peru ir vieni no grandiozākajiem visā kontinentā un šie paši kalni vēl joprojām ir mājvieta indiāņu ciltīm, kuri runā senajā Quechua valodā un dzīvo tradicionālo dzīvesveidu. Esi liecinieks kā kolonizācijas laikā par šīs puslodes galveno centru bijusi Peru, vēl joprojām sevī atspoguļo tā laika varenību. Ceļojums ietver nozīmīgākās un ievērojamākās Peru apskates vietas!

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
20.03.2021 03.04.2021 15 2 4995 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītājs Uldis Alksnis

Ceļojuma programma

Lima – Ika – Parakas – Naska – Arekipa – Kolkas kanjons – Puno/Titikakas ezers – Kusko - Maču Pikču – Ikitosa – Lima

Grupā aptuveni 15 ceļotāji

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots:

 • Dažas ceļojuma dienas augstkalnu apstākļos;
 • Viens garš pārbrauciens no Naskas uz Arekipu.

1. DIENA, SESTDIENA, 20.03. RĪGA LIMA

No rīta pulcēšanās Rīgas lidostā. Lidojums Rīga – Lima ar pārsēšanos, vakarā ierašanās Dienvidamerikas valstī Peru, brauciens uz pilsētu, nakts viesnīcā Limā.

2. DIENA, SVĒTDIENA, 21.03. LIMA – IKA – PARAKAS – NASKA

Agri no rīta brauciens ar autobusu līdz Parakas līcim, kas ir jūras lauvu, Humbolta pingvīnu, pelikānu un dažādu putnu sugu paradīze, sēdīsimies laivā un dosimies uz Ballestas salām, kas atrodas aptuveni 30 km attālumā no krasta. Atgriezīsimies krastā un dosimies uz Iku, kas ir populāra peruāņu atpūtas vieta, šeit apmeklēsim savdabīgo Huacachina oāzi ar smilšu kāpu ieskautu ezeru. Nakts viesnīcā Parakas.

3. DIENA, PIRMDIENA, 22.03. NASKA AREKIPA

No rīta agri celsimies un brauksim uz Naskas lidostu, iespēja lidmašīnās izlidot virs Naskas Līnijām – noslēpumainas izcelsmes  gigantiskiem zīmējumiem tuksneša smiltīs, kur skatāmas cilvēka, pērtiķa, zirnekļa, kolibri, suņa, zivs, kondora figūras aptuveni 500 kvadrātkilometru lielā platībā (cena 90 EUR). Par to izcelsmi vēl tiek diskutēts. Turpinājumā sēdīsimies satiksmes autobusā un brauksim dienas garumā no Naskas uz Arekipu. Vēlā vakarā ierašanās un nakts viesnīcā Arekipā.

4. DIENA, OTRDIENA, 23.03. AREKIPA – KOLKAS KANJONS

Arekipa – dēvēta arī par Balto pilsētu būvju gaišā krāsojuma dēļ. Tā saglabājusi koloniālā tipa arhitektūru. Pilsētas galvenais laukums, klosteri, mazie ielas malu veikali sniedz ieskatu šīs kalnu pilsētas ikdienas dzīvē. Apskatīsim pilsētu no skatu laukuma un turpināsim ceļu uz Kolkas kanjonu - vienu no pasaules dziļākajiem kanjoniem. Pa ceļam iespēja vērot kalnu ainavas, nakts viesnīcā Kolkas kanjona apkārtnē.

5. DIENA, TREŠDIENA, 24.03. KOLKAS KANJONS PUNO

No rīta apmeklēsim Kolkas kanjonu – jau ceļā uz to dabas ainavas pārsteidz. Grandiozas dabas gleznas vairāk atgādina dekorācijas ar apstrādātām terasēm. No skatu punkta Cruz del Condor paveras vienreizēja panorāma uz Kolkas kanjonu. Šeit dzīvo kondori, kuru spārnu platums var sasniegt pat trīs metrus. Turpināsim ceļu uz Puno pilsētu, kas atrodas 3800 m. vjl., pie pasaulē visaugstāk kalnos esošā kuģojamā Titikakas ezera. Leģenda vēsta, ka mītiskie Inku impērijas dibinātāji nākot no Titikakas ezera dzīlēm. Ezera piekrasti un salas apdzīvo aimara cilts indiāņi, kas saglabājuši tradicionālo dzīves veidu un pat nacionālos kostīmus. Nakts viesnīcā Puno.

6. DIENA, CETURTDIENA, 25.03. PUNO

Pēc brokastīm brauksim uz Titikakas ezeru un kāpsim laivā, braucienā pa Titikakas ezeru apmeklēsim Uros salas, kas ir cilvēku veidotas apdzīvotas niedru salas. Izkāpsim uz šīm salām un savām acīm apskatīsim kā šeit dzīvo vietējie iedzīvotāji. Plašāk uzzināsim par šo salu un vietējiem iedzīvotājiem. Kopumā ezerā atrodas aptuveni 40 salas, kas veidotas uz niedrēm. Pēc pusdienām apmeklēsim vēl vienu salu, uz kuras vietējiem iedzīvotājiem nav nedz elektrības, nedz ceļu. Atgriešanās krastā un nakts viesnīcā Puno.

7. DIENA, PIEKTDIENA, 26.03. PUNO – KUSKO

Ceļosim pa kalnu ceļiem uz Kusko – zudušās seno Inku impērijas galvaspilsētu. Pa ceļam vērosim Andu kalnus un ezerus, kas izvietojušies gar tiem. Šķērsosim Raya pāreju, kas atrodas 4335 m vjl. augstumā.  Apmeklēsim Inku impērijas svētvietu Raqchi, kur kādreiz atradās milzīgas pārtikas noliktavas. Andahuaylillas pilsetā 1580. gadā būvēta baznīca ar apzeltītiem altāriem un grezniem sienas gleznojumiem. Apkārtējos plašumus apdzīvo lamas, alpakas un vietējo iedzīvotāju aimaru ciltis. Nakts viesnīcā Kusko.

8. DIENA, SESTDIENA, 27.03. KUSKO – SVĒTĀ IELEJA

Rītu veltīsim Kusko pilsētas apskatei. Turpinājumā mūsu mērķis būs apskatīt “Svēto ieleju” – auglīgu teritoriju Urubambas krastos. Vērosim apkārtējās ainavas un ceļosim uz Pisac ciematu, kurā apmeklēsim vietējo indiāņu tirgu. Pusdienās baudīsim Andu kalnos un pēc tā ceļosim Ollantaytambo pilsētas virzienā, pēc ierašanās apmeklēsim Inku drupas, kas savulaik Inku plaukuma gados bija apdzīvotas, bet tagad pati pilsēta tiek saukta par pēdējo inku citadeli. Nakts viesnīcā Svētajā ielejā.

9. DIENA, SVĒTDIENA, 28.03. SVĒTĀ IELEJA – MAČU PIKČU KUSKO

No rīta dosimies uz Maču Pikču – pasaules slaveno inku citadeli, kas atrodas Andu kalnos 2430 m vjl. un ataino Inku impērijas plānošanu un pilsētvidi tās labākajā izpausmē. Pēc ierašanās Maču Pikču dzelzceļa stacijā, sēdīsimies autobusā un brauksim uz sākuma punktu mūsu pārgājienam. Apmeklēsim Saules templi un citas nozīmīgas šīs grandiozās Inku pilsētas daļas. Būs arī brīvs brīdis individuālai pastaigai pa Maču Pikču, kas ir iekļauta 8 Pasaules brīnumu sarakstā. Atgriezīsimies pilsētā un nakts viesnīcā Kusko.

10. DIENA, PIRMDIENA, 29.03. KUSKO – VARAVĪKSNES KALNI KUSKO

Šodien iepazīsim ļoti savdabīgu dabas brīnumu – Varavīksnes kalnus. Brauciens gar maziem ciematiem uz pārgājiena sākumpunktu.  Šie kalni tā nosaukti to dažādo krāsu dēļ. Staigājot pa kalniem vērosim dabas krāsu spēli. Augstākajā punktā sasniegsim 5100 m vjl. Līdzīgu dabas pārsteigumu nevar atrast citviet pasaulē. Pēc šīs dienas pārgājiena un dabas pārsteigumiem, atgriezīsimies Kusko. Nakts viesnīcā Kusko.

11. DIENA, OTRDIENA, 30.03. KUSKO – IKITOSA ( AMAZONES DŽUNGĻI)

Pēc brokastīm dosimies uz lidostu, lidojums uz Peru džungļu rajonu Amazones ielejāIkitosu. Ikitosa ir mežonīgo Amazones džungļu priekšpilsēta, kas sākotnēji veidojusies kā jezuītu misija, lielākā pilsēta džungļos, uz kuru neved sauszemes ceļš. Tālāk, lai sasniegtu savu lodge tipa apmetni Amazones krastā, jādodas ar laivu. Pēcpusdienā pārgājiens pa lietusmežu. Nakts lodge tipa naktsmītnē Ikitosā.

12. DIENA, TREŠDIENA, 31.03. AMAZONES DŽUNGĻI

Pēc brokastīm dosimies džungļos! Pārgājienā – piedzīvojums, kurā dosimies pa starp kokiem iekārtiem tiltiem, vērojot džungļu augu un dzīvnieku dzīvi. Vēlāk apmeklēsim ReNuPeRu botānisko dārzu, kurā skatāmi ap 240 dažādu ārstniecisko augu. Dārzu uzrauga un kopj vietējais šamanis, kas vienlaikus ir ārsts un psihoterapeits ne tikai vietējiem iedzīvōtājiem, bet kura ieteikumus pielieto ne viens vien ceļotājs. Nakts lodge tipa naktsmītnē.

13. DIENA, CETURTDIENA, 01.04. AMAZONES DŽUNGĻI – IKITOSA LIMA

No rīta viesosimies pie Yagua cilts indiāņiem, kur tiksimies ar cilts pārstāvjiem un  iepazīsimies ar viņu dzīves tradīcijām, kas joprojām saglabātas no iepriekšējām paaudzēm. Apmeklēsim vēl vienu ciematu, kur sākotnēji darbojušies franciskāņi, bet šobrīd ciemats ir attīstīties un tam ir savs tirgus, neliela skolu un medicīnas iestāde. Pēc tā ceļosim uz Ikitosas lidostu, lidojums Ikitosa - Lima. Nakts viesnīcā Limā.

14. DIENA, PIEKTDIENA, 02.04. LIMA AMSTERDAMA

Ceļojuma noslēgumā apmeklēsim Limas nozīmīgākos apskates objektus – pilsētas galveno laukumu, San Francisko baznīcu un Zelta muzeju. Vēlā pēcpusdienā brauciens uz lidostu un lidojums Lima – Amsterdama.

15. DIENA, SESTDIENA, 03.04. AMSTERDAMA – RĪGA

Pēcpusdienā ierašanās Amsterdamā, lidojums uz Rīgu, ap 22:00 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • aviobiļete Rīga – Lima– Rīga;
 • iekšējie lidojumi;
 • naktsmītnes 3* un 4* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • 12 brokastis, 11 pusdienas un 2 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas, ieejas maksas parkos un apskates objektos;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angļu/krievu valodā runājošs vietējais gids.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • lidojums virs Naskas līnijām 90 EUR;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru 795 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 10.01.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 07.02.

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms ceļojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu pēc sekojošiem ceļojuma anulācijas noteikumiem:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (30.01.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas pirms ceļojuma (31.01. – 13.02.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (13.02.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380;
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators “Jēkaba aģentūra”.

APDROŠINĀŠANA

Informējam, ka apdrošināšana, lai  segtu kompleksā tūrisma pakalpojuma līguma izbeigšanas izmaksas, ja līgumu izbeidz ceļotājs, vai palīdzības izmaksas (ieskaitot repatriāciju) negadījuma, slimības vai nāves gadījumā, ir brīvprātīga

 

VAKCINĀCIJA

Informāciju par epidemioloģisko situāciju jebkurā pasaules valstī, ieceļošanai obligātām un rekomendējošām vakcinācijām Klients uzzina Sabiedrības veselības aģentūras Vakcinācijas dienestā, interneta mājaslapā www.vd.lv.

 

Izbraukšana Piezīmes
20.03.2021 Grupas vadītājs Uldis Alksnis

Senā inku impērija Peru ar Amazones džungļiem

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.