Dienvidāfrikas priekšstati un mīti

4.3

Ceļotāju Vērtējums
6 atsauksmes

Maza Grupa

Dienvidāfrikas Republika ir aizraujoša un sarežģīta zeme. Vēl joprojām, pēc rasu segregācijas, tā ir ceļā uz savas identitātes veidošanu. Lai vai ko Jūs vēlētos – viss ir atrodams Dienvidāfrikā: pludmales, savvaļas dzīvnieki, pilsētas un nakts dzīve, māksla, sports, lieliska vietējā virtuve un vīni, vēsturiskas cīņas, botāniskie dārzi, SPA viesnīcas, pasaules klases kosmētika, platīns, zelts un dimanti.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
28.10.2019 11.11.2019 15 Vietu nav 3345 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs: Edvīns Lakstīgala

Ceļojuma programma

Rīga – Stambula – Keiptauna – Durbana – Hluhluve nacionālais parks – Svazilanda – Krīgera nacionālais parks – Mpulamanga – Pretorija – Sun City – Johannesburga – Stambula – Rīga

1. diena, PIRMDIENA, 28.10. Rīga – Stambula

17.00 pulcēšanās Rīgas lidostā. 19.00- 22.25 lidojums Rīga – Stambula.

2. diena, OTRDIENA, 29.10. Stambula – Keiptauna

02.25 lidojums Stambula – Keiptauna. Nakts lidmašīnā. 12.35 ierašanās Keiptaunā un neliela iepazīšanās ekskursija. Dienvidāfrikas Republikas administratīvā galvaspilsēta Keiptauna ir viena no desmit visvairāk apmeklētākajām pilsētām pasaulē. No Table Mountain virsotnes paveras krāšņs skats uz  visu pilsētu un Atlantijas okeāna Table un Houst līčiem un Divpadsmit Apustuļiem, kas ir kalnu grēdas turpinājums. V Transfērs uz viesnīcu. Atpūta pēc garā pārlidojuma. Nakts viesnīcā Keiptaunā. 

3. diena, TREŠDIENA, 30.10. Keiptauna – vīna tūre  keiptauna

Dienvidāfrikas vīni pazīstami jebkurā pasaules vietā. Pabūsim vairākās vīna darītavās, kas atrodas pievilcīgās mazpilsētiņās ar senām vīna darīšanas tradīcijām. Pirmie vīnu reģiona vīni dienas gaismu ieraudzīja  1699. gadā un šodien vīndari lepojas ar balto, sarkano un deserta vīnu šķirņu daudzveidību. Fairview Wine Estate – iepazīsim tā vīna pagrabus un baudīsim sieru un degustēsim vīnu. Pa ceļam piestāsim pie Groot Drakenstein cietuma, kur savulaik tika turēts ieslodzījumā Nelsons Mandela. Tālāk dosimies uz Franschhoek īpašumiem, kur nogaršosim citādus vīnus. Atceļā uz Keiptaunu piestāsim Hells Hoogte kalnu pārejā ar skaistu skatu uz apkārtni. Nakts viesnīcā Keiptaunā.

4. diena, CETURTDIENA, 31.10. Keiptauna

Keiptaunas apskates objektu pērle ir vertikālais pacēlājs uz Table Mountain virsotni – tas ir 1086 m virs jūras līmeņa pacēlies kalnu masīvs, kura pakājē iegūlusi Keiptauna. Uz Table Mountain virsotni Maclear’s Beacon ved 1244 m garš pacēlājs.  Šī kalnu grēda ir īsta botāniķu paradīze: te atrodamas ap 2250 augu sugas un dažas no tām nav sastopamas citviet pasaulē. No Table Mountain paveras iespaidīga panorāma pāri Keiptaunai uz Atlantijas okeānu. Pacēlāja darbība ir ļoti atkarīga no laika apstākļiem. Tādēļ par šo aktivitāti jāmaksā uz vietas (~20 EUR ). Aizraujošs brauciens pa gleznaino okeāna piekrasti - pa Chapman's Peak Drive uz Labās Cerības ragu.  Labās Cerības rags  - vienreizēja un krāšņa, milzīga klints pret kuru sitas okeāna viļņi un drāžas virpuļojošs vējš. Aizraujoša āfrikāņu stila mūzika un vakariņas. Vakars brīvai pastaigai pa apgaismoto pilsētu. Nakts viesnīcā Keiptaunā.

5. diena, PIEKTDIENA, 01.11. keiptauna  durbana

Transfērs uz lidostu lidojumam uz Durbanu. Īpatnēja pilsēta Indijas okeāna krastā. Savstarpēji mijiedarbojoties indiešu, āfrikāņu kultūras elementiem, mūs sagaida kontrastu un dzīvības pilna metropole. Viktorijas ielas indiešu tirgus, delfinārijs, kurā izrādēs piedalās arī haizivis, Āfrikas mākslas un kultūras centrs. Durbana - Zulu tautas valodā Thekwini, nozīmē vieta, kur zeme tiekas ar okeānu. Vakariņas un nakts viesnīcā Durbanā.

6. diena, SESTDIENA, 02.11. Durbana

Brīva diena atpūtai pie pludmales. Pislētas izpētei.

7. diena, SVĒTDIENA, 03.11. durbana – Hluhluwe nacionālais parks

Vēlāk pārbrauciens uz Hluhluves nacionālo parku - balto degunradžu paradīzi, kur mīt pasaulē vislielākā balto degunradžu populācija. Safari izbrauciens parkā ar džipiem. Vakariņas un nakts viesnīcā pie parka.

8. diena, PIRMDIENA, 04.11. hluhluwe nacionālis parks  swaziland

Pēc rīta safari parkā, turpmākais  ceļojums ved uz Svazilendas karaļvalsti – mazu, neatkarīgu vienību varenās Dienvidāfrikas Republikas  rietumu krastā. Cauri cukurniedru plantācijām, kas plešas abpus Big Bend pilsētai, cauri industriālajai  Manzini lielpilsētai, dosimies gandrīz līdz Svazilendas galvaspilsētai Mbabane, kura būs nakšņošanas vieta ceļā uz pasaulslavenajiem Āfrikas dzīvnieku parkiem. Pa ceļam piestāsim aplūkot slavenās svazu sveces, kas kļuvušas par īpašāko piemiņas velti no Svazilendas.  Vēl izstāgāsim Happy Valley autentisko āfrikāņu tirgu. Vakariņas un nakts viesnīcā Svazilendā.

9. diena, OTRDIENA, 05.11. swaziland – krīgera nacionālais parks

Svazilendas īpašā iezīme ir stikla mākslinieciskā apstrāde, tādēļ daļu no laika šajā nelielajā zemē veltīsim Ngwenya stikla apstrādes darbnīcas apmeklējumam. Tad dosimies uz Jeep Reef robežas šķērsošanas punktu, kas savieno Svazilendas karaļvalsti un Dienvidāfriku, un tālāk garā pārbraucienā uz visvecāko un bagātīgāko savvaļas dzīvnieku rezervātu Āfrikā -  Krīgera nacionālo parku, kura robežu dienvidos ieskauj Krokodilu un ziemeļos Limpopo upes. Krīgera parku 1898. gadā nodibināja tā laika Dienvidāfrikas prezidents Pauls Krīgers. Pēcpusdienā safari parkā ar savu autobusu. Vakariņas un nakts Krīgera nacionālajā parka lodge tipa apmetnē.

10. diena, TREŠDIENA, 06.11. krīgera nacionālais parks 

Brokastis. Dēku un pārsteigumu diena no saullēkta līdz saulrietam: safari – šis svahili cilts vārds nozīmē jūsmīgu ceļojumu dabā. Parkā graciozo impalu, uzmanīgo zebru, majestātisko žirafju un daudzskaitlīgo putnu bari jūtas drošībā un aizsardzībā. Vēl krāšņāku šo dienu vērtīs tikšanās ar kādu no lieliskā piecinieka: lauvu, ziloni, bifeli, leopardu vai degunradzi. Visa diena safari Krīgera nacionālajā parkā džipos kopā ar šoferi – reindžeri. Vakariņas un nakts Krīgera nacionālajā parka lodge tipa apmetnē. 

11. diena, CETURTDIENA, 07.11. krīgera nacionālais parks – Mpumalanga – PRETORIJA  johanesburga

Šodien dosimies uz Blyde upes kanjonu – sešu līdz 800 metru dziļais kanjons stiepjas vairāk nekā divdesmit sešu kilometru garumā un ir bagātīgs pārsteidzošām ainavām. Redzēsim Bourke Luck Potholes – iepādīgāko dabas atrakciju. Pilgrims Rest  - gleznains ciemats, kas kopš 1986. gada deklarēts kā nacionālais monuments. Garš pārbrauciens uz Pretoriju. Īsa Pretorijas apskate: Union Buildings un tā krāšņie dārzi. Union Biuldings – vieta, kur atrodas Dienvidāfrikas valdības un Dienvidāfrikas prezidenta mītne. Fortrekera Monuments – iespaidīgs āfrikāņu tautu vēstures spogulis.  Vakariņas un nakts viesnīcā Johanesburgā.

12. diena, PIEKTDIENA, 08.11. Johannesburga – Sun City

No Johannesburgas ceļi vīsies Sun City virzienā, lai baudītu sauli un peldētos mākslīgajā ezerā vai apmeklētu neiepazītās vietas neparastajā pilsētā. Nakts viesnīcā Sun City.

13. diena, SESTDIENA, 09.11. Sun City

Pirms došanās mājup, pavadīsim dienu unikālā kūrortā, kas atrodas sena vulkāna pašā vidu. Kūrorts piedāvā dažāda veida izklaides - baseini, golfs, spēļu automāti, safari. Katrs atradīs sev piemērotu nodarbošanos. Vakariņas un nakts viesnīcā Sun City.

14. diena, svētdiena, 10.11 sun citymagaliesberg – Stambula

No rīta brīvais laiks. Iepirkšanās tūre Hartbeespoort Dam suvenīru tirgū. Transfēs uz lidostu. 19.20 lidojums Johannesburga – Stambula.

15. diena, pirmdiena, 11.11. Stambula – Rīga

06.05 ielidošana Stambulā. 09.20 – 11.20 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Stambula – Keiptauna. Keiptauba – Durbana. Johannesburga – Stambula – Rīga;
 • lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi: autobuss ceļojuma laikā;
 • nakšņošanu 3* viesnīcā divvietīgā numurā un lodge tipa apmetnē;
 • 11 brokastis, 11 vakariņas;
 • safari ar autobusu un parku ieejas maksas ;
 • Dienvidāfrikas vīza;
 • latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi, angliski runājošu vietējo šoferu-gidu pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru –  350 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas t.i. 19.08. pirms ceļojuma;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas 16.09. pirms ceļojuma.                        

Ceļojuma anulācijas noteikumi:  

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienai (28.10.)  dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienai (09.09. – 22.09.) dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (23.09.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam un vīzai nepieciešamie dokumenti:

 • ceļošanai derīga pase ar derīguma termiņu, ne mazāku kā 6 mēneši pēc atgriešanās un 2 brīvas lappuses vīzu sadaļā;
 • apdrošināšana;
 • 2 fotokartiņas 3 x 4 cm;
 • bankas konta izraksts par pēdējiem 3 mēnešiem;
 • izziņa no darba vietas adresēta Dienvidāfrikas vēstniecībai (angļu valodā). Dokumenti vīzai jāiesniedz līdz 20.09.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

 

Izbraukšana Piezīmes
28.10.2019 Grupas vadītājs: Edvīns Lakstīgala

Dienvidāfrikas priekšstati un mīti

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.