Kaukāza viesmīlīgā skaistule - Gruzija

Maza Grupa

Septembris ir lielisks laiks, lai dotos iepazīt un izbaudīt Gruziju. Laukos notiek vīnogu vākšana, spiešana un vīna izgatavošana, mums būs iespēja ielūkoties šajos procesos. Ceļojuma laikā baudīsim dabu, izzināsim Gruzijas vēsturi, degustēsim gan izslavētos gruzīnu hačepuri, hinkāļus, gan nobaudīsim Imeretijas reģiona vīnus. Laiskosimies Melnās jūras krastā, ja laiks lutinās, izbaudīsim saules un jūras peldes. Dosimies uz Gruzijas pērli Svanetiju, kur ļausimies kalniešu tradīcijām un izpratnei par dzīvi.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
14.09.2019 28.09.2019 13 Vietu nav 1399 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja: Ineta Pētersone.

Ceļojuma programma

Rīga – Tbilisi – Boržomi  Vardzija – Kutaisi – Mestija – Ušguli  Okaces kanjons  Mtiralas Nacionālais parks  Batumi – Rīga

1. DIENA,SESTDIENA, 14.09. RĪGA – STAMBULA  TBILISI

16.45 pulcēšanās lidostā. 18.45 -21.45 lidojums Rīga – Stambula. 23.55 – 03.05 lidojums Stambula - Tbilisi. Nakts lidmašīnā.

2. DIENA, SVĒTDIENA, 15.09. TBILISI

03:05 ierodamies Tbilisi agrā rītā, transfērs uz viesnīcu. Pēc rīta atpūtas un brokastīm dodamies Tbilisi apskates ekskursijā: Sameba, jeb Sv. Trīsvienības ortodoksālā pareizticīgā baznīca – lielākā baznīca gan Gruzijā, gan arī visā Kaukāzā, Metekhi templis, Abanotubani rajons – sērūdeņraža pirtis, kas būvētas austrumu stilā un 19. gadsimta gruzīnu dzīvojamās mājas, lepni Mtkvari upes krastā izslējusies Narikala citadele – Tbilisi lielākais cietoksnis. Šarmantā un mājīgā vecpilsēta ar šaurām ieliņām, kurās izvietoti nelieli suvenīru un seno paklāju veikaliņi un Sioni katedrāle. Savukārt, dinamiskā Rustavelli avēnija ir Tbilisi galvenā dzīvības dzīsla. Pusdienas gruzīnu restorānā. Brīvs vakars ar iespēju apmeklēt sērūdens pirtis un iepazīt pilsētu. Nakts viesnīcā Tbilisi.

3. DIENA, PIRMDIENA, 16.09. TBILISI – BORŽOMI – VARDZIJA

Pēc brokastīm dosimies uz Gruzijas dienvidiem - kūrortpilsētu Boržomi. Pagaršosim izslavēto minerālūdeni, pastaigāsimies vietējā parkā. Drosmīgākie var uzbraukt ar pacēlāju kalnā un palūkoties uz Boržomi no augšas. Brīvs laiks pastaigām, suvenīru aplūkošanai un pusdienu pauzei pašu izvēlētajā krodziņā. Pēc pusdienām brauksim uz Vardziju. Vakariņas un nakts viesu mājā Vardzijā.

4. DIENA, OTRDIENA, 17.09. VARDZIJA – RABATA – KUTAISI  SATAPLIJA

Pēc brokastīm dosimies uz neparasto pazemes pilsētu Vardziju, ko VIII g.s.  cēlusi izcilā Gruzijas cariene Tamāra, lai aizsargātu savus valdījumus no irāņu iekarotājiem. Šis ir unikāls gruzīnu renesanses mākslas paraugs, pilsēta, kas izcirsta smilšakmenī. Klinšu pilsētu 1283. gadā daļēji sagrāva spēcīga zemestrīce, un par tās īstajiem apjomiem varam vien minēt no palikušajām telpām, kāpnēm, cellēm un koridoriem. Pa ceļam uz Kutaisi, apskatīsim Rabatu – Akhalcihes atjaunoto cietoksni. Pēc tam ielūkosimies Sataplijas Nacionālajā parkā un tā alās, kurās var redzēt pat dinozaura pēdas nospiedumu. Vakariņas pie vietējā Imeretijas zemnieka. Nakts viesnīcā Kutaisi.

5. DIENA, TREŠDIENA, 18.09. KUTAISI – ZUGDIDI  MESTIJA

Šodien garāks pārbrauciens uz Svanetijas reģionu (~240 km). Šis ir ledāju un neskartās dabas reģions, šeit katrs iedzīvotājs vēl joprojām ievēro senās tradīcijas. Svanetiju arī dēvē par “tūkstoš torņu reģionu”, jo reģiona simbols ir slavenie svānu torņi. Apskatīsim Dadiani pili Zugdidi pilsētā. Dadiani aristokrātu dzimta bija saistīta radnieciskām saitēm ar Napoleonu. Pilī glabājas dažādu vēsturisko laiku relikvijas. Pusdienas. Tālākais ceļš mūs aizvedīs līdz Inguri HES, ceļu turpināsim pa kalnu serpentīnu. Pēcpusdienā ieradīsimies MestijāSvanetijas galvaspilsētā. Vakariņas un nakts viesu mājā Mestijā.

6. DIENA, CETURTDIENA, 19.09. MESTIJA – UŠGULI – MESTIJA

Pēc brokastīm ar džipiem dosimies uz Ušguli, kas ir augstākā apdzīvotā vieta ne tikai Svanetijā, bet visos Gruzijas kalnos. Te paveras neaizmirstams skats uz Gruzijas augstāko virsotni Škharu. Šis reģions 6 mēnešus gadā atrodas zem sniega segas, nokļūstot izolācijā no visas pārējās pasaules. Ušguli joprojām dzīvo ap 200 ģimeņu. Apmeklēsim nelielu etnogrāfisko muzeju - senatnīgu svānu namu, kurā izvietota dažādu vēsturisku priekšmetu ekspozīcija. Ar šo apkaimi saistās leģenda par slaveno Gruzijas karalieni Tamāru (12.gs.), kurai Svanetijā bijusi gan ziemas, gan vasaras rezidence. Pēc nāves karaliene esot apglabāta alā pie kādas baznīcas netālu no Ušguli. Sens ticējums brīdina - ja reiz ala taps atvērta, svānus piemeklēšot vēl nepieredzētas bēdas. Pusdienas. Atgriežamies Mestijā, vakariņas un nakts viesu mājā.

7. DIENA, PIEKDTEINA, 20.09. MESTIJA – ČELADI LEDĀJS  MESTIJA

Brokastis. Šo dienu veltīsim dabas izpētei, dosimies uz Čaladi ledāju. Tas atrodas Mestiačalas upes iztekā zem Ušbas klintīm. Ledāja augstums 1850 m, šis ir vienīgais ledājs, kas atrodas mežu zonā. Nelielais pārgājiens ar škēršļu pārvarēšanu, aizņems, apmēram 2 – 2.5 stundas. Pikniks kalnos. Atgriežamies Mestijā un ar pacēlāju paceļamies Zuruldi kalnā, no kura baudīsim lieliskus skatus uz Ušbas kalnu, Kaukāza grēdu. Brīvs laiks Mestijā. Vakariņas un nakts viesu mājā Mestijā.

8. DIENA, SESTDIENA, 21.09. MESTIJA – OKACES KANJONS – KUTAISI – PROMETEJA ALAS

Šodien ceļš mūs vedīs no Svanetijas uz Imeretiju, Gordi ciemu, kurā atrodas Okaces kanjons.Šisdabas brīnumsilgu laiku nebija zināms un bija grūti pieejams tūristiem. Tagad šeit 140 m augstumā ir tilts, kas piestiprināts pie klints, pa kuru dosimies 1 km garā, elpu aizraujošā pastaigā, lai izbaudītu fantastiskus skatus. Pēc pastaigas, kas kopumā aizņems, apmēram 2 stundas, būs laiks pusdienām katram pēc savas izvēles. Tālāk ceļš mūs vedīs uz Prometeja alu, kurā redzēsim gan stalaktīdus, gan stalagmītus un saelposimies veselīgo gaisu. Pēc tam ceļš uz Kutaisi – bijušo Imeretijas reģiona galvaspilsētu. Nakts viesnīcā Kutaisi.

9. DIENA, SVĒTDIENA, 22.09. KUTAISI – IMERETIJAS REĢIONA VĪNU DEGUSTĀCIJA

Šodien - Imeretijas reģiona vīndaru prasmju iepazīšana un vīnu degustācija. Atgriešanās Kutaisi. Brīvs vakars pastaigai pilsētā un vakariņām pašu izvēlētaja krodziņā. Nakts viesnīcā Kutaisi.

10. DIENA, PIRMDIENA, 23.09. KUTAISI – MTIRALAS NACIONĀLAIS PARKS – BATUMI

Šodien braucam uz Batumi pusi. Pa ceļam piestāsim Mtiralas Nacionālajā parkā, kas atrodas 1761 m.v.j.l. Parka teritorijā aug ļoti daudz retu augu, krūmu un koku. Parkā ir 16 endēmiskās augu sugas. Kalnu visu gadu apvij migla un šeit ir paaugstināts mitruma līmenis, tāpēc kalnu nodēvēja par Mtirala – “raudošais”. Parks aizņem 6000 ha lielu teritoriju. 3 km garā taka ļaus mums izpētīt parka teritoriju. Pēcpusdienā dosimies uz Batumi botānisko dārzu, lai turpinātu iepazīšanos ar daudzveidīgo augu pasauli. Vakariņas pašu izvēlētajā krodziņā. Nakts viesnīcā Batumi

11. DIENA, OTRDIENA, 24.09. BATUMI – MAČAHELAS NACIONĀLAIS PARKS

Tikai 28 km no Batumi atrodas Mačahelas ieleja. Šeit apmeklēsim mazos ciematiņus kalnu pakājē. Ielejas bagātība ir tās neskartā daba, upes, kurās dzīvo foreles, augu dauzdveidība. Taču ielejas īstie dārgumi ir iedzīvotāji, kuri dzīvo un ievēro senču tradīcijas. Dosimies uz etnorāfisko muzeju, kurā apkopoti senie darba rīki, sadzīves priekšmeti. Tiešī šajā reģionā, Osmaņu impērijas laikā, tika likti pamati ieroču ražošanai – “topi Mačahela”– to apskatīsim muzejā. Brauksim arī pie Adžārijas vīna darītāja, degustēsim vīnu, apskatīsim X gs vīna pagrabu. Lai izbaudītu Adžārijas viesmīlību un ēdienus, pusdienosim pie vietējā saimnieka. Pēcpusdienā atgriežamies Batumi. Brīvs laiks pilsētā. Vakariņas pašu izvēlētajā krodziņā. Nakts viesnīcā Batumi.

12. DIENA, TREŠDIENA, 25.09. BATUMI

Brīva diena izklaidēm. Varēsim doties peldē Melnajā jūrā, izstaigāt Batumi tirgu, izbraukt ar gaisa tramvaju vai vienkārši pasēdēt Palazzo Venecia laukumā un padzert kafiju. Vakarā kad jau būs satumsis, dosiemies vakara ekskursijā, lai iepazītos ar skaisti izgaismoto pilsētu. Pusdienas un vakariņas pašu izvēlētajā krodziņā. Nakts viesnīcā Batumi.

13. DIENA, CETURTDIENA, 26.09. BATUMI  STAMBULA  RĪGA

Agrā rītā atvadīsimies no Gruzijas, lai atgrieztos Latvijā. 10.15 – 11.20 lidojums Batumi – Stambula. 14.50 -17.50 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 •  lidojuma biļete Rīga – Stambula – Tbilisi – Batumi - Stambula – Rīga, lidostu nodokļi;
 •  transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 •  naktsmītnes 3* viesnīcās un viesu namos divvietīgā numurā;
 •  12 brokastis, 2 pusdienas, 6 vakariņas, degustācijas, kā norādīts programmā;
 •  aprakstā minētās ekskursijas un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 •  grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krieviski runājošs vietējais gids.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 •  programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 •  veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 •  dzeramnaudas šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam (apm. 30 EUR).

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 200 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 •  piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 •  jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 06.07.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 03.08.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 •  atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (26.07.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (27.07. - 09.08.) piems ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • · atsakoties mazāk kā 36 dienas (10.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
14.09.2019 Grupas vadītāja: Ineta Pētersone.

Kaukāza viesmīlīgā skaistule - Gruzija

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.