Divu dienu pārgājiens pa Ogri

Divu dienu pārgājienā pa Ogri un apkārtni tiks piedāvāta iespēja iepazīties ar tās lielākajām vērtībām – dabu un ainavu. Savu kūrortpilsētas statusu pagājušā gadsimta 20.,30. gados pilsēta ieguva pateicoties tīrajam un veselīgajam priežu meža gaisam un abām krāšņajām upēm – Ogrei un Daugavai. Tieši šajā laikā Ogre kļuva par iecienītu inteliģences atpūtas vietu, kurā aktīvi norisinājās gan kultūras, gan saimnieciskā dzīve.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
13.04.2019 14.04.2019 2 Vairāk kā 6 7 € Programma
REZERVĒT

Ceļojuma programma

1. diena, 13.04. sestdiena

Pirmās dienas maršruts sāksies pie Ogres dzelzceļa stacijas. Šeit arī sāksim Ogres iepazīšanu - vēsturiskā apbūve, mīlīgas kafejnīcas, labiekārtotie skvēri un strūklakas padara šo vietu par pilsētnieku un viesu iecienītu atpūtas vietu visos gada laikos. Daba pilsētas vidē ir neatņemama Ogres sastāvdaļa. Alejas, koku puduri, lielāki vai mazāki meža pleķīši ir ierasta ainava vietējiem iedzīvotājiem. Pastaigu promenādes gar Ogri un Daugavu ļauj izbaudīt krāšņās upju ainavas. Pārgājiena maršrutā būs vairāki pieturas punkti, kuros noteiktā laika posmā sagaidīs gidi un būs iespēja konkrētu tūrisma objektu iepazīt tuvāk. Pārgājiena laikā pievērsīsim uzmanību Mākslas akadēmijas studentu veidotajām skulptūrām, kas daudzviet sastopamas ceļu un taku malās -  tās ir vēl viena jauka pilsētas atpazīstamības zīme.

10:10 Ogre, dzelzceļa stacija. Reģistrēšanās un starts pārgājienam.
Vilciens no Rīgas atiet pl. 9:26 un pienāk Ogrē pl.10:06       

10:15 - 11:30 Ogres Vēstures un mākslas muzejs. Brīvības iela 36 Ekskursija ar gidu.
Muzejs veiksmīgi apdzīvo kādreizējās bankas ēku. Ogres pilsēta un tās apkārtne gadsimtu gaitā ir piedzīvojusi ļoti krasas pārmaiņas. Jaunā interaktīvā ekspozīcija “Pietura Ogre” ir īstā vieta, kur uzzināt, kāpēc bijusī kūrortpilsēta kļuva par nozīmīgu rūpniecības atbalsta punktu. Vairākas no tālākajām pārgājiena pieturām ieskicē Ogres pilsētas un tās apkārtnes attīstību laika griežos.

12:30 Briežu dārzs. Pašus briežus redzēt parasti nevar, bet pārgājiens ir tā vērts, tipiskās mežu ainavas dēļ.

13:30 - 14:30 Ogres valsts tehnikums. Meža ekspozīcija. Ekskursija ar gidu.

Maršrutā iekļauts Ogres valsts tehnikuma meža muzejs un viņu jaunais produkts – kulinārais mantojums.

15:00 - 16:00 Ogres Zilo kalnu dabas parka Dubkalnu skatu laukums. Ekskursija ar gidu.
Nozīmīga dabas bagātība ir Ogres Zilo kalnu dabas parks, kas sākas tieši blakus pilsētai un ir iecienīta atpūtas vieta gan pastaigu mīļotājiem, gan velobraucējiem. Parka augstākajā vietā uzstādīts skatu tornis, no kura labos laika apstākļos iespējams redzēt Rīgas Zaķusalas torni. No skatu laukuma ceļš turpināsies gar Dubkalnu ūdenskrātuvi un pludmales zonu. Tiks sniegta iespēja no ārpuses iepazīties ar kādreizējo tuberkulozes sanatoriju bērniem (pašlaik saukta par Ogres sanatoriju)

17:30 Daugavas promenāde. Pa promenādi ceļš turpināsies līdz tiltam, kur Ogres upe ieplūst Daugavā. Pārejot tiltu, ceļš ved gar Daugavu un pa Ogres ieliņām nonāksim līdz arkveida gājēju tiltam. Pa to šķērsosim Ogres upi.

18:00 Noslēgums - Ogres 1. vidusskola.

2. diena, 14.04. svētdiena

Otrās dienas maršruts vedīs uz ceļotājiem mazāk zināmajām pilsētas un tās apkārtnes vietām. Var teikt, ka klusās, mierīgās mežu taciņas un pastaigu vietas, kas laiku pa laikam atpūtnieku ved gar ūdens malu, ir vietējo iedzīvotāju rūpīgi glabāts noslēpums. Otrās dienas ceļš aizvedīs arī līdz dendroloģiskajam parkam “Lazdukalni” (tautā saukts par Špakovska parku). Parkā tiks sniegta unikāla iespēja iepazīties ar tā tapšanas vēsturi no pirmavota - gida lomā būs pati parka radītāja un iniciatore Benita Špakovska. Otra pietura paredzēta maršruta tālākajā punktā – kafejnīcas “Dakota” pagalmiņā, kur aplūkojama īpašnieka aviācijas tehnikas kolekcija. Pārgājiena otrā diena noslēgsies ar iespēju pilnībā izstaigāt nesen pabeigto Krasta promenādi, dodot iespēju aplūkot Ogres upes plūdumu no dažādiem skatu punktiem.

10:00 Ogres 1. vidusskola

Pāri arkveida gājēju tiltam dosimies īdz Špakovska parkam. 

11:00 - 12:00 Špakovska dendroloģiskais parks. Ekskursija ar gidu.

13:00 - 14:00 kafejnīca Dakota Ciemupē. Pie kafejnīcas avio tehnikas kolekcija. Ekskursija ar gidu.

14:30 Ķentes kalns.

15:00 Dolomītu atsegumi.

16:00 Krasta laukums

Turpinot ceļu pa Krasta promenādi līdz Bērzu alejai, nonāksim līdz Zelta liepas skvēram.

16:30 Ogre, dzelzceļa stacija

Vilcienu laiki no Ogres uz Rīgu: plkst 17:04, 17:28, 17:48

PIETEIKTIES PĀRGĀJIENAM ŠEIT: https://goo.gl/1efP1j

Papildus informācija

DALĪBAS MAKSĀ IETILPST:

  • konkrētā maršruta izstrāde;
  • gidi vairākos objektos;
  • ceļa koordinatora klātbūtne pārgājiena laikā.

DALĪBAS MAKSĀ NAV IEKĻAUTS:

  • transporta izdevumi uz/no pārgājiena;
  • ēdienreizes;
  • nakšņošana.

Divu dienu pārgājiens pa Ogri

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.