Madagaskara - pasaules astotais kontinents

Pārskats Galerija

Baobabu avēnija, lemūri, Adatkalni Madagaskarā un atpūta Maurīcijas salā

Maza Grupa

Piedzīvojumu ceļojumu klāstam pievienojam vēl vienu aizraujošu galamērķi – ceļojumu uz pasaulē ceturto lielāko salu, dēvētu arī par pasaules astoto kontinentu – Madagaskaru. Pievienotā vērtība - trīs dienu atpūta gleznainajā Maurīcijas salā. Te atrodas pasaulslavenā Baobabu avēnija. Izolētā teritorijā, tālu no apdzīvotām vietām, lepnā noslēgtībā slejas Adatkalni: erodētas kaļakmens smailes, kas veido pasaulē lielāko akmens koku mežu. Pārgājiens pa gleznainajiem Adatkalniem ir neticami skaists, šķērsosim starp divām kaļķakmens smailēm iekārtu tiltu, no kura paveras ainavas uz savdabīgo kalnu grēdu, kuru apdzīvo spriganie lemūri. Lietusmežs un lemūri Andasibes nacinālajā parkā un kā pretpols – sauso lapu koku ecosistēma, kuru sargā Kirindy privātais rezervāts. Nakts ekskursijas ļaus ieskatīties mazo nakts dzīvnieku pasaulē.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
29.09.2019 13.10.2019 15 Vietu nav 3950 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs: Juris Šinke

Ceļojuma programma

Rīga – Antananarivo – Antsirabe – Morondava – Thingy – Kirindy reserve – Bekopaka – Morondava – Tsingy – Antananarivo – Andasibe national park – Rīga

Ieteicamā lasāmviela: Peter Tyson. The Eighth Continent: Life, Death and Discovery in a Lost World.

Vai šis ceļojums Tev piemērots?

 • Lidojums ar Turkish Airways. Gaidīšanas laiks Stambulā turpceļā 3.5 stundas, atpakaļ – 3 stundas;
 • 2 iekšējie un 2 starptautiskie lidojumi;
 • Viens ļoti garš un lēns pārbrauciens – vienas dienas garumā;
 • Pārvietošanās ar autobusu, vietām ar džipiem;
 • Pārgājieni pa dabas parkiem no 4 stundām līdz pilnai dienai;
 • Lidojumos Antananarivo – Morondava,  Antananarivo – Mauricijas sala - ierobežots bagāžas svars (20 kg).

1. diena, svētdiena, 29.09. Rīga – Stambula – Antananarivo

17.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 19.25 – 22.25 lidojums Rīga – Stambula.  

2. diena, pirmdiena, 30.09. stambula – Antananarivo – antsirabe

01.50 – 14.50 lidojums Stambula – Antananarivo. Esam nolidojuši 8707 km un ieradušies pasaulē ceturtajā lielākajā salā – Madagaskarā, tās galvaspilsētā Antananarivo. Pulkstenis rāda vienu stundu uz priekšu nekā Rīgā. Pēc lidostas formalitātēm uzreiz dosimies ceļā. Brauksim uz Antsirabes pilsētu (165 km), no kurienes sākas vislabākais ceļš uz pasaulē slavenajiem Adatkalniem, kuru neparasto ainavu dēļ, ceļotāji no visas pasaules ir ar mieru mērot tālo un nogurdinošo ceļu. Vakariņas. Nakts viesnīcā Antsirabē.

3. diena, otrdiena, 01.10. antsirabe – Morondava (465 km)

Madagaskarā ir liela ainavu daudzveidība. Tās bagātību krātuvē atrodas Adatkalni - Tsingy Rouge, Madagaskaras rietumos. Tie ir kaļķakmens kalni ar jūras fosīliju ieslēgumiem un asām, piramīdveida nosmaiļotām virsotnēm, kuras vienu no otras šķir dziļi kanjoni. Adatu kalni ir pirmais dabas objekts Madagaskarā, kurš iekļauts UNESCO pasaules dabas mantojuma sarakstā. Šodien mums priekšā garš un lēns pārbrauciens no Antsirabes uz Morondavu, lai savām acīm redzētu un piedzīvotu sajūsmu par Adatkalnu skaistumu un neatkārtojamību. Priekšrocība lēnai braukšanai - varēsim vērot dabu un vietējo cilvēku dzīves mirkļus, ko citādi mēs neredzētu. Galapunktā patīkams mirklis – izbaudīsim Saules diennkts ritējuma noslēgumu – saulrietu virs slavenās Baobabu avēnijas. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Morondavā.

4. diena, trešdiena, 02.10. Morondava – Kirindy rezervāts (70 km)

NoMorondavas dodamies ceļā uz Kirindy rezervātu. Tas dibināts, lai aizsargātu Madagaskaras visapdraudētāko – sauso lapu koku ekosistēmu. Rezervātu  uztur un par to rūpējas privāta struktūra. Dosimies gājienā pa rezervātu pretim pārsteigumiem, ko daba mums sagādājusi. Ir sausā sezona un kokiem lapas ir nobirušas. No faunas pasaules iespaidīgākie dzīvnieki, kas te dzīvo ir gigantiskas žurkas, kas pāvietojas līdzīgi kā Austrālijas ķenguri, septiņas lemūru sugas un vairāku sugu endēmie rāpuļi. Flora ir vienlīdz neparasta - Kirindy atrodas vairākas unikālas augu sugas: dzeloņkrūmi, alvejas, orhidejas, baobabi. Pa ceļam iegriezīsimies pasaulslavenajā Baobabu avēnijā, kur pārsvarā aug Adasonia granddieri baobabi.  Tā ir  labākā vieta, kur redzēt šos brīnumainos kokus, kuri sevī glabā milzu daudzumu ūdens. Ne velti dižākos no tiem dēvē par svētajiem kokiem. Sevišķu uzmanību izpelnījušies Les Baobabs Amoureux - mīlestības baobabi, kas apvijušies viens otram apkārt. Nakts ekskursija, lai uzzinātu, kas notiek tumsas aizsegā. Brokastis un vakariņas. Nakts vienkāršā apmetnē.                                  

5. diena, ceturtdiena, 03.10. Kirindy – Bekopaka (130 km)

Rīta pārgājiens sausajā lapu koku mežā. Varbūt redzēsim brūno lemūru, peļveidīgo lemūru, ķenguržurku, hamelionus, kādu putnu vai čūsku. Vēlāk dosimies garākā pārbraucienā uz Bekopaku. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Bekopakā.

6. diena, piektdiena,  04.10. Bekopaka

Agri no rīta dosimies pārgājienā pa Adatkalnos skaistākajām vietām. Lielais Tsingy – neparasti kaļķakmens veidojumi veido pasaulē lielāko akmens mežu ar līdz 100 m augstām, asām smailēm. Vienai no aizām pāri stiepjas trosēs iekārts tilts. Te skatāmi krāsaini hameleoni un pieķērušies pie kaļķakmens asajām smailēm, mierīgi sēž lemūri. Mūsu gājienu varētu dēvēt par kalnos kāpšanu ar alpīnisma elementiem. Augstums un dziļums – izmēri, kas var radīt nedrošību. Skatiens lejup – dziļums; lēciens pār šauru, dziļu aizu – izaicinājums! Nosacījums – apzināties savas spējas. Labi apavi obligāti. Instruktors zinās, kur ved. Pēcpusdienā, ja pietiks laika, pirogās pa Manambolo upi dosimies apskatīt Vazimba kapenes un grotu ar stalagmītiem un stalaktītiem. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Bekopakā.

7. diena, sestdiena, 05.10. Bekopaka – morondava

Rīta maltīte un brauksim uz galvaspilsētu. Atceļā piestāsim Baobabu avēnijā. Koki sākotnēji nav auguši skraji plašā teritorijā. Tos ieskāvis mežs ar dažādu koku sugu sastāvu. Gadiem ejot, iedzīvotāju skaits audzis un meži izcirsti lauksaimniecības vajadzībām, atstājot tikai baobabus. Īpašu ievērību izpelnījušies Baobab Amoureux – mīlestības baobabi, kas savijušies kā iemīlējies pāris. Te arī sveiksim saules rietu, kas pielies avēniju ar sārtu gaismu. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Morondavā.

8. diena, svētdiena, 06.10.  morondava – Antananarivo – andasibe

Pēc brokastīm brauksim uz lidostu, lai divarpus stundu ilgā lidojumā atgriestos Antananarivo un tālāk ar autobosu dotos skatīt pilnīgi atšķirīgas dabas ainavas nekā iepriekšējās dienās – Antsirabes nacionālā parka zaļošajošos lietusmežus. Parkā ieradīsimies līdz ar tumsas iestāšanos. Neliela atpūta un laiks doties nakts ekskursijā. Ieteikums – nodrošināties ar nelielu, bet spilgtu rokas bateriju. Brokastis un vakariņas. Nakts lodge tipa naktsmītnē. 

9. diena, pirmdiena, 07.10. Andasibe / perinet nacionālais parks

Kādreiz Madagaskaras salu klāja vienlaidus lietus meži. Tagad to raksturo liels skaits nacionālo parku, kas  izveidoti, lai saglabātu nākošajām paaudzēm tajā palikušo un arī pārveidoto dabas ainavu. Andasibes nacionālais parks atrodas lietus mežu zonā. Apmeklēsim Analamazaotra dabas rezervātu  - vienu no Andasibes parka daļām. Te mīt daudzu sugu lemūri, kā arī putni, hamelioni, čūskas, vardes. Dienas beigās – nakts ekskursija. Brokastis, vakariņas. Nakts lodge tipa naktsmītnē.   

10. diena, otrdiena, 08.10. Andasibe Antananarivo (150 km)

Rīta pārgājiens rezervātā, kad dzīvā daba mostas un dodas brokastot. Pēcpusdienā atgriezīsimies galvaspilsētā, bet pa ceļam apmeklēsim krokodilu fermu. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Antananarivo.

11. diena, trešdiena, 09.10.  Antananarivo – maurīcijas sala

No brokastu galda dosimies uz lidostu un lidosim uz Maurīciju salu. Ceļojuma noslēgumā atpūta pie Indijas okeāna. Transfērs uz viesnīcu Maurīcijas salā. Te pavadīsim trīs naktis. Peldēsimies, sauļosimies vai arī dosimies ekskursijā (papildus izmaksas). Nakts labā 3* viesnīcā pie Indijas okeāna. Brokastis.

12. diena, ceturtdiena, 10.10.Maurīcijas sala

Atpūta pie Indijas okeāna vai izvēlei: ekskursija par papildus maksu uz Maurīcijas galvaspilsētu Port Louis, apmeklēt Nacionālo vēstures muzeju, kur var iepazīt salas raibo vēsturi un baudīt augļus un svaigi spiestas sulas vai kādu mēriņu Maurīcijas ruma. Nakts labā 3* viesnīcā pie Indijas okeāna.

13. diena, piektdiena, 11.10.  Maurīcijas sala

Atpūta pie Indijas okeāna vai izvēlei – ekskursija pa salu par papildus maksu (75 EUR). Chamarel septiņkrāsu zeme ir dabas fenomens, kas radies vulkānisko procesu rezultātā. Tā ir salīdzinoši neliela kāpu teritorija, kur smiltis krāsojas sārtā, brūnā, violetā, zaļā, zilā, rozā un dzeltenā krāsā. Dosimies pa ruma tapšanas ceļu ruma ražotnē, uzzinot tā radīšanas procesus. Vaniļas parkā pastaigāsimies pa auglīgo ieleju ar banānu un gigantiskām bambusu audzēm, kas sniedz pavēni krokodiliem un milzu bruņurupučiem. Brokastis. Nakts labā 3* viesnīcā pie Indijas okeāna.

14. diena, sestdiena, 12.10. Maurīcijas sala – Stambula    

Brīva diena pie Indijas okeāna. Maurīciju salas ir īsta laiskuma un atpūtas paradīze. Kad brūni iedeguši un kārtīgi atpūtušies dosimies mājās, kā suvenīrus mājiniekiem aizvedīsim Maurīcijas iecienītāko rumu Green Island, ko ražo no salās augušo cukurniedru sīrupa, Maurīcijas salas talismanu - Dodo putna figūriņu vai ar rokām darinātos kuģu modeļus. 12.00 izrakstīšanās no viesnīcas. 16.00 transfērs uz lidostu. 20.05. lidojums Port Louis – Stambula.

15. diena, svētdiena, 13.10. Stambula – rīga   

04.55 ielidosim Stambulā. 08.20 – 11.20 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Stambula – Antananarivo. Antananarivo – Maurīcijas sala. Maurīcijas sala – Stambula – Rīga;
 • iekšzemes pārlidojums Morondava – Antananarivo;
 • transporta pakalpojumi (autobuss, džipi, laivas) ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes 3* viesnīcās  divvietīgā numurā;
 • aprakstā minētās ekskursijas, ieejas maksas apskates objektos;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angliski runājošs vietējais gids;
 • dzeramais ūdens;
 • Madagaskaras vīzu izmaksas.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem un apkalpojošajam personālam;

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 605 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 21.07.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 18.08.         

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 •    atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (10.08.), tiek ieturēti 400 EUR;
 •    atsakoties 49–36 (11.08.- 24.08.) dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 •    atsakoties mazāk nekā 36 dienas (24.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
29.09.2019 Grupas vadītājs: Juris Šinke

Madagaskara - pasaules astotais kontinents

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.