Sapņu zeme Portugāle

5.0

Ceļotāju Vērtējums
1 atsauksme

Maza Grupa

Portugāle ir ļoti savdabīga valsts. Atverot šo noslēpumu lādīti, sastapsim daudz kā neparasta. Iepazīsim īsto Portugāli – gan lielākās pilsētas, gan okeāna daudzveidīgo piekrasti, gan arī gandrīz neapdzīvotas vietas. Šis ir vismazāk izpētītais Rietumeiropas stūris, valsts ar kalnu ainavām, sarežģītām, izsmalcinātam pilsētām, senlaicīgiem ciematiem un daudzveidīgām tradīcijām. Portugālē saule spīd vairāk nekā citur Eiropā, te ir fantastiska gastronomija un izcili vīni, turklāt ļoti viesmīlīgi vietējie ļaudis. Mūs gaida pilsētas ar arhitektūras šedevriem – Obiduša un Bataļa, reliģiskā svētvieta Fatima, portvīna dzimtene Portu, majestātiskā galvaspilsēta Lisabona. Būs vīna degustācija un sardīņu ēšana, Serra Estrela kalns un brauciens ar kuģīti pa jūru.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
24.09.2019 01.10.2019 8 Vietu nav 1632 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja: Lorija Lietaviete

Ceļojuma programma

Rīga - Lisabona - Fatima - Alkubasa - Bataļa - Nazare - Kuimbra - Portimauma - Vilamoura - Lisabona - Rīga

1. DIENA,  OTRDIENA, 24.09.  RĪGA – LISABONA – ROKAS RAGS – FATIMA

10:50 tikšanās Rīgas lidostā, 12:50 – 15:25 lidojums Rīga - Lisabona. Pēc ierašanās dosimies uz Eiropas tālāko rietumu punktu – Cabo da Roca,  lai vērotu burvīgu saulrietu. Ceļš līdz Fatimai. Nakšņošana Fatimas apkārtnē.

2. DIENA,  TREŠDIENA, 25.09.  FATIMA – ALKUBASA – BATAĻĀ – NAZARE – KUIMBRA

Rīta pusi veltīsim Fatimas apskatei. Vēlāk dosimies uz Alkubasu – iespaidīgu 12.gs. cisterciešu klosteri, ar kuru saistīts saviļņojošākais mīlas stāsts Portugāles vēsturē... Klosterī atrodas arī monarhu, iekarotāju un pirātu kapenes. Bataļā gotikas šedevrs – Santa Maria da Vitoria klosteris (UNESCO mantojuma objekts). Pa ceļam piestāsim arī Nazarē, lai apskatītu tipisku zvejnieku ciematu. Pēcpusdienā brauksim uz Kuimbru - kādreizējā Portugāles galvaspilsēta ar vecāko valstī universitāti, baroka stilā būvēto bibliotēku (ar vairāk nekā 200 000 grāmatu) un daudzām baznīcām. Pusdienas. Nakšņošana Kuimbras apkārtnē.

3. DIENA,  CETURTDIENA, 26.09.  KUIMBRA – BUSSACO – AVEIRU – PORTU

Bussaco nacionālais parks – viens no valsts saglabātajiem dabas parkiem, kurā atrodamas vairāk nekā 700 dažādas augu sugas un iespaidīga 5* luksusa klases viesnīca – celta neo-manuelin arhitektūras stilā, kas tiek uzskatīta arī par nacionālo pieminekli. Tālāk dosimies uz Aveiru - daudzo kanālu dēļ tiek saukta par “Portugāles Venēciju”. Pilsēta pazīstama arī ar īpašiem, pēc senas mūķeņu receptes gatavotajiem, saldumiem Ovos moles (“mīkstās olas”) - nogaršosim tos. Portvīna dzimtene - Portu, otra lielākā Portugāles pilsēta (UNESCO aizsardzībā), kas celta Duoro upes krastos, vecpilsētas līkumainās ielas, St. Francis baznīca, Katedrāle u.c. Nogaršosim arī portvīnu kādā no vīna pagrabiem. Pusdienas. Nakts viesnīcā Portu.

4. DIENA,  PIEKTDIENA, 27.09.  PORTU – VIZEU – SANTAREM

Apskatīsim Vizeu, pilsētu, kur ķeltu vadonis Viriatu atvairīja romiešu uzbrukumus. Sena pilsēta, kas būvēta no pelēka akmens, bet tajā pašā laikā - zaļa un apmeklētājus mīloša, tās vēsturiskais centrs, šaurās ielas un tradicionālie veikali tā vien liek sajust viduslaiku klātbūtni. Rua Direita un  Rua Escura – ielas, kur saglabājušās 16.gs. ēkas ar gotiskajiem elementiem.  Tālāk dosimies uz Santarem – sākot no 8.gs. pateicoties mauriem, pilsētā tika nostiprināta militārā un stratēģiskā loma. Un pateicoties mitrajai augsnei un Tagus upes ielejai - tā ir pazīstama ar savu lauksaimniecību, liellopu audzēšanu un vēršu cīnām. Pusdienas. Nakts viesnīcā Santarem.

5. DIENA,  SESTDIENA, 28.09.  SANTAREM – EVURA – PORTIMAUMA

Evura – sena pilsēta-muzejs, šeit atrodas no cilvēku kauliem un galvaskausiem veidota kapela, iespaidīgs romiešu akvedukts un templis. Pēc tās apskates brauksim vēl tālāk uz dienvidiem – uz Algarves reģionu. Portugāles dienvidu krasts ir ļoti daudzveidīgs - to raksturo klinšu radzes un arkas, kāpas, kā arī, plašas pludmales. Portimauma ar ostu ir viena no lielākajām Algarves reģiona pilsētām. Nakts viesnīcā Alvoras/Portimaumā apkārtnē.

6. DIENA,  SVĒTDIENA, 29.09.  PORTIMAUMA – ALBUFEIRA – SILVES

Rīta pusē dosimies izbraukumā ar katamarānu un varēsim vērot Algarves burvīgos krastus no ūdens puses – baltas smilšu pludmales, burvīgi un nelieli zvejnieku ciemati. Algar Sêco alas - mazās zvejas laivas  mūs aizvedīs uz dažādām alām, lai atklātu šos aizraujošos dabiskos veidojumus. Silves pilsēta - pēdējā arābu galvaspilsētā Algarvē, kas pilnīgi tika pārņemta 1242. gadā. Apskatīsim musulmaņu pili un 12. gadsimta katedrāli. Atgriešanās un nakšņošana viesnīcā Alvoras/Portimaumā apkārtnē.

7. DIENA,  PIRMDIENA, 30.09.  PORTIMAUMA – LISABONA

Dosimies uz Portugāles galvaspilsētu Lisabonu - tā ir pasakaini skaista, senā un jaunā sajaukums šeit tik intriģējošs. No mauriem tai palikuši mantojumā nocietinājumi, no viduslaikiem – gotiskās baznīcas un klosteri. Pēc 18.gs. postošās zemestrīces pilsēta apbūvēta baroka un klasicisma celtnēm. No Belenas rajona jūras braucienos devušies Magelāns un Vasko De Gama. Redzēsim Lisabonas simbolu – Belenas torni. Apskatīsim centra rajonu un Rossio laukumu, kā arī, iepretim Tagus upei - Black Horse laukumu. Vakariņas ar Fado priekšnesumu tipiskā Lisabonas restorānā. Nakšņošana viesnīcā Lisabonā.

8. DIENA,  OTRDIENA, 01.10.  LISABONA – SINTRA – RĪGA

Dosimies uz Sintru – aristokrātiska kalnu pilsēta ir pasaku piļu mājvieta, ko ieskauj ziedu dārzi un meži. Šeit ir pārsteidzoši liels skaits ievērības cienīgu apskates objektu. Īsas pastaigas attālumā no vecpilsētas  apkārt redzēsim senas mājas, kas tagad ir pārveidotas par maziem un nedaudz dīvainiem amatniecības un tradicionāliem konditorejas veikaliem. Galvenajā laukumā atrodas Villa pils – kas sākot no 14.gs. beigām bija vasaras rezidence daudziem portugāļu karaļiem. Transfērs uz lidostu. Un lidojums 16:10 – 22:35 Lisabona - Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Lisabona – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • dzīvošana 3* un 4* viesnīcās divvietīgos numuros;
 • 7 brokastis un 3 pusdienas, 1 vakariņas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angļu valodā runājoši vietējie gidi;
 • ieejas biļetes programmā minētajos apskates objektos.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnaudas vietējiem gidiem un autobusu vadītājiem;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru –290 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiek rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • otrā iemaksa 50% no atlikušās summas jāveic ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma (16.07.);
 • atlikušās summas pilna samaksa jāveic ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma (13.08.).

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma (05.08.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49-36 dienas pirms ceļojuma (06.08. - 19.08.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (20.08.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: ID karte vai pase.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
24.09.2019 Grupas vadītāja: Lorija Lietaviete

Sapņu zeme Portugāle

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.