Portugāles rietumu krasts un Galisija Spānijā

5.0

Ceļotāju Vērtējums
1 atsauksme

Maza Grupa

Portugāle ir ļoti savdabīga valsts. Atverot šo noslēpumu lādīti, sastapsim daudz kā neparasta. Iepazīsim īsto Portugāli – gan lielākās pilsētas, gan okeāna daudzveidīgo piekrasti, gan arī gandrīz neapdzīvotas vietas. Portugālē saule spīd vairāk nekā citur Eiropā, te ir fantastiska gastronomija un izcili vīni, turklāt ļoti viesmīlīgi vietējie ļaudis. Mūs gaida pilsētas ar arhitektūras šedevriem – Obiduša, reliģiskā svētvieta Fatima, portvīna dzimtene Portu, majestātiskā galvaspilsēta Lisabona. Galīcija Spānijā – šeit dzīvo ļaudis, kuru valoda vairāk līdzinās portugāļu valodai un tās dabas varenumu raksturo zaļā daba un majestātiski klinšainās okeāna piekrastes.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
07.04.2020 14.04.2020 8 Vairāk kā 6 1495 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītājs Edvīns Lakstīgala. Sapulce netiek rīkota, informācija 2 nedēļas pirms brauciena elektroniski e-pastā.

Ceļojuma programma

 Rīga – Lisabona – Peniše – Obiduša – Nazāre – Koimbra – Viano do Kaštellu – Santjago de Kompostela – Vigo – Porto – Fatima – Lisabona – Rīga

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Brauciens 9 cilvēku grupā – grupas vadītājs būs pie stūres mikroautobusam;
 • Grupas vadītājs sniegs ieskatu par programmā minētajām apskates vietām;
 • Vietējie gidi ceļojuma laikā netiek ņemti (izņemot Lisabonas vecpilsētas apskates ekskursijas laikā).

1. DIENA,  PIEKTDIENA, 07.04.  RĪGA – LISABONA – PENIŠE

10:50 tikšanās Rīgas lidostā, 12:50 – 15:25 lidojums Rīga - Lisabona. Ceļš līdz Penišei. Nakšņošana Penišes apkārtnē.

2. DIENA,  SESTDIENA, 08.04.  PENIŠE – OBIDUŠA – NAZĀRE

Brauciens uz Penišes stāvajiem krastiem, kur pārliecināsimies par okeāna ūdens milzīgo spēku, pastaiga gar stāvajiem klinšu bluķiem. Cietokšņa pilsētiņa Obiduša - šī mazā pievilcīgā pilsēta ir pilna krāsainiem ziediem. Ar baltiem namiem un mūri apkārt, tā atgādina brīvdabas muzeju. Kad 13.gs. karalis Dinišs apprecēja Aragonas Izabellu, Obiduša bijusi viena no viņa kāzu dāvanām sievai. Kopš tā laika daudzi Portugāles monarhi šeit pavadījuši medusmēnesi. Nazāre – viens no Portugāles skaistākajiem zvejniekciemiem, te noteikti ir vērts nobaudīt kaut ko no Atlantijas okeāna labumiem. Dosimies arī pilsētas augšējā daļā – Sitio, no kurienes paveras brīnišķīgs skats, kas ļauj apjaust okeāna patiesos plašumus. Nakšņošana viesnīcā Koimbras apkārtnē.

3. DIENA,  SVĒTDIENA, 09.04.  KOIMBRA – PONTE DE LIMA – VIANO DO KAŠTELLU

Koimbra – sešu karaļu dzimšanas vieta un Portugāles vecākās universitātes rezidence. Šķērsosim Mondegas upi, ko vietējie iedzīvotāji mīļi sauc par Dzejnieku upi, lai no attāluma paraudzītos uz Koimbras siluetu: kalnā esošo universitātes pilsētiņu, aiz kuras atrodas jaunā un vecā katedrāle. Ponte De Lima – tās nosaukums radies no viduslaiku tilta, kas ved pāri Limas upei un tā ir viena no senākajām Portugāles pilsētām. Šis reģions atpazīstams arī ar Vino Verde sarkanvīniem. Viano do Kaštellu – atrodas skaistā vietā pie Limas upes estuāra, agrāk zvejas un kuģubūvētavas centrs, no kurienes sen atpakaļ jūrasbraucēji devās uz Kongo un Ņūfaundlendu. Burvīgās līkumainās ielas vilina uz nesteidzīgu pastaigu un vīna glāzi kādā no vilinošajiem skvēriem. Nakšņošana Viano do Kaštellu apkārtnē.

4. DIENA,  PIRMDIENA, 10.04.  SANTJAGO DE KOMPOSTELA – VIGO

Šajā dienā dosimies uz Spāniju – Galīcijas reģionu. Iepazīšanās ar Santjago de Kompostelas pilsētas centru.  Sv. Jēkaba katedrāle – viens no Spānijas ievērojamākajiem dievnamiem. Leģenda stāsta, ka šeit atdusas apustuļa Jēkaba mirstīgās atliekas. Karalis Alfonso II apustuli Jēkabu pasludināja par visas karaļvalsts svēto aizstāvi. Vēlāk dosimies uz Vigo  - pilsētu Atlantijas okeāna krastā, kas ir lielākā Galīsijas reģionā. Laiks atpūtai pludmalē. Nakšņošana Braga apkārtnē.

5. DIENA,  OTRDIENA, 11.04.  BRAGA – BOM JESUS DEL MONTE – GIMAREŠA – PORTO

Dosimies Bragas pilsētas apskatē - tās vēsturiskais centrs ir ļoti kompakts - ar centrālo laukumu, katedrāli, skaistiem namiem, senajām bagātnieku mājām un jaukiem restorāniem. Noteikti iesakām nogaršost kaut ko no tipiskās Miņu ēdienkartes – mencas pīrādziņus, vai rīsu suatējumu ar jūras veltēm ar glāzi vietējā vīna. Apskatīsim arī Bom Jesus do Monte – Labā Jēzus svētnīcas apmeklējums pie Bragas, kas ir visiespaidīgākā reliģsikā svētnīca ar patiesi skaistām kāpnēm, dosimies pastaigā pa tām. Šajā dienā apskatīsim arī Gimarešu – kalnu ietverto Eiropas kultūras galvaspilsētu, kas tiek godāta kā nācijas dzimšanas vieta. Pastaiga pa pilsētas ieliņām, vērojot lielisko arhitektūru, baznīcas un jaukos pilsētas laukumus. Nakšņošana Porto apkārtnē.

6. DIENA,  TREŠDIENA, 12.04. PORTO – FATIMA

Šo dienu pavadīsim Porto – portvīnu dzimteni, kas ir otra lielākā Portugāles pilsēta (UNESCO aizsardzībā). Tā devusi vārdu visai valstij un arī pasaules salvenajiem stiprinātajiem vīniem. Rātsnams, Klariguša tornis, Lello bibliotēka, katedrāle, Ribeira un Gustava Eifeļa būvētais tilts pār Douru upi, tāpat arī azueležu – apgleznotās flīzes uz Porto namu sienām. Pēcpusdienā degustēsim saldos, aromātiskos Porto vīnus un dosimies izbraucienā ar kuģīti pa Duoro upi. Vakarpusē dodamies tālāk uz Fatimu  - kur 1917.g. trim maziem ganiņiem parādījies Vissvētākās Jaunavas Marijas tēls. Tagad te ierīkota svētnīca un liels laukums, kas ir divas reizes lielāks par Svētā Pētera laukumu Vatikānā. Vakara pastaiga svētvietā. Nakšņošana Fatimas apkārtnē.

7. DIENA,  CETURTDIENA, 13.04.  LISABONA – KAŠKAI

Diena veltīta Lisabonai, kas ir pasakaini skaista, senā un jaunā sajaukums šeit tik intriģējošs. Dosimies arī vecpilsētas apskates ekskursijā vietējā gida pavadībā. Pēc 18.gs. postošās zemestrīces pilsēta apbūvēta baroka un klasicisma celtnēm. No Belenas rajona jūras braucienos devušies Magelāns un Vasko De Gama. Noteikti neaizmirstiet pasēdēt kādā no pilsētas centrālo laukumu kafejnīcām, lai nobaudītu portugāļu gardās krēma kūkas – tā, lai šī skaistā baltā pilsēta uz septiņiem pakalniem ilgi paliktu atmiņā! Nakts viesnīcā Kaškai apkārtnē.

8. DIENA,  PIEKTDIENA, 14.04.  SINTRA – ROKA RAGS – LISABONA – RĪGA

Pēdējā ceļojuma dienā apskatīsim Sintru – aristokrātiskā Portugāles karaļu un mākslinieku atpūtas vieta gleznainajos Sintras kalnos. Roka rags – Eiropas galējais rietumu punkts, kur iespējams pat iegūt sertifikātu un sajusties kā pasaules malā. Brauciens gar Kaškai  - tā ir vien no populārākajā, Lisaboniešu atpūtas vietām vasaras sezonā, foto pauze pie Ēštorilas – kas slavena ar savām smilšu pludmalēm un kazino. Brauciens uz lidostu. 16:10 – 22:30 lidojums Lisabona - Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Lisabona – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • dzīvošana 3* viesnīcās divvietīgos numuros;
 • 7 brokastis;
 • grupas vadītāja / mikroautobusa vadītāja pakalpojumi latviešu valodā;
 •  ieejas biļetes programmā minētajos apskates objektos.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnaudas vietējiem gidiem un autobusu vadītājiem;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru – 225 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiek rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • otrā iemaksa 50% no atlikušās summas jāveic ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma (27.01.);
 • atlikušās summas pilna samaksa jāveic ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma (24.02.).

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienām pirms ceļojuma (16.02.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49-36 dienas pirms ceļojuma (17.02. - 02.03.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (03.03.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: ID karte vai pase.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai “Par PVN”, kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un  degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
07.04.2020 Grupas vadītājs Edvīns Lakstīgala. Sapulce netiek rīkota, informācija 2 nedēļas pirms brauciena elektroniski e-pastā.

Portugāles rietumu krasts un Galisija Spānijā

Priekšstatījums