Portugāles rietumu krasts un Galisija Spānijā

5.0

Ceļotāju Vērtējums
1 atsauksme

Maza Grupa

Portugāle ir ļoti savdabīga valsts. Atverot šo noslēpumu lādīti, sastapsim daudz kā neparasta. Iepazīsim īsto Portugāli – gan lielākās pilsētas, gan okeāna daudzveidīgo piekrasti, gan arī gandrīz neapdzīvotas vietas. Portugālē saule spīd vairāk nekā citur Eiropā, te ir fantastiska gastronomija un izcili vīni, turklāt ļoti viesmīlīgi vietējie ļaudis. Mūs gaida pilsētas ar arhitektūras šedevriem – Obiduša, reliģiskā svētvieta Fatima, portvīna dzimtene Portu, majestātiskā galvaspilsēta Lisabona. Galīcija Spānijā – šeit dzīvo ļaudis, kuru valoda vairāk līdzinās portugāļu valodai un tās ainavas raksturo zaļā daba un majestātiski klinšainās okeāna piekrastes.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
06.04.2021 13.04.2021 8 Vairāk kā 6 1495 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītājs Edvīns Lakstīgala. Sapulce netiek rīkota, informācija 2 nedēļas pirms brauciena elektroniski e-pastā.

Ceļojuma programma

Rīga – Lisabona – Peniše – Obiduša – Nazāre – Koimbra – Viano do Kaštellu – Santjago de Kompostela – Vigo – Porto – Fatima – Lisabona – Rīga

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Brauciens 9 cilvēku grupā – grupas vadītājs pie stūres mikroautobusam;

 • Vietējais gids Lisabonas vecpilsētas apskates ekskursijas laikā (ceļojuma 7. dienā).

1. DIENA, OTRDIENA, 06.04. RĪGA – LISABONA – PENIŠE

Pulcēšanās Rīgas lidostā plkst. 11:00, lidojums 12:50 Rīga – Lisabona 15:25. Ceļš līdz Penišei. Nakšņošana Penišes apkārtnē.

2. DIENA, TREŠDIENA, 07.04. PENIŠE – OBIDUŠA – NAZĀRE

Brauciens uz Penišes stāvajiem krastiem, kur pārliecināsimies par okeāna ūdens milzīgo spēku, pastaiga gar stāvajiem klinšu bluķiem. Cietokšņa pilsētiņa Obiduša – šī mazā pievilcīgā pilsēta ir pilna krāsainiem ziediem. Ar baltiem namiem un mūri apkārt, tā atgādina brīvdabas muzeju. Kad 13.gs. karalis Dinišs apprecēja Aragonas Izabellu, Obiduša bijusi viena no viņa kāzu dāvanām sievai. Kopš tā laika daudzi Portugāles monarhi šeit pavadījuši medusmēnesi. Nazāre – viens no Portugāles skaistākajiem zvejniekciemiem, te noteikti ir vērts nobaudīt kaut ko no Atlantijas okeāna labumiem. Dosimies arī pilsētas augšējā daļā – Sitio, no kurienes paveras brīnišķīgs skats, kas ļauj apjaust okeāna patiesos plašumus. Nakšņošana viesnīcā Koimbras apkārtnē.

3. DIENA, CETURTDIENA, 08.04. KOIMBRA – PONTE DE LIMA – VIANO DO KAŠTELLU

Koimbra – sešu karaļu dzimšanas vieta un Portugāles vecākās universitātes rezidence. Šķērsosim Mondegas upi, ko vietējie iedzīvotāji mīļi sauc par Dzejnieku upi, lai no attāluma paraudzītos uz Koimbras siluetu: kalnā esošo universitātes pilsētiņu, aiz kuras atrodas jaunā un vecā katedrāle. Ponte De Lima – tās nosaukums radies no viduslaiku tilta, kas ved pāri Limas upei un tā ir viena no senākajām Portugāles pilsētām. Šis reģions atpazīstams arī ar Vino Verde sarkanvīniem. Viano do Kaštellu – atrodas skaistā vietā pie Limas upes estuāra, agrāk zvejas un kuģubūvētavas centrs, no kurienes sen atpakaļ jūrasbraucēji devās uz Kongo un Ņūfaundlendu. Burvīgās līkumainās ielas vilina uz nesteidzīgu pastaigu un vīna glāzi kādā no vilinošajiem skvēriem. Nakšņošana Viano do Kaštellu apkārtnē.

4. DIENA, PIEKTDIENA, 09.04. SANTJAGO DE KOMPOSTELLA – VIGO

Šajā dienā dosimies uz Spāniju – Galīcijas reģionu. Iepazīšanās ar Santjago de Kompostelas pilsētas centru. Sv. Jēkaba katedrāle – viens no Spānijas ievērojamākajiem dievnamiem. Leģenda stāsta, ka šeit atdusas apustuļa Jēkaba mirstīgās atliekas. Karalis Alfonso II apustuli Jēkabu pasludināja par visas karaļvalsts svēto aizstāvi. Vēlāk dosimies uz Vigo  - pilsētu Atlantijas okeāna krastā, kas ir lielākā Galīsijas reģionā. Laiks atpūtai pludmalē. Nakšņošana Braga apkārtnē.

5. DIENA, SESTDIENA, 10.04. BRAGA – BON JESUS DEL MONTE – GIMAREŠA – PORTO

Dosimies Bragas pilsētas apskatē - tās vēsturiskais centrs ir ļoti kompakts - ar centrālo laukumu, katedrāli, skaistiem namiem, senajām bagātnieku mājām un jaukiem restorāniem. Noteikti iesakām nogaršost kaut ko no tipiskās Miņu ēdienkartes – mencas pīrādziņus, vai rīsu suatējumu ar jūras veltēm ar glāzi vietējā vīna. Apskatīsim arī Bom Jesus do Monte – Labā Jēzus svētnīcas apmeklējums pie Bragas, kas ir visiespaidīgākā reliģsikā svētnīca ar patiesi skaistām kāpnēm, dosimies pastaigā pa tām. Šajā dienā apskatīsim arī Gimarešu – kalnu ietverto Eiropas kultūras galvaspilsētu, kas tiek godāta kā nācijas dzimšanas vieta. Pastaiga pa pilsētas ieliņām, vērojot lielisko arhitektūru, baznīcas un jaukos pilsētas laukumus. Nakšņošana Porto apkārtnē.

6. DIENA, SVĒTDIENA, 11.04. PORTO – FATIMA

Šo dienu pavadīsim Porto – portvīnu dzimteni, kas ir otra lielākā Portugāles pilsēta (UNESCO aizsardzībā). Tā devusi vārdu visai valstij un arī pasaules salvenajiem stiprinātajiem vīniem. Rātsnams, Klariguša tornis, Lello bibliotēka, katedrāle, Ribeira un Gustava Eifeļa būvētais tilts pār Douru upi, tāpat arī azueležu – apgleznotās flīzes uz Porto namu sienām. Pēcpusdienā degustēsim saldos, aromātiskos Porto vīnus un dosimies izbraucienā ar kuģīti pa Duoro upi. Vakarpusē dodamies tālāk uz Fatimu, kur 1917.g. trim maziem ganiņiem parādījies Vissvētākās Jaunavas Marijas tēls. Tagad te ierīkota svētnīca un liels laukums, kas ir divas reizes lielāks par Svētā Pētera laukumu Vatikānā. Vakara pastaiga svētvietā. Nakšņošana Fatimas apkārtnē.

7. DIENA, PIRMDIENA, 12.04. LISABONA – KAŠKAI

Diena veltīta Lisabonai, kas ir pasakaini skaista, senā un jaunā sajaukums šeit tik intriģējošs. Dosimies arī vecpilsētas apskates ekskursijā vietējā gida pavadībā. Pēc 18.gs. postošās zemestrīces pilsēta apbūvēta baroka un klasicisma celtnēm. No Belenas rajona jūras braucienos devušies Magelāns un Vasko De Gama. Noteikti neaizmirstiet pasēdēt kādā no pilsētas centrālo laukumu kafejnīcām, lai nobaudītu portugāļu gardās krēma kūkas – tā, lai šī skaistā baltā pilsēta uz septiņiem pakalniem ilgi paliktu atmiņā! Nakts viesnīcā Kaškai apkārtnē.

8. DIENA, OTRDIENA, 13.04. SINTRA – ROKAS RAGS – LISABONA – RĪGA

Pēdējā ceļojuma dienā apskatīsim Sintru – aristokrātisko Portugāles karaļu un mākslinieku atpūtas vietu gleznainajos Sintras kalnos. Roka rags – Eiropas galējais rietumu punkts, kur iespējams pat iegūt sertifikātu un sajusties kā pasaules malā. Brauciens gar Kaškai – vienu no populārākajām lisaboniešu atpūtas vietām vasaras sezonā, foto pauze pie Ēštorilas, kas slavena ar savām smilšu pludmalēm un kazino. Brauciens uz lidostu, 16:10 lidojums Lisabona – Rīga, ap 22:30 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojums Rīga – Lisabona – Rīga ar AirBaltic;
 • nakšņošana 3* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • 7 brokastis;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • aprakstā minētās ekskursijas un objektu apmeklēšanas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda apkalpojošam personālam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru: 225 EUR.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: ID karte vai pase.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešami pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 10 nedēļas (70 dienas) pirms ceļojuma - līdz 26.01.2021;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 6 nedēļas (42 dienas) pirms ceļojuma - līdz 23.02.2021.   

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms ceļojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu pēc sekojošiem anulācijas noteikumiem:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (15.02.2021), tiek ieturēti 400EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (16.02.– 01.03.2021), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas (01.03.2021.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

APDROŠINĀŠANA

Informējam, ka apdrošināšana, lai  segtu kompleksā tūrisma pakalpojuma līguma izbeigšanas izmaksas, ja līgumu izbeidz ceļotājs, vai palīdzības izmaksas (ieskaitot repatriāciju) negadījuma, slimības vai nāves gadījumā, ir brīvprātīga.

VAKCINĀCIJA

Informāciju par epidemioloģisko situāciju jebkurā pasaules valstī, ieceļošanai obligātām un rekomendējošām vakcinācijām Klients uzzina Sabiedrības veselības aģentūras Vakcinācijas dienestā, interneta mājaslapā www.vd.lv.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ceļojums tiek nodrošināts, ja ir pieteikušās vismaz 8 personas;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 20 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380;
 • Jēkaba Ceļojumi patur tiesības mainīt dienu kārtību un apskates objektu secību;
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators “Jēkaba aģentūra”.

Izbraukšana Piezīmes
06.04.2021 Grupas vadītājs Edvīns Lakstīgala. Sapulce netiek rīkota, informācija 2 nedēļas pirms brauciena elektroniski e-pastā.

Portugāles rietumu krasts un Galisija Spānijā

Priekšstatījums