Marokas krāsas un raksti

Maza Grupa

Maroka uztverama ar visām maņām - kā glezna, kura vēsta ar sajūtām, rakstiem, krāsām un mistiku. Tikai nelielu daļiņu no tās pārsteidzošajiem acumirkļiem esam iekļāvuši šajā ceļojumā. Fesu, Kasablanku ar to skaistajām vēsturiskajām vietām, tirgiem un laukumiem. Romantisko balti - zilo mazpilsētu Asilahu Atlantijas okeāna krastā, ar šaurajām ieliņām un mīlīgajiem krodziņiem. Ļoti zilā Šefšauena (Chefchaouen) ir kā pilsēta no citas pasaules, kas iegūlusi Rifa kalnos un spoži izdzīvo savu likteni. Marakeša komentārus neprasa. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
30.04.2020 10.05.2020 11 Vietu nav 1535 € Programma

Ceļojuma programma

Rīga – Marakeša   Kasablanka – Atlantijas okeāns – Asilah – Chefchaoen – Fesa – Merzouga – Sahāras tuksnesis –  Dades ieleja – Ouarzazate – Marakeša – Rīga

Grupā līdz 14 ceļotājiem!

Vai šis ceļojums Tev piemērots?

 • Vairāki gari pārbraucieni – līdz 8 stundām vienā dienā;
 • Pa pilsētām, kalnos un tuksnesī pārvietošanās ar kājām, ar džipiem un autobusu gan pa ceļiem, gan pa neceļiem;
 • 1 nakts berberu teltīs tuksnesī ar labierīcībām ārpus telts;
 • Pārgājiens kamieļa mugurā uz naktsmītni tuksnesī;
 • Lielais loks Merzouga tuksnesī ar džipiem (maksimāli 4 personas džipā);
 • Svētvietās – tērps ar piedurknēm un apģērbs pāri celim;
 • Ērtībai un labsajūtai – 4* viesnīcas un divreizēja ēdināšana;

Ieteicamā lasāmviela: Tahirs Šahs.Kalifa nams.

1. DIENA, ceturtdiena, 30.04. Rīga – Frankfurte – marakeša  Kasablanka

04.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 06.10 – 07.30 lidojums Rīga – Frankfurte. 09.05 – 11.50 – lidojums Frankfurte – Marakeša. Ierodoties Marakešā, dodamies uz Kasablanku – Marokas lielāko pilsētu Atlantijas okeāna piekrastē. Pilsētu dēvē arī par Balto Namu. Vakarā pastaiga pa apgaismoto pilsētu. Vakariņas. Nakts Kasablankā viesnīcā.

2. DIENA, piektdiena, 01.05. Kasablanka – ASILAHA

Marokas fenomens ir tās kultūra. Tās vienreizējo un krāšņo kokteili var izjust ik uz soļa. Smaržas, skaņas un ēdieni – tie visi ir svarīgi iemesli, kāpēc ceļot uz Maroku. Atlantijas okeāna piekrastē atrodas Marokā lielākā un lielākā aiz Mekas - Hasana II mošeja  ar pasaulē augstāko minaretu (210 m). Tā ir īsts arhitektūras meistardarbs, kura viena daļa atrodas klints augšējā daļā virs atklāta ūdens. Ja ir vēlēšanās mošeju skatīt no iekšpuses, tas ir iespējams par papildus samaksu ~ 40 USD. No Kasablankas tālāk dosimies uz nelielo, burvīgo pilsētiņu – Asilahu, kas arī atrodas Atlantijas okeāna piekrastē. Pilsētu izgrezno iedvesmojoši mākslas darbi. Košo krāsu palete liek domāt par spāņu otu triepienu sajaukumu ar Marokas tradīcijām. Izvēlei: līdz ar vakara iestāšanos doties romantiskā pastaigā pa Asilahas vecpilsētu. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Asilahā. 

3. DIENA, sestdiena, 02.05. Asilaha – Šefšauena (Chefchaoen)

Šodien Asilahas vecpilsētu skatīsim dienas gaismā. Brītiņu veltīsim klusās un mierīgās mazpilsētas īpatnējās atmosfēras baudīšanai. Dosimies uz medinu – pilsētas vēsturisko centru, kura apbūve radusies saplūstot portugāļu, spāņu un mauru arhitektūras elementiem. Ieejot medinā pa vienu no galvenajiem pilsētas vārtiem Bab El Kasaba vai Bab El Homar, atradīsim apbrīnas vērtas vēsturiskas celtnes, daudzveidīgiem ornamentiem izrakstītas fasāžu durvis, logus un ziedošu puķupodu alejas uz kāpnēm. Būs arī gastronomiskie pārsteigumi ar neparastām smaržām un garšām. Atvadīsimies no balti zilās un sārtās Asilahas, lai dotos uz zilo pilsētu Marokas ziemeļrietumos – uz Šefšauenu. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Šefšauenā.

4. DIENA, svētdiena, 03.05.  Šefšauena (Chefchaoen)  Fes

Šefšauena – andalūziešu pilsēta. Zilā Pērle. Svētā pilsēta viena no fotogēniskākām Marokā. Tā atrodas starp divām kalnu grēdām, kas padara to īpaši pievilcīgu. Agri no rīta vēl ielūkosimies Zilajā pilsētā. Vēlāk brauksim uz otru lielāko Marokas pilsētu - Fesu, kura ir ietekmīgs garīgais un kultūras centrs. Tās vecpilsēta iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Ne velti tā tiek dēvēta par Rietumu Meku un Āfrikas Atēnām – tas izsaka daudz. Fesā apmeklēsim Bou Inania Medresi – teoloģijas koledžu, islama mācību iestādes Al Attarine Medresu un Al Karaouine universitāti; Aben Danan sinagogu, Nejjarine strūklaku, Moulau Idriss mauzoleju un Quaraouine mošeju. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Fesā.  

5. DIENA, pirmdiena, 04.05.  Fesa  Merzouga

Agri no rīta no vēsturiskās Fesas dosimies uz Merzougu: garām franču šarma apveltītajai Ifranes pilsētiņai Atlasa kalnos, tad pa Ziz ieleju, vērojot upes veidoto kanjona ainavu un visā Āfrikas kontinentā lielāko dateļu plantāciju, līdz pie horizonta parādīsies Erg Chebby kāpas Sahāras tuksnesī. Atstāsim ceļojuma čemodānus viesnīcā, tuksneša malā. Līdz ņemsim tikai 1 naktij nepieciešmo. Pārsēdīsimies kamieļu mugurā, lai graciozi dotos tuksnesī pāris stundu izjādē, sagaidītu saulrietu un iekārtotos nakšņošanai kempingā starp skaistajām smilšu kāpām. Vakariņās baudīsim tadžinā gatavotu maltīti un vērosim zvaigznes tumšajās debesīs. Nakts divvietīgās berberu teltīs. WC ārpus telts. Brokastis, vakariņas. 

6. DIENA, Otrdiena, 05.05. Merzouga

Agri no rīta, līdz ar saullēktu, kamieļa mugurā dosimies uz viesnīcu, lai nomazgātos un pabrokastotu. Pēc brokastīm dosimies pastaigā pa kāpām. Kāpsim un slidināsimies lejup! Varēsim mazliet baudīt  saules starus pie viesnīcas peldbaseina. Pēc pusdienām mainīsim pārvietošanās veidu – sēdīsimies džipos ar tuksnešu berberu pie stūres, lai pa bezceļiem braucot, izjustu ātrumu, pārgalvīgus braucienus augšup un lejup pa kāpām, lai satiktu tuksneša klejotāju ģimeni un kopā iemalkotu tēju un Khamlia ciematā – iepazītos ar Sahāras tradicionālās gnaoua garīgās mūzikas ritmiem. Atgriezīsimies viesnīcā tuksneša malā. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā.

7. DIENA, trešdiena, 06.05. Merzouga – dades kanjons

Braucamā diena. Jānokļūst Dadē. No Merzougas dosimies uz Rissani, kur apskatīsim 17. gadsimta kašbahu (nakšņošanas  vieta Zīda ceļā). Skaists ceļš cauri Saghro kalniem. Pa ceļam apmeklēsim Todra ieleju, kur stāvās kaļķakmens sienas slejas līdz 300 m augstumam. Tineghirā būsim tirgū un senā kašbaha kvartālā. Brauksim uz priekšu cauri daudzām berberu apdzīvotām vietām līdz sasniegsim Dades ieleju. Baudīsim vakariņas uz terases, no kuras paveras skats uz kanjonu un dārziem. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Dadē. 

8. DIENA, ceturtdiena, 07.05. Dades kanjons  Quazazate

Daudzkrāsu joslas dīvainajās klinšu formās varēsim skatīt dodoties vairāku stundu ilgajā pārgājienā Dades ielejā – vienu no skaistākajām ielejām Marokā. Mūsu mērķis – aiziet līdz Dades kanjonam. Vēlāk brauciens uz Quazazati. Pa ceļam iegriezīsimies Rožu ielejā. Iegādāsimies izstrādājumus, kuru gatavošanas pamatā rožu eļļa. Ierodoties Quazazatē, īsa vakara pilsētas ekskursija. Brokastis un vakariņas. Nalts viesnīcā Quazazatē. 

9. DIENA, piektdiena, 08.05. Quazazate  Marakeša

Ceļojums tuvojas noslēgumam. Pēdējais garais brauciens - uz Marakešu. Ceļā pagūsim ieskatīties daudzu filmu uzņemšanas paviljonā Ait Benhaddou pilsētā, kas savulaik bija nozīmīgs cietoksnis senajā Zīda ceļā, pa kuru pārvietoja vergus, zeltu, sudrabu un sāli no Sahāras uz Marakešu. Gandrīz vienmēr pilsētas vecpilsētā jeb medinā atradies milzīgs tirgus, kur arī šodien iespējams iegādāties visu, ko vien sirds kāro. Tirgus centrālā daļa ir Džema el Fina laukums, kurš naktī pārvēršas par milzīgu ielas kafejnīcu. Dienu noslēgsim ar  Nakts tirgus apmeklējumu Marakešas galvenajā laukumā.  Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Marakešā.

10. diena, sestdiena, 09.05. Marakeša 

Vēl viens otas triepiens ar zilo krāsu ir Majorelles dārzs. Koutoube mošeja un minarets – vietas, kur šodien būsim. Le Jardin Secret – jauns tūrisma objekts (atvērts pēc rekonstrukcijas) pirmo reizi vēsturē atver durvis sabiedrībai. Kompleksa izcelsme aizsākās vairāk nekā pirms četriem simtiem gadu un savulaik kalpojis kā ietekmīgu personu dzīvesvieta. Kompleksā skatāmas greznas pilis, kuru arhitektūras stili nākuši arābiem un Andalūzijas. Kompleksa dārzi un ēkas - izcili islāma mākslas un arhitektūras paraugi. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Marakešā.

11. DIENA, Svētdiena, 10.10.  Marakeša  Frankfurte Rīga

Brīvais laiks rīta pusē. Ap 11.00 transfērs uz lidostu. Ceļojums ir noslēdzies. 14.35 – 19.15 lidojums Marakeša – Frankfurte. 20.40 – 23.40 lidojums Frankfurte - Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Marakeša, Marakeša – Rīga un lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi (autobuss, džipi);
 • naktsmītnes:  4* viesnīcās divvietīgā numurā un 1 nakts kamieļvilnas teltī (WC ārpus telts);
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • latviski runājoša grupas vadītāja un angliski runājošu vietējo gidu pakalpojumi ekskursiju dienās.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnaudas.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 430 EUR

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma – līdz 20.02.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā  42 dienas pirms ceļojuma - līdz 19.03.                   

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienām pirms ceļojuma (11.03.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas pirms ceļojuma (- 25.03. ), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (25.03.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ievērībai:

 • ceļojuma cena var palielināties LR likuma Par PVN izmaiņu gadījumā, kā arī atkarībā no degvielas cenas, lidostu nodokļu un ASV dolāra kursa pieauguma;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā.
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

 

Marokas krāsas un raksti

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.