Pamira trakta ainavu ceļš Tadžikistānā un Kirgizstānā

Maza Grupa

Tu meklē kaut ko ārpus ikdienas, ārpus jau redzētā un piedzīvotā? Apstājies! Slavenais Pamira augstkalnu ainavu ceļš gaida tevi!Šis ir speciāli izstrādāts piedzīvojumu ceļojums, kurā ar sajūsmā aizturētu elpu izbrauksim Pamira traktu - vienu no augstākajiem kalnu rajoniem pasaulē: gar dziļām aizām, stāvām klintīm, straujām kalnu upēm. Un tas viss tādēļ, lai iepazītu neatkārtojamo augstkalnu dabu un cilvēkus, kuru dzīvi vada skaudrie dabas apstākļi. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
05.06.2019 15.06.2019 11 Vietu nav 2565 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs Andžejs Reiters

Ceļojuma programma

Rīga – Dušanbe – Darvoza (Kalaikhumb) – Horoga – Iskašima – Langara – Bulunkula un Jašilkula (Yashilkul) ezeri – Aličura – Murgaba – Karakula ezers – Sarimogola – Ļeņina virsotnes bāzes nometne – Oša – Biškeka  Rīga

Kāpēc izvēlēties šo ceļojumu? Vai šis ceļojums piemērots Tev?

 • Piedzīvojumu ceļojums ar mērķi iepazīt vēsturiskā Pamira trakta kalnu ainavas ar pastaigām kalnos un braucot pa augstkalnu maģistrāli, pazīstamu kā ceļš M41;
 • Augstkalnu klimats - absolūtie augstumi no 800 - 4700 m v.j.l. Iespējama augstkalnu slimības simptomu parādīšanās;
 • Naktsmītnes: viesnīcā, viesu mājā, privātmājās (home stay) un jurtā;
 • Ceļojums ar 4 WD mašīnu. Mašīnā 3 – 4 cilvēki.
 • Brauciena galvenie akcenti: dažādas etniskās grupas un to dzīvesveids, brauciens gar Tadžikistānas un Afganistānas robežu, vienreizējie augstkalnu dabas skati, neierastie vietējo ēdieni un dzērieni;
 • Jārēķinās ar pilnīgi citu komforta zonu, salīdzinot ar ierastajiem apstākļiem mājām un citos ceļojumos.

1. diena, Trešdiena, 05.06. Rīga – Stambula  dušanbe

10.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 12.20 – 15.20. lidojums Rīga – Stambula. 20.45 lidojums Stambula – Dušanbe. Centīsimies atpūsties un pagulēt, jo ierodoties Dušanbe, uzreiz sadalīsimies pa mašīnām un dosimies piedzīvojumos. Nakts lidmašīnā.

2. diena, ceturtdiena, 06.06. dušanbe  706 m v.j.l. – DARVOZa ( Kalaikhum),(1200 mv.j.l.)

Agri no rīta (plkst.03.30) ielidosim Dušanbe. Sāksim ceļojumu pa Pamira traktu. To sāka būvēt 1930. gadā ar mērķi savienot nelielās un izolētās apdzīvotās vietas Pamira kalnos ar pārējo pasauli. Iekārtosimies mašīnās, kas pielāgotas braukšanai augstkalnu apstākļos. Dosimies cauri Tadžikistānas galvaspilsētai, kuras 800 000 iedzīvotāji vēl guļ un nenojauš, ka latviešu piedzīvojumu kārie ceļotāji ir klāt. Pa Pamira traktu, kurš tagad dēvēts par augstkalnu ceļu M41, šodien jānokļūst Darvozā (Kalaikhum). Pa ceļam no attāluma redzēsim Nurekas hidroelektrostaciju. Pirms Kulobas ciemata apskatīsim 11. gadsimtā būvētu Hulbuk pili. Šķērsosim Šurabadas pāreju, no kuras paveras dziļa klinšaina ieleja un stāvi aizu izvagoti kalni. Aiz pārejas sākas Pamira – Darvazas reģions. Brauciens turpināsies gar Pjandžas upi cauri neskaitāmiem vietējiem ciemiem. Ierodoties Darvozā, apmetīsimies uz vienu nakti privātā viesu mājā. Brokastis, pusdienas un vakariņas.

3. diena, piektdiena, 07.06. darvoza (Kalaikhum) – Horoga (5 - 6 st.)

Pēc brokastīm turpināsim braucienu pa Pjandžas ieleju. Līdz pašai Horogai, labajā pusē, skatiena attālumā, varēsim vērot Afganistānu. Abu valstu dzīvesstilu atšķirība ir acīmredzama. Afgāņu uzņēmība būvēt savu augskalnu ceļu ir apbrīnojama. Te nav pielietoti nekāda veida mehānismi vai mašīnas. Viss ir tikai afgāņu  roku un sirds darbs. Horoga ir Pamira administratīvais centrs, kas atrodas dziļā ielejā, Pjandžas un Guntas upju satecē, kuru ieskauj stāvas kalnu virsotnes. Pēcpusdienā apmeklēsim Horogas botānisko dārzu, kur var apskatīt dažādus augus un kokus. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts viesnīcā Horogā.   

4. diena, sestdiena, 08.06. horoga – Iskašima – Yamchug cietoksnisYamg ciems (5 - 6 st.)

Šodien brauciens uz Yamg ciemu, kas atrodas Vahanas ielejā. Pa ceļam piestāsim pie Khakha cietokšņa, kas celts uz augsti paceltas klints platformas. Pastaiga pa cietoksni, kas sniedz vienreizējas  ainavas uz apkārtni. Blakus cietoksnim atrodas Bibi Fatimas karstie minerālavoti. Turpināsim braucienu uz Yamg ciemu. Nakšņosim YamgciemāHome stay – pie vietējiem tadžikiem. Brokastis, pusdienas, vakariņas.

5. diena,svētdiena, 09.06. Trekings engelsa virsotnes virzienā Vahanas ielejā (8 - 9 st.)

Priekšā izaicinājums: pārgājiens 5 stundas vienā virzienā un 4 stundas atpakaļ. Vispirms brauksim uz Zong ciemu, no kura sāksim pārgājienu Engelsa virsotnes virzienā. Pārgājiena mērķis – uzkāpt līdz alpīnajām pļavām 4000 m augstumā. Kāpiens nav grūts, ar lēzenu pacēlumu, bet pietiekoši garš un nogurdinošs. Kāpjot uz augšu, visu laiku mūs pavadīs Hindikuša kalnu grēdas majestātiskie skati un sulīgi zaļā Pjandžas upes ieleja. Alpīnajās pļavās, lūkojoties uz grandiozo Engelsa virsotnes ainavu, baudīsim pusdienas. Vēlāk atgriezīsimies lejā pie saviem transporta līdzekļiem un pārbrauksim uz Langaru, kur nakšņosim Home stay. Brokastis, pusdienas, vakariņas.

6. diena, pirmdiena, 10.06. Langara ciems – pārgājiens – Bulunkula ezers – Aličuras ciems

Organisms trekingam iesildīts, varam atkal doties kalnos. Divu stundu brauciena attālumā sasniegsim Karguša pāreju. Līdz Karguša robežkontrolei mūsu ceļš sekos Pamira upes plūdumam un būs vienreizēja iespēja baudīt varenās dabas veidojumu – Lielā Pamira kalnu grēdas un afgāņu un kirgīzu klejotāju cilšu karavānas Afganistānas pusē. No Karguša pārejas sākas 3 – 4 stundu īss gājiens uz Panorama Ridge 4800 metru augstumā. Kāpjot uz augšu mūs pavadīs ainava ar Lielās Pamira grēdas neatkārtojamiem skatiem. Atgriežoties pie mašīnām, brauksim apskatīt divus alpīnos ezerus – Bulunkulu un Jašilkulu. Dienu noslēgsim ar pārbraucienu uz Aličuras ciemu, kur nakšņosim Home Stay. Brokastis, pusdienas, vakariņas.

7. diena, otrdiena, 11.06. Alichur Observatorijas kalns – Murgaba – Karakula ezers

Pēc brokastīm uzkāpsim Observatorijas kalnā. No tā Ķīnas pusē paveras Muztak Ata kalna virsotne.  Ierodoties Murgabā, pusdienosim. Tad pārbrauksim uz Karakalu ezeru, šķērsojot Tadžikistānā augstāko Akbaitala pāreju (4655 m). Tadžiki par Pasaules jumtu dēvē Pamira kalnu grēdu, kas aizņem 93 procentus valsts teritorijas. Pasaules jumta plašās un sausās teritorijas pērle ir Karakula ezers, kurš iegūlis milzīga nokrituša meteorīta veidotā ieplakā. Ģeoloģiski ezers ir fascinējošākā vieta uz zemeslodes. Pievakarā pastaiga pie ezera – neredzēta skaistuma piepildīta ainava pārspēs visas iepriekš iztēlē radītās vīzijas. Pie Karakula ezera nakšņosim viesu mājā. Brokastis, pusdienas, vakariņas.

8. diena, trešdiena, 12.06. KARAKULa ezers –  ĻEŅINA BĀZES NoMETNE (4000 m) 4-5 st.

Pēc brokastīm dosimies uz robežkontroles punktu. Šķērsosim Tadžikistānas un Kirgistānas  robežu un caur Sarymogol ciemu brauksim uz Ļeņina virsotnes bāzes nometni. Te iekārtosimies un pusdienosim jurtā. Izaicinājums ceļojuma beigās – priecājoties un jūsmojot par ledāju neaptveramo skaistumu, pakāpties baltu sniegu klātās Ļeņina smailes virzienā līdz Ceļotāju pārejai (4130 M). Pārgājiens turp – 3 stundas, atpakaļ – 2 stundas. Nakts jurtā. Brokastis, pusdienas, vakariņas.

9. diena, ceturtdiena, 13.06.  ļeņina bāzes nometne – oša ( 963 m v.j.l.)

Garš pārbrauciens uz Ošu. Tā ir laba iespēja apsvērt ceļojuma detaļas, pārdomāt un izdarīt secinājumus par lielām un mazām lietām savā dzīvē, par dzīvi kā skaistu piedzīvojumu un izaicinājumu. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts viesnīcā Ošā.

10. diena, piektdiena, 14.06.  oša – Biškeka

Lidojums Oša – Biškeka. Nakts viesnīcā Ošā. Brokastis.

11. diena, sestdiena, 15.06.  biškeka – Stambula – Rīga

10.25 – 13.25 lidojums Biškeka – Stambula. 14.50 – 17.50 Stambula – Rīga

Papildus informācija

Ieteicamās līdzņemamās lietas:

Rezerves baterejas. Galvas lampa. Sporta apavi un labi pārgājienu zābaki. Trekinga nūjas (salokāmās). Pretapdeguma krēms. Līdzeklis pret insektiem. Piemērots apģērbs siltam laikam (kā mūsu vasarā) un silts apģērbs, laikam, kad esat kalnos.

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Stambula – Dušanbe – Oša – Biškeka – Stambula – Rīga;  
 • mašīna ar 4WD;
 • naktsmītnes - viesu mājās, pie vietējiem privātmājā, viesnīcā divvietīgā numurā;
 • brokastis, pusdienas un vakariņas. 10. un 11. dienās tikai brokastis;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā, krieviski runājoša vietējā gida pakalpojumi;
 • Tadžikistānas  vīzas;
 • GBAO (KBAA) atļauja.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa par vienvietīgu  numuru:  450 EUR  

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas (27.03.) pirms ceļojuma;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas (24.04.) pirms ceļojuma.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz  50 dienām pirms ceļojuma (16.04.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 - 36 dienas pirms ceļojuma (17.04. – 30.04.) tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas (līdz 30.04.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās un 3 brīvām vīzu lapām,
 • 2 fotogrāfijas 3.0 x 3.5 cm

Minētie dokumenti jāiesniedz mūsu birojā līdz 1. februārim.    

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Izbraukšana Piezīmes
05.06.2019 Grupas vadītājs Andžejs Reiters

Pamira trakta ainavu ceļš Tadžikistānā un Kirgizstānā

Priekšstatījums