Pa Džeka Londona pēdām Aļaskā un Havaju salās

Maza Grupa

Šīs vienreizējās brīvdienas apvieno vēl nebijušu kombināciju – ledus brīnumzemi un tropu sauli. Šajā gadalaikā Aļaskā ir maigs klimats +15C līdz + 20C, savukārt vēsās naktis veido skaistākās lapu krāsas pasaulē. Upes pārpilnas nārstojošiem lašiem. Ceļojuma sākumā mēs dosimies kruīzā gar Aļaskas ledājiem un turpinājums mūs aizvedīs uz Havaju salu iespaidīgajām pludmalēm. Piedzīvosim elpu aizraujošo aisbergu dzimšanu un savvaļas dzīvnieku bagātību Aļaskā. Vēlāk izbaudīsim relaksēto polinēziešu kultūru un fantastiskās salas smiltis – tiešām neaizmirstama kombinācija. Ūdens temperatūra Havaju salās visa gada garumā +28C.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
04.09.2019 21.09.2019 18 Vietu nav 5090 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs Edvīns Lakstīgala

Ceļojuma programma

Sietla – Klusais okeāns – Džūno Skegveja – Ledāju līcis – Kečikana – Iekšējo kanālu sistēma – Sietla – Honolulu – Vaikiki – Sietla

1. DIENA, TREŠDIENA, 04.09. RĪGA – REIKJAVĪKA  SIETLA

No rīta ap 11:00 pulcēšanās Rīgas lidostā. 12:55 lidojums Rīga – Reikjavīka, trīs stundas lidostā un lidojums Reikjavīka – Sietla. Vakarā ierašanās un brauciens uz pilsētu. Nakts viesnīcā Sietlā.

2. DIENA, CETURTDIENA, 05.09. SIETLA

No rīta Sietlas apskates ekskursija. Apmeklēsim Paikpleisas tirgu, kur iespējams iegādāties svaigus produktus un vietējos izstrādājumus. Tirgus atrodas pašā pilsētas centrā un tā apmeklējums ir lielisks veids kā sākt dienu. Turpat atrodas neskaitāmas maiznīcas un kafejnīcas. Noteikti jāredz bronzas krājkasīti ‘cūciņu’, slavenos zivju metējus, krāšņos ziedu, jūras velšu un augļu stendus.Pēcpusdienā dosimies uz Sietlas osta promenādi, no kuras vērojamas Eliota līcis un iespaidīgie Olimpiskie kalni.Olimpiskajā skulptūru parka iespējams vērot vairāk kā 20 milzu skulptūras, kas izstādītas brīvā dabā. Pacelsimies tuvāk debesīm Sietlas ‘Adatā’ (520 pēdas). Vakarā baudīsim Sietlas panorāmu, kas mirdz vakara apgaismojumā, gardas vakariņas un dzīvas mūzikas pavadījumu.Nakts viesnīcā Sietlā.

3. DIENA, PIEKTDIENA, 06.09. SIETLA

Pilna diena Sietlā. Iespējamas ekskursijas vai patstāvīga pilsētas iepazīšana. Nakts viesnīcā Sietlā.

4. DIENA, SESTDIENA, 07.09. SIETLA – KLUSAIS OKEĀNS

Šodien sāksim mūsu piedzīvojumu, brauciens uz Sietlas ostu, kur kāpsim uz kuģa ’’Ruby Princess’’ klāja. Pametīsim ostu, lai dotos braucienā pa Kluso okeānu uz Aļasku! Kruīzs pa Hekates un Klerenas jūras šaurumiem. Vērojiet kā garām slīd iespaidīgas ainavas; mēģiniet ieraudzīt vaļus, roņus, ērgļus vai grizli lāčus krastmalā. Nakts uz kuģa kajītē.

5. DIENA, SVĒTDIENA, 08.09. KLUSAIS OKEĀNS

Brauciens ar kuģi pa okeānu. Brīva diena aktivitātēm un dabas baudīšanai no kuģa klāja. Nakts uz kuģa kajītē.

6. DIENA, PIRMDIENA, 09.09. DŽŪNO

Ap pusdienas laiku ieradīsimies Aļaskas galvaspilsetā Džūno.Brīvs laiks pilsētas apskatei. Ekskursiju programma par papildus samaksu. Nakts uz kuģa kajītē. 1880. gadā Džo Džūno ar draugu vietējo indiāņu pavadībā neveiksmīgi mēģināja atrast zeltu. Uzkāpjot neskaitāmos kalnos un šķērsojot neskaitāmas upes, viņi beidzot uzgāja tīrradņus, ‘tik lielus kā pupas.’ Viņu atklājumu rezultātā izveidojušās trīs no pasaules lielākajām zelta raktuvēm Līdz Otrajam Pasaules karam šeit tika izrakts zelts vertībā pārsniedzot 150 miljonus dolāru. Laikam ritot raktuves slēdza, bet Džo Džūno dibinātā pilsēta kļuva par Aļaskas galvaspilsētu un zelta darījumus nomainīja valdības darījumi.

7. DIENA, OTRDIENA, 10.09. SKEGVEJA

Kuģosim uz Skegveju – kādreizējā 1898. Gada zelta drudža relikts. Koka celiņi, gadsimtu mijas ēkas – tas viss atēlo tā laika nesavaldīgo dzīvi. Piedāvājumā vairākas papildus ekskursijas. Nakts uz kuģa kajītē. Skegveja reiz kalpojusi ka vārti uz zelta laukumiem tūkstošiem zelta meklētāju, kas appludināja Aļasku un Jukonu cerot kļūt bagāti. Lai arī Skegveja nodrošināja īsāko ceļu uz Klondaiku, tas tomēr nebija vienkāršākais. Pirms 100 gadiem, Skegveja bija pieturas punkts Baltās Pārejas ceļā caur Piekrastes kalniem un tās īsāko, bet stāvāko, Čilkutas taku izmantoja neskaitāmi ceļotāji, no kuriem daudzi galamērķi tā arī nesasniedza.

8. DIENA, TREŠDIENA, 11.09. LEDĀJU LĪCIS

Ledāju līcis ir brauciena odziņa. Mierīgajā zilzaļajā ūdenī peld ledus pilis. Ledājam brūkot, tūkstošiem jaunu ledus gabalu gāžas spoguļrāmajā ūdenī un pērkonveidīga atbalss nodārd pār visu līci. Nakts uz kuģa kajītē.

 9. DIENA, CETURTDIENA, 12.09. KEČIKANA

Brauciens uz Kečikanu – senu, dīvainu pilsētiņu, kas pielipusi kalna nogāzei. Papildus piedāvājuma lidojums ar ūdenslidmašīnu pāri Misti fjordiem, Totēmu parka apmeklējums vai brīvs laiks, lai nobaudītu Aļaskas lasi. Nakts uz kuģa kajītē.

Kečikana pazīstama kā Aļaskas pirmā pilsēta, jo tā bija pirmais pieturas punkts ceļotājiem, kas devās uz ziemeļiem. Pilsēta, kas atrodas uz salas, sākotnēji bijusi indiāņu zvejnieku ciems. Vietējā valodā pilsētas nosaukums cēlies no frāzes, kas nozīmē ‘ērglis ar izplestiem spārniem’ – attiecinot to uz netālu esošo ūdenskritumu. 20. gs. Sākumā, kad zelts bija padarījis Aļasku slavenu visā pasaulē, šeit savu darbu uzsāka zvejniecības un kokrūpniecības industrijas. Pateicoties tam, mazā osta izaugusi par Aļaskas ceturto lielāko pilsētu. Pilsētas apmeklētājus pārsteigs pilsētas bagātīgais Amerikas indiāņu kultūrvēsturiskais mantojums, tostarp pasaules vecākā totēmu kolekcija.

10. DIENA, PIEKTDIENA, 13.09. KRUĪZS PA IEKŠĒJO KANĀLU SISTĒMU

Vakarā kuģis piestās Viktorijas ostā. Nakts uz kuģa kajīte.

Viktorijā jaušams vecās pasaules šarms un pilsētu ik uz soļa rotā ziedi. Ta dibināta 1843. gadā ar nosaukumu ‘Viktorijas forts.’ Jau 5 gadus vēlāk (1848) Vankūveras sala kļuva par britu koloniju un Viktorija – par tās galvaspilsētu. Lai arī Viktorija ir ostas pilsēta, tā atšķirībā no Vankūveras, nav industriāli orientēta. Pilsētas ostās (it sevišķi – Iekšējā ostā) mājo izklaides kuģīši, prāmji un ūdens lidmašīnas. Pilsēta visā pasaulē pazīstama dēļ saviem dārziem, šarmantajām ekām un ‘britisko’ garu.

11. DIENA, SESTDIENA, 14.09. SIETLA – HONOLULU

No rīta ierašanās Sietlā. Transfērs uz lidostu, lai dotos uz Honolulu, kas atrodas Havaju arhipelāga Oahu salā. Lidojums Sietla – Honolulu. Ierodoties salā, transfērs uz viesnīcu, kurm paliksim 5 naktis. It visur jūs sastapsiet eksotisku sajaukumu: polinēziešu šarms, amerikānu pašparliecinātība un dzīve ar vērienu – ideālas sastāvdaļas neazmirstamām brīvdienām. Oahu iespējams ir slavenākā no salām, jo uz tās atrodas Havaju salu galvaspilsēta Honolulu un fantastiskā Vaikiki – starptautiska atpūtas pilsēta, kas piedāvā nesakitāmas izklaides iespējas. Neskatoties uz to, tā ir pārsteidzoši kompakta pilsēta, un no tās ir viegli aizbēgt, ja gribat baudīt klusu atpūtu Havaju saulē. Viesnīca Vaikiki.

12. DIENA, SVETDIENA, 15.09. – 16. DIENA, CETURTDIENA 19.09. VAIKIKI

Brīvs laiks, lai izbaudītu Vaikiki. Lai ievadītu mūs paradīzes salas dzīvē uz nākošajām 5 dienām, mēs esam iekļāvuši ½ dienas apskates ekskursiju pa Honolulu un Pērlhārboru, kur var apskatīt memoriālo karakuģi USS Arizona. Bez laiskošanās siltajās smiltīs un peldēšanas, ir vēl daudzas citas lietas, ko var darīt. Par papildus maksu var izvēlētiesdoties apskates ekskursijā pa visu salu, kur redzēsiet Dimanta Galvu, Vaimea ūdenskrituma parku, slavenās ziemeļu sērfošanas pludmales, vietējo iedzīvotāju ciematu polinēziešu kultūras centrā un apmeklēt jūras dzīvnieku muzeju. Ir iespējams pat doties lidojumā uz kaimiņu salu, lai apskatītu aktīvu vulkānu! Viesnīca Vaikiki.

16. DIENA, CETURTDIENA, 19.09 HONOLULU – SIETLA

No rīta brauciens uz lidostu, lidojums Honolulu – Sietla. Vakarā ierašanās Sietlā, nakts viesnīcā.

17. DIENA, PIEKTDIENA, 20.09. SIETLA – REIKJAVĪKA

Vakarā lidojums Sietla - Rīga. Nakts lidmašīnā.

18. DIENA, SESTDIENA, 21.09. REIKJAVĪKA  RĪGA

No rīta ap 09:25 ierašanās Reikjavīkas Keflavīkas lidostā. Starp lidojumiem ir 5 stundas un 20 minūtes. Izvēlei: brauciens uz netālu esošo Zilo lagūnu, pāris stunda atpūta slavenajā Islandes atpūtas centrā. (cena no 100 EUR). 14:45 lidojums Reikjavīka – Rīga, ap 21:50 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 •  lido juma biļetes Rīga – Reikjavīka - Sietla – Honolulu – Sietla – Reikjavīka - Rīga;
 •  vietējie lidojumi saskaņā ar programmu, iekšzemes lidostu nodokļi;
 •  7 naktis divvietīgā iekšējā kajītē, ar dušu un WC kajīte uz kruīza kuģa, ’’Ruby Princess’’;
 •  brokastis, pusdienas un vakariņas uz kuģa;
 •  Sietla 4 naktis ar 3 brokastīm;
 •  Vaikiki 5 naktis ar 5 brokastīm;
 •  ekskursija ar vietējo gidu Sietlā un Honolulu;
 •  latviski runājoša grupas vadītāja – gida pakalpojumi.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • veselības apdrošināšana;
 • programmā neminēto pasākumu un objektu izmaksas;
 • dzeramnauda gidiem, šoferim un apkalpojošam personālam.

Piemaksa:

 • par vienvietīgu numuru – 960 EUR.
 • par kajīti ar skatu uz okeānu – 438 EUR.
 • par kajīti ar balkonu – 694 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2.maksājums 50 % no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 26.06.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 24.07.2019.   

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 70 dienas pirms ceļojuma (26.06.), tiek ieturēti 500 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas pirms ceļojuma (17.07. – 30.07.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma (30.07.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
04.09.2019 Grupas vadītājs Edvīns Lakstīgala

Pa Džeka Londona pēdām Aļaskā un Havaju salās

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.