Rumānija zirgu seglos

Maza Grupa

Daudziem ceļotājiem Rumānija ir vēl neatklāta noslēpumaina zeme, par kuru dzirdēts tik vien, ka tur reiz dzīvojis nežēlīgais Drakula. Taču šis mitoloģizētais valdnieks pašus rumāņus maz interesē. Arī mēs par to aizmirstam uzreiz, kā ieraugam varenos dabas skatus, arhaiskos ciematus, vietējos čigānus un vienkāršos lauciniekus, kas neviltoti priecājas par ciemiem. Rumānijas vērtība ir Karpatu kalni – liela daļa maršruta ir pa līkumotajiem kalnu ceļiem. Un vēl iespaidīgāk to visu ir baudīt zirga mugurā. Dosimies šajā lieliskajā piedzīvojumā kopā!

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
14.09.2019 21.09.2019 8 Vietu nav 1979 € Programma

Ceļojuma programma

Rīga – Budapešta – Oradea – Sigišvara – Varšaga – Miklošoara – Tališoara – Camara Budapešta – Rīga

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Rumānija nav tik tīra un sakopta kā Rietumeiropas valstis – var nākties saskarties ar skarbo postsociālistisko realitāti;
 • Maksimālais svars zirga mugurā ir 90kg;
 • Jābūt gataviem trīs dienas doties garākās izjādēs ar zirgiem (20 -25km dienā);
 • Jāņem līdzi jātnieku ekipējums – jāšanas zābaki, jāšanas bridžas, aizsargķiveres u.c., uz vietas nav iespējas tos izīrēt. 

1. DIENA,  SESTDIENA, 14.09.  RĪGA – BUDAPEŠTA – ORADEA

11.00 Tikšanās Rīgas lidostā, 12.55 –13.50 lidojums Rīga-Budapešta. Ceļš Rumānijas virzienā. Iebraucam Rumānijā - Oradea – lielpilsēta pie robežas ar Ungāriju, kas ievērojama ar daiļu jūgendstila un austriešu klasicisma arhitektūru. Relaksācija termālo ūdeņu kompleksā “Nymphaea – viens no lielākajiem un labākajiem Rumānijā. Vakariņas Criș upeskrastā. Vakara pastaigas ekskursija. Nakts viesnīcā Oradeas pilsētā.

2. DIENA,  SVĒTDIENA, 15.09.  ORADEA – CUND – SIGIŠVARA – VARŠAGA

Šodien apmeklēsim Izvorul Crisului etnogrāfisko ciematu un amatnieku tirdziņu. Dosimies arī uz Cund ciematu, kurš kļuva slavens, kad vācu šefpavārs Jonas Schafer pārcēlās uz šejieni un kopā ar savu ģimeni atvēra Green Valley Resort. Baudīsim pusdienas ekskluzīvā vietā,  kur lauku vienkāršība apvienota ar  izsmalcinātību. Sigišvara – sena pilsēta ar deviņiem torņiem, šaurām ielām, krāsainiem namiem, aizsargmūri un greznām baznīcām. Sigišvaru mēdz dēvēt par 15.gs. veidotu laika neskarto dārgakmeni. Turklāt, šeit bērnību pavadījis mīklainais Drakula. Vakariņas. Nakts privātās pansijās Varšagas ciematā.

3. DIENA,  PIRMDIENA, 16.09.  VARŠAGA

Visa diena Varšagas ciematā un apkārtnē (bez autobusa). Pārgājiens – būs iespēja pamatīgi izstaigāties – ap 6 km pa skaisto apkārtni. Bet, kurš vēlēsies, varēs šo attālumu mērot pajūgā. Ciemošanās pie koka amatnieka, kur mums būs iespēja apgūt koka dakstiņu izgatavošanas prasmi. Pameklēsim par tekošo akmeni saukto ūdenskritumu, kas nemēdz izžūt pat karstākajās vasarās. Pikniks dabā. Izvēlei: Ekskluzīva programma – lāču vērošana. Kopā ar mežiniekiem dosimies dziļi mežā un centīsimies ieraudzīt Karpatu brūnos lāčus, kas mīt apkārtnē. Sadalīsimies pa 7-8 cilvēki un dosimies uz meža būdām, kas būvētas lāču novērošanai. Maksā 10 EUR, ja redz lāčus. Vakariņas, nakts privātās pansijās Varšagā.

4. DIENA,  OTRDIENA, 17.09.  VARŠAGA – VALEA KRIŠULUI – MIKLOŠOARA (ZIRGU IZJĀDE 25km (6-7h))

Tiksimies zirgu fermā Valea Krišului ar mūsu gidu. Izjādi sāksim, dodoties augšup un tālāk virzoties uz rietumiem, kur baudīsim krāšņus skatus, kas stiepjas līdz pat augstajai Karpatu kalnu grēdai. Pa ceļam iespējams sastapsim arī  ganus ar saviem ganāmpulkiem. Dienas beigās mēs dosimies lejup līdz ielejai, kur nonāksim gleznainajā Aita Medie ciemā.  Tālāk jau dosimies pāri pakalnam, lai nonāktu Miklošoara ciematā. Vakariņas vīna pagrabā. Nakts Miklošoara ciematā.

5. DIENA,  TREŠDIENA, 18.09.  MIKLOŠOARA – VALEA ZALANULUI (ZIRGU IZJĀDE 21km (4-6h) )

Šī diena zirga mugurā – gar mežiem un ganībām dosimies no Miklošoaras augšup pa kalnu grēdu virs Zalan ielejas uz austrumiem. No šejienes paveras plaši skati uz Karpatu kalnu grēdu. Virzīsimies lejup līdz Valea Zalanului ciemam, kas agrāk bija daļa no Kálnoky ģimenes īpašuma - pirmā stikla ražotne reģionā, tagad šeit ir prinča Čārlza privātā atpūtas vieta. Pastaigāsimies pa prinča Čārlza muižu un vērosim saulrietu. Nakšņošana Valea Zalanului ciemā prinča Čārlza muižā.

6. DIENA,  CETURTDIENA, 19.09.  VALEA ZALANULUI – VALEA KRIŠULUI (ZIRGU IZJĀDE 19km (4h)) – TALIŠOARA

Šķērsojot pakalnus un strautus - no Zalan ielejas atgriežamies  Kriš ielejā, pa ceļam vērosim iespaidīgus skatus no augstajām ganību pļavām. Pēc senā Calnic ciemata šķērsošanas mūsu nobeigums izjādei -   nonāksim pie sena torņa drupām, virs Kriš ielejas. Tālāk jau ar transportu dosimies līdz Tališoara ciemam. Vakariņas. Nakšņošana elegantā viesu namā Tališoarā.

7. DIENA,  PIEKTDIENA, 20.09.  TALIŠOARA – VISKRI – VIŠTEA – CAMAR

Rīta pārgājiens skaistajā Vargyas kanjonā. Nomaļais sakšu viduslaiku ciematiņš Viskri – kas ir UNESCO kultūras mantojums, to bieži apmeklē pats princis Čārlzs. Baudīsim tradicionālas zemnieku pusdienas sakšu ģimenē. Vištea – sens ciemats ar senu baznīcu, kas ir viena no reģiona tipiskākajām Kalvinistu baznīcām - ar bagātīgām freskām un izšuvumiem uz sienām un grebtām  mēbelēm. Vakariņas un vīna degustācija Fort Silvan vīna darītavā. Nakšņošana vīna dārza vidū - pansijā.

7. DIENA,  PIEKTDIENA, 21.09.  CAMAR – BUDAPEŠTA – RĪGA

Pēc brokastīm transfērs uz lidostu, lidojums 14.30-17.25 Budapešta - Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Budapešta – Rīga;
 • 7 brokastis, 6 pusdienas/pikniki un 7 vakariņas (iekļauta arī vīna glāze);
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā, tai skaitā, mantu pārvadāšana zirgu izjāžu dienās;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angļu valodā runājoši vietējie gidi;
 • ieejas biļetes programmā minētajos apskates objektos;
 • zirgu izjādes un segli 3 dienām.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • lāču vērošana – 10 EUR   (jāmaksā, ja izdodas ieraudzīt vismaz vienu lāci);
 • dzeramnaudas vietējiem gidiem un autobusu vadītājiem;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru –135 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiek rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • otrā iemaksa 50% no atlikušās summas jāveic ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma (06.07.);
 • atlikušās summas pilna samaksa jāveic ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma (03.08.).

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienām pirms ceļojuma (26.07.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49-36 dienas pirms ceļojuma (27.07. - 09.08.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (10.08.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti: pase vai ID karte.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai “Par PVN”, kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un  degvielas cenas sadārdzinājumu.

Rumānija zirgu seglos

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.