Neatklātā Zagreba Lieldienās

Horvātijas galvaspilsēta veidojusies no divām uz līdzās esošiem pakalniem uzbūvētām viduslaiku pilsētām - Kaptolas un Gradecas, kas gadsimtiem ilgi cīnījās viena ar otru, bet 17. gs. apvienojās. Abas senās pilsētas aizņem tā saukto Augšpilsētu, kur tagad atrodas Parlaments un Prezidenta pils, bet Zagrebas zemākajā daļā atrodas laukumi, parki, mākslas galerijas un teātri. Jau no senseniem laikiem, izmantojot atrašanās vietu krustcelēs starp Adrijas jūru un Centrāleiropu, pilsēta apvienoja labāko, ko nesa katrs gadsimts, un mūsdienās te var apskatīt viduslaiku torņus, 19. gs. baroka pilis, tirgus laukumus, art-deko stila ēkas un senlaicīgas baznīcas. Bet laikam tieši Zagrebas īpašā atmosfēra un viesmīlība ir galvenais, kas katram tūristam liek justies īpaši gaidītam

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
20.04.2019 23.04.2019 4 Vairāk kā 6 339 € Programma
REZERVĒT

Ceļojuma programma

20.04.2019: Rīga - Zagreba 06:00 - 07:25

23.04.2019: Zagreba - Rīga 22:30 - 01.45

Lidojums - 339 EUR

Lidojums + 4* viesnīca Hilton - 549 EUR

Lidojums + 5* viesnīcā Westin - 589 EUR

1. DIENA, SESTDIENA, 20.04., Zagrebas pilsētas ekskursija

09:30 no viesnīcas. Ekskursijas laikā dosimies, lai apskatītu Augšpilsētas un Lejas pilsētas ievērojamākās vietas. Pēc divu stundu pastaigas pa Zagrebas centru, autobuss mūs aizvedīs uz Mirogoja kapsētu, kas atzīta par vienu no skaistākajām kapsētām Eiropā. Šeit atdusas Horvātijas ievērojamākās personības mūziķi , rakstnieki un dzejnieki un dzejnieki, kuriem bija nozīmīga loma horvātu valodas izveidē laikā, kad valsts teritorija ietilpa Austroungārijas impērijas satāvā.

Ekskursijas ilgums ~3 stundas.

Cena: 30 EUR

Cenā iekļauts: transports un krieviski runājošs gids.
Rezervējot ceļojuma komplektu līdz 15.decembrim, Zagrebas pilsētas ekskursija DĀVANĀ!

Ekskursija uz Samoboras pilsētu

15:00 no viesnīcas. Pirmās ceļojuma dienas otro daļu veltīsim, lai apskatītu Samoboru – nelielu pilsētu, kura izvietojusies Samobora kalnu grēdas piekājē, apmēram 20 km attālumā no Zagrebas. Samoborai ir nozīmīga loma Horvātijas vēsturē. Šī vieta tika apdzīvota jau no Akmens un Dzelzs laikmeta, bet mežos virs pilsētas atrodas Samoboras pils drupas. Viduslaikos karalis Bela IV izdeva hartu, kas Samoborai piešķīra Karaliskās brīvpilsētas tiesības. No tā laika pilsētas vēsturiskais un kultūras mantojums tika rūpīgi krāts un pavairots. Pēc pilsētas apskates laiku veltīsim nesteidzīgai kafijas pauzei ar horvātu slaveno kūku "Kremšnita".

Ekskursijas ilgums ~ 3,5 stundas.

Cena: 35 EUR

Cenā iekļauts: transports, krievu valodā runājoša gida pakalpojumi un kafijas pauze Samoborā ar horvātu slaveno kūku "Kremšnita"

2. DIENA, SVĒTDIENA, 21.04., Plitvices ezeru nacionālais parks

Pilnas dienas ekskursijas laikā apmeklēsim Plitvici, kas vienmēr piesaistījusi dabas mīļotāju uzmanību. 1949. gadā šis reģions kļuva par pirmo Horvātijas nacionālo parku, bet 1979. gadā tika iekļauts UNESCO Pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā. Plitvices nacionālo parku pārsvarā klāj mežs un tikai vietums skatienam paveras pļavas. Slavenie Plitvices ezeri aizņem vien 1% no parka teritorijas, bet veido veselu kaskādi no 16 vārdā nosauktiem un vēl virknes vārdā nenosauktiem ezeriem.

Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas

Cena: 65 EUR

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi un pusdienas (vīns un ūdens iekļauts cenā)

3. DIENA, PIRMDIENA, 22.04., Ekskursija uz Slovēnijas galvaspilsētu Ļubļanu

Horvātijas kaimiņvalsts Slovēnijas galvaspilsēta Ļubļjana ir viena no pašām zaļākajām un dzīvošanai patīkamākajām Eiropas galvaspilsētām. Ne velti 2016. gadā Eiropas Komisija piešķīra tai Eiropas Zaļās galvaspilsētas titulu. Pilsētas centrā noliegta autosatiksme un smaragda krāsas Ļubļjanicas upes, kas plūst cauri pilsētai, krasti ir atstāti kājāmgājēju un riteņbraucēju rīcībā. Žozē Plečniks – Slovēnijas slavenākais arhitekts un agrīnā modernisma meistars - atstājis pilsētai brīnišķīgus tiltus pār upi, interesanta dizaina ēkas kā arī dažādus pilsētu rotājošus elementus – pilārus, piramīdas un laternu stabus. Vairāk nekā 50000 studentu padara pilsētas dzīvi atraktīvāku, savukārt, Ļubļjanas muzeji un restorāni ir vislabākie valstī. Pēc Ļubļjanas apmeklējuma, dosimies uz Novo Mesto vēl vienu pilsētu Slovēnijā, kas ir īsts dārgakmens no arheoloģijas mīļotāju viedokļa. Pilsētu, kas ir Dolenjskas reģiona centrs, ieskauj Krkas upe. Novo Mesto vecpilsētas kodolu veido krāšņs Centrālais laukums, ko rotā to norobežojoša ēku arkādes un vainago pilsētas Dome. Apskates vērta ir Sv. Nikolasa katedrāle, Franciskāņu baznīca, Dolenskas muzejs un Jakčeva mājas galerija. Skaisti izskatās arī mājas, kas uzbūvētas Krkas upes krastos un kuru atspulgu var vērot upes nemierīgajā straumē.

Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas

Cena: 65 EUR

Cenā iekļauts: transports, krievu valodā runājoša gida pakalpojumi un pusdienas vietējā restorānā (ūdens un vīns iekļauts)

4. DIENA,OTRDIENA, 23.04., Ekskursija uz Trakoščanu un Varaždinu

Ekskursijas pirmajā daļā dosimies uz Trakoščanas pili, kas ir svarīgs Horvātijas kultūras mantojums un vienā veselumā apvieno pili, tai līdzās esošo ēku, pils parku un meža parku ar ezeru. Trakoščanas pils tika uzbūvēta 13. gs otrajā pusē un iekļauta ziemeļrietumu Horvātijas aizsardzības sistēmā kā neliels novērošanas cietoksnis, lai uzraudzītu ceļu no Ptujas uz Bednjas ieleju. Ekskursijas otrajā daļā dosimies uz Horvātijas ziemeļu pilsētu Varaždinu, kas novietojusies Dravas upes dienvidu krastā. Tā ir viena no pilsētām, kas noteikti jāredz Horvātijā. Varaždina tiek saukta par „ mazo Vīni”, jo to raksturo baroka arhitektūra, jaunatne, mūzika, ziedi un velosipēdi. Ar apmēram 47 tūkstošiem iedzīvotāju un gada vidējo gaisa temperatūru +10C, Varaždina ir viena no pašām pievilcīgākajām Horvātijas pilsētām, ko apmeklēt vai kur dzīvot.

Ekskursijas ilgums ~ 7 stundas.

Cena: 60 EUR

Cenā iekļauts: transports, krievu valodā runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Trakoščanas pilī, Trakoščanas pils oficiālā, angļu valodā runājoša gida pakalpojumi un pusdienas vietējā restorānā (ūdens un vīns iekļauts)

Papildus informācija

 PAR CEĻOJUMU:

Ceļojums piemērots visiem, kuriem patīk Viduseiropas senās pilsētas ar labi saglabātu vēsturisko centru un visām mūsdienu ērtībām. Tas patiks arī tiem, kuri vēlas apskatīt krāšņo un neskarto Horvātijas dabu ārpus atpūtnieku pārblīvētiem kūrortiem.

Gaisa temperatūra: ap 16 - 20C dienā, ap 8 - 10C naktī, lietus iespējamība ~ 30%

Laika starpība ar Latviju: 1 stunda

Valūta: 1 EUR = 7.41 HRK ( Horvātijas kuna)

Jāņem līdz: vieglas virsdrēbes vakara pastaigām

Grupu pavadīs latviski un krieviski runājoši grupas vadītāji

Lidojumu izpilda avio kompānija SmartLynx Airlines ar Airbus A320 tipa lidmašīnu.

Lidojuma ilgums:

Rīga - Zagreba: 2h 25 min

Zagreba - Rīga: 2h 15 min

Atļautais bagāžas apjoms: 6 kg rokas bagāža + 15 kg reģistrētā bagāža

Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

20. aprīlis plkst. 07:25 transfers no lidostas uz viesnīcu

23. aprīlis plkst. 20:00 transfers no viesnīcas uz lidostu

PAR GALAMĒŖKI

Horvātijas galvaspilsēta, ekonomiskais, administratīvais un kultūras centrs Zagreba atrodas valsts ziemeļos, Savas upes krastā, Medvednicas kalnu masīva dienvidu nogāzē, uz kuru no pilsētas paveras lielisks skats. Zagrebā dzīvo ap 800 000 iedzīvotāju un vēsturiski tā sadalījusies divās daļās – Augšpilsētā un Lejas pilsētā.

Zagrebas Augšpilsēta veidojusies uz diviem līdzās esošiem pakalniem, no kuriem uz viena (Kapitola) pagājušā gadu tūkstoša sākumā atradās Ungārijas karaļa nodibinātā bīskapija, bet uz otra (Griča) – neliela apmetne. 13. gadsimtā Griču nopostīja mongoļu-tatāru karaspēks un, lai to pēc iespējas ātrāk atjaunotu, Ungārijas karalis piešķīra tai brīvpilsētas tiesības. Blakus esošās pilsētas savā starpā naidojās līdz pat 17. gadsimtam, kad beidzot apvienojās, kļūstot par Horvātijas teritorijas galveno pilsētu. Austroungārijas laikā Horvātijas teritorija tika iekļauta impērijas sastāvā un Zagreba saucās Agrama.

1991. gadā izirstot bijušajai Dienvidslāvijai, Horvātija pasludināja neatkarību un Zagreba kļuva par tās galvaspilsētu. Pilsoņu kara laikā 1995. gadā Zagrebu ar raķetēm apšaudīja serbu karaspēks, nogalinot un ievainojot vairākus tās iedzīvotājus.

Zagrebā mūsdienās atrodas lielākā daļa svarīgāko Horvātijas uzņēmumu biroju un ražotņu. Te tiek izgatavotas elektroierīces, tekstilpreces, ķīmiskie un farmācijas produkti, kā arī pārtikas preces. Atrašanās vieta starp Centrāleiropu un Austrumeiropu ir iemesls, kāpēc Zagreba kļuvusi arī par starptautisku biznesa centru un konferenču rīkošanas vietu.

KO APSKATĪT:

Zagrebas Augšpilsētā sakoncentrējušies visi galvenie vēstures pieminekļi. Šeit atrodas pilsētas simbols – Sv. Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas jeb Sv. Stefana katedrāle, kurai līdzās novietots piemiņas stabs, ko vainago Jaunavas Marijas apzeltīta statuja. Katedrālē jau no 13. gs. sāka apglabāt baznīcas augstākās amatperonas un visas Horvātijas ievērojamākos augstmaņus un tā līdz pat šim brīdim ir augstākā ēka Horvātijā. Līdzās katedrālei atrodas arhibīskapa pils, kura tika pārbūvēta un uzlabota no 13. līdz 17. gadsimtam.

Sv. Marka laukumā, kas sensenos laikos kalpoja par Gradecas pilsētas centrālo tirgus laukumu, atrodas 13. gadsimta beigās uzbūvētā gotiskā Sv. Marka baznīca, kas pazīstama ar krāsainu dakstiņu izgreznotu jumtu un diviem ģērboņiem uz tā. Tepat atrodas arī Banskij dvor- 18. gs. uzbūvētā pils, kurā strādā Horvātijas valdība un parlaments, kas 1918. gadā balsoja par saišu saraušanu ar Austroungārijas impēriju, bet 1991. gadā – ar bijušo Dienvidslāviju.

Vēl interesanta ir baroka stila Sv. Katrīnas baznīca un Vecie pilsētas vārti, kur tagad atrodas svētnīca Jaunavai Marijai – šeit var iedegt sveci un vēlēšanās, kuru iedomāsies, piepildīsies. Daļa no Augšpilsētas cieta 1880. gada zemestrīcē, tomēr horvātu augstmaņu pilis ir atjaunotas un priecē ar savu krāšņumu.

Lejas pilsēta uzbūvēta daudz vēlāk – tās ēkas datējamas galvenokārt ar 19. gadsimta beigām un tādēļ to arhitektūrā dominē eklektisms un neoklasicisms. Šajā pilsētas daļā izvietojušies galvenie Zagrebas muzeji, mākslas galerijas un teātri – visievērojamākais no tiem – barokālais Nacionālais teātris, kura ēka pati par sevi ir apskates vērta.

Zagreba lepojas arī ar plašu pilsētas zaļo zonu – skvēriem un parkiem, no kuriem lielākais ir 18. un 19. gs. izveidotais Maksimira parks. Pagājušā gadsimta sākumā šajā angļu stila parkā tika atvērts zooloģiskais dārzs. Blakus pilsētas galvenajam laukumam atrodas viens no pašiem romantiskākajiem Zagrebas parkiem, kas nosaukts bijušā vicekaraļa Zrinjevaca vārdā. Te atrodamas krāšņas puķu dobes, ievērojamu cilvēku skulptūras un klusi urdzošas strūklakas.

Apskates vērta ir arī Mirogoja kapsēta – ne tikai tāpēc, ka šeit apglabātas ievērojamākās horvātu personības, bet tāpēc, ka tā ir rotāta ar brīnišķīgām arkādēm, apstādījumiem un arhitektūras paraugiem.

Dolac tirgus ir galvenā vieta, kurā Zagrebas iedzīvotāji iegādājas zemnieku atvestos pārtikas produktus un tas jau vairāk nekā 80 gadus atrodas pavisam netālu no Zagrebas Katedrāles.

Tkalčičeva iela ir jāuzmeklē tiem, kuri dienā vēlas apmeklēt veikalus, bet vakarā – naktsklubus, bārus, diskotēkas un restorānus.

Ko darīt Zagrebas apskatītājam, ja dienas skrējienā palicis brīvs kāds brītiņš? Apmeklēt 2006. gadā izveidoto un 2010. gadā Eiropas gada muzeja balvu ieguvušo Izjukušo attiecību muzeju, kurā vēstuļu, piemiņas lietu un artefaktu kolekcija no visas pasaules, ļauj veikt empātijas pilnu ceļojumu tā krājumu drosmīgo ziedotāju skumjākajos dzīves momentos.

Pats populārākais Zagrebas suvenīrs ir Licideras sirds – sarkani glazēts medus mīklas cepums sirds veidolā, ko mēdz dāvināt izredzētajam vai iekārt Ziemassvētku eglītē. 2010. gadā šis Horvātijas simbols tika iekļauts UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Lieliska dāvana būs Zagrebā nopirktā zīda kaklasaite, kuras dzimtene ir tieši Horvātija, kā arī Horvātijas salās austās mežģīnes, kuras izvēlējās savā apģērbā lietot Austroungārijas valdnieces.

Pati iecienītākā zagrebiešu izklaide ir vairākas reizes dienā apmeklēt kādu no neskaitāmajām kafejnīcām, uz kuru terasēm jebkādos laika apstākļos tiek baudīta kafija un vērots, kā garāmgājēji un dzīve plūst garām.

Neatklātā Zagreba Lieldienās (ar Flymeaway)

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.