Indija. No Zelta tempļa Amritsarā līdz Mazai Tibetai

Maza Grupa

Ceļā no Amritsaras līdz Ladahai – Mazās Tibetas zemei, iepazīsim Indijas ziemeļu daļas reliģijas un kultūras mantojuma bagātības un nepārspējamās pasaulē augstāko Himalaju kalnu majestātiskās kalnu ainavas. Augstkalnu ceļš, kas ved no Manali uz Leh vijas pa skarbām un neaptverami skaistām vietām. Ja tu esi ar mieru braukt pa sarežģītu reljefu, pāri augstām pārejām, cīnīties un mēģāt sadzīvot ar augstkalnu slimības izpausmēm, pārbaudīt nervus un būt pacietīgs, tad pievienojies pulciņam ceļotāju, kuri pieņem šo izaicinājumu un dosimies ceļā. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
11.09.2019 23.09.2019 13 Vairāk kā 6 1895 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Agnese Kalniņa

Ceļojuma programma

Rīga  Deli – Amritsara – Dharamshala – Manali – Jispa – Leh – Pangongas ezers –

Hemis klosteris – Leh – Deli – Rīga

Vai šis ceļojums ir tev piemērots?

 • Ceļojuma laikā nākas vairākas dienas garos pārbraucienos.
 • Ir divi iekšzemes lidojumi: Deli – Amritsara un Leh - Deli.
 • No Jipsu (3200 m) var sākt parādīties veselības traucējumi, jo braucam augstāk kalnos.
 • Daudz fotogrāfēšanai vērtas vietas – gan daba, gan cilvēki, gan ar budismu saistītas vietas.
 • Nakšņošana iespējami labākās 3* viesnīcās.
 • 8. dienā ir visgarākais pārbrauciens. Esam spiesti nakšņot Jispā, jo tā atrodas 3200 m augstumā, kas rada tikai nelielus veselības tracējumus. Nākošā reālā naksņošanas vieta ir Sarchu (4290 M), kas nav ieteicama lielā augstuma dēļ.
 • Jānodrošinās ar medicīnu, kas atvieglo KSS (kalnu slimības simptonus). Jautāt savam ģimenes ārstam.
 • Nepieciešams apģērbs siltam laikam ceļojuma pirmajā pusē 2. – 7. dienā,  kad termometra stabiņš paceļas līdz + 25 grādiem. No 7. dienas jārēķinās, ka vajag siltu virsjaku rītiem un vakariem. Pa dienu temperatūra ap 15-20 grādiem silts.

1. DIENA, trešdiena, 11.09.  RĪGA – STAMBULA – DELI 

13.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 15.40 – 18.35 lidojums Rīga – Stambula. 19.55 lidojums Stambula – Deli

2. DIENA, CETURTDIENA, 12.09. DELI

Agri no rīta ierašanās Deli. Dodamies uz viesnīcu atpūsties, lai vēlāk, atspirguši, skatītu Deli interesantākās vietas. Iepazīšanos sāksim, dodoties rikšās cauri vecajam Chandi Chowk tirgumIndia Gate un Qutub Minar – arhitektūras pieminekļi, kas jāredz katram ceļotājam. Akshardham templis – Dieva dievišķā māja - mūžīgā uzticības, tīrības un miera vieta, hinduistu lūgšanu nams un garīgā universitāte. Tempļa kompleks būvēts ar maharadžas HH.Pramuk Swami svētību un pieredzējušu amatnieku un brīvprātīgo piedalīšanos. Atklāts 2005. gada 6. novembrī. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Deli.

3. DIENA, PIEKTDIENA, 13.09. Deli – Amritsara (244 m v.j.l.)

No rīta lidojam no Deli uz Amritsaru. Tā pasaulē zināma vairāku iemeslu dēļ. Amritsarā atrodas sikhu galvenā reliģiskā vieta – Zelta templis. To cēla laikā no 1581. Līdz 1589. gadam un ir atvērts visu ticību cilvēkiem gan vīriešiem, gan sievietēm. Templi visapkārt apņem ūdens baseini.  1809.gadā, templi atjaunojot, izmantoja marmoru un varu, padarot to vēl iespaidīgāku, bet 1830. gadā kāds Ranjit Singh ziedoja zeltu ar ko pārklāja svētnīcu ar zelta kārtiņu. Milzīgā tempļa iekšienē atrodas Langhar Kitchen - pasaulē lielākā virtuve, kura katru dienu nodrošina vienkāršu veģetāro ēdienu bez maksas 40000 – 100000 jebkuras ticības cilvēkiem.  Jaliawala Bagn – piemiņas parks kritušajiem. 1919. gadā, ražas novākšanas festivāla laikā, tauta pulcējās uz miermīlīgu mītiņu, protestējot pret divu Indijas neatkarības cīnītāju slepkavību. Britu karavīriem tika dota pavēle šaut uz pūli, kā rezultātā bojā gāja vairāk nekā 1000 cilvēku. Vēlā pēcpusdienā brauksim uz 30 km attālo Wagah Indijas - Pakistānas robežpunktu noskatīties divu lielvalstu karogu nolaišanas ceremoniju. Ceremonija, ko pavada mūzika pieaugošā skaļumā un karavīru paraugsoļošana, augstu ceļot kājas un izpildot sarežģītas kustības, notiek ik dienu kopš 1957. gada. Brokastis, vakariņas. Nakts 3* viesnīcā Amritsarā.

4. DIENA, SESTDIENA, 14.09. Amritsara – DHARAMSHALA ( 205 KM, 5-6 stundas; 1457 M V.J.L.)

Pēc brokastīm dodamies prom no Amritsaras jaunu iespaidu meklējumos – uz Dharamshala. Brauciens diezgan ilgs, bet labi tas, ka jābrauc pa asfaltētu šoseju. Dharamshala ir pilsēta Kangras ielejā 1485 metru augstumā virs j.l. Tās piepilsēta ar nosaukumu McLeodGanj visā pasaulē pazīstama kā Dalailamas Četrpadsmitā dzīves vieta. Dharamshala ir tibetiešu trimdas centrs Indijā. Pēc 1959. gada Tibetas sacelšanās, bēgļi no Tibetas sekoja Dalailamam uz Indiju. Viņa klātbūtne un pārceļotāji no Tibetas ir padarījuši Dharamshalu par populāru galamērķi Indijas un ārvalstu tūristiem. Dalailamas templis – vieta meditācijai un Budas rakstu lasīšanai. Dienu noslēgsim ar pastaigu uz Bhagsu ūdenskritumiem pa labiekārtotiem takām un kāpnēm stāvākās vietās. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā 3*viesnīcā Dharamshala.

5. DIENA, SVĒTDIENA, 15.09.  DHARAMSHALA – Manali (240 km, 6 – 7 stundas)

Dodamies tālāk – uz Manali, pilsētu, kas latviešiem vairāk saistās ar Nikolaja Rēriha dzīvi Indijā. Gandrīz visu dienu brauksim. Brokastis, vakariņas. Nakts 3* viesnīcā Manali.

6. DIENA, PIRMDIENA, 16.09. MANALI (2108 M V.J.L.)

Himalaju kalni, ar kristāldzidriem ezeriem, straujām upēm, daudzām hinduistu dievībām, padara Manali par pievilcīgāko galamērķi ceļotājiem. Manali iegūlusi Kullu ielejā, ko dēvē arī par Dievu ieleju. Tā kādreiz bijusi Kullu karalistes galvaspilsēta un joprojām saglabājusi savu šarmu. 20. gadsimtā Manali ir izveidojusies par vienu no romantiskākajām vietām Indijas Himalajos. Šodien apskatīsim: četrstāvu  Hadimba Devi templi, kurā notiek ceremonijas, kas saistās ar sensenis te dzīvojošām dievībām. Club House - indiešu stilā iekārtots piedzīvojumu parks. Manali ir vairāki nelieli, krāsaini klosteri, kas pārstāv tibetiešu kultūru un vēsturi. Viens no tiem ir Himalayan Nyingamapa Gompa. Pie klostera vairāki nelieli veikaliņi, kuros pārdod skaistus rokdarbus un paklājus, ko izgatavojuši tibetieši. Lai saglabātu seno Tibetas mākslu, klosteros darbojas Pateicības mākslas skola un Paklāju vīšanas centrs. Filozofa Nikolaja Rēriha muzejs ir pati izcilākā vēstures liecība Manali. Dienas otrajā daļā pārgājiens uz Jogni ūdenskritumu. Pa labi iezīmētu taku dodamies augšup kalnos, no kurienes paveras skats uz Himalajiem. Fotogrāfējam un fotogrāfējam. Gājiens līdz ūdenskritumam prasa aptuveni divas stundas. Atpakaļ mazāk. Noguruši, bet apmierināti atgriežamies viesnīcā. Brokastis, vakariņas. Nakts 3* viesnīcā Manali.

7. DIENA, OTRDIENA, 17.09. Manali – JISPA ( 50 km, 3 stundas; 3200 m v.j.l.)

Pamazām braucam augstāk kalnos. Ceļš no Manali līdz Leh ir iespaidīgākajiem Himalajos. Brauciens pa sarežģīto reljefu sniedz gan prieku, gan piedzīvojuma izjūtu, ko glabāsim sirdī vēl ilgu laiku. Rotangas pāreja (3980m v.j.) – viena no skaistākajām ceļā uz Ladahu. Tā savieno Pir Panjal kalnu grēdu Himalajos ar Leh ieleju. Tā ir iemīļota vieta slēpotājiem, slidotājiem un motobraucējiem, kuri aizrāvušies ar ekstraordināriem piedzīvojumiem augstkalnu apstākļos. Tālāk ceļš ved cauri augstkalnu ciemiem: Grampu, Sissu, Tandi līdz būsim atbraukuši uz Keylong pilsētu (3340m v.j.l.). Te uz dzīvi apmetušies budisti, pilsētā vairāki budistu klosteri. Jispa pāreja (3200 m v.j.l.) atrodas tikai 20 km attālumā no Keylong. Tas ir skaists ciemats Bhagas upes krastos, ko ieskauj mūžīgi nemainīgā augstkalnu ainava. Pēc vieglām vakariņām iesim atpūsties, jo šajā augstumā nebūs viegli. Padomāiet par medicīnisku preperātu, kas varētu atvieglot akūtas augstkalnu slimības izpausmes. Brokastis un vakariņas. Nakts kempingā Jispa.

8. DIENA, TREŠDIENA, 18.09. JISPU – LEH (330 KM, 9 stundas; 3500 m v.j.l.)

Šorīt ceļamies agri, jo priekšā ļoti ilgs brauciens līdz Leh, lai arī kilometru nav daudz. Cerams, ka 9 stundās sasniegsim Leh. Brauciena laikā šķērsosim 8 pārejas. No Jispas pacelsimies augstāk un augstāk – līdz Baralacha La pārejai  4890 mv.j.l. augstumā. Pāreja savieno divas svarīgas kalnu grēdas – Pir Panjal un Zanskaras ieleju. No Baralacha La kalnu ceļš sāk vīties uz leju, atstājot aiz sevis vēl piecas pārejas, katru vienu par otru zemāku līdz sasniedzam Leh pilsētu 3500 m augstumā. Esam ieradušies Himalaju augstkalnu tuksneša pilsētā. Brokastis, vakariņas. Nakts 3* viesnīcā Leh.

9. DIENA, CETURTDIENA, 19.09. LEH (3500 m v.j.l.) – SHAM IELEJA  lEH

Budisti, klosteri un budisma kultūra veicinājusi Leh pilsētas atpazīstamību pasaulē. To dēvē arī par Mazo Tibetu. Sham ielejas iepazīšanu ieesāksim ar Slavas Zāles (Hall of Fame) apmeklējumu. Magnetic Hill – vieta, kur vērojams dabas fenomens, kur gravitācijas spēks darbojas pretējā virzienā (mašīna ripo pret kalnu). Piestāsim pie unikālas vietas, kur saplūst divas lielas upes: Inda, kas plūst no Tibetas un Zanskāras upe, kas plūst no Zanskāras ielejas. Apmeklēsim budisma filozofijas un simbolu pārpilnos klosterus un stupas. Leh pils – bijusī karaliskā pils, no kuras pārredzama plaša Ladahas Himalaju daļa. Shanti gigantiskā stupa, ko būvējuši japāņu mūki kā dāvanu Leh un kā simbolu miera veicināšanai pasaulē. Vēlējums: uzkāpt (15-20 min.) Changspa pakalnā pie stupas, laikā, kad pēcpusdienas saules gaisma izgaismo pilsētu un stupu. Ja paspēsim izstaigāt pilsētas vizītkarti – Leh galveno tirgu, dienā paredzētais būs izpildīts ar uzviju. Brokastis, vakariņas. Nakts 3* viesnīcā Leh.

10. DIENA, PIEKTDIENA,  20.09.  Leh – Pangong Lake (150 kms – 5 stundas, 4267 M V.j.l.)

Pangongezers Himalaju augstkalnos ir īsts brīnums. Turp arī šodien brauksim. Pa ceļam apskatīsim Shey pili. Braucot cauri gleznainai ielejai, sasniegsim Thiksey klosteru kompleku paceļas virs ielejā esošā ciemata un Stok pili. Pārbrauksim pāri Changla pārejai (5486 m v.j.l.) un tā otrā pusē, 4267 m augstumā, atrodas 6 km platais un 133 km garais Pangong ezers. Tā skaistums ir neaprakstāms. Pastaigas, fotogrāfēšana un visam pāri – dabas varenība. Brokastis, vakariņas. Nakts kempingā pie ezera.    

11. DIENA, SESTDIENA, 21.09.  Pangong Lake  leh

Rīta foto pauze, kad gaiss ir dzidrāks, un dodamies atceļā uz Leh. Pa ceļam apmeklēsim Hemis klosteri – lielāko Tibetas budisma centru Ladahā. Iespējams, ka šajā klosterī glabājas ziņas un dokumenti par Jēzu Kristu, par laiku, ko esot pavadījis Indijā. Atgriešanās Leh. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Leh.

12. DIENA, SVĒTDIENA, 22.09. LEH – DELI

Šodien lidosim uz Deli. Ceļojuma noslēgumā atvadu vakariņas. Nakts viesnīcā Deli. 

13. DIENA, PIRMDIENA, 23.09. DELI – STAMBULA – RĪGA

Transfērs uz lidostu. 06.15 – 10.30 lidojums Deli – Stambula.  14.50 – 17.50 lidojums Stambula – Rīga. 

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Stambula – Deli – Stambula – Rīga, iekšējie pārlidojumi un lidostu nodokļi
 • Indijas vīza
 • transporta pakalpojumi
 • 3 naktis 3* un 7 naktis 4* viesnīcās divvietīgā istabā, pa vienai - stacionārā teltī Jispa un pie Pangong ezera
 • ēdināšana pēc apraksta  
 • apmaksātas aprakstā minētās ekskursijas un ieejas maksas
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krieviski vai angliski runājošu gidu pakalpojumi

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam; dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošam personālam

Piemaksa par vienvietīgu numuru: 375 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR  avansa iemaksas
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā  70 dienas pirms ceļojuma t.i līdz 03.07.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas  pirms ceļojuma t.i. līdz 31.07.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienas (23.07.) pirms ceļojuma tiek ieturēti 400 EUR 
 • atsakoties 49 – 36 dienas (24.07. – 06.08.) pirms ceļojuma tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (līdz 06.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās;
 • vecāku vārdi un fotogrāfija 5.5 cm x 5.0 cm jāiesniedz birojā līdz 20. augustam.  

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra   kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu. 

Izbraukšana Piezīmes
11.09.2019 Agnese Kalniņa

Indija. No Zelta tempļa Amritsarā līdz Mazai Tibetai

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.