Tālo austrumu kontrasti Ķīnā, Mongolijā un Sibīrijā

Maza Grupa

Ķīna pēc platības ir lielāka nekā visa Rietumeiropa kopā ņemot, bet tās galvaspilsēta Pekina ir valsts politiskais centrs. Ķīnas ekonomikas izaugsmes radītās biznesa iespējas ir padarījušas Pekinu par ekonomikas un biznesa centru, bet paralēli šai pasaulei Pekinā atrodas arī virkne vēstures liecību un kā lielākā no tām ir Lielais Ķīnas mūris. Apskatīsim Pekinas vēstures liecības!
Joprojām nepieradinātā un mežonīgā Mongolija, kas atrodas starp divām lielvalstīm - Krieviju un Ķīnu, straujiem soļiem steidz parādīt savus, vēl pasaules neatklātos, dabas resursus. Mongolija ir vismazāk apdzīvotā valsts pasaulē. Šeit vari iepazīt nesteidzīgu un mūžam mainīgu klimatu, vietējo iedzīvotāju laipnību un viesmīlību, lēzenos kalnus, kanjonus, tuksnesi un Mongolijas stepi, kurā barojas mājlopu bari - viennozīmīga šīs zemes galvenā bagātība. Šajā ceļojumā apmeklēsim arī Mongolijai raksturīgos tautas svētkus – Nadaam festivālu.
Pasaulē lielāko saldūdens ezeru Baikālu ieskauj kalni un senās burjatu svētvietas. Šis patiešām ir viens no titulu bagātākajiem ezeriem, jo, kā izrādās, tiek uzskatīts, ka Baikāls ir arī pasaulē vecākais ezers – uz zemes tas ir jau 25 miljonus gadu. Turklāt tā ūdens ir viens no skaidrākajiem pasaules ezeru vidū. Tā ir unikāla parādība uz mūsu planētas. Stepe, daudzveidīgā un bagātā kultūra un īpaša maģija ar vietējiem šamaņiem mājo Baikāla apkārtnē.

Tālo austrumu kontrasti Ķīnā, Mongolijā un Sibīrijā

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.