Tālo austrumu kontrasti Ķīnā, Mongolijā un Sibīrijā

Maza Grupa

Ķīna pēc platības ir lielāka nekā visa Rietumeiropa kopā ņemot, bet tās galvaspilsēta Pekina ir valsts politiskais centrs. Ķīnas ekonomikas izaugsmes radītās biznesa iespējas ir padarījušas Pekinu par ekonomikas un biznesa centru, bet paralēli šai pasaulei Pekinā atrodas arī virkne vēstures liecību un kā lielākā no tām ir Lielais Ķīnas mūris. Apskatīsim Pekinas vēstures liecības!
Joprojām nepieradinātā un mežonīgā Mongolija, kas atrodas starp divām lielvalstīm - Krieviju un Ķīnu, straujiem soļiem steidz parādīt savus, vēl pasaules neatklātos, dabas resursus. Mongolija ir vismazāk apdzīvotā valsts pasaulē. Šeit vari iepazīt nesteidzīgu un mūžam mainīgu klimatu, vietējo iedzīvotāju laipnību un viesmīlību, lēzenos kalnus, kanjonus, tuksnesi un Mongolijas stepi, kurā barojas mājlopu bari - viennozīmīga šīs zemes galvenā bagātība. Šajā ceļojumā apmeklēsim arī Mongolijai raksturīgos tautas svētkus – Nadaam festivālu.
Pasaulē lielāko saldūdens ezeru Baikālu ieskauj kalni un senās burjatu svētvietas. Šis patiešām ir viens no titulu bagātākajiem ezeriem, jo, kā izrādās, tiek uzskatīts, ka Baikāls ir arī pasaulē vecākais ezers – uz zemes tas ir jau 25 miljonus gadu. Turklāt tā ūdens ir viens no skaidrākajiem pasaules ezeru vidū. Tā ir unikāla parādība uz mūsu planētas. Stepe, daudzveidīgā un bagātā kultūra un īpaša maģija ar vietējiem šamaņiem mājo Baikāla apkārtnē.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
01.07.2019 14.07.2019 14 Vietu nav 3550 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs Kristaps Veide

Ceļojuma programma

Pekina – Ulanbatora – Bayangobi – Karakoruma – Irkutska – Tažeranskas stepe – Mazā jūra – Oļhonas sala

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Pekinā apmeklēsim arhitektūras un vēstures objektus, savukārt Mongolijā un Sibīrijā vairāk dabas objektus.
 • Baikāla apkārtnē ir vairāki ievērojami tūrisma objekti, bet naktsmītnes un infrastruktūra lielākoties ir attīstības stadijā, bet tūristu skaits ir strauji audzis, ar to jārēķinās.
 • Ēdienreizes daļā gadījumu ir gatavotas pēc vietējo iedzīvotāju tradīcijām un ikdienā pierastā gan Ķīnā, gan Mongolijā, gan Sibīrijā.
 • Daļa naktsmītņu ir viesnīcās, daļa tūristu bāzes un jurtās kurās valda sava kārtība;

1. DIENA, PIRMDIENA 01.07. RĪGA – MASKAVA  PEKINA

Pulcēšanās Rīgas lidostā 13:30. Lidojums 15:20 Rīga – Maskava un vēlāk lidojums Maskava – Pekina.

2. DIENA, OTRDIENA 02.07. PEKINA

Ierašanās Ķīnas galvaspilsētā Pekinā ap 09:50, vīzu pārbaude, brauciens uz pilsētu un sāksim iepazīt šo lielpilsētu ar Debesu templi – imperatora sakrālo kulta celtņu kompleksu. Turpinājumā Ķīnas imperatoru Vasaras pils, kas izvietojusies kalnu pakājē Kunming ezera krastā un šeit rodama atpūta no pilsētas dzīves. Pusdienas un dienas otrā puse mierīgā ritmā pēc nakts pārlidojuma. Nakts viesnīcā Pekinā.

3. DIENA, TREŠDIENA 03.07. PEKINAS APKĀRTNE

No rīta dosimies uz Lielo Ķīnas mūri, vienu no pasaules slavenākajiem apskates objektiem, no celtniecības sākuma divu tūkstošu gadu laikā mūris sasniedza 6300 km garumu. Pastaigāsimies pa Mutianyu mūra daļu un vērosim kalnaino apkārtni. Pēcpusdienā atgriezīsimies Pekinā un apstāsimies foto pauzei pie 2008. gada Olimpisko spēļu kompleksa. Nakts viesnīcā Pekinā.

4. DIENA, CETURTDIENA 04.07. PEKINA – ULANBATORA

Dosimies uz Pekinas lidostu un lidojums uz Mongolijas galvaspilsētu Ulanbatoru. Pilsētu iepazīsim ar Gandanas klostera apskati kurā atrodas milzīga apzeltīta Budas figūra, kas ir Mongolijas nacionālā lepnuma un kulturālās atdzimšanas simbols. Lai iegūtu plašāku iespaidu par Mongoliju, apmeklēsim Mongolijas vēstures muzeju, kur glabājas valsts un Vidusāzijas reģiona artefakti no akmens laikmeta līdz mūsdienām. Nakts viesnīcā Ulanbatorā.

5. DIENA, PIEKTDIENA 05.07. HUSTAI NACIONĀLAIS PARKS

Pēc brokastīm dosimies uz plašo Hustai nacionālo parku kur atrodas daļa no savvaļā sastopamajiem zirgiem Mongolijā. Šajā parkā mīt arī vilki, kalnu aitas un brieži. Pastaiga – pārgājiens pa parku. Pusdienas un vakariņas tūristu nometnes restorānā. Nakšņošana apmetnēs Hustai.

6. DIENA, SESDIENA 06.07. HUSTAI BAYANGOBI

Dosimies arvien tālāk uz Mongolijas dienvidaustrumiem, uz kalnu un tuksnešu ieskauto Bayangobi. Šī vieta atklāj daudzveidīgas dabas ainavas – Gobi tuksneša smilšu kāpas un klinšainu kalnu veidojumus. Apmeklēsim arī vietējo nomadu ģimeni un Uvgun klosteri. Pēc vēlēšanās šeit būs iespējamas izjādes ar kamieļiem. Pusdienas un vakariņas tūristu nometnes restorānā. Nakšņošana jurtās.

7. DIENA, SVĒTDIENA 07.07. BAYANGOBI  KHARKORIN

Ceļosim uz Kharkorin un apmeklēsim Erdene Zuu budistu klosteri, kas būvēts 1586.gadā un ir vecākais un nozīmīgākais klosteris Mongolijā ar vairākiem tempļiem un 108 stupām. Erdene Zuu jeb Simt dārgumu klostera komplekss 16.gs. tika veidots no senās galvaspilsētas Karakorumas drupām un savos zelta laikos mūku skaits tajā sasniedza 1000, bet tempļu skaits pārsniedza 60. Tuvējās apkārtnes iepazīšana un iespēja doties izjādē ar zirgiem. Pusdienas un vakariņas tūristu nometnes restorānā. Nakšņošana jurtās Urguu.

8. DIENA, PIRMDIENA 08.07. KHARKORIN NADAAM FESTIVĀLA APMEKLĒŠANA

Šīs dienas plānā apmeklēt Naadam festivālu, kas ir neatņemama daļa mongoļu kultūras, arīdzan mums būs iespēja to iepazīt tuvāk. Nadaam stadionā sākas jestra svētku atzīmēšana – norisinās trīs mongoļu iecienītākie sporta veidi: zirgu skriešanās sacensības, cīkstēšanās un šaušana ar loku. Tāpat iespēja šo sporta veidu apmeklēšanas starpposmā nobaudīt daļu mongoļu tautas garšas no to nacionālās virtuves, mūzikas, amatniecības un sarunām ar pašiem mongoļiem. Nakšņošana jurtās Urguu.

9. DIENA, OTRDIENA 09.07. KHARKORIN – ULANBATORA

Pēc brokastīm brauciens atpakaļ uz Mongolijas galvaspilsētu. Apmeklēsim Bogdhāna pili, tā sevī apvieno mongoļu tradicionālā stilā būvētas ēkas, kurās dzīvojis pēdējais Mongolijas karalis. Vakarā – nacionālais mongoļu folkloras vakars.Nakts viesnīcā Ulanbatorā.

10. DIENA, TREŠDIENA 10.07. ULANBATORA  IRKUTSKA

Atvadāmies no Mongolijas un dodamies uz lidostu lidojumam Ulanbatora – Irkutska. Ierašanās Sibīrijas pilsētā Irkutskā, pilsētas iepazīšana un nakts viesnīcā Irkutskā.

11. DIENA, CETURTDIENA 11.07. IRKUTSKA  TAŽERANSKAS STEPE – MAZĀ JŪRA

Sāksim ceļu no Irkutskas uz Tažeranskas stepi, kas ir viena no maģiskākajām vietām Baikāla ezera krastos. Cilvēki to apdzīvoja jau 20000 gadu atpakaļ. Neskatoties uz īpaši sauso klimatu, flora šeit ir daudzveidīga – bez stepei raksturīgajiem augiem, te sastopami arī alpīnās zonas pārstāvji. Apmeklēsiet seno Akmens spoku ieleju. Pēc tā apmeklēsim Shebete kalnu. Apstāsimies, lai meklētu neolīta laika klints zīmējumus Sahuerta kalnā, kas nav viegli pamanāmi. Pārbrauksim uz Baikāla piekrasti, kuru dēvē par Mazo jūru. Vakars Mazajā jūrā ar iespēju nopeldēties +6 grādu vēsajā, bet atspirdzinošajā Baikāla ūdenī. Nakts tūristu bāzē pie Mazās jūras.

12. DIENA, PIEKTDIENA 12.07. MAZĀ JŪRA – OĻHONAS SALA

Pēc brokastīm sēdīsimies prāmī, kas mūs pārvedīs uz Oļhonas salu. Lai nokļūtu Oļhonas salas pašos ziemeļos - Hobojas zemesragā, ceļā dosimies ar bezceļam piemērotiem braucamajiem. Pa ceļam skatīsim gleznainās  Sagan – Hužin jeb Trīs Brāļu klintis; Smilšu līci, kur atradās GULAGA nometne, līdz nokļūsiet Hobojas zemesragā. Ja uzdrošināsieties doties augšup pa nogāzi, pavērsies ainava ar viļņiem, kas sašķīst pret zemesraga stāvajām klintīm. Pusdienās zem klajas debess. Nakts viesnīcā Oļhonas salā.

13 DIENA, SESTDIENA 13.07. OĻHONAS SALA  IRKUTSKA

No rīta mums būs iespēja aizstaigāt uz svēto Šamankas līci, kur atrodas Baltā Klints – Baikāla vizītkarte. Šī klints ir viena no nozīmīgākajām Āzijas svētvietām. Runā, ka Šamankas līcī ir vissskaistākās smilšu pludmales. Pārbrauciens no Oļhonas salas uz Irkutsku un nakts viesnīcā Irkutskā.

14. DIENA, SVĒTDIENA 14.07. IRKUTSKA – MASKAVA – RĪGA

Brīvs brīdis no rīta pastaigai pa pilsētu vai suvenīru iegādei un 13:10 lidojums Irkutska – Maskava. Vēlāk 18:15 Maskava – Rīga un ap 19:55 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Pekina/ Irkutska – Rīga;
 • lidojumi Pekina – Ulanbatora un Ulanbatora – Irkutska;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes 3*/4* viesnīcās divvietīgā numurā, jurtās;
 • programmā norādītās 12 brokastis, 10 pusdienas un 7 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas un objektu apmeklēšanas;
 • Ķīnas, Krievijas, Mongolijas vīzas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angliski/krieviski runājošs vietējais gids.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas, t.sk. ar norādi Izvēlei;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam, kas jāiesniedz pirms vīzas kārtošanas;
 • dzeramnaudas šoferiem, gidiem un apkalpojošam personālam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru 635 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešami pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 22.04.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 20.05.   

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz (12.05.), tiek ieturēti 400EUR;
 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 49 – 36 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz (13.05. – 26.05.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz (26.05.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
01.07.2019 Grupas vadītājs Kristaps Veide

Tālo austrumu kontrasti Ķīnā, Mongolijā un Sibīrijā

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.