Riohas vīnu zeme Vitorija Lieldienās (ar Flymeaway)

Vitorija - Gasteis jeb īsāk sakot Vitorija ir faktiskā Basku zemes galvaspilsēta (lai gan nav oficiāli nominēta). Tā atrodas Spānijas ziemeļos, Basku zemes dienvidos un nepilnu 200km attālumā no Francijas robežas. Pateicoties neskartajam viduslaiku pilsētas izkārtojumam, 1996.gadā vecpilsētai tika piešķirts Monumentālā kompleksa statuss. Tā saņēmusi arī trīs ES balvas par kultūras mantojuma saglabāšanu (Europa Nostra). Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
18.04.2019 22.04.2019 5 Vairāk kā 6 339 € Programma
REZERVĒT

Ceļojuma programma

18.04.2019: Rīga - Vitorija 02:15 - 05:00

22.04.2019: Vitorija - Rīga 14:45 - 19.25

Lidojums - 339 EUR

Lidojums + viesnīca - 649 EUR

Atļautais bagāžas apjoms: 6 kg rokas bagāža un 17 kg reģistrētā bagāža.

 1. diena, 18.04., ceturtdiena, Vitorijas pilsētas ekskursija

09:30 no viesnīcas. Pirmo divu ekskursijas stundu laikā ar kājām izstaigāsim Vitorijas pilsētas vēsturisko centru. Vispirms apskatīsim pilsētas centrālo – Spānijas laukumu ar tā neoklasicisma manierē būvētajām ēkām un pilsētas domi. Pilsētas vecākajā kvartālā apskatīsim Kāršu muzeju ( Museo Furnier), dažas Renesanses stilā būvētas pilis un gotisko San Migela baznīcu, kas veltīta Vitorijas svētajam aizbildnim. Dodoties tālāk cauri Baltās Jaunavas laukumam, šķērsosim vietu, kur pilsēta paplašinājās 19. gadsimtā un iegriezīsimies Jaunajā katedrālē. Ceļš turpināsies pa Paseio de la Senda, kur varēsim redzēt daudz ievērības cienīga – t. sk. 1821. gadā izveidoto Floridas parku, kā arī Zuluetas un Ajuria Enea pilis. Ekskursijas pēdējo pusotru stundu pavadīsim, apskatot Vitorijas Katedrāli un tās torni.

Ekskursijas ilgums~ 4 stundas

Cena: 30 EUR

Cenā iekļauts: angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Vitorijas katedrālē un tornī

 2. diena, 19.04., piektdiena, Ekskursija uz San Sebastjanu

09:30 no viesnīcas. 

Ekskursijas laikā apskatīsim pilsētas moderno daļu kā arī vecpilsētu: Bueno Pastor katedrāli un pilsētas Domi. Arī San Sebastjanas pils, Miramaras dārzi, teātris un karalienes vārdā nosauktā luksusa viesnīca, kurā apmetās slavenības būs dažas no vietām, ko mums parādīs gids. San Sebastjana jeb Donostija ir pērle La Končas līča krastā. Tā kļuva populāra 1886. gadā pateicoties karalienei Marijai Kristīnai un ir spāņu aristokrātijas iemīļota arī mūsdienās.
Pēc pusdienām dosimies uz Igueldo kalnu.

Ekskursijas ilgums ~10 stundas

Cena: 85 EUR
Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Igueldo kalnā un pusdienas (ūdens un vīns iekļauts).

3. diena, 20.04., sestdiena, Riohas vīna tūre

09:00 no viesnīcas. Ekskursijas ievaddaļā dosimies uz mazpilsētu Laguardia, kas ievērojama ar to, ka būdama izejas punkts vīna reģiona izpētei, tā ir interesanta pati par sevi, jo praktiski nav mainījusies no 13. gadsimta, kad to ieskāva augsti aizsargmūri ar četriem vārtiem. Tā tiek uzskatīta par vienu no 44 visskaistākajām Spānijas mazpilsētām. Zem katras mājas šeit atrodas vīna pagrabs un pa pazemes ejām, kas tos savieno, var izstaigāt praktiski visu pilsētu. Pēc tam dosimies apskatīt gan veco, gan jauno Marķīza de Riskāla vīna darītavu, kuras arhitektonisko veidolu darinājis Gugenheima muzeja autors – kanādiešu arhitekts Frenks Gerijs un pilnībā to integrējis apkārtējā vidē. Šet degustēsim vietējā ražojuma vīnus. Pēc pusdienām apmeklēsim Ysios vīna darītavu – vienīgo vīna darītavu, ko projektējis pasaulslavenais arhitekts Santjago Kalatrava. Tā atrodas Kantabrijas kalnu grēdas piekājē un pilnībā integrēta apkārtējā ainavā. Vīna darītava degustācijai piedāvās kādu no Riohas apgabala labākajiem vīniem.

Ekskursijas ilgums ~ 9 stundas

Cena: 100 EUR

Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, vīna tūre Marķīza de Riskāla un Ysios vīna darītavās un vīnu degustācija, pusdienas ( ūdens, kafija un vīns iekļauts)

 4. diena, 21.04., svētdiena, Bilbao pilsētas ekskursija

09:00 no viesnīcas. Ekskursijas sākumā ar kājām dosimies apskatīt Bilbao vecpilsētas slavenākos apskates objektus: teātri, Santjago katedrāli, San Nikolasa baznīcu un mazās ieliņas.Tālāk mūsu ceļš vedīs uz Gugenheima Modernās mākslas muzeju, kura uzbūvēšana pilnībā mainīja pilsētas dzīvi. Pa ceļam apskatīsim Izozaki torņus, Zuri Zubi tiltu, Iberdrolas torni un citas arhitektūras pērles. Ekskursijas laikā Gugenheima Mākslas muzeju, kas pats par sevi ir modernās arhitektūras šedevrs, apskatīsim no ārpuses. Pēc pusdienām dosimies uz vienu no Bilbao piepilsētām Gečo, kur atrodas UNESCO cilvēces vēsturiskā mantojuma sarakstā iekļautais Biskajas piekartilts, kas ir pirmais un vienīgais šāda veida tilts, kurš vēl darbojas. 50 m augstajos tilta pilonos ir ierīkoti lifti tiem viesiem, kuri vēlas redzēt elpu aizraujošu panorāmu uz ostu un Abras līci.
Ekskursijas ilgums ~ 9 stundas

Cena: 77 EUR
Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas biļetes Biskajas piekartilta liftā un pusdienas ( ūdens un vīns iekļauts)

 5. diena, 22.04., pirmdiena, Vitorija

Brīvs laiks līdz lidojumam.

Papildus informācija

Viesnīca

Vienīcu ķēdei NH Hotels piederošā 4*** viesnīca Hotel NH Canciller Ayala Vitoria atrodas ideālā vietā – pašā Vitorijas pilsētas centrā līdzās Floridas parkam. No viesnīcas logiem paveras skats uz Vitorijas Katedrāli un Basku parlamentu. Tā piedāvā moderni iekārtotas un plašas istabas ar gaisa kondicionieri/apkuri, TV, bezmaksas WI-FI, minibāru, seifu un fēnu. Brokastu bufetes gardumus un vakariņas var nobaudīt viesnīcas restorānā „Quejana”. Dzērienus var iemalkot bārā, bet uzkodas piedāvā kafetērijā.

Automašīnu viesnīcas stāvvietā var novietot par papildus samaksu.

VĒSTURE

Dažadu apstākļu sakritības dēļ pārējo divu Basku autonomo apgabalu eidojošo provinču galvenās pilsētas Bilbao un San Sebastjana ir vairāk pazīstamas, tomēr tieši Alavas provinces galvaspilsētā Vitorijā izvietojies Basku zemes admnistratīvais centrs - gan parlaments, gan valdība, gan Basku zemes premjerministra rezidence. Vitorija ir pati lielākā Basku zemes pašvaldība, jo tās teritorijā ietilpst arī 63 apkārt pilsētai izvietojušies ciemati ar plašām lauksamniecības zemēm.

Lai arī Vitorija ir savā ziņā visvienkāršākā no Basku zemes provinču galvaspilsētām – tur nav pasaulslavenā Gugenheima modernās mākslas muzeja kā Bilbao vai La Končas - visskaistākās (pēc Tripadvisor aptaujas datiem) Eiropas pludmales kā San Sebastjanā-, vērīgs ceļotājs pilsētā atklās virkni acīs nekrītošu dārgumu.

Vispirms jau jāpiemin lieliski saglabātā, 11. gadsimtā būvētā vecpilsēta, kas atrodas vienīgā pakalna virsotnē Alavas provinces līdzenumā. Iegarenās formas vecpilsētu apjož augsta aizsargsiena, tādējādi izveidojot cietoksni, kuru, stratēģiskā izvietojuma dēļ, centās iekarot gan Navarras gan Kastīlijas valdnieki. Vitorijas pilsētu (tagadējo Vecpilsētu) dibināja Navarras karalis Sančo Gudrais 1181. gadā neliela ciemata Gasteiz vietā. Vecpilsētas ieliņas tika nosauktas to amatu vārdā, kuru meistariem te bija darbnīcas un visduslaiku pilsētas veidolu gandrīz neizmainītu Vitorija saglabāja līdz pat 18. gadsimtam. Pēc tam pilsēta kļuva par šauru vietējo iedzīvotāju skaita pieaugumam un tās apbūve izgāja no vecpilsētas sienām, laizdamies lejā no pakalna un transformējoties 19. gadsimta neoklasicismam raksturīgajās ēkās, plašajās ielās un laukumos. Savukārt, jaunajos rajonos, kuri ir vairākkārtīgi ieguvuši balvas pilsētplānošanas konkursos, plaša telpa atvēlēta parkiem, skvēriem un apstādījumiem.

Galvenie apskatāmie vēsturiskie objekti:

- Sv. Marijas katedrāle jeb Vecā baznīca, kā to dēvē vietējie, būvēta laikaposmā no 14. līdz 16. gadsimtam ar lielisku gotisku fasādi, marmorā veidotām Jaunavas Marijas un Svēto skulptūrām un bareljefiem, kas attēlo Pastarās tiesas ainas. 1994. gadā baznīca apmeklētājiem tika slēgta un uzsākti restaurācijas darbi. Darbi uz priekšu virzās lēni, tāpēc pēdējo 20 gadu laikā katedrāli var apmeklēt tikai organizētās grupās, kurām gids parāda ne tikai jau atjaunoto baznīcas daļu, bet arī pakāpenisko dievnama atjaunošanas procesu.

- Nevainojamās Marijas katedrāle jeb Jaunā baznīca, kas sākta būvēt 20. gadsimta sākumā neogotiskā stilā. Tā līdz šim brīdim nav pilnībā pabeigta līdzekļu trūkuma dēļ – pietrūkst portiks un divi torņi, kas bija ieplānoti kā Parīzes Notre-Dame torņu līdzinieki. 1969. gadā Jaunā baznīca tika iesvētīta un atvērta publikai. Tajā atrodama vieta 16000 apmeklētājiem un tā ir otrā lielākā katedrāle Spānijā pēc Seviļas katedrāles.

Jāapskata arī Vitorijas pilsētas laukumi, kuri katrs ir atsķirīgs:

- Spānijas laukumu ietver vienāda klasiska stila ēkas un šeit atrodas pilsētas Dome. -Provinces laukuma izskats ir nedaudz teatrāls un šeit atrodas Alavas provinces Deputātu palātas pils

- Mačetes laukums izvietots nedaudz nepareizā četrstūrī un tas ir mājvieta Sv. Vinsenta baznīcai - pazīstamākais un pilsētnieku iemīļotākais ir Baltās Dievmātes jeb Vecais laukums. Tā malā atrodas Sv. Miķeļa baznīca ar pilsētas svētās patroneses Baltās Dievmātes attēlu portikā Savukārt, muzeju cienītājiem patiks:

- Vitorijas Mākslas muzejs, kas izvietots jaukta baroka un romāņu stila pilī, , kas iespaidīgāka iekšpusē nevis no ārpuses, ir mākslas darbs pats par sevi. Muzejs atrodas skaista dārza vidū un tajā apskatāmas gan spāņu, gan basku mākslinieku gleznas

- Modernās mākslas muzejs Artium atrodas līdzās vecpilsētai, vietā, kur agrāk atradās autoosta. Tā kolekcija ietver ap 3000 20. un 21. gadsimta spāņu un basku mākslinieku darbus, t. sk. Dali un Pikasso

- arheoloģijas muzejs, kas atvērts tikai 15 gadus atpakaļ un izvietojies modernā, ar vara plāksnēm apšūtā ēkā

- kāršu muzejs, kurā apskatāma spēļu kāršu komplektu kolekcija no visas pasaules

Tiem, kuri paraduši no ceļojuma atvest mājiniekiem vai draugiem kādus suvenīrus, jādodas uz vecpilsētu, kur nelielos veikalos var iegādāties vietējo ražotāju izgatavotos keramikas priekšmetus, izšuvumus, kā arī izstrādājumus no koka un ādas.

Eduardo Dato iela, kas sākas Jaunajā laukumā ( Plaza Nueva) un ved līdz dzelzceļa stacijai, ir Vitorijas pilsētas vispopulārākā iepirkšanās un pastaigu vieta ar neskaitāmiem bāriem, kuros var uzkost kādu no Basku zemei tipiskajiem ptinxo jeb pirkstiņuzkodām un iedzert glāzīti vietējā ābolu sidra vai arī kādu no kaimiņos esošā pasaulslavenā Riohas vīna darīšanas reģiona sarkanvīniem.

PAPILDUS INFORMĀCIJA PAR CEĻOJUMU:

Ceļojums piemērots visiem, kuri ilgojas pēc saules siltuma jau aprīlī, kuriem patīk Spānijas senās pilsētas ar tieši Basku zemei raksturīgām īpatnībām un kuriem garšo vīns, kas darināts vienā no pašiem slavenākajiem vīna tradīciju reģioniem - Riohā 

Gaisa temperatūra: ~15 C  

Laikapstākļi: iespējams vējains, lietus iespējamība 33% 

Laika starpība ar Latviju: 1 stunda

Valūta: EUR 

Grupu  pavadīs latviski un krieviski runājoši FlyMeAway grupas vadītāji

Tā kā reģionā nav licenzētu krievu valodā runājošu gidu, ekskursijas tiks vadītas angļu valodā

Lidojumu izpilda avio kompānija SmartLynx Airlines ar Airbus A320 tipa lidmašīnu.

Lidojuma ilgums: 

Rīga - Vitorija: 3h 40 min 

Vitorija - Rīga: 3h 45 min 

Atļautais bagāžas apjoms : 6 kg rokas bagāža + 17 kg reģistrētā bagāža

Riohas vīnu zeme Vitorija Lieldienās (ar Flymeaway)

Priekšstatījums