Gruzija – Līgo tradīcijas Adžārijā

Maza Grupa

Gruzija – ir īstā vieta, kur svinēt svētkus. Paši gruzīni ir gatavi atdot pēdējo kapeiku, ja tikai būs iespēja sarīkot svētkus un pacienāt viesus. Šajā braucienā aizvedīsim uz Gruziju mūsu Jāņu tradīcijas, ierādīsim viņiem, kā jālec pāri ugunskuram, kā izdziedāt mūsu Līgo dziesmas. No gruzīniem iemācīsimies pagatavot latviešu “nacionālo” Līgo vakara ēdienu - šašliku. Izbaudīsim īstus vēdera un dvēseles priekus, nesatraucoties par to, ko svētkos likt galdā, viss jau būs! Ielūkosimies arī Gruzijas vēsturē Tbilisi, Kutaisi, Ušguļi un Mchetā. Izbaudīsim dabu Adžārija reģionā.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
21.06.2019 01.07.2019 11 Vietu nav 1290 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja: Vita Ozoliņa.

Ceļojuma programma

Rīga – Tbilisi – Kutaisi – Mestija – Ušguli – Čaladi ledājs – Batumi – Kutaisi –Mcheta – Tbilisi – Rīga

1.DIENA, PIEKTDIENA, 21.06. RĪGA – TBILISI

21.00 pulcēšanās lidostā. 23.05 lidojums Rīga – Tbilisi. Nakts lidmašīnā.

2. DIENA, SESTDIENA, 22.06. TBILISI  KUTAISI

03:25 ierodamies Tbilisi agrā rītā, transfērs uz viesnīcu. Pēc rīta atpūtas un brokastīm dodamies uz Kutaisi – Imeretijas reģiona galvaspilsētu. Saskaņā ar leģendu, tieši šajā reģionā ieradās argonauti, zelta aunādas meklējumos. Mocameta - vēlmju klostera apmeklējums. Šeit atrodas svēto mocekļu Davida un Konstantīna šķirsti. Lai piepildītos vēlēšanās, ap škirstu jāapiet trīs reizes. Pēc tam dosimies uz Sataplijas rezervātu, kur varēsim baudīt brīnišķīgo dabu, šeit vienkopus atrodami ģeoloģiskās, paleontoloģiskās, speleoloģiskās un botāniskās nozīmes objekti, tomēr Sataplijas kalns ir slavens tieši ar savām alām, kurās 1933. gadā tika atrastas pat dinozauru paliekas. Šeit apskatei atvērtas 5 alas, kuras ir aizsargājamo valsts objektu sarakstā jau kopš 1935. gada. Vienas alas garums 600 m un tā ir īpaša ar savu kupolveidīgu 100 m augstu zāli. Pēc ekskursijas dosimies ciemos pie vietējā zemnieka, lai ļautos gruzīnu viesmīlībai, tostiem un dejām. Nakts viesnīcā Kutaisi.

3. DIENA, SVĒTDIENA, 23.06. KUTAISI  MESTIJA

Šodien garāks pārbrauciens uz Svanetijas reģionu (~240 km). Šis ir ledāju un neskartās dabas reģions, šeit katrs iedzīvotājs vēl joprojām ievēro senās tradīcijas. Svenetiju arī dēvē par “tūkstots torņu reģionu”, jo reģiona simbols ir slavenie svānu torņi. Apskatīsim  Dadiani pili Zugdidi pilsētā.  Dadiani aristokrātu dzimta bija saistīta radnieciskām saitēm ar Napoleonu. Pilī glabājas dažādu vēsturisko laiku relikvijas. Pusdienas. Tālākais ceļš mūs aizvedīs līdz Inguri HES , ceļu turpināsim pa kalnu serpentīnu. Drosmīgākie skatīsies pa logu un baudīs dabu, ne tik drosmīgie, gulēs. Pēcpusdienā ieradīsimies MestijāSvanetijas galvaspilsētā. Gatavosimies Līgo vakaram pie vietējā saimnieka. Mācīsim viņam mūsu dejas un mācīsimies viņu dejas, tostus un dziesmas. Nakts viesu mājā Mestijā.

4. DIENA, PIRMDIENA, 24.06. MESTIJA – UŠGUĻI  MESTIJA

Pēc vēlākām brokastīm ar džipiem dosimies uz Ušguli – kas ir augstākā apdzīvotā vieta ne tikai Svanetijā, bet visos Gruzijas kalnos. Te paveras neaizmirstams skats uz Gruzijas augstāko virsotni Škharu. Šis reģions 6 mēnešus gadā atrodas zem sniega segas, tā nokļūstot izolācijā no visas pārējās pasaules. Ušguli joprojām dzīvo ap 200 ģimeņu. Apmeklēsim nelielu etnogrāfisko muzeju - senatnīgu svānu namu, kurā izvietota dažādu vēsturisku priekšmetu ekspozīcija. Ar šo apkaimi saistās arī leģenda par slaveno Gruzijas karalieni Tamāru (12.gs.), kurai Svanetijā bijusi sava ziemas un vasaras rezidence. Pēc nāves karaliene esot apglabāta alā pie kādas baznīcas netālu no Ušguli. Sens ticējums brīdina - ja reiz ala taps atvērta, svānus piemeklēšot vēl nepieredzētas bēdas. Pusdienas. Atgriežamies Mestijā, vakariņas un nakts viesu mājā.

5. DIENA, OTRDIENA, 25.06. MESTIJA – ČALADI LEDĀJS – MESTIJA

Brokastis. Šodienu veltīsim dabas izpētei, dosimies uz Čaladi ledāju. Tas atrodas Mestiačalas upes iztekā zem Ušbas klintīm. Ledāja aukstums 1850 m, šis ir vienīgais ledājs, kas atrodas mežu zonā. Nelielais pārgājiens ar škēršļu pārvarēšanu, aizņems, apmēram 2 – 2.5 stundas. Pikniks kalnos. Atgriežamies Mestijā un ar pacēlāju paceļamies Zuruldi kalnā, no kura baudīsim lieliskus skatus uz Ušbas kalnu, Kaukāza grēdu. Brīvs laiks Mestijā. Vakariņas un nakts viesu mājā Mestijā.

6. DIENA, TREŠDIENA, 26.06. MESTIJA – BATUMI

Šodien dosimies uz Melnās jūras pērli – Batumi. Tie būs aizraujoši ~260 km, taču tas būs tā vērts. Pa ceļam iebrauksim Zugdidi pilsētas tirgū, lai nopirktu slaveno Sventijas sāli, adžiku un sulguni sieru. Būs laiks arī pusdienām. Pirmā pieturvieta būs Batumi Botāniskais dārzs, kurā sakopoti augi no dažādām pasaules malām. Iekārtošanās viesnīcā. Vakarpusē dosimies iepazīties ar naksnīgo Batumi – Batumi promenade, skluptūra “Ali un Nino”, Piazza laukums, kas atgādina Sv. Marka laukumu Venēcijā, krāsainās strūklakas. Nakts viesnīcā Batumi.

7. DIENA, CETURTDIENA, 27.06. BATUMI – MAČAHELAS IELEJA – BATUMI

Tikai 28 km no Batumi atrodas Mačahelas ieleja. Šeit apmeklēsim mazos ciematiņus kalnu pakājē. Ielejas bagātība ir tās neskartā daba, upes, kurās dzīvo foreles, augu dauzdveidība. Taču ielejas īstie dārgumi ir iedzīvotāji, kuri dzīvo un ievēro senču tradīcijas. Dosimies uz etnorāfisko muzeju, kurā apkopoti senie darba rīki, sadzīves priekšmeti. Tiešī šajā reģionā, Osmaņu impērijas laikā, tika likti pamati ieroču ražošanai – “topi Mačahela”– to apskatīsim muzejā.  Dosiemies arī pie Adžārijas vīna darītāja, degustēsim vīnu, apskatīsim X gs vīna pagrabu. Lai izbaudītu Adžārijas  viesmīlību un ēdienus, pusdienosim pie vietējā saimnieka.  Pēcpusdienā atgriežamies Batumi. Brīvs laiks pilsētā. Vakariņas pašu izvēlētajā krodziņā. Nakts viesnīcā Batumi.

8. DIENA, PIEKTDIENA, 28.06. BATUMI – MTIRALAS PARKS  KUTAISI

Šodien jau braucam uz Kutaisi pusi. Pa ceļam piestāsim Mtiralas Nacionālajā parkā, kas atrodas 1761 m.v.j.l. Parka teritorijā aug ļoti dauz retu augu, krūmu un koku. Parkā ir 16 endēmiskās augu sugas.  Kalnu visu gadu apvij migla un šeit ir paaugstināts mitruma līmenis, tāpēc kalnu nodēvēja par Mtirala – “raudošais”. Parks aizņem 6000 ha lielu teritoriju. 3 km garā taka ļaus mums izpētīt parka teritoriju. Puadienās mēs mācīsiemies pagatavot Adžārija reģiona ēdienus, kurus paši pēc tam arī baudīsi. Vakariņas pēc pašu izvēles Kutaisi. Nakts viesnīcā Kutaisi.

9. DIENA, SESTDIENA, 29.06. KUTAISI – MCHETA – TBILISI

Pa ceļam uz Tbilisi apskatīsim arī Mchetu, kādreizējo Gruzijas galvaspilsētu, kurā atrodas Svetichoveli katedrāle, kas slavena kā svētās Kristus mantijas glabātuve. Mchetā ir ļoti skaista gājēju ieliņa, kurā varēsim iegādāties suvenīrus, slavenos Gruzijas emaljas izstrādājumus. Atradīsim arī laiku pusdienām kādā no pašu izvēlētajiem krodziņiem. Pagaršosim un noteikti nopirksim mājiniekiem gardās čurčellas, garšvielas, kādu vīna vai čačas pudeli.  Pēc tam aplūkosim Džvari klosteri, no kura augstumiem palūkosimies uz Mchetas pilsētu. Džvari, tulkojumā no gruzīnu valodas, nozīmē “krusts”. Saskaņā ar seno vēstījumu, tieši šajā kalnā IV gs Nino ielika krustu, tā paziņojot, ka Gruzija pieņema kristietību. Vakariņas pašu izvēlētajā krodziņā Tbilisi. Nakts viesnīcā Tbilisi.

10. DIENA, SVĒTDIENA, 30.06. TBILISI

Tbilisi apskates ekskursija - Sameba jeb Sv. Trīsvienības ortodoksālā pareizticīgo baznīca – lielākā baznīca gan Gruzijā, gan arī visā Kaukāzā, Metekhi templis, Abanotubani rajons – sērūdeņraža pirtis, kas būvētas austrumu stilā un 19. gadsimta gruzīnu dzīvojamās mājas, lepni Mtkvari upes krastā izslējusies Narikala citadele – Tbilisi lielākais cietoksnis. Šarmanta un mājīga būs vecpilsēta ar šaurām ieliņām, kurās izvietoti nelieli suvenīru un seno paklāju veikaliņi un Sioni katedrāle. Savukārt, dinamiskā Rustavelli avēnija ir Tbilisi galvenā dzīvības dzīsla. Pēc ekskursijas brīvais laiks atpūtai. Vakariņas daudzbalsīgo gruzīnu dziesmu skaņās ar ugunīgām gruzīnu dejām un gardiem ēdieniem un dzērieniem. Nakts viesnīcā Tbilisi.

11. DIENA, PIRMDIENA, 01.07. TBILISI  RĪGA

Agrā rītā atvadāmies no Gruzijas, lai atgrieztos Latvijā. 04:40 – 07:15 lidojums uz Rīgu

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 •  lidojuma biļete Rīga – Tbilisi – Rīga, lidostu nodokļi;
 •  transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 •  naktsmītnes 3* viesnīcās un viesu namos divvietīgā numurā;
 •  10 brokastis, 7 pusdienas, 5 vakariņas, degustācijas kā norādīts programmā;
 •  aprakstā minētās ekskursijas un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 •  grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krieviski runājošs vietējais gids.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 •  programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 •  veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 •  dzeramnaudas šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam (apm. 30 EUR).

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 250 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 •  piesakoties ceļojumam, nepieciešami pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 •  jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 12.04.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 10.05.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 •  atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (02.05.) pirms ceļojuma,  tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (03.05. – 16.05). piems ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas (17.05.0 pirms ceļojuma,  tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.

Izbraukšana Piezīmes
21.06.2019 Grupas vadītāja: Vita Ozoliņa.

Gruzija – Līgo tradīcijas Adžārijā

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.