Armēnija - zināmais un neatklātais

Maza Grupa

Armēniju paši armēņi dēvē par Noasa zemi, Bībeles varoņa Noasa vārdā, kura šķirsts, kā vēsta leģenda, ir noenkurots armēņu likteņa kalna – Ararata virsotnē. Armēnija ir pirmā valsts, kas pieņēma kristietību 301.gadā, 79 gadus pirms Romas impērijas. Erevāna – viena no vecākajām pasaules pilsētām, dibināta 782.gadā. Šajā ceļojumā savienosim gan valsts seno vēsturi, gan senās kulinārijas tradīcijas. Gatavosim paši un degustēsim to, ko sagatavojām. Lai uzturētu možu garu, dosimies nelielā kalnu pārgājienā pie Sevana ezera un paskatīsimies uz to no augšas.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
13.10.2018 20.10.2018 8 Vietu nav 945 € Programma

Ceļojuma programma

Rīga – Erevāna – Gegards – Khor Virap  Tatev  Sevana ezers – Diližana – Ahpata – Erevāna – Kijeva  Rīga

1. DIENA, SESTDIENA, 13.10. RĪGA – KIJEVA  –  EREVĀNA

04.00 tikšanās Rīgas lidostā. 06.00 - 07.35 lidojums Rīga – Kijeva. 10.50 – 14.30  lidojums Kijeva – Erevāna. Transfērs uz viesnīcu Erevānā. Brīvs laiks, lai atpūstos pirms vakara ekskursijas uz Garnes templi, kas hronikās pieminēts jau m.ē. 1. gadsimtā. Atgriežamies Erevānā, vakariņas. Nakts viesnīcā Erevānā.

2. DIENA, SVĒTDIENA, 14.10. EREVĀNA – GEGARDAVANIK TEMPLIS

No rīta dosimies uz dosimies uz Gegardavanik alu tempļu kompleksu, kas celts 13. gadsimtā. To dēvē arī par “Airivank” – alu klosteri. Gegardavanik tulkojumā no armēņu valodas nozīmē “šķēpa klosteris”, jo saskaņā ar leģendu, šeit glabājās šķēps, ar kuru tika caurdurts Kristus, kad bija piesists pie krusta. Pēc ekskursijas tiksimies ar vietējām saimniecēm, kuras kopā ar mums organizēs lavaša cepšanu. Pusdienas pie vietējiem saimniekiem. Atgriešanās Erevānā. Vakariņas pēc izvēles kādā no pilsētas kafejnīcām vai restorāniem. Nakts viesnīcā Erevānā.

3. DIENA, PIRMDIENA, 15.10. EREVĀNA – KHOR VIRAP – ARENI – NORAVANAKS  GORIS

Brokastis.  Šodien dosimies uz Khor Virap klosteri. Tulkojumā no armēņu valodas, tas nozīmē “ dziļa bedre”. Šis klosteris ir ļoti nozīmīgs Armenijai, jo šeit 301. gadā, tās valdnieks pieņēma kristietību, kas kļuva par visas valsts reliģiju. Klosteris atrodas pretī Araratam (5165 m) - kalnam, kuru armēņi uzskata par savu, kaut tas jau ilgu laiku atrodas Turcijas teritorijā. Vīna rūpnīcas „Areni” apmeklējums, degustācija. Norovankas klostera kompleksa apmeklējums. Hačkaru viduslaiku lauks. Hačkars – akmeņos izkalti dažādas formas krusti baznīcu rotāšanai. Nosaukums radies no armēņu vārdiem „hač” – krusts, „kar” – akmens. Pusdienas pie vietējiem saimniekiem Nakts viesnīcā Goris pilsētā.

4. DIENA, OTRDIENA, 16.10. GORIS – TATEV KLOSTERIS – SEVANA EZERS – DILIŽANA

Tikai 30 km no Goris pilsētiņas, atrodas Tatev klosteris, tas tika dibināts 9. gadsimtā, un 14. un 16. gadsimtā tas kļuva par vissvarīgāko zinātnes un izglītības centru Armēnijā. Lai nokļūtu līdz klosterim, izmantosim garāko trošu ceļu pasaulē (6 km) – “Tateva spārni”. No kabīnes pavērsies elpu aizraujoši skati uz ieleju. Šodien ceļosim pa Lielo Zīda ceļu, apskatīsim Selima karavan sarai, vietu, kurā apstājās un atpūtās karavānas, kas devās uz austrumiem. Pārbrauciens līdz Sevana ezeram. Sevanavankas klostera kompleksa apmeklējums. Brīvs laiks pastaigai pie Sevana ezera, lai izbaudītu tā skaistumu. Pusdienas. Diližana – neliela Armēnijas pilsēta, kas atrodas Nacionālajā parkā. Nakts Diližanā.

5. DIENA, TREŠDIENA, 17.10. DILIŽANA – AHPATA

Apskatīsim Diližanas vecpilsētu, izstaigāsim seno ieliņu, kurā atrodas nelielas amatnieku darbnīcas. Tālāk ceļš mūs vedīs pie molokāniem – savdabīgas krievu etniskās kopienas, šeit baudīsim tēju no īsta krievu patvāra. Pusdienas ēdīsim pie vietējiem zemniekiem un degustēsim augļu degvīnus. Nakts viesnīcā Ahpatā.

6. DIENA, CETURTDIENA, 18.10. AHPATA – AMBERDAS CIETOKSNIS – EREVĀNA

Braucot uz Erevānu, apstāsimies pie ezidiem – Armēnijas mazākumtautības kopienas, šeit iepazīsimies ar viņu ikdienas dzīvi. Neliela pastaiga pa taciņu gar aizu uz Amberdas cietoksni. Vakariņas pašu izvēlētajā krodziņā, nakts viesnīcā Erevānā.

7. DIENA, PIEKTDIENA, 19.10. EREVĀNA

Šodien iepazīsimies ar Erevānu. Sāksim ar Matenadaras - lielākās manuskriptu glabātuves pasaulē, apskati. Apmeklēsim Erevānas konjaku rūpnīcu un degustēsim leģendāro armēņu konjaku. Tālāk dosimies uz paklāju ražotni, kurā būs pusdienu gatavošanas meistarklase pie vietējā Erevānas iedzīvotāja. Iepazīsim arī vietējo augļu tirgu. Vakariņas pašu izvēlētajā krodziņā, nakts viesnīcā Erevānā.

8. DIENA, SESTDIENA, 20.10. EREVĀNA – Kijeva RĪGA

Agrās brokastis. Transfērs uz lidostu. 06.40 – 07.50 lidojums Erevāna – Kijeva. 14.05 – 15.45. lidojums Kijeva – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Erevāna - Rīga un lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes  3*, 4*  viesnīcās;
 • brokastis, 3 pusdienas, 1 vakariņas, degustācijas;
 • aprakstā minētās ekskursijas un latviešu valodā runājoša grupas vadītāja pakalpojumi;
 • krievu valodā runājoša vietējā gida pakalpojumi ekskursiju dienās.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 200 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • atlikusī summa jāsamaksā līdz 10.09.

  Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 09.09., tiek ieturēti 400 EUR no ceļojuma summas;
 • atsakoties pēc 10.09., tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Armēnija - zināmais un neatklātais

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.