Nepāla tuvplānā - starp debesīm un zemi

Maza Grupa

Nepāla ir pasaulē visvilinošākais ceļojumu virziens. Te daba un Dievs pielikuši prasmīgas rokas radot mākslinieka cienīgas ainavas, kuras tagad aizsargā UNESCO. Budisms, nepāliešu kultūra un varenās dabas ainavas aicināt aicina apmeklēt Katmandu, Himalaju kalnus, brīnišķīgos tempļus un jūsmot par trauksmainajām augstkalnu baltiem sniegiem klātajām virsotnēm. Tā ir zeme, kur veldzēt dvēseli, dziedināt garu un ķermeni. Mūsu ceļojums sniegs Jums jaunu ieskatu un sajūtas. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
25.04.2019 04.05.2019 10 Vairāk kā 6 1975 € Programma
REZERVĒT

Ceļojuma programma

Rīga – Katmandu – Nagarkota  Pokhara – Sarangkota – Naudanta  Čitvanas parks – Katmandu – Rīga

Kāpēc izvēlēties šo ceļojumu? Vai šis ceļojums ir piemērots Tev?

  • Lidosim ar Turkish Airlines. Gaidīšanas laiks Stambulā – 3 stundas turpceļā un 2 stundas atpakaļceļā;
  • Katru dienu apdzīvotās vietās ar kājām jāveic 3 - 5 km;
  • Trīs pārbraucieni 5 – 7 stundu garumā;
  • Pārgājiens: uzkāpšana līdz Miera stupai, kur pēdējā ceļa ceturtdaļā stāvs kāpums;
  • Pārgājiens: no Pokharas uz Sarangkotu. Kāpēc? Skaista kalnu ainava. Laiks un grūtības: ap 3 stundas vienā virzienā, kaut arī tikai 5 km. Gājienā gan kāpnes, gan stāva taka. Lietainā laikā – slidens;
  • Dzīvošana 4* viesnīcās: Katmandu - 2 naktis, Čitvanas parkā – 2 naktis, Pokharā – 3 un Nagarkotā – 1 nakts.

1. diena, ceturtdiena, 25.04.  Rīga – Stambula

16.30 pulcēšanās Rīgas lidostā. 18.35 – 21.45 lidojums Rīga – Stambula.   

2. diena, piektdiena, 26.04.  STAMBULA  Katmandu (~ 1300 m v. j.)

01.10. – 11.00 lidojums Stambula – Katmandu. Līdzko lidmašīna uzsāk nolaišanos, zem lidmašīnas spārniem, sveicot mūs ar ierašanos, parādās Himajaju kalnu virsotnes Daulagiri un Anapurna – baltas, aukstas un majestātiskas. Pēc ielidošanas Nepālas Federatīvās Demokrātiskās republikas  galvaspilsētā Katmandu dosimies uz viesnīcu atpūsties. Katmandu - seno tempļu, svētvietu, laukumu un pagalmu dzīvs muzejs. Tā ir pasaka, kurā joprojām mīt karaļi un karalienes, prinči un princeses, vieta, kur dievību pielūgsme ir ikdienas sastāvdaļa. Pēcpusdiena paredzēta Katmandu iepazīšanai. Karaliskā pilsēta - Katmandu Durbar Square – piļu, pagalmu, tempļu komplekss, kas būvēts 12. – 18. gs. savulaik kalpojis par  Katmandu karaļa Mallas rezidenci. Swoyambhunath Stupa, uz kuras gleznotās četras visu redzošās acis vēro Katmandu ieleju no 77 metru augstuma. Stupa ir viena no pasaulē slavenākajām un krāšņākajām budistu svētvietām. Katru rītu pirms rītausmas simtiem svētceļnieku dodas augšup pa 365 pakāpienu garo ceļu uz  tempļa augšu, kur uzsāk 108 gājienu sēriju apkārt stupai pulksteņrādītāja kustības virzienā. Izbaudīsiem pilsētas burvību un eksotiku. Pusdienas. Nakts viesnīcā Katmandu.

3. diena, sestdiena, 27.04.  Katmandu  Nagarkota

No rīta - lielākais Tibetas budistu templis ārpus Tibetas budistu svētceļojumu gala punkta - žilbinoši baltā, iespaidīgā Boudhanath Stupa. Pashupatinath templis – svētās Bagmati upes krastā, ar zeltā darinātu jumtu un milzīgām sudraba ārdurvīm. Šivam to veltījuši pasaules ticīgie. Te ir vieta Bagmati upes krastā, kur notiek mirušo svētā kremēšana. Apmeklēsim vēl vienu no trim Katmandu ielejas karaliskajām pilsētām - Bhatktapuru,  kas atrodas ap 20 km no Katmandu. Tā iekļauta UNESCO mantojumu sarakstā un ir zināma kā Dievietes pilsēta, kā kultūras pilsēta, kā  Nepālas kultūras pērle. Tās centrs ir Durbara laukums. Pilsēta pārpilna ar monumentiem, pilīm un tempļiem, kas rotāti smalkiem kokgriezumiem, zeltītiem jumtiem un atvērtiem pagalmiem, daudzviet izkaisītas pagodas un reliģiskas svētvietas. Brauciens no Bhatktapuras uz Nagarkotu – kalnu ietvertu, neliela pilsētiņu, no kuras paveras skaistākās kalnu ainavas, rietošas saules gaismās. Brokastis,  pusdienas. Nakts viesnīcā Nagarkotā. 

4. diena, svētdiena, 28.04.  Nagarkota  katmandu – Pokhara (895 m.v.j.l. )

Saullēkts. Atgriežamies Katmandu un tālāk braucam uz Pokharu, aiz muguras atstājot pasaulē augstāko virsotni – Everestu. Sagaidāms garš un ilgs brauciens pa samērā sliktu ceļu. Vēlā pēcpusdienā ierodamies Pokhārā un braucam uz viesnīcu. Vēlāk var izstaigāt Phevas ezera piekrasti un uzkavējoties mazajos krodziņos, ko īpaši iemīļojuši kalnos kāpēji, atgriežoties no Anapurnas trekinga. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Pokharā.

5. diena, pirmdiena, 29.04. Pokhara – Sarangkota – Naudanda – Pokhara

Modīsimies agri, pirms saules lēkta un dosimies kalnos - uz Sarangkotu, kur uzaustot virs augstajiem kalniem, sveiksim sauli. Turēsim gatavībā fotoaparātus, lai fotogrāfētu saullēktu rīta dzidrumā un aiznestu Anapurnas, Zivs Astes virsotņu nebeidzamo skaistumu sev līdz uz mājām. Izbaudīsim Himalaju kalnu taku izaicinājumu 3 – 4 stundu ilgā pārgājienā uz Naudandu, no kurienes ar autobusu atgriezīsimies Pokharā. Pēcpusdienā Pokharā izbrauksim loku Phewa ezerā, vērojot tuvākās augstkalnu virsotnes un mežiem klātās nogāzes. Kādu brīdi pavadīsim Barahi templī, kas  atrodas uz salas ezera vidū. Pokharā sākas daudzie pārgājieni apkārt Anapurnas virsotnei, te rodamas neskaitāmas budistu svētvietas, gar Phewa ezera krastu izvietojušās krāsainas suvenīru bodītes – ar daudziem nepāliešu un tibetiešu suvenīriem, kam ir sava leģenda un ticējums par laimi, pārticību, bagātību, aizsargāšanu no ļauna. Brokastis, pusdienas. Nakts Pokharā viesnīcā.

6. diena, otrdiena, 30.04.  Pokhara

Brokastis. Aktīva diena Pokharā. Pārceļamies pāri Phewa ezeram un uzsākam trekingu uz Pasaules Miera stupu, kuras majestātiskais veidols redzams jau no Pokharas. Miera stupa bagātīgi atalgo uzkāpušos, sniedzot fantastiskas ainavas ar Phewa ezeru, ar Himalajiem, ar Pokharas ieleju. No stupas griežamies Pokharas virzienā - lejup no kalniem – uz Devi ūdenskritumiem un tad uz Gupteshwor alu. Internacionālais kalnu muzejs. Brokastis un pusdienas. Nakts viesnīcā Pokharā.

7. diena, trešdiena, 01.05. Pokhara – Čitvanas nacionālais parks (225 m v.j.l.)

Šodienas galamērķis ir viens no skaistākajiem Nepālas dabas parkiem – Čitvanas nacionālais parks, pirmais un vislabāk uzturētais nacionālais parks Nepālā, kurā dzīvo lielie zīdītāju pārstāvji: viendeguna degunradži, antilopes, tīģeri un lāči. Te arī  liels skaits putnu sugu. Pēcpusdienā - nelielā pārgājienā iepazīsim tuvējo ciematu vai izmetīsim loku pa nacionālā parka džungļu daļu. Brokastis, pusdienas, vakariņas. Nakts viesnīcā parkā.

8. diena, ceturtdiena, 02.05. čitvanas nacionālais parks

Visa diena dabā. Iepazīsim mežonīgi saaugušos džungļus. Četru stundu braucienā ar džipiem sekosim parka interesantāko dzīvnieku ceļiem. Brokastis, pusdienas, vakariņas un folkloras šovs. Nakts parka viesnīcā.

9. diena, piektdiena, 03.05. Čitvanas nacionālais parks  katmandu

Pēc brokastīm dosimies atceļā uz Katmandu. Brauciens garš. Pa ceļam piestāsim nelielai atpūtas pauzei un vēlā pēcpusdienā ieradīsimies Kathmandu. Atpūta pēc garā brauciena. Brokastis. Vakarā atvadu vakariņas un folkloras šovs. Nakts viesnīcā Katmandu.

10. diena, sestdiena, 04.05. Katmandu  Stambula – rīga

Transfērs uz lidostu Katmandu. 07.35 – 12.55 lidojums Katmandu – Stambula.  14.50 – 17.50 Stambula – Rīga

Papildus informācija

Nepāla tuvplānā - starp debesīm un zemi

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.