Mangrovju meži un Bengālijas tīģeri Bangladešā

Maza Grupa

Bangladeša atrodas pie Bengālijas līča un robežojas ar Indiju un Mjanmu. Vēl 20.gadsimtā valsts atradās Pakistānas teritorijā. Vietējie iedzīvotāji runā bengāļu valodā, kas ir ļoti tuva Indijas rietumu daļai. Pagaidām tūristu maz iepazīta zeme ar salīdzinoši zemu attīstības līmeni, bet dabas gāzes, koksnes un akmeņogļu krājumiem. Šī blīvi apdzīvotā zeme sevī glabā vairākas neskartas, bet īpašas vietas kā pasaulē lielākos mangrovju mežus! Pārvietošanās pa šo valsti un tās reljefu ir apgrūtināta, tāpēc ceļojumā būs vairāki braucieni ar laivām un kuģiem, kā arī pārbraucieni ar autobusiem.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
16.03.2019 26.03.2019 11 Vietu nav 2895 € Programma

Ceļojuma programma

Daka – Khulna – Sunderbans – Mongla – Bagerhat – Barisal – Daka – Sreemangal  Daka

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Vairāki pārbraucieni laivās/kuģos;
 • 4 garāki pārbraucieni ar autobusu;
 • 3 naktis uz kuģa divvietīgās kajītēs, gultas viena virs otras;
 • Karsts klimats un blīvi apdzīvota valsts.

1. DIENA, sestdiena, 16.03. RĪGA – STAMBULA  Daka

Plkst. 11:00 pulcēšanās Rīgas lidostā. 12:55 lidojums  Rīga – Stambula. 19:10 lidojums Stambula – Daka, nakts lidmašīnā.

2. DIENA, SVĒTdiena, 17.03. DAKA

No rīta ierašanās Dakā. Bangladešas galvaspilsētā Dakā šobrīd dzīvo ap 17 miljonu cilvēku, pilsētā nemitīgi kūsā enerģija. Sākot ar laivām Burigangas upē un beidzot ar neparastiem zaļajiem dārziem un universitāšu pilsētām. Britu laika pieminekļi atklāj savu vēsturi, mošejas un Hindu tempļi - savu garīgo pusi, plaukstošā māksla kā arī strauji pieaugošā jaunu ceļu un metro dzelzceļa būvniecība sniedz ieskaitu nākotnes virzienā. Nakts viesnīcā Dakā.

3. DIENA, PIRMdiena,  18.03. DAKA – KHULNA – SUNDERBANS

No rīta ceļš uz autoostu, lai dotos ar sabiedrisko tālo starppilsētu autobusu uz Khulnu. Pēc aptuveni 8 stundu brauciena, ierašanās Khulnā un pārbrauciens uz Monglas ostu. Uzkāpšana uz kuģa klāja, kur pavadīsim 3 naktis. Došanās uz Sunderbanu, kur atrodas lielākie Mangrovju meži pasaulē. Šis ir plašs mežu piekrastes reģions Bengālijas līcī un tiek uzskatīts kā viens no pasaules dabas brīnumiem. 1997.gadā šī vieta tika iekļauta Bangladešas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Vakariņas un nakšņošana uz kuģa klāja, turpinot ceļu uz Sunderbanu.

4. DIENA, OTRdiena, 19.03. Sunderbans

Sunderbanas savvaļa rezervātā mūs sagaidīs dažādas aktivitātes, piemēram, braucieni ar mehanizētu laivu, pastaiga pa džungļu takām apbruņotu meža sargu pavadībā, pastaiga pludmalē, salu apmeklēšana, putnu vērošana. Vakariņas un nakšņošana uz kuģa klāja.

5. DIENA, TREŠdiena, 20.03. Sunderbans

Turpinām mūsu braucienu ar kuģi. Sunderbanas savvaļa rezervātā mūs sagaidīs dažādas aktivitātes, piemēram, braucieni ar mehanizētu laivu, pastaiga pa džungļu takām apbruņotu meža sargu pavadībā, pastaiga pludmalē, salu apmeklēšana, putnu vērošana. Vakariņas un nakšņošana uz kuģa klāja.

6. DIENA, CETURTdiena, 21.03. Sunderbans – bagerhat – barisal

Atgriešanās atpakaļ no savvaļas, došanās ar kuģi uz Monglu. Pēc agrām brokastīm, brauciens uz Bagerhat, kas ir pazīstama arī kā Mošeju pilsēta. 60 kupolveidīgas mošejas iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, to kupolveidīgā struktūra, kas tika uzcelta no ķieģeļiem 15.gs. mūsdienās tiek uzskatīta kā arhitektūras brīnums. Brauciens uz Barisal un apmešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā Barisal.

7. DIENA, PIEKTdiena, 22.03.  BArisal – daka

No rīta pēc brokastīm dosimies peldošo tirgu. Vietējiem tā ir jau tūkstoš gadu sena tradīcija. Attīstība un modernizācija ir pārņēmusi valsti, taču pārsteidzoši ir redzēt, ka šīs pārmaiņas līdz šīm nav skārušas šo dzīvi uz upes. 100 gadu garumā vietējie lauksaimnieki ir izjutuši dzīves kāpumus un kritumus līdz ar upes bēgumu un paisumu, daudzi lauksaimnieki un vairumtirgotāji pulcējas šeit katru dienu. Pēcpusdienas brauciens ar katamarānu no Barisal uz Daku aptuveni 5 stundas. Vakara transfērs no Sadarghat uz viesnīcu Dakā. Nakts viesnīcā Dakā.

8. DIENA, SESTdiena, 23.03. daka – srimangal

Pēc brokastīm dosimies ceļā uz valsts austrumu daļu kas atrodas tuvāk Mjanmas robežai. Srimangal - kalnos klātas neskaitāmas tējas plantācijas, biezu mežu rezervāti un vietējo cilšu ciemati. Pati pilsēta ir diezgan neliela, draudzīga un viegli pārzināma, taču tās lauku apkārtne ir īsts piedzīvojums – savvaļas vērošana un tējas malkošana. Nakts viesnīcā Srimangal.

9. DIENA, SVĒTdiena, 24.03. SRIMANGAL (APTUVENI 5 STUNDU BRAUCIENS)

Šodiena paies izpētot labāko no Srimangal tēju plantācijām un cilšu dzīves vietām – saukta arī kā “Divas lapas un pumpurs”. Šī vieta slēpj sevī svaigas zaļās tējas plantācijas, kaučuka dārzus, savukārt. Izbaudīsim pastaigu cauri Lawachara Nacionālajam parkam, satiekot Khasia cilšu iedzīvotājus un ielūkojoties Manipuri cilts aušanas meistarībā. Nakts viesnīcā Srimangal.

10. DIENA, PIRMdiena, 25.03. SRIMANGAL – DAKA

Pēc brokastīm, dosimies atpakaļ uz Bangladešas galvaspilsētu, pa ceļam apskatot Sonargaon – seno Bangladešas galvaspilsētu pirms Murshidabad un Kolkatas. Atgriešanās dinamiskajā pilsētā. Nakts viesnīcā Dakā.

11. DIENA, OTRdiena, 26.03.

Agrs brauciens uz lidostu un lidojums 06:55 Daka – Stambula 12:55, vēlāk 15:30 Stambula – Rīga, ap 17:40 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Daka – Rīga;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • dzīvošana 3* un 4* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • dzīvošana trīs naktis uz kuģa divvietīgās kajītēs;
 • 9 brokastis, 2 pusdienas un 3 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angļu valodā runājoša vietējā gida pakalpojumi;
 • Bangladešas vīza.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru: 590 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i.– līdz 05.01.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i.– līdz 02.02.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienas pirms ceļojuma (25.01.), tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas pirms ceļojuma (26.01. - 08.02.), tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas pirms ceļojuma (līdz 08.02.), tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Mangrovju meži un Bengālijas tīģeri Bangladešā

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.