Ceļā uz pasaulē lielākajiem hinduistu svētkiem Indijā

Maza Grupa

Kumbh Mela ir pasaulē un Indijā lielākie hinduistu reliģiskie svētki, kas notiek reizi 12 gados tikai 4 senajās svētajās Indijas pilsētās: Haridvarā, Allahabadā, Ujjain vai Nasik. Indija ir bagāta ar nepārspējamām dabas ainavām un tradīcijām. Pārmēru augstas kalnu virsotnes, zilas debesis, liels skaistums. Tā ir priekšnojautu zeme ar ļaudīm, kas aug līdz ar tibetiešu gadsimtiem senajām mācībām. Lasīt vairāk

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
22.02.2019 05.03.2019 12 Vietu nav 1680 € Programma

Ceļojuma programma

Rīga – Deli – Mathura – Vrindavan – Agra – Gwalior – Orša – KhajurahoChitrakoot – Allahabada – Varanasi – Deli – Rīga

Kāpēc izvēlēties šo ceļojumu? Vai šis ceļojums Tev ir piemērots?

 • Lidojums ar Turkish Airways. Gaidīšanas laiks Stambulā turpceļā 3 stundas, atpakaļceļā – 3,5 stundas.
 • Nakšņošana 4* viesnīcās. Nakts mobilās kempingu teltīs Allahabadā. Lielo svētku dēļ citu iespēju nav. Būsim ārpus komforta zonas.
 • Divi rīti ar agru celšanos – ar saullēktu vai nedaudz pirms.
 • Katrā galvenajā apskates vietā, apmetamies uz divām naktīm. Tas padara ceļojumu fiziski vieglāku.
 • Iepazīsim Deli skaistākās un interesantākās vietas.
 • Agrā skatīsim pasaulē skaistāko monumentu būvētu mīlestībai.
 • Lai būtu daudzpusīgāks skatījums uz reliģiskiem  tempļiem, tie atlasīti ar atšķirīgu nozīmi un arhitektūru.
 • 3 pārbraucieni 4 – 6 stundu garumā katrs. Pilsētu apskates ar kājām.
 • Klimats: vasaras sākums, gaisa temperatūra +30 - +32˚C Deli un Indijas ziemeļu daļā +20 +25 ˚C, bezlietus periods.  
 • Lidojumā labi savienojumu laiki ar īsu gaidīšanas laiku: ~ 4 stundas turpceļā un tikpat atpakaļceļā;
 • Nav obligātas prasības vakcinācijām.

Ieteicamā literatūra: Gregorijs Deivids Robertss. Šāntarāms. Grāmata visiem, īpaši tiem, kuri nepārstāj sapņot, meklēt un ceļot.

1. DIENA, piektdiena, 22.02. RĪGA – STAMBULA – DELI

11.00 pulcēšanās Rīgas lidostā. 12.55 – 16.50 lidojums Rīga – Stambula. 20.55 lidojums Stambula – Deli. Nakts lidmašīnā.

2. DIENA, sestdiena, 23.02. Deli

Pl. 05.15 ielidojam Deli. Pēc vīzu procedūras dodamies uz viesnīcu, lai nedaudz atpūstos. Deli ir slavena ar tās izsmalcināti iekārtotiem dārziem, kas parasti spilgti izceļas uz lieliskās arhitektūras fona. Deli dārzi ir tikpat slaveni kā tās spožā vēsture. Ar rikšām dosimies cauri Chandi Chowk – vecākajam  vairumtirdzniecības tirgum vecajā pilsētas daļā, lai sasniegtu Sarkano Fortu, kas savulaik bijusi Mugalu imperātoru rezidence. Indijas Parlamenta ēka atrodas slēgtā teritorijā skatiena attālumā no India Gate – 42 m augstā kara memoriāla. Lotosa vai Bahai templis – vieta, kur notur lūgšanas visdažādāko reliģiju pārstāvji. Savu nosaukumu aizguvis no tempļa formas. Templi 10 hektāru platībā ieskauj labiekārtoti dārzi, kur savus ūdeņus spoguļo deviņi baseini. Sarkanā smilšakmens celiņi ainavu dara īpaši pievilcīgu. Akshardham templis nodots ceļotāju apskatei no 2005. gada. To uzskata par pasaulē vienu no lielākajiem hinduistu lūgšanas kompleksiem. Templi ieskauj dārzi, kur atrodami vairāk nekā 57000 dažādu koku, augu un krūmu dažādās kombinācijās un formās. Izvēlei apmeklēt: Gurudwara Bangla Sahib sikhu tempļi, kura viena no īpašām iezīmēm ir labdarība: milzīgā virtuvē ikdienu gatavo maltītes vairākiem tūkstošiem bezdarbnieku un citu nedienu piemeklētiem cilvēkiem. Pusdienot ir atļauts ikvienam – gan ārzemniekam, gan vietējam trūkumcietējam. Arī šo templi uz apkārtējā fona izceļ pārdomāti iekārtoti dārzi. Izvēlei: vakarā Sarkanajā Fortā apmeklēt gaismas un skaņas šovu ar vakariņām. Brokastis. Nakts  4* viesnīcā Deli.  

3. DIENA, svētdiena, 24.02. Delhi – Mathura – Vrindavan – Agra (230 kms – 05 ST.) 

Pēc brokastīm agri dodamies ceļā uz Agru. Pa ceļam piestājam Mathura Krišnas dzimtajā pilsētā un Vrindavan - vietā, kur Krišna pavadījis bērnību. Pēc tam turpinām ceļu uz Agru – mīlestības pilsētu Jamunas upes krastā ar brīnišķīgo mugalu ēras monumentu Tadžmahalu. Ne mazāk ievērības pelnījuši: Agra Fort un Fatehpur Sikri – musulmaņu tempļu kompleksi. Visi trīs monumenti ir UNESCO pasaules mantojuma objekti. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Agrā.

4. DIENA, pirmdiena, 25.02. AGRA

Šorīt dosimies uz Tadžmahala kompleksu – mūžīgās mīlestības simbolu. Dzirkstošā rītā un pirmajos saules staros Jamunas krastā tas izskatās neaprakstāmi skaists. Tālāk uz Agras fortu, kas būvēts 1565. gadā no sarkanā smilšakmens ar balta marmora ielaidumiem un intriģējošiām dekorācijām militāra rakstura vajadzībām. Izvēlei: pēc nopietno vēsturisko vietu apmeklējuma, jautrs un izklaidējošs pasākums: eiropietis viens pats Indijas tirgū un eiropietis gatavo indiešu pusdienas. Pusdienojam vietējā ģimenē. (papildus izmaksas 15 EUR). Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Agrā.

5. DIENA, otrdiena, 26.02.  AGRA  Gwalior – Orša (120 kms / 03 st.)

Brokastis. Ir laiks doties uz dzelzceļa staciju, lai pāris stundu laikā sasniegtu Gwalior pilsētu, kura aicina ceļotājus  apmeklēt tās brīnumaino Gwalior fortu ar divām galvenajām pilīm Gurjari Mahal un Man Mandir. Tostarp Sahastrabahu templis – ir viens no arhitektūras brīnumiem visā Madhia Pradeš štatā. Īsa, bet iespaidīga ekskursija un dodamies tālāk uz Oršas pilsētu. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Oršā.

6. DIENA, trešdiena, 27.02. Orša – Khajuraho (160 kms / 04 st.)

Mūsu ceļojuma galvenais mērķis ir nokļūt Indijas svētajās pilsētās. Ik dienu esam tuvāk un tuvāk mērķim. Pāris stundu laikā apskatīsim viduslaiku šarma pievilgušo Oršu ar tās fortu un brauksim uz Khajuraho – pilsētu, kurā skatāmi unikāli tempļi ar izteiktām erotiskām skulptūrām. Šos izcilās arhitektūras paraugus UNESCO uzņēmusies atbildību saglabāt. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Khajuraho.

7. DIENA, ceturtdiena, 28.02. Khajuraho 

No rīta skatīsim Khajuraho tempļus, kas ievērību ieguvuši ar lieliskajiem kokgriezumiem un attēlo slavenās Kamasutra eksotiskās erotiskās pozas. Pēc Radžputa impērijas karaļu rīkojuma tapa milzīgs smilšakmens tempļu komplekss Khajuraho, no kuriem līdz mūsdienām saglabājušies divdesmit divi. Pārējie 63 tempļi ir pazuduši laika un cilvēku rīcības iespaidā. Matangeshwara templī joprojām notiek dievkalpojumi, turpinot pirms 1000 gadiem aizsāktās tradīcijas. Vakarā apmeklēsim Kandariya mākslas un kultūras teātri, lai iepazītu indiešu tautas deju kultūru. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Khajuraho.

8. DIENA, piektdiena, 01.03. Khajuraho – Chitrakoot – Allahabad (280 kms / 06 st.)

Atvadāmies no unikālās Khajuraho un dodamies ceļā uz otru lielāko un nozīmīgāko svēto pilsētu Indijā – Allahabadu. Pa ceļam vēl piestāsim Čitrakutā - daudzu leģendāru gudro meditācijas vietā, kurā valda brīnumaina garīgā izjūta. Allahabada un Varanasi ir divas vecākās pilsētas Indijā, kas kalpo kā hinduisma reliģijas centri. Allahabadas atrašanās Gangas upes krastā devusi tai iespēju kļūt par hinduistu svētceļnieku svētvietu. Ļoti nozīmīgs fakts, ka Allahabada 2019. gadā ieguvusi privilēģiju būt par galveno svēto pilsētu, kurā notiek Kumbh Melapasaulē lielākie hinduistu svētki, kas atkārtojas ik pēc 12 gadiem un rotācijas kārtībā notiek vienā no Indijas četrām svētajām pilsētām: Haridvarā, Allahabadā, Ujjain vai Nasik. Svētku galvenā ideja ir sasniegt garīgu skaidrību un attīrīt dvēseli un ķermeni no grēkiem. Tam ir speciāls rituāls – ko mēs varētu nosaukt par peldi vai iemērkšanos Gangas svētajā ūdenī. Sevišķi iespaidīgi tas ir Allahabadas pilsētā, kur saplūst  Indijai divas īpaši nozīmīgas upes - Ganga un Jamuna, veidojot mitoloģisko pazemes upi Sarasvatu. Uz atbrīvošanos no grēkiem ierodas tūkstošiem svētceļotāju un arī daudzi Eiropas un vecās pasaules ceļotāji, kam interesē redzēt šo milzu svētku norisi. Brokastis, vakariņas. Nakts mobilā teltī Allahabadā.

9. DIENA, sestdiena, 02.03. Allahabad – Varanasi (120 kms/ 3 ½ hrs)

Allahabadas vecums vienlīdz līdzinās vēdu vecumam - vēdas nav cilvēka radītas, tās nāk no Dieva un to vecums ir tāds pat kā Visuma vecums. Līdz ar to vecums ir nenosakāms. Apmeklēsim Triveni, vietu, kur satek visas trīs upes un notiek iebrišana ūdenī, lai aizskalotu grēkus un attīrītu dvēseli. Varbūt arī paši vēlēsimies atgriezties mājās bez grēku smaguma plecos? Pēc Allahabadas forta apmeklējuma, meklēsim ceļa rādītājus uz Varanasi, par kuru Marks Tvens reiz teicis: Varanasi ir vecāka nekā vēsture, vecāka nekā tradīcijas, vecāka pat par tautas leģendām, tā izskatās divreiz vecāka nekā visu iepriekšējo ņemot kopā. Tā ir vieta, kur saskaras mūžīgās grūti izprotamās un salīdzināmās vērtības – dzīvība un nāve. Brokastis, vakariņas. Nakts viesnīcā Varanasi.

10. DIENA, svētdiena, 03.03. vARANASI

Agri no rīta pirms saules lēkta iepazīsim notikumus, kas raksturīgi Varanasi nereāli-reālajam ikdienas ritmam. Sēžamies laivās, kas šūpojas kā dzīve – augšup un lejup, un ļaujam laiviniekam mūs aizvest upes vidū. Dūmakainajā, mitrajā rītā, tempļu zvanu skaņām izplatoties virs Gangas un pilsētas, skanot senām himnām, kas, līdz ar Saules parādīšanos virs horizonta, pāriet nepārspējamas dievbijības un prieka kraščendo. Lai sajustu pasaulē vecākās pilsētas elpu, kājām izstaigāsim Varanasi vecpilsētu, tempļus un noiesim Gangas krastā, kur ghatās (kāpnes uz Gangu) notiek visi galvenie ar rituāliem saistītie notikumi. Brīvajā pēcpusdienā var doties pilsētas izpētē, izvēloties savus ceļus un vietas, ko apmeklēt. Varat laiku pavadīt Gangas krastā, laižot caur pirkstiem lūgšanu krelles, izlūgties sev problēmas risinājumu; varat atslēgties no pasaules laika plūduma un praktiskās dzīves ne-realitātes. Vakarā ieslīgsim kopējā lūgšanā Aatri ceremonijā, kuru vērosim no Gangas upes. Priesteri ar bungām izspēlēs aarti rituālās ritmiskās melodijas. To dobjās skaņas pastiprinās priesteru dziedāto slavas un godināšanas dziesmu Gangai un dievībām. Katru vakaru aarti notiek uz Dashashwamedh kāpnēm. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Varanasi.

11. DIENA, pirmdiena, 04.03. vARANASI – dELI

No rīta ceļš uz Sarnath - svētvietu 10 km attālumā no Varanasi, kur briežu parkā Buda saņēmis norādījumus pirmajiem Budisma pamatprincipiem. Transfērs uz lidostu. Lidojums Varanasi – Delhi. Brokastis un vakariņas. Nakts viesnīcā Deli.

12. DIENA, otrdiena, 05.03. dELI – sTAMBULA – rĪGA

Ap 3.00 naktī transfērs uz Deli lidostu. 06.55 – 11.25 lidojums Deli – Stambula. 15.30 – 17.40 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

 Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Stambula – Deli – Stambula – Rīga;
 • transporta pakalpojumi; maksa par  4*  viesnīcām divvietīgā numurā;
 • ēdināšana (pēc apraksta);
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krieviski runājoša gida pakalpojumi;
 • Indijas vīza;
 • ieejas maksa apskates objektos.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru: 365 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i līdz 14.12.2018.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 11.01.2019.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienas (03.01.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (04.01 – 17.01.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (līdz 17.01.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • aizpildīta vīzas anketa;
 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās;
 • fotogrāfija 5.5 cm x 5.0 cm uz balta fona. Fotogrāfiju vīzai jāiesniedz ne vēlāk kā līdz 01. februārim. 

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.   

Ceļā uz pasaulē lielākajiem hinduistu svētkiem Indijā

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.