Nīlas kruīzs un atpūta Ēģiptē

5.0

Ceļotāju Vērtējums
3 atsauksmes

Maza Grupa

Ēģipte visiem saistās ar gulēšanu pludmalē, taču ir arī cita Ēģipte, kuru apskatīsim šajā braucienā. Būs iespējas braukt gan ar vilcienu, gan autobusu, gan kuģi un felluku. Redzēsim vienu no pasaules brīnumiem Gizas piramīdas, bijušo Ēģiptes galvaspilsētu Tēbas, milzīgo Asuānas aizsprostu un vēl daudzas citas interesantas un nozīmīgas vietas. Atpūtīsimies uz kuģa, laiski vērojot, kā mainās ainavas. Ceļojuma noslēgumā būs iespēja atpūsties viesnīca ar “viss iekļauts”.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
14.03.2020 25.03.2020 12 Vairāk kā 6 1763 € Programma
REZERVĒT

Piezīmes:
Grupas vadītāja: Vita Ozoliņa

Ceļojuma programma

Rīga – Kaira – Asuāna – Luksora – Hurgada  Rīga

Grupā līdz 16 ceļotājiem

1. DIENA, SESTDIENA, 14.03. RĪGA – KAIRA

Tikšanās Rīgas lidostā 17:00, lidojums 18.55 - 22.55 lidojums Rīga - Stambula. 01.30 - 02.50 lidojums Stambula - Kaira. Ierašanās Kairas lidostā. Transfērs uz viesnīcu.

2. DIENA, SVĒTDIENA, 15.03. KAIRA

Brokastis. Ekskursija Kairā - Ēģiptes nacionālais senlietu muzejs – uz displejiem varēsim apskatīt retu 5000 gadu vecu mākslas kolekciju, kas ir lielākā un vērtīgākā Ēģiptiešu mākslas kolekcija pasaulē. Apskatīsim artefaktus un izstādi, kas veltīta Tutanhamona zelta dārgumiem un rotaslietām, kas tika apglabātas kopā ar viņu pirms 3500 gadiem. Khan El Khaliti tirgus ir viens no lielākajiem tirgiem Tuvajos Austrumos un ir ļoti interesants islāma arhitektūras objekts, kas veido viduslaiku tirgus atmosfēru. Par papildus maksu būs iespēja noskatīties lāzeršova izrādi pie Gizas piramīdām ( ~25 USD). Vakariņas un nakts viesnīcā Kairā.

3. DIENA, PIRMDIENA, 16.03. KAIRA – ASUĀNA

Šodien apmeklēsim vienu no noslēpumainākajiem pasaules brīnumiem – Gizas piramīdas - Čepa, Čefrena un Mikerina piramīdas (Čepa piramīda ir pasaules milzīgākā piramīda), par papildus maksu būs iespēja ielūkoties  piramīdas iekšpusē. Apmeklēsim arī Sfinksu – noslēpumu aizbildni. Ielūkosimies eļļu un smaržu veikalā, ļausimies austrumu tirgotāju pārdošanas meistarstiķiem un izmēģināsim kaulēšanos. Dienas otrajā daļā apskatīsim kristiešu Kairu ar Sv. Georga baznīcu un sinagogu. Pēc tam mums būs vakariņas un nakts pārbrauciens ar vilcienu uz Asuānu (~ 850 km).

4. DIENA, OTRDIENA, 17.03. ASUĀNA

Dienas pirmajā pusē apskatīsim Asuānas Lielo dambi (111 m augsts, 3830 m garš), kas šķērso Nīlu un aiz kura izveidojies Nasera ezers - lielākais mākslīgais ezers pasaulē (500 km garumā un 35 km paltumā). Apmeklēsim dievietei Izīdai veltīto Fīlas tempļu kompleksu, kas atrodas Agilikas salā, gleznainā Nīlas posmā. Izīda bija viena no īpašākajām un nozīmīgākajām Senās Ēģiptes dievietēm, esot gan auglības dieviete, sievietes un ģimenes sargātāja, gan arī maģisku spēju dieviete un faraonu varas sargātāja.  Senajā Ēģiptē godināja arī Izīdas vīru - Nīlas zemes aizbildni, auglības un augu valsts dievu Ozīrisu. Viņu pielūdza arī kā mirušo piemiņas dievu. Ēģiptieši ticēja, ka Ozīriss esot iemācījis cilvēkiem kopt zemi, daudzus amatus un mākslu. Uz Fīlas tempļu sienām attēlotas Izīdas, Ozīrisa un Hora slaveno leģendu ainas. Apmeklēsim Asuānas granīta akmeņlauztuves, kas bijusi izcilākā granīta ieguves vieta Ēģiptē. Apskatīsim Nepabeigto obelisku, kam tika izkaltas tikai 3 šķautnes. 42 m garais obelisks, neatšķelts no klints, jau vairākus gadsimtus guļ Nīlas krastos. To atklāja un izpētīja tikai 1920. gadā. Pārbrauciens uz viesnīcu Asuānā. Brīvs laiks pusdienām pašu izvēlētajā krodziņā. Par papildus maksu (~ 25 EUR) ir iespējams braukt ekskursijā uz Nūbiešu ciematu ar vienkāršo, bet interesanto, spilgtām krāsām un mākslas darbiem bagāto arhitektūru. Drošākie varēs nopeldēties Nīlā. Padzersim tēju kopā ar nūbiešu ģimeni, vērojot viņu vienkāršo iedzīvi un sadzīvi. Kopīgas vakariņas, nakts viesnīcā Asuānā.

5. DIENA, TREŠDIENA, 18.03. ASUĀNA

Brokastis. Brīvs laiks, lai laiskotos Ēģiptes saulītē, peldētos baseinā. Transfērs uz kruīza kuģi, iekārtosimies kajītes un paēdīsim pusdienas. Par papildus maksu (~25 EUR) izbrauciens ar tradicionālo felluku buru laivu apkārt Ziloņu salai, kas savu nosaukumu ieguvusi no klintīm, kas līdzīgas ziloņiem; apmeklēsim krāšņo Botānisko dārzu ar eksotiskiem augiem no visas pasaules. Pēc vakariņām uz kuģa, dosimies uz Asuānas tirgu, kurā varēsim izbaudīt kaulēšanās mākslu, dienvidu krāsu daudzveidību un daudzo garšvielu aromātus. Nakts uz kuģa.

6. DIENA, CETURTDIENA, 19.03. ASUĀNA – KOMOMBO TEMPLIS – EDFU TEMPLIS

Brokastis. Par papildus maksu (~ 85 EUR) var doties ekskursijā uz Abu Simbelas tempļiem (UNESCO mantojums), ir divi masīvi akmens tempļi, kas atrodas Nūbijā. Tie veidoti Ramzesa II valdīšanas laikā, 13. gs.p.m.ē. Izbraukšana 03:00 no rīta (~ 300 km), atgriešanās ap pusdienas laiku. Tiem, kuri paliek uz kuģa, laiska atpūta baudot sauli un baseinu. Pēc pusdienām dosimies uz Komombo templi, kas veltīts krokodilu aizbildnim  Sobekam un un Saules dieva Ra dēlam Horoerisam.  Piekūna dieva Horusa templis Edfu. Pēcpusdienas tēja. Vakarā ballīte uz kuģa. Vakariņas un nakts uz kuģa

7. DIENA, PIEKTDIENA, 20.03. LUKSORA

Brokastis uz kuģa. Tālāk brauksim uz Luksoru caur Esnu un ēdīsim pusdienas uz kuģa. Luksora ir kā muzejs zem klajām debesīm, Nīla to sadala divās daļās, austrumu - “Dzīvo pilsētu” un rietumu – “Mirušo pilsētu”. Šodien apmeklēsim austrumu krastu – Karnakas un Luksoras tempļus. Karnakas templis tiek uzskatīts par pasaules lielāko reliģisko kompleksu. Šeit ir saglabājušās 13 dekorētās kolonnas, svētais ezers, skarabejs. Vakarpusē brauksim uz Luksoras templi, lai varētu izbaudīt rietošās saules staru spēles. Atgriezīsimies uz kuģa, kur baudīsim vakariņas, nakts uz kuģa.

8.DIENA, SESTDIENA, 21.03. LUKSORA  HURGADA

Šodienu veltīsim rietumu krastam – “Mirušo pilsētai”. Karaļu ieleja – šeit ir atdusas vieta 64 faraoniem. Maģiskās Memnona statujas. Vienīgās faraones sievietes Hačepsutas templis. Par papildus maksu (~10 EUR) būs iespēja aizbraukt uz Banānu salu – pārsteidzošo banānu palmu mežu, apskatīt vietējos augļu kokus un nobaudīt svaigus augļus. Garāks pārbrauciens (~ 300 km) uz Hurgadu. Iekārtošanās viesnīcā Hurgadā.

9. – 11. DIENA, SVĒTDIENA – OTRDIENA, 22.03. – 24.03. HURGADA

Brīvas dienas laiskai atpūtai. Par papildus maksu ir iespēja doties ekskursijās: snorkelēšana, daivings, izbraucienos ar kuģīti. Ļauties masāžām, saules un ūdens peldēm.

12. DIENA, TREŠDIENA, 25.03. HURGADA  RĪGA

Ļoti agrs transfērs uz lidostu. 03.50 – 08.00 lidojums Hurgada – Stambula. 09.20 – 11.20 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Stambula – Kaira – Hurgada – Stambula – Rīga un lidostu nodokļi;
 • Ēģiptes vīzas izmaksas;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes 3* un 4* viesnīcās divvietīgā istabā;
 • brokastis un vakariņas, Hurgadā viesnīca ar “viss iekļauts”;
 • 5* kuģis ar ēdināšanu - brokastis, pusdienas, vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas un latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi;
 • krievu/angļu valodā runājoša vietējā gida pakalpojumu ekskursiju dienās.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam;

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 325 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i līdz 04.01.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 01.02.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (24.01.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas (25.01. – 07.02.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (07.02.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Ievērībai!

 • Ceļojuma cena var pieaugt, mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu;
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Jēkaba Ceļojumi patur tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt;
 • Grupas sapulce notiks Jēkaba Ceļojumu birojā;
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380

Izbraukšana Piezīmes
14.03.2020 Grupas vadītāja: Vita Ozoliņa

Nīlas kruīzs un atpūta Ēģiptē

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.