Nīlas kruīzs un atpūta Ēģiptē

Maza Grupa

Ēģipte visiem asociējas ar gulēšanu pludmalē, taču ir arī cita Ēģipte,kuru apskatīsim šajā braucienā. Būs iespējas braukt gan ar vilcienu, gan autobusu, gan kuģi un felluku. Redzēsim vienu no pasaules brīnumiem Gizas piramīdas, bijušo Ēģiptes galvaspilsētu Tēbas, milzīgo Asuānas aizsprostu un vēl daudzas citas interesantas un nozīmīgas vietas. Atpūtīsimies uz kuģa, laiski vērojot, kā mainās ainavas. Ceļojuma noslēgumā būs iespēja atpūsties viesnīca ar “viss iekļauts”.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
23.02.2019 06.03.2019 12 Vairāk kā 6 1470 € Programma
REZERVĒT

Ceļojuma programma

Rīga – Kaira – Asuāna – Luksora – Hurgada  Rīga

1. DIENA, SESTDIENA, 23.02. RĪGA – KAIRA

Tikšanās Rīgas lidostā 11:00, lidojums 12.55 – 16.50 lidojums Rīga Stambula. 19.10 -20.25 lidojums Stambula Kaira. Ierašanās Kairas lidostā. Transfērs uz viesnīcu.

2. DIENA, SVĒTDIENA, 24.02. KAIRA

Brokastis. Ekskursija Kairā - Ēģiptes nacionālais senlietu muzejs – uz displejiem varēsim apskatīt retu 5000 gadu vecu mākslas kolekciju, kas ir lielākā un vērtīgākā Ēģiptiešu mākslas kolekcija pasaulē. Apskatīsim artefaktus un izstādi, kas veltīta Tutanhamona zelta dārgumiem un rotaslietām, kas tika apglabātas kopā ar viņu pirms 3500 gadiem. Khan El Khaliti tirgus ir viens no lielākajiem tirgiem Tuvajos Austrumos un ir ļoti interesants islāma arhitektūras objekts, kas veido viduslaiku tirgus atmosfēru. Par papildus maksu būs iespēja noskatīties lāzeršova izrādi pie Gizas piramīdām ( ~25 USD). Vakariņas un nakts viesnīcā Kairā.

3. DIENA, PIRMDIENA, 25.02. KAIRA – ASUĀNA

Šodien apmeklēsim vienu no noslēpnumainākajiem pasaules brīnumiem – Gizas piramīdas: Čepa, Čefrena un Mikerina piramīdas (Čepa piramīda ir pasaules milzīgākā piramīda), par papildus maksu ir iespēja ielūkoties arī piramīdas iekšpusē. Apmeklēsim arī Sfinksu – noslēpumu aizbildni. Ielūkosimies arī eļļu un smaržu veikalā, ļausimies austrumu tirgotāju pārdošanas meistarstiķiem un izmēģināsim kaulēšanos. Dienas otrajā daļā apskatīsim kristiešu Kairu ar Sv. Georga baznīcu un sinagogu. Pēc tam - vakariņas un nakts pārbrauciens ar vilcienu uz Asuānu (~ 850 km).

4. DIENA, OTRDIENA, 26.02. ASUĀNA

Dienas pirmajā pusē apskatīsim Asuānas dambi (111 m augts, 3830 m garš). Pie dambja atrodas  Nasira ezers lielākais mākslīgais ezers pasaulē ( 500 km garumā un 35 km paltumā). Fīla templis, Izīdas templis, Osīrisa atdusas vieta – vēsture, kuru ir vērts redzēt. Senajā Ēģiptē godināja arī Nīlas zemes aizbildni, auglības un augu valsts dievu Ozīrisu. Viņu pielūdza arī kā mirušo piemiņas dievu. Ēģiptieši ticēja, Ozīriss esot iemācījis cilvēkiem kopt zemi, daudzus amatus un mākslu. Viņa sievu sauca Izīda. Izīda bija auglības dieviete, sievietes un ģimenes sargātāja. Pēc tempļu apskates, dosimies uz kuģi, iekārtosimies kajītes un paēdīsim pusdienas. Par papildus maksu būs iespēja doties ekskursijā uz Botānisko dārzu, Ziloņu salu, kas savu nosaukumu ieguvusi no klintīm, kas līdzīgas ziloņiem. Drošākie varēs nopeldēties Nīlā. Padzersim kopā ar nūbiešu ģimeni tēju, vērojot viņu vienkāršo iedzīvi un sadzīvi. Otra papildus iespēja būs izbrauciens ar tradicionālo felluku laivu apkārt salai. Vakariņas un nakts uz kuģa.

5. DIENA, TREŠDIENA, 27.02. ASUĀNA – KOMOMBO TEMPLIS – EDFU TEMPLIS

Brokastis. Laiska atpūta uz kuģa baudot sauli un atpūtu. Pēc pusdienām dosimies uz Komombo templi, kas veltīts krokodilu aizbildnim Sobekam un un Saules dieva Ra dēlam Horoerisam.  Piekuna dieva Horusa templis Edfu. Pēcpusdienas tēja un vakara būs ballīte. Vakariņas un nakts uz kuģa.

6. DIENA, CETURTDIENA, 28.02. LUKSORA

Brokastis uz kuģa. Tālāk bruksim uz Luksoru caur Esnu un ēdīsim pusdienas uz kuģa. Luksora ir kā muzejs zem klajām debesīm, Nīla to sadala divās daļās, austrumu - “Dzīvo pilsētu” un rietumu – “Mirušo pilsētu”. Šodien apmeklēsim austrumu krastu – Karnakas un Luksoras tempļus. Karnakas templis tiek uzskatīts par pasaules lielāko reliģisko kompleksu. Šeit ir saglabājušās 13 dekorētās kolonnas, svētais ezers, skarabejs. Vakarpusē brauksim uz Luksoras templi, lai varētu izbaudīt rietošās saules staru spēles. Atgriezīsimies uz kuģam kur baudīsim vakariņas, nakts uz kuģa.

7. DIENA, PIEKTDIENA, 01.03. LUKSORA  HURGADA

Šodienu veltīsim rietumus krastam – “Mirušo pilsētai”. Karaļu ieleja – šeit ir atdusas vieta 64 faraoniem. Maģiskās Memnona statujas. Vienīgās faraones sievietes Hačepsutas templis. Par papildus maksu (~10 USD) būs iespēja aizbraukt uz Banānu salu – pārsteidzošo banānu palmu mežu, vietējo augļu kokus un nobaudīt svaigus augļus. Garāks pārbrauciens (~ 300 km) uz Hurgadu. Iekārtošanās viesnīcā Hurgadā.

8.  – 11. DIENA, SESTDIENA – OTRDIENA, 02.03. – 05.03. HURGADA

Brīvas dienas laiskai atpūtai. Par papildus maksu ir iespēja doties ekskursijās: snorkelēšana, daivings, izbraucienos ar kuģīti. Ļauties masāžām, saules un ūdens peldēm.

12. DIENA,TREŠDIENA, 06.03. HURGADA  RĪGA

Ļoti agrs transfērs uz lidostu. 03.45 – 07.45 lidojums Hurgada – Stambula. 10.00 – 12.00 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Stambula – Kaira – Hurgada – Stambula – Rīga un lidostu nodokļi;
 • Ēģiptes vīzas izmaksas;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes  3* un 4* viesnīcās divvietīgā istabā;
 • brokastis un vakariņas, Hurgadā viesnīca ar “viss iekļauts”;
 • 5* kuģis ar ēdināšnu brokastis, pusdienas, vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas un latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi;
 • krievu/angļu valodā runājoša vietējā gida pakalpojumu ekskursiju dienās.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam;

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 325 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i līdz 17.12.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 14.01.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (06.01.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas (07.01. -20.01.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (21.01.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Nīlas kruīzs un atpūta Ēģiptē

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.