Baganas tempļi, Inle ezers un Indijas okeāns Mjanmā

5.0

Ceļotāju Vērtējums
5 atsauksmes

Maza Grupa

Mjanma jeb senā Birma ir savdabīga zeme, kas atradusies noslēgtībā vēl līdz 2010.gadam. Šobrīd tā sāk vērt savas durvis ceļotājiem un pārsteidz ar dabas skaistumu un vareno Budisma mantojumu. Šajā ceļojumā apskatīsim kultūru, kur budistu mūkus tur augstā godā, kur rīsa laukos salīkuši, nemainīgā ritmā rosās cilvēki, kur acis žilbst no tempļu zelta jumtu spozmes. Kopīgi skatīsim autentisko Āziju, kur vīrieši, tērpušies longyi svārkos, bet sievietes izmanto īpašu sejas krāsojumu – thanaka. Kur atrodas varenā Baganas pilsēta ar vairāk kā 2000 tempļiem un Inle ezers ar ciematiem uz ūdens. Tā tiešām ir Birma!

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
09.02.2019 24.02.2019 16 Vietu nav 2890 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītājs Kristaps Veide. Grupas sapulce 29.01. plkst. 18:15

Ceļojuma programma

Bangkoka – Mandalaja – Amarapura  Bagana  Heho  Pindaya – Inle ezers  Ngapali – Jangona

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Divas ceļojuma dienas pavadām laivās;
 • Mjanmas ģeogrāfiskās specifikas dēļ būs vairāki lidojumi;
 • Apmeklējot tempļus, jānovelk kurpes un jāapsedz ceļgali un pleci.                                           

1. DIENA, sESTdiena, 09.02. RĪGA – STAMBULA  bangkoka

Plkst. 11:00 pulcēšanās Rīgas lidostā. 12:55 lidojums  Rīga – Stambula. 20:50 lidojums Stambula – Bangkoka, nakts lidmašīnā.

2. DIENA, SVĒTdiena,  10.02. BANGKOKA

No rīta ap 09:45 ierašanās Bangkokā, pēc formalitāšu kārtošanas lidostā, brauksim uz Bangkoku. Taizemes karalistes galvaspilsēta ir reģiona centrs ar karaļa pili un Budistu tempļiem. Pilsētu apdzīvo smaidīgā tajiešu tauta un tiek saukta par smaidu pilsētu. Reģistrēsimies viesnīcā un iespēja doties pastaigā pa pilsētu un iepazīt kādu no tās tempļiem vai tirgiem. Brīva vakars. Nakts viesnīcā Bangkokā.

3. DIENA, PIRMdiena,  11.02. BANGKOKA  MANDALAJA

No rīta ceļš uz Bangkokas lidostu un lidojums uz Mjanmu. Minglabaa! Ierašanās Mandalajā, kas ir otra lielākā Mjanmas pilsēta, kas iepriekš bijusi valsts galvaspilsēta un joprojām ir šī reģiona ekonomiskais un kultūras centrs. Dosimies pilsētas iepazīšanas ekskursijā un no kalna apskatīsim panorāmas skatu uz pilsētu un slaveno Ayeyarwaddy upi. Nakts viesnīcā Mandalajā.

4. DIENA, OTRdiena, 12.02. mandalaja – AMARAPURA – MANDALAJA

No rīta apskatīsim Mandalajas bagātības, sāksim ar Mahamuni pagodu ar zeltu pārklāto sēdošo Budas statuju. Turpinājumā Shwenandaw klosteris, kas ir viens no pēdējiem koka klosteriem visā Mjanmā. Savām acīm redzēsim arī pasaules lielāko grāmatuar 729 akmens plātnēm, kurās apkopoti Budisma raksti Kuthodaw pagodā. Pēc dienas pirmās daļas ar vareno Mandalajas mantojumu, dosimies uz Amarapuru, kas ir budistu lūgšanu un meditāciju centrs. Pilsēta atrodas netālu no Mandalajas un slavena ar garāko gājēju tīkkoka konstrukciju tiltu pasaulē - U Bein tiltu, tas paceļas pāri Taungthaman ezeram. Nakts viesnīcā Mandalajā.

5. DIENA, TREŠdiena, 13.02. mandalaja  BAGANA

Agri no rīta dosimies uz Mandalajas ostu un sēdīsimies prāmī, kas mūs vedīs visas dienas garumā ( aptuveni 10 stundas) pa Ayeyarwady upi. Brauciena laikā baudīsim apkārtējās ainavas un vērosim vietējo iedzīvotāju sadzīvi, kuri ir izvietojušies gar šo upi. Vakarā ierašanās slavenajā Baganā, kas tiek pielidzīnāta pasaules slavenajam Angkor tempļu kompleksam. Nakts viesnīcā Baganā.

6. DIENA, CETURTdiena, 14.02. BAGANA

Šodien ceļosim ārpus pilsētas uz Popa kalnu, šī īpašā vieta radusies pirms mūsu ēras zemestrīces iespaidā kad no zemes pacēlās stāvs akmens kalns. Šobrīd kalna virsotnē ir iekārtots templis, kurā pielūdza garus vēl pirms Budisms ienāca Birmā. Turpinājumā apmeklēsim Kyun Thiri salu, kas atrodas Ayeyarwaddy upē. Uz salas apmeklēsim ciematu un redzēsim kā dzīvo vietējie iedzīvotāji. Šī savdabīgā sala lietus periodā gandrīz pilnībā applūst, bet sausajā periodā cilvēki šeit atkal aktīvi dzīvo savā dzīves ritmā. Nakts viesnīcā Baganā.

7. DIENA, PIEKTdiena, 15.02.  BAGANA

Dienu veltīsim Baganas apskatei, šeit atrodas vairāk kā 2000 mazāki un lielāki tempļi, kuru virsotnes paceļas virs apkārtējiem kokiem. Sajūta, braucot pa ceļu un redzot šos tempļos visapkārt, ir pārsteidzoša. Apmeklēsim rosīgo Nyaung Oo tirgu, kur pārdod dažādus dārzeņus un vietējos izstrādājumus. Turpinājumā apmeklēsim krāšņo Shwezigon pagodu pēc kuras parauga tika celtas liela daļa Mjanmas pagodu. Wetkyi-Gubyaukgyi templis atrodas alā ar īpašiem zīmējumiem uz sienām. Turpinājumā redzēsim četrus stāvošos Budas pazīstamajā Ananda pagodā. Dienu noslēgsim, vērojot saulrietu, kādā no tempļu virsotnēm. Izvēlei: lidojums ar gaisa balonu virs Baganas tempļu pilsētas (ceno no 400 EUR – jāpiesaka pēc iespējas ātrāk). Nakts viesnīcā Baganā.

8. DIENA, SESTdiena, 16.02.  BAGANA – HEHO  PINDAYA

No rīta pēc brokastīm dosimies uz Baganas lidostu un lidosim uz Heho, kas atrodas Shan štatā. No Heho lidostas ceļosim uz Pindayu,vērojot lauku ainavas, kuras šajā štatā ir plaši izmantotas dažādu augu audzēšanā. Pindaya ir pazīstama ar kaļķakmens alu, kurā gadsimtu laikā tika krātas Budas statujas un relikvijas. Šobrīd alā kopumā atrodamas vairāk kā 8000 Budas relikvijas. Pēc alas apskatīsim savdabīgu vietējo nodarbi - kā tiek gatavoti lietussargi no šeit tipiskā zīdkoka mizām. Nakts viesnīcā uz Pindayā.

9. DIENA, SVĒTdiena, 17.02. PINDAYA – INLE EZERS

Šodien mūsu ceļš ved uz Inle ezeru, šis gleznainais ezers atrodas aptuveni 900 m v.j.l. un ir 22 km garš un 10 km plats. Inle ezers ir mājvieta Intha minoritātei, kura ir pazīstama ar peldošajiem dārziem un unikālo airēšanas stilu ar vienu kāju. Ezeru apskatīsim braucot privātā laivā. Apmeklēsim Innpawkhone ciemu, kura iemītnieki ir meistarīgi zīda un lotosa šķiedras audēji. Pēcpusdienā redzēsim kā tiek gatavotas šejienes laivas un savdabīgie Birmas cigāri. Braucot laivā, baudīsim apkārtējās ainavas un vērosim ciematus, kas izvietojušies uz ūdens. Nakts viesnīcā pie Inle ezera.

10. DIENA, PIRMdiena, 18.02. INLE EZERS – indein – Inle ezers

No rīta dosimies uz Indeinciematu, šīs dienas laikā kā transportlīdzekli izmantosim laivu. Lai sasniegtu Indein mums būs jādodas pa Inle ezera pieteku, pa ceļam šķērsojot vietējos ciematus. Sasniedzot ciematu, apskatīsim dažas no šeit celtajām pagodām, kuras ir pamestas un neapsaimniekotas. Pēc pusdienām dosimies uz Ywama ciematu un redzēsim kā vietējie taisa papīru un kā strādā amatnieki un sudrabkaļi, kā arī redzēsim kā mjanmieši no kaltētiem ziediem veido Budas svētlietas. Nakts viesnīcā pie Inle ezera.

11. DIENA, OTRdiena, 19.02. INLE EZERS  Heho  NGAPALI

Pēc brokastīm dosimies uz Heho lidostu un lidosim uz valsts rietumu daļu, kas ir Mjanmas atpūtas centrs. Ierašanās Ngapali pludmalē. Bengālijas līcis un Indijas okeāns apskalo Mjanmas rietumu daļu. Ciemats piedāvā atpūtu pie ūdens un plašu jūras velšu piedāvājumu. Nakts viesnīcā Ngapali.

12. DIENA, TREŠdiena, 20.02. NGAPALI

Brīva diena atpūtai. Izvēlei: brauciens uz džungļiem un ziloņu apskate. Nakts viesnīcā Ngapali.

13. DIENA, CETURTdiena, 21.02. NGAPALI

Brīva diena atpūtai. Izvēlei: brauciens uz džungļiem un ziloņu apskate. Nakts viesnīcā Ngapali.

14. DIENA, PIEKTdiena, 22.02. NGAPALI  JANGONA

Pēc brokastīm brauciens uz lidostu un lidojums uz Mjanmas bijušo galvaspilsētu un valsts lielāko pilsētu Jangonu. Apskatīsim vienu no pilsētas simboliem – koloniālā laika ēkas, kas saglabājušās vēl no britu valdīšanas laikiem. Dienas noslēgumā viens no Mjanmas simboliem – varenā Švedagona pagoda. Tā tiek saukta par vienu no visas pasaules skaistākajiem pagodu kompleksiem. Nakts viesnīcā Jangonā.

15. DIENA, SESTdiena, 23.02. JANGONA  BANGKOKA – STAMBULA

No rīta pēc brokastīm brauksim uz pilsētas tirgu, kur būs iespēja iegādāties piemiņas lietas no Mjanmas. Sākot no vienkāršām/mazām lietām līdz dārgakmeņiem. Pēcpusdienā lidojums uz Bangkoku un vakarā lidojums Bangkoka – Stambula. Nakts lidmašīnā.

16. DIENA, SVĒTdiena, 24.02. STAMBULA  RĪGA

No rīta ierašanās Stambulā un pēc tā lidojums uz Rīgu, ap 17:40 ierašanās Rīgā.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Bangkoka – Rīga;
 • lidojumi Bangkoka – Mandalaja un Jangona – Bangkoka, kā arī iekšējie pārlidojumi;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • dzīvošana 3* un 4* viesnīcās divvietīgā numurā;
 • 12 brokastis, 9 pusdienas un 1 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un angļu valodā runājoša vietējā gida pakalpojumi;
 • Mjanmas vīza un divkārtējā Taizemes vīza.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam.

Piemaksa par vienvietīgu numuru: 507 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i.– līdz 01.12.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i.– līdz 29.12.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās dienas līdz 50 dienas t.i. (21.12.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR ;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (22.12. - 04.01.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (līdz 04.01.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

 Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās, 2 fotogrāfijas Taizemes vīzai.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
09.02.2019 Grupas vadītājs Kristaps Veide. Grupas sapulce 29.01. plkst. 18:15

Baganas tempļi, Inle ezers un Indijas okeāns Mjanmā

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.