Šrilanka - sagaidot pavasari

4.8

Ceļotāju Vērtējums
9 atsauksmes

Maza Grupa

Šrilanka ir ideāls galamērķis, lai sāktu iepazīt Āziju. Šeit ir mums pieņemama un saprotama kultūra, draudzīgi un sirsnīgi vietējie iedzīvotāji, garšīgi ēdieni un krāšņa daba. Te vienuviet saplūst budisms, hinduisms, islāms un kristietība. Šī valsts ir kā aizvērts gliemežvāks, kas lēnām atveras, lai parādītu savus dārgumus. Pasaules kartes mērogā Šrilanka izskatās kā pērle Indijas okeānā. Mēs brauksim uz Šrilanku, lai ieraudzītu pasakainu pasauli, pilnu eksotikas, baudītu dabu un veldzētos Indijas okeāna siltajos ūdeņos.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
14.02.2019 27.02.2019 14 Vairāk kā 6 2099 € Programma
REZERVĒT

Ceļojuma programma

Rīga  Kolombo – Pinnawala – Sigīrija – Polonnaruva – Nacionālais parks –  Dambulla – Kandi   

Nuwara Eliya Beruvala – Rīga

Vai šis ceļojums ir Tev piemērots?

 • Silts un mitrs klimats;
 • Ir kāpšana kalnā pa kāpnēm;
 • Viens garāks pārgājiens ( ~ 10 km);
 • Jarēķinās ar dzeramnaudām par dažādiem pakalpojumiem (piemēram, par masāžām).

1. DIENA, CETURTDIENA, 14.02.  RĪGA – STAMBULA – KOLOMBO

16.30 tikšanās Rīgas lidostā. 18.35 – 22.35 lidojums Rīga – Stambula. 02.10 – 15.25 lidojums Stambula – Kolombo.

2. DIENA, PIEKTDIENA, 15.02.  KOLOMBO  NEGOMBO

15.05 pēcpusdienā ierodamies Kolombo. Transfērs uz viesnīcu un atpūta pēc lidojuma. Kolombo – Šrilankas galvaspilsēta. Skaļa, drudžaina ostas pilsēta. Juceklīgā satiksme, eiropietim neierastā kārtība uz ielām un sabiedriskās vietās šrilankiešos izraisa tikai smaidu un viņu jau par nacionālo moto kļuvušais teiciens no problem liecina par austrumu domāšanas un uztveres veselīgumu. Nakts viesnīcā Negombo.

3. DIENA, SESTDIENA, 16.02. KOLOMBO – PINNAWALA – SIGRĪJA DAMBULLA

Brauksim uz Pinnawala ziļoņu rehabilitācijas centru, kuru aizsardzībā mitinās no ziloņu bara noklīdušie, vecākus zaudējušie vai slimie ziloņi. Upes malā varēsim noskatīties daudzo ziļonu ūdenspriekos. Būs iespēja arī pabarot mazos zilonēnus. Saskaņā ar senajām Šrilankas hronikām, Sigīriju kā jauno galvaspilsētu, izvēlējies karalis Kasyapa. Ieeju pilī "apsargāja” milzīgs akmens lauva. No tā cēlies šīs klints nosaukums – Lauvas klints. Šodien Sigīrija ir UNESCO pasaules mantojumu sarakstā. Sigīrijas cietoksnis – pasaules nozīmes arhitektūras un mākslas meistardarbs ar ūdens dārziem un brīnišķīgām jaunavu freskām uz klints sienām, spoguļu siena ar seniem grafiti, kas liecina par aizgājušās impērijas spožumu. Vakariņas un nakts viesnīcā Dambullā.

4. DIENA, SVĒTDIENA, 17.02. DAMBULLA – POLONNARUVA – NACIONĀLAIS PARKS  DAMBULLA

Šodienas plānā mums Polonnaruva - viena no senajām Šrilankas galvaspilsētām, kuras paliekas vairākus gadsimtus bija apslēpuši varenie džungļi. Kad 1072. gadā par karali tika kronēts Vidžaijabahu I, pilsētu pārdēvēja par Vidžaijaradžapuru. Karalis valdīja 55 gadus. Šajā laikā pilsētu dēvēja arī par Čatadvaru – pilsēta ar četriem vārtiem, kaut patiesībā pilsētai bija 14 vārti. Ekskursijas laikā apskatīsimies iespaidīgās pilsētas drupas un mēģināsim iztēloties, kā šeit izskatījās 11. gadsimtā. Izbrauciens uz Minerijas Nacionālo parku. Šis parks savieno Kaudulla un Wasgomuwa parkus. Šeit ir lielākā ziloņu migrācija Šrilankā. Parks ir sava veida piemineklis tropiskajiem mežiem, kas kādreiz bija visā Šrilankā. Vakariņas un nakts viesnīcā Dambullā.

5. DIENA, PIRMDIENA, 18.02. DAMBULLA – MATALE –  KANDI

No rīta, pēc tējas nobaudīšanas, dosimies uz Dambulu – Šrilankas skaistāko alu tempļu pilsētu. Alās atrodas dučiem stāvošu, guļošu Budas un Hivas dievību atveidojumu. Dambulas alu templis ir lielākais un neapšaubāmi iespaidīgākais ar 200 gadu veciem sienas gleznojumiem, kuros redzamas Budas dzīves ainas un Budas statujas. 

Pa ceļam uz Kandy, apskatīsim  garšaugu paradīzi Matali, kur redzēsim augam kanēli, krustnagliņas, muskatriekstus, vanilīna  pupiņas, kardemonu. Iegriezīsimies arī pie vietējā amatnieka, lai apskatītu, ko var izdarīt un uztaisīt no kokosrieksta. Vakariņas un nakts viesnīcā Kandy.

6. DIENA, OTRDIENA, 19.02. KANDI – BOTĀNISKAIS DĀRZS

Šodienas programmā mumsparedzēts Karaliskais Botāniskais dārzs Peradeniya ar pasaulē lielāko orhideju kolekciju, angļu plantatoru laikā stādīto palmu avēniju, no Birmas, Japānas, Ķīnas ievesto bambusu audzēm; muskatriekstu, kaučukkoku, hinīnkoku, tējas krūmu un kafijas koku birzīm. Apmeklēsim Svētā  Budas  Zoba  templi  –  īpašas  ievērības  vietu Šrilankas budisma vēsturē. Šodienas programmā mums arī pilsētas apskates ekskursija. Pēcpusdienā brīvs laiks, lai iepazītos ar vietējo tirdziņu vai lielveikaliem, vai vienkārši atpūstos kādā no SPA saloniem. Vakariņas un nakts viesnīcā Kandy.

7. DIENA, TREŠDIENA, 20.02. KANDI – NUWARA ELIYA

Lieliska diena, lai dotos ceļojumā uz Nuwara Eliya – Mazo Angliju,  kas atrodas 1800 m augstumā. Mums būs laiks, lai izbaudītu skaistos panorāmas skatus, kas pavērsies pa logu. Tējas plantācijas, dārzeņu dobes un kalnus. Tā ir zaļojošu kalnu un tējas plantāciju ieskauta angļu stila pilsēta ar sarkanu ķieģeļu ēkām. Košo ainavu padara vēl dzīvāku 108 m augstie Ramboda ūdenskritumi. Te uzzināsim, kā top visaktīvākās, garšīgākās, smaržīgākās un enerģētiskākās tējas pasaulē. Vakariņas un nakts viesnīcā Nuwara Eliya.

8. DIENA, CETURTDIENA, 21.02. NUVARA ELIJA – HORTONAS PLATO – NUWARA ELIYA

Agri no rīta dosimies pārgājienā (9.5 km) uz Hortonas augstkalnu plato, kluso un mistikas apņemto nacionālo parku – Pasaules malu. Stāvot pie augstās klints malas, varēsim baudīt lieliskus skatus un vērot kā mostas daba. Atgriešanās viesnīcā Nuwara Eliya. Brīva pēcpusdiena, lai baudītu masāžu vai pilsētas skaistos parkus. Vakariņas un nakts viesnīcā Nuwara Eliya.

9. DIENA, PIEKTDIENA, 22.02. NUWARA ELIYA – BERUVALA

Dienas pirmo pusi aizņem pārbrauciens no Nuwara Eliyas uz Beruvalas kūrortu. Pa ceļam apstāsimies, lai paēstu pusdienas kādā no Šrilankas vietējiem restorāniem. Vakariņas un nakts viesnīcā Beruvalā

10. – 12. DIENA, SESTDIENA - PIRMDIENA, 23.02. – 25.02 BERUVALA

Brīvas dienas relaksācijai un atpūtai. Vakariņas un nakts viesnīcā Beruvalā

13. DIENA, OTRDIENA, 26.02. BERUVALA – KOLOMBO – STAMBULA

Brauciens uz Kolombo. Pilsētas apskates ekskursija. Transfērs uz  lidostu. 21.30 lidojums Kolombo – Stambula. Nakts lidmašīnā.

14. DIENA, TREŠDIENA, 27.02. STAMBULA – RĪGA

06.35 ierašanās Stambulā. 10.00 – 12.00 lidojums Stambula – Rīga.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļete Rīga – Kolombo – Rīga un lidostu nodokļi;
 • Šrilankas vīzas izmaksas;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • naktsmītnes 3*, 4* viesnīcās divvietīgā istabā;
 • 12 brokastis un 12 vakariņas;
 • aprakstā minētās ekskursijas un latviski runājoša grupas vadītāja pakalpojumi;
 • krievu valodā runājoša vietējā gida pakalpojumi ekskursiju dienās.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam (~40 EUR).

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 500 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešama pase un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas  pirms ceļojuma, t.i 06.12.
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 03.01.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (26.12.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49–36 dienas (27.12. - 09.01.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk nekā 36 dienas (10.01.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Šrilanka - sagaidot pavasari

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.