Kuba no rietumiem līdz austrumiem

Maza Grupa

Katram no mums ir savs priekštats par Kubu, vienam tā asociējas ar Fidelu Kastro un sociālismu, citam ar Hemingveju, kādam ar daikiri un mohito. Vēl kādam - ar karstasinīgo salsu, un ne velti, jo tik izjustu salsas deju var redzēt tikai Kubā. Nu jau kubieši drīkst pirkt mājas un auto, atvērt viesnīcas un restorānus, iepirkties valūtas veikalos par konvertējamo peso. Taču pagaidām vēl ir dzīva tā Kuba, kuru visi grib redzēt – sirsnīgi un smaidīgi cilvēki, kuros vēl rit viņu “mañana” - visu izdarīšu. . . rīt. . . varbūt . . . Un ir arī jaunā Kuba, kura pati vēl nezina, kāda tā būs. Ir laiks kravāt koferus, doties uz Kubu, izbaudīt rumu, salsu, cigārus. Ļauties visam, ko Kuba mums spēj dot un parādīt!

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
08.02.2019 23.02.2019 16 Vietu nav 2949 € Programma

Piezīmes:
Grupas vadītāja: Jolanta Lipska. Grupas sapulce 24.01.plkst. 18.15

Ceļojuma programma

Havana – Pinar Del Rio  Vinales – Santa Klāra Sancti SpiritusCamaguey Bajamo – Santjago de Kuba – Kajo Koko  Trinidada  Sienfuegosa  Havana

Vai šis ceļojums Tev piemērots?

 • Ne vienmēr viss notiek kā ieplānots, jārēķinās ar viņu “mañana” - visu izdarīšu rīt;
 • Līdzi jāņem skaidra nauda, jo ne visur var norēķināties ar kartēm un ne visur iespējams izņemt naudu;
 • Visur skan viņu mūzika, karību ritmi, džezs, blūzs, arī tad, ja nemaz nevēlies to klausīties;
 • Vairāki gari pārbraucieni.

1. DIENA, PIEKTDIENA 08.02. RĪGA – HAVANA

12:20 tikšanās Rīgas lidostā. 14:20 – 15:35 lidojums Rīga – Helsinki, 17:00 -21:15  lidojums Helsinki – Havana.Transfērs uz viesnīcu. Nakts viesnīcā Havanā.

2. DIENA, SESTDIENA, 09.02. HAVANA

Pēc brokastīm apskatīsim koloniālo Havanu - Kapitoliju, Katedrāles un Ieroču laukumus. Mūsu skatus priecēs saudzīgi saglabātie 40-60-to gadu retro auto. Mums būs iespēja aplūkot 30-to gadu elegantāko un antīkās spozmes piesātināto viesnīcu Hotel Nacional de Cuba. Iegriezīsimies Museo Capitanes Generals  - pārvaldes ēku, arhitektūras pieminekli, kurā savā laikā atradās 65 kapteiņi, kuri pārvaldīja Kubu. Kokteilis bārā “Floridita”. Vakariņas restorānā. Nakts viesnīcā Havanā.

Izvēlei: pasaulslavenais brīvdabas šovs-kabarē Tropicana, kur vairāk kā 200 krāšņi tērptu mākslinieku un aizrautīgi muzicējošais orķestris ieraus Jūs bolero, mambas, ča-ča-ča un salsas maģiskajos dejas ritmos. Ja reiz esi Havanā -  ļaujies melodiju un ritmu kaislei šajā Paradīzē zem zvaigznēm (cena no 85 EUR, ieskaitot ¼ ruma pudeles un kola, 1 glāze cava, 1 našķis vai deserts).

3. DIENA, SVĒTDIENA, 10.02. HAVANA – VINJALES – HAVANA

Šodienu veltīsim Kubas rietumu provincei Pinar del Rio. Šis reģions iekļauts UNESCO sarakstā, dēļ savām ainavām, alu sistēmām, senajiem artefaktiem un ar savām vislabākās tabakas plantācijām. Kopīgas pusdienas. Dosimies uz skatu laukumu no kura var vislabāk izbaudīt dabas ainavas. Apskatīsim arī slavenās melnās tabakas plantācijas. Brīvs vakars pilsētā. Vakariņas pēc pašu ieskatiem kādā no Havanas krodziņiem Nakts viesnīcā Havanā.

4. DIENA, PIRMDIENA, 11.02. HAVANA – SANTA KLARA (~300 km)

Pārbrauciens uz salas vidieni Santa Klaras pilsētu. Šajā pilsētā norisinājās cīņas par Kubas neatkarību, kuras vadīja Ernesto Čegevara. Pilsēta slavena vēl ar savu roka festivālu Citudad Metal. Santa Klārā atrodas arī viena no prestižākajām universitātēm ārpus Havanas. Pusdienas, pasataiga pilsētas centrā. Pēc tam vakariņas un nakts viesnīcā netālu no Santa Klaras.

5. DIENA, OTRDIENA, 12.02.  SANTA KLARA – SANCTI SPIRITUS – KAMAGVEJA  (~ 300 km)

Pēc brokastīm dosimies uz Čegevaras Mauzoleju un muzeju. Pusdienas laikā atradīsim kādu kafejnīcu vai restorānu pēc saviem ieskatiem Sancti Spiritus pilsētā. Un tad jau tālāk brauksim Camanguey – trešo lielāko un vienu no izsmalcinātākajām Kubas pilsētām. Pilsētas apskates ekskursija – San Juan laukums, pastaiga pa pilsētas bulvāri, La Soledad baznīca.  Kopīgas vakariņas un nakts viesnīcā Kamagvejā.

6. DIENA, TREŠDIENA, 13.02. KAMAGVEJA – BAJAMO – SANTJAGO DE KUBA (~ 300 km)

No vidienes dodamies uz salas dienvidu daļu Santjago De Kuba pilsētu. Lai brauciens būtu interesantāks, apstāsimies Bajamo – senajā un elegantajā pilsētā. Pilsēta kādu laiku bija pavisam aizmirsta, un tas palīdzēja saglabāt pilsētiņa burvīgi senatnīgo gaisotni. Pilsētu dēvē arī par “klip-klap” pilsētu, jo gandrīz puse pilsētas iedzīvotāju vēl šodien izmanto zirgus ikdienas vajadzībām. Šeit paēdīsim arī pusdienas un brauksim uz Santjago de Kubu - Kubas kultūras galvaspilsēta. Satriecoša, kaislīga un skaļa – tā parasti stāsta par šo pilsētu. Tā kā Santjago de Kuba ir tuvāk Dominikānai un Haiti, tuvāk austrumiem, tad šeit ir neatkārtojama afrokarību gaisotne. Šeit dzied un dejo visi, vakaros pilsēta pārvēršas par lielu izklaides laukumu, kurā katrs var atrast sev ko piemērotu. Vakariņas un nakts viesnīcā Santjago De Kubā.

7. DIENA, CETURTDIENA, 14.02. SANTJAGO DE KUBA

Pēc brokastīm sāksim pilsētas apskati – Castillo de San Pedro de la Roca Del Morro vai vienkārši Morro forts – to uzcēla, lai aizsargātu pilsētu no pirātu uzbrukumiem. Pēc pirātu uzbrukumu apsīkuma, cietoksni pārbūvēja par cietumu. Šobrīd cietoksnis ir iecienīta tūristu apskates vieta, no kuras paveras brīnišķīgi skati. Brīvs laiks pusdienām pēc pašu izvēles. Moncada Garrison – armijas kazarmas, kuras kļuva slavenas pēc tam, kad 1953. gada 26. aprīlī jaunieši ar Fidelu Kastro priekšgalā, tām uzbruka. Šobrīd kazarmas ir viens no labākajiem muzejiem Kubā, kurā ir saglabāti artefakti par šīm cīņām. Protams, apmeklēsim arī cigāru fabriku, uzvilksim kādu dūmu. Vakariņas un nakts viesnīcā Santjago de Kuba.

8. DIENA, PIEKTDIENA, 15.02.  SANTJAGO DE KUBA – KAJO KOKO (~ 550 km)

Šī ir grūtākā mūsu ceļojuma diena, jo pavadīsim ilgu laiku ceļā. Taču galarezultāts – atpūta viesnīcā Cayo Coco salā, kas strādā pēc sistēmas “viss iekļauts” - būs tā vērts. Pa ceļam apstāsimies, lai kopīgi pusdienoto, mazliet atpūstos. Vakarā ierašanās viesnīcā. Atpūta var sākties.

9. - 11. DIENA, SESTDIENA – PIRMDIENA,  16.02. – 18.02. KAJO KOKO

Brīvas dienas laiskai atpūtai. Aktīvās atpūtas cienītājiem, par paildus maksu ir iespēja doties dažādās ekskursijās:  Rokarenas kāpšanas centrs – 17 m augstumā, 90 dažādas atrakcijas. Putnu vērošana – pieredzējuša gida pavadībā būs iespēja izpētīt vietējo faunu. Nodarboties ar kaitošanu, niršanu, snorkelēšanu. Gar okeāna krastu varēs doties rīta skrējienā. Dzīvošana viesnīcā ar sistēmu “viss iekļauts”.

12. DIENA, OTRDIENA, 19.02. KAJO KOKO – TRINIDADA (~ 230 km)

No salas pārbraucam uz vienu no skaistākajām Kubas pilsētām – Trinidadu. Kopīgas pusdienas. Dzīvosim pie vietējiem iedzīvotājiem viņu casa particular – apartamentos. Brīvs vakars, lai dotos izbaudīt pilsētas piedāvātos labumus – dzīvo mūziku, dejas, vakariņas mūzikas pavadībā.

13. DIENA, TREŠDIENA 20.02. TRINIDADA

Ar Trinidadu saistās 2 ievērojami vēsturiski fakti – no šejienes 1518.g. savos Meksikas iekarojumos devās spāņu konkistadors Kortes, bet 18.g.s. Valle delos Ingenios reģions uzplauka, pateicoties cukurniedru plantāciju attīstībai. Kopīgas pusdienas restorānā. Sugar Cain Mills Valley plantācija, kurā apskatīsim, kā senajos laikos tika iegūts cukurs no cukurniedrēm. Vakariņas pašu izvēlētajā krodziņā. Nakts privātos apartamentos Trinidadā.

14. DIENA, CETURTDIENA,  21.02. TRINIDADA – SIENFUEGOSA – HAVANA (~ 300 km)

No Trinidadas dosimies uz „simts uguņu pilsētu” (City of a Hundred Fires) – Cienfuegos. Pastaigāsimie pa vēsturisko pilsētu ar José Martí centrālo laukumu, no ārpuses apskatīsim Terry teātri, kuru reiz pieskandināja Enriko Karūzo balss (ja teātris būs atvērts, apskatīsim to arī no iekšpuses). Kopīgas pusdienas. Pārbrauciens uz Havanu. Brīvs laiks pastaigām Malekonas krastmalā. Vakariņas pašu izvēlētajā krodziņā. Nakts viesnīcā Havanā.

15. DIENA, PIEKTDIENA, 22.02. HAVANA – HELSINKI

Moderno Havanu apskatīsim, braucot ar retro automobiļiem. Ielūkosimies mākslinieku rajonā Callejon de Hammel – afrokubiešu kultūras centrs, apgleznotas sienas, mīlīgas kafejnīcas, brīvdomātāju tikšanās vieta.  Finca Vigia – E.Hemingveja māja – muzejs, šeit tapa daudzi viņa slavenie darbi. Šeit atrodas arī laiva “Pilar”, ar kuru Hemingvejs devās zvejot marlinus. Atgriežamies pilsētā. Kopīgas vakariņas pirms mājupceļa. Transfērs uz lidostu, lidojums Havana – Helsinki 23.30 – 16.35. Nakts lidmašīnā.

16. DIENA, SESTDIENA, 23.02. HELSINKI  RĪGA

Ielidojam Helsinkos 16.30. Lidojums Helsinki – Rīga 18.30 -19.40

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • lidojuma biļetes Rīga – Havana– Rīga, lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • Kubas vīza;
 • naktsmītnes 3+* viesnīcās divvietīgā numurā, privātos apartamentos;
 • 14 brokastis, 8 pusdienas, 6 vakariņas. Kajo Koko viesnīcā „viss iekļauts” ;
 • apmaksātas aprakstā minētās ekskursijas un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā, krievu valodā runājošs vietējais gids.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 • programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas, t.sk. ar norādi: Izvēlei
 • veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 • dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošam personālam ~ 50 EUR.

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 600 EUR.

Pieteikšanās ceļojumam:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešams uzrādīt pasi un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma 30.11.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma – 28.12.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 • atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (20.12.) tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (21.12.- 03.01.) tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas (02.01.) tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Ievērībai. Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai “Par PVN”, kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Izbraukšana Piezīmes
08.02.2019 Grupas vadītāja: Jolanta Lipska. Grupas sapulce 24.01.plkst. 18.15

Kuba no rietumiem līdz austrumiem

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.