Rudens noskaņas Gruzijā

Maza Grupa

Septembris ir lielisks laiks, lai dotos iepazīt un izbaudīt Gruziju. Laukos notiek vīnogu vākšana, spiešana un vīna izgatavošana, mums būs iespēja ielūkoties šajos procesos. Iepazīsim arī Gruzijas vēsturi Tbilisi, Kutaisi un Mchetā. Uzkāpsim kalnā, lai palūkotos uz Kazbeku. Neizpaliks arī gruzīnu viesmīlība, ciemosimies pie vietējiem saimniekiem. Būs iespēja gan pašiem teikt, gan uzklausīt radošos tostus no saimniekiem. Degustēsim izslavētos gruzīnu hačapuri un hinkāļus, nobaudīsim Alazani ielejas produkciju. Pabūsim arī Adžārijas reģionā – Batumi un Imeretijā – Kutaisi.

Izbraukšana Iebraukšana Ilgums Brīvas vietas Cena
28.09.2018 08.10.2018 11 Vietu nav 1248 € Programma

Ceļojuma programma

Rīga – Tbilisi –  Kutaisi – Batumi – Mcheta – Kazbegi – Signagi – Telavi  Tbilisi –  Rīga

1. DIENA, PIEKTDIENA, 28.09. RĪGA – TBILISI

21:30 pulcēšanās lidostā. 23:25 lidojums Rīga – Tbilisi. Nakts lidmašīnā.

2. DIENA, SESTDIENA, 29.09. TBILISI

03:25 ieradīsmies Tbilisi agrā rītā, transfērs uz viesnīcu. Pēc rīta atpūtas un brokastīm dosimies Tbilisi apskates ekskursijā: Sameba, jeb Sv. Trīsvienības ortodoksālā pareizticīgā baznīca – lielākā baznīca gan Gruzijā, gan arī visā Kaukāzā, Metekhi templis, Abanotubani rajons – sērūdeņraža pirtis, kas būvētas austrumu stilā un 19. gadsimta gruzīnu dzīvojamās mājas, lepni Mtkvari upes krastā izslējusies Narikala citadele – Tbilisi lielākais cietoksnis. Šarmantā un mājīgā vecpilsēta ar šaurām ieliņām, kurās izvietoti nelieli suvenīru un seno paklāju veikaliņi un Sioni katedrāle. Savukārt, dinamiskā Rustavelli avēnija ir Tbilisi galvenā dzīvības dzīsla. Pusdienas gruzīnu restorānā. Brīvs vakars ar iespēju apmeklēt sērūdens pirtis un iepazīt pilsētu. Nakts viesnīcā Tbilisi.

3. DIENA, SVĒTDIENA, 30.09. TBILISI – KUTAISI

Pēc brokastīm dosimies uz Imeretijas galvaspilsētu Kutaisi. Iepazīšanos ar šo reģionu sāksim ar nelielu eskskursiju Kutaisi. Baltais tilts, “klaču” laukums. Atradīsim laiku pusdienu pauzei, kurā katrs mielosimies ar sev tīkamo ēdienu. Pēc tam Prometeja ala, kurā aplūkosim stalagmītus un stalaktīdus. Vakariņās dosimies pie vietējā zemnieka, kur izbaudīsim mājās gatavotu ēdienu. Jautrību mums palīdzēs uzturēt nama tēva teiktie tosti. Nakts viesnīcā Kutaisi.

4. DIENA, PIRMDIENA, 01.10. KUTAISI – BATUMI

Šodienas mērķis ir sasniegt Melnās jūras piekrasti - pilsētiņu Batumi.  Šeit nonākot apskatīsim pilsētu, ja būs saulains laiks, iespējams, izdosies arī pasauļoties un pat nopeldēties Melnajā jūrā. Brīvais laiks. Batumi – Melnās jūras pērle savus viesus pārsteidz ar ko neparastu, redzēsim Piacu - laukumu, kurā uzstājušies tādi pasaulē slaveni mākslinieki kā, piemēram, Andrea Bočelli, Sv.Nikolaja baznīcu, Mēdejas skulptūru, Jauno bulvāri. Pusdienās – slavenais Adžārijas hačapuri. Brīvs vakars atpūtai un vakariņām. Nakts viesnīcā Batumi.

5. DIENA, OTRDIENA, 02.10. BATUMI

Brīva diena, lai atpūstos un pašu spēkiem iepazītu Batumi pilsētas skaistākās vietas. Uzbraukt ar vagoniņu kalnā un paskatītos uz Batumi. Izstaigāt vietējo tirgu un veikaliņus. Apēstu vēl kādu hačapuri un jūras krastā iedzertu glāzi vīna. Pusdienas un vakariņas pašu izvēlētajā krodziņā. Nakts viesnīcā Batumi.

6. DIENA, TREŠDIENA, 03.10 BATUMI  KUTAISI

No rīta apmeklēsim botānisko dārzu, krāšņs un daudzveidīgs tas aizņem vairāk kā 100 hektārus un kļuvis par mājvietu  tūkstošiem dažādu augu no visas pasaules. Pēc šīs nelielās izklaides, brauksim uz Prometeja alu, kurā redzēsim gan stalaktīdus, gan stalagmītus un saelposimies veselīgo gaisu. Vakariņas pašu izvēlētajā restorānā vai kafejnīcā. Nakts viesnīcā Kutaisi.

7. DIENA, CETURTDIENA, 04.10. KUTAISI – MCHETA – TBILISI

Lai labāk iepazītu vietējo kolorītu, dosimies uz Kutaisi tirgu, kur vienuviet ir gan smaržīgās Gruzijas garšvielas, čurčellas, augļi, sulguni siers, gan sen aizmirstās un no jauna atrastās lietas sadzīves vajadzībām. Pirms pirkšanas visu pagaršosim un kā lietpratēji, izteiksim savas domas par preci. Dosimies uz Tbilisi. Pa ceļam apskatīsim Mchetu, kādreizējo Gruzijas galvaspilsētu, kurā atrodas Svetichoveli katedrāle, kas slavena ar svētās Kristus mantijas glabātuvi. Pagaršosim un noteikti nopirksim mājiniekiem gardās čurčellas, garšvielas. Pēc pusdienām dosimies uz Tbilisi. Vakariņas pašu izvēlētajā krodziņā. Nakts viesnīcā Tbilisi.

8. DIENA, PIEKTDIENA, 05.10. TBILISI – KAZBEGI  TBILISI

Šodien brauksim uz trešo augstāko virsotni Gruzijas Kaukāza kalnos - Kazbeku (5033 m). Pa ceļam apskatīsimies Ananuri cietoksni, no kura paveras apbrīnojams skats uz ainavisko Žinvali ūdenskrātuvi. Tās dziļumos nogrimuši vairāki mazi ciematiņi un pat baznīca, kuras torni varot redzēt dienās, kad ūdens līmenis ir krities. Pusdienās izslavētie gruzīnu hinkāļi. Izbrauksim cauri 2200 m augstumā esošajam Gudauri, vienam no iecienītākajiem kalnu slēpošanas centriem. Kalnu ceļš ved pāri Krusta pārejai 2395 m augstumā. Gergeti Trīsvienības baznīca (14.gs) atrodas 2170 metrus virs jūras līmeņa un paver elpu aizraujošu skatu uz Kazbegi ieleju un Kaukāza kalnu virsotnēm. Turp nokļūt mums palīdzēs bezceļu auto džipi. Atgriezīsimies Tbilisi. Nakts viesnīcā Tbilisi.

9. DIENA, SESTDIENA, 06.10. TBILISI  SIGNAGI

Signagi jeb mīlestības pilsēta ir mūsu šodienas galamērķis. Tā atrodas brīnišķīgajā Kahetijas rajonā. No šī reģiona nāk visi labākie Alazanas ielejas vīni. Izstaigāsim mazo pilsētu, priecāsimies par skaistajiem skatiem, kas paveras uz Alazanas ieleju. Pēc pastaigas mūs sagaida meistarklase, kurā mācīsimies pagatavot īstu gruzīnu šašļiku, degustēsim arī ielejas vīnus. Nakts viesnīcā Signagi.

10. DIENA, SVĒTDIENA, 07.10. TBILISI – TELAVI – ALAVERDI – TBILISI

Pāri gleznainai ielejai dosimies uz Kahetijas galvaspilsētu Telavi. Alaverdi katedrāle – galvenais garīgais centrs Kahetijā. Alaverdi klosteris šeit jau ir no 6. gadsimta, katedrāle no 11. gadsimta. Pāri Gombori kalnu pārejai brauksim uz Tbilisi, apstāsimies, lai iemūžinātu skaistās ainavas. Atgriešanās Tbilisi. Brīvais laiks atpūtai. Vakariņas daudzbalsīgo gruzīnu dziesmu skaņās ar ugunīgām gruzīnu dejām, gardiem ēdieniem un dzērieniem. Nakts viesnīcā Tbilisi.

11.DIENA, SESTDIENA, 22.09. TBILISI  RĪGA

Agrā rītā atvadīsimies no Gruzijas, lai atgrieztos Latvijā. 04:40 – 07:15 lidojums uz Rīgu.

Papildus informācija

Ceļojuma cenā ietilpst:

 •  lidojuma biļete Rīga – Tbilisi – Rīga, lidostu nodokļi;
 •  transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 •  naktsmītnes 3+* viesnīcās un viesu namos divvietīgā numurā;
 •  9 brokastis, 4 pusdienas, 2 vakariņas, meistarklase, kā norādīts programmā;
 •  aprakstā minētās ekskursijas un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 •  grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krieviski runājošs vietējais gids.

Ceļojuma cenā neietilpst:

 •  programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas;
 •  veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;
 •  dzeramnaudas šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālam (apm. 35 EUR).

Piemaksa: par vienvietīgu numuru – 200 EUR

Pieteikšanās ceļojumam:

 •  piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 •  jūsu vieta tiks rezervēta pēc 400 EUR avansa iemaksas;
 • 2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 70 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 20.07.;
 • pārējā samaksa ne vēlāk kā 42 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 17.08.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

 •  atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (09.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 400 EUR;
 • atsakoties 49 – 36 dienas (10.08. – 23.08.) piems ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
 • atsakoties mazāk kā 36 dienas (24.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

 Nepieciešamie ceļojuma dokumenti:

 • pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Grupas sapulce: Jēkaba Ceļojumu birojā.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu.

Rudens noskaņas Gruzijā

Priekšstatījums
Attēliem galerijā ir ilustratīva nozīme, tie var neatspoguļot precīzu ceļojuma maršrutu.